Labut
13.07.06,09:32
Ma niekto skusenosti s niejakym dobrym prostriedkom na plavajucu podlahu - daky ochranny filter, proti vode a poskodeniu a ziskaniu pekneho leskleho povrchu,ktorym sa podlaha osetri po pokladke. Pocula som niejaky POLIS, ale ked som sa v drogeriach pytala odporucali mi len PRONTO.
Chobot
13.07.06,07:44
Ma niekto skusenosti s niejakym dobrym prostriedkom na plavajucu podlahu - daky ochranny filter, proti vode a poskodeniu a ziskaniu pekneho leskleho povrchu,ktorym sa podlaha osetri po pokladke. Pocula som niejaky POLIS, ale ked som sa v drogeriach pytala odporucali mi len PRONTO.

Všetky ochranné prostriedky na plávajúcu podlahu sú len raklamným ťahom na spotrebiteľov.

Ochranu proti vode aj proti oteru zabezpečuje vrchná epoxidová vrstva na podlahe. Chvíľkové pôsobenie vody (napr. pri umytí) neublíži spojom, ale keby sa vytvorila dlhodobejšia mláka, môže spoj navlhnúť a trochu sa vyduť. Proti tomu sa neubrániš žiadnym prostriedkom.

Proti poškodeniu ju tiež žiadny prostriedok neochráni, lebo žiandy vosk nie je tvrdší ako vrchná laminátová vrstva. Tá chráni parketu pred posškodením, preto čím je tvrdšia, tým viac odoláva (pri kúpe bolo treba preveriť tvrdosť - je to uvádzané na každom type počtom postavičiek). Aby si ochránila podlahu, treba sa vyvarovať posúvaniu nábytku, ktorý nie je na spodku opatrený mäkkou vrstvou (napr. na stoly s drevenými nožičkami nalepiť také plstené podušky). Treba tiež dať pozor na kamienky, ktoré sú na topánkach prinesené zvonku, treba často zametať alebo vysávať.

Na lamináty nepoznám nič podobné, ako bolo napr. na linoleum - Bistrol. My lamináty umávame prostriedkom Ponal (staojí cca 250,- SKk fľaša), ktorá obsahuje trochu leštiaceho vosku. Je ho bežne dostať v drogériách alebo v Baumaxe. SKúčali sme aj iné prostriedky na podlahu s voskom aj bez vosku, ale všetky lacnejšie tvorili na podlahe po vysušení fľaky - také oká.
pozit
13.07.06,07:48
Áno, aj ja to používam, na drevené parkety jepodľa mňa najlepší Parkett Polish od firmy Bona. Kupujem si ho v Hornbachu alebo v Baumaxe, lebo nikde inde som ho tiež nemohla zohnať, mala som ho tiež doporučený od známych a som spokojná. Hneď po pokládke sme to zriedeným roztokom umyli a toto robím asi raz za štvrťrok a potom je od tej istej firmy ešte taký podobný roztok, ten neviem ako sa volá, a ten pridávam do vody pri každom umývaní.
LubicaN
14.07.06,08:35
...a nešmýka sa potom? My používame len klasický univerzálny čistič, lebo vždy keď sme to umyli čímsi špeciálne na parkety alebo plávajúce podlahy, skoro som sa zabila, tak sa mi šmýkalo - a to pri malých deťoch neprichádza do úvahy...