nozkar
07.03.17,18:17
pracujem v Rakusku, na SK musim podat danove priznanie, na co mam narok? viem ze si mozem uplatnit danovy bonus na dieta. Pocul som. ze si mozem uplatnit nieco ako danovy bonus alebo nieco take aj na manzelku, ktora je na SK a pobera rodicovsky prispevok? Vie mi niekto poradit?
veronikasad
07.03.17,17:26
Pri zdaňovaní príjmov z Rakúska uplatňuješ metodu vyňatia príjmov. Preto uplatnenie NČZD na manželku nemá žiadny význam.

Ak žiješ s dieťaťom v spoločnej domácnosti, nárok na DB si môžeš uplatniť aj v slovenskom DP.
nozkar
07.03.17,18:53
ano to viem, db na dieťa si uplatnim, ale známy mi spomínal, že tiez pracuje v Rakúsku, tiez ma ženu doma na SK co poberá rodičovský príspevok a že vraj si okrem DB na dieta uplatni aj niečo na ženu, potreboval k tomu potvrdenie z UP o uhrne rodičovnského, čo dostala zena za rok 2016 od ÚP. Nevies o co ide? lebo nič o tom som nenasiel
veronikasad
07.03.17,19:24
Tvoj známy mal zrejme aj zdanitelný príjem (zo zamestnania alebo podnikania) zo SK. Vtedy ma význam - ak manželka splňa podmienky - uplatniť si na ňu NČZD. Tvoj príjem z Rakúska je na SK vyňatý zo zdanenia a daň zaplatenú v Rakúsku ti nikto na SK nevráti.
kn-alka
07.03.17,19:29
Tvoje daňové priznanie vyjde na nulu, takže si nemáš čo uplatňovať, na SK ti zaplatené dane v Rakúsku nevrátia.
zanetth
07.03.17,21:20
Na Sk si môžeš uplatniť daňový bonus na dieťa, ak podáš aj rakúske DP tak v ňom si môžeš uplatniť odpočítateľné položky na dieťa aj na manželku, ak nemala zdaniteľné príjmy vyššie než 6000 Eur a ak si zároveň poberal v danom roku prídavky z AT minimálne 7 mesiacov (rodičovský príspevok nie je zdaniteľný príjem), tým pádom budeš mať s veľkou pravdepodobnosťou v AT dosť vysoký preplatok na dani, ktorý ti vrátia.
Miriam05
23.03.17,08:50
Dobry den, prosim, neporadili by ste mi, ten DB vypisujem v DP FO A r. 57, 60 a 61? Do 65 a 66 sa nemusi tahat? Ani do potvrdenia o podani? Dakujem velmi
veronikasad
23.03.17,12:32
Miriam, založ vlastnú tému a rozpis sumy v riadkoch DP, skontrolujeme