Magduš :))
07.03.17,08:51
Dobrý deň,prosím Vás o radu:Vystavila som "ostrú" Faktúru,s tým aby mal odberateľ info o úhrade(email) a následne po úhrade si mohol prísť pre opravené auto,všetko bolo v rámci dohody.avšak majiteľ firmy faktúru neuhradil, ja som faktúru vyradila z účtovníctva.lenže odberateľ faktúru zaevidoval nárokoval si DPH.(svoje účtovníčke nedal info)ja faktúru nemám zaevidovanú,nemám ju v Daňovom priznaní,nikde(mesiac január)
Po mesiaci prišli pre auto,zaplatili a ja vystavila faktúru v tom mesiaci ako prišli.
po vystavení a následnom odoslaní poštou mi volala pani účtovníčka a prišli sme na problém.
Ja faktúru nemám a odberateľ ma dve. čo mám s tým robiť???

Prosím Vás kto viem čo i len troška mi pomôcť. . .
Ďakujem veľmi pekne
Tweety
07.03.17,08:01
Chyba bola, že si faktúru za dodanie vyradila z účtovníctva. Je potrebné vystaviť faktúru s pôvodným dátumom dodania a podať DDP za mesiac január,teda toho, ktorého sa týka. Urobiť dobropis na tú druhú, pretože na jej vystavenie nebol dôvod.
Magduš :))
07.03.17,08:05
a môže mať vystavená faktúra iné číslo ???lebo pod tým číslom čo oni majú už mám vystavenú inú.
Tweety
07.03.17,08:06
pod tm istým, ako si vystavila pôvodnú, pretože tú si poslala odberateľovi
Magduš :))
07.03.17,08:17
prosím ťa,nedalo by sa nejako obísť aby som nemusela podať DDP. nemohla by som zaslať list Storno faktúry,oni by si dali k tej pôvodnej FA dobropis a novú by normálne zaevidovali?
a ešte ako im môže dať pôvodné číslo,keď pod tým číslom už mám inú FA?
bodliak
07.03.17,08:58
Opravné daňové by ešte mohli urobiť oni, ale mám pocit, že hlavná chyba nastala tu: "majiteľ firmy faktúru neuhradil, ja som faktúru vyradila z účtovníctva"
To ako len tak sa neuhradené faktúry vyraďujú z účtovníctva ?
Magduš :))
07.03.17,09:06
áno hlavná chyba nastala pri dodávateľovi,len som písala že v rámci dohody,to bolo všetko.proste sme boli dohodnutý,keď zaplatia,faktúra bude reálna.pracovali sme viackrát takto.len teraz mali nejaký problém s peniazmi a neuhradili a ani neprevzali auto,nebolo nič uskutočné,tak som nebrala fa ako reálnu.viem mala som spraviť preddavkovú,ale teraz už nezmôžem nič. . .