účtovníčkak
06.03.17,17:53
Daňovník v Nemecku dosahuje príjmy podľa § 5, nemá ich v Nemecku zdanené, súčasne na Slovensku prenajíma byt, podáva DP typ B, do vyňatých príjmov mám dávať čiastkový základ dane z oddielu V. riadok 36?
hanelie
06.03.17,17:13
áno riadok 36
Tóthová Csilla
15.03.17,14:59
Dobrý deň prajem, chcela by som sa spýtať, robila som DP pre jednu pani, čo robí v Maďarsku, má 4 deti, a keď som maďarské príjmy prepočítala kurzom na eur, vyšlo jej, že by tu mala platiť daň, lebo jej tam strhli menej dane, lebo aj v maďarsku existuje podobné niečo, ako u nás daňový bonus na deti, len trochu inak to majú. Chcem vedieť, ži môžem ten príjem dať do vyňatých do kolonky 48, alebo musím dať na percentá, do kolonky 51 základ dane zo zahraničia, a do 52 daň čo platila z príjmov z r. 51, ďakujem
Tóthová Csilla
15.03.17,15:45
Prosím Vás mohli by ste mi s tým pomôcť?
Lotarka
16.03.17,12:00
Ak je vyhodnejsia metoda vynatia, mozes ju pouzit.

(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
a) za prácu vykonávanú pre Európsku úniu a jej orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
kn-alka
16.03.17,12:03
Lotarka, chcela som ti dať užitočné a klikla som vlastne na otázku, takže tvoje užitočné si môže užívať Csilla :)