prodavacbot
07.03.17,23:02
Kupil som si cez eshop notebook v sume prevysujucej 500 euro. V zasielke vsak faktura pribalena nebola a ani v emailoch od nich (ani pri potvrdeni objednavky a ani v emaili pri odoslani objednavky). Okamzite som o tom informoval dany eshop, ktory mi az po viacnasobnom urgovani danu fakturu poslal emailom az na 17 den od kupy !!! = cize som ho nemohol odoslat do 14 dni, nakolko nebudem predsa posielat notebook za vyse 500 euro len tak bez faktury. Po zisteni, ze dany notebook nie je novy, som sa rozhodol ho vratit. Informoval som o tom eshop, kde suhlasili. Splnil som vsetky podmienky vratenia a slubili mi, ze peniaze vratia. Dnes je vsak uz 14 den a peniaze mi doposial nevratili (dokonca mi v emaili, ze musia vystavit dobropis a ze ak sa im ho podari znovu predat tak, ze mi mozno do 15 dni peniaze vratia). Ako mam dalej postupovat, dokedy mam cakat? Mam ist na policiu a podat trestne oznamenie? Viete mi poradit okrem SOI, kde by presetrenie trvalo dlho a ja si potrebujem kupit novy notebook, ktory surne potrebujem. Dakujem za akukolvek radu.
jslancik
08.03.17,04:15
Ja by som len chcel vedieť, aké mal ten Eshop hodnotenie na heureke.
taiko
08.03.17,06:11
vysetrovanie SOI nemusi trvat dlho a niekedy veci pomoze len samotna vedomost hiesnika, ze SOI nieco vysetruje.
Takze ja by som nevahal, celu vec nahlasil na SOI a o podnete by som informoval aj daneho hriesnika. Alebo ked sa bojis ist hned vysetrovat, tak si podnet len priprav a hriesnikovi ho posli so slovami.
" Kedze som do tohoto dna neobdrzal platbu za vrateny laptop, neostava mi nic ine, len sa obratit na SOI (potazmo na policiu SR) vo veci presetrenia celej zalezitosti. Za tymto ucelom som pripravil tento podnet. Stale vsak verim, ze to nebude potrebne a moj problem, bude Vami bez meskania vyrieseny. "
taiko
08.03.17,06:11
1. ja by som chcel vediet nazov toho e-shopu
jslancik
08.03.17,07:12
pravdepodobne veľmi pochybný a možno to ani nie je e-shop ako má byť. normálny e-shop by si to nemohol dovoliť.
taiko
08.03.17,07:15
mohol 2x, 3x, 4x :), potom zrusit, a zalozit novy
kopretinka
08.03.17,08:13
ktorý je to eshop,čo predáva použitý tovar ako nový???
SonaCMC
08.03.17,10:00
Súhlasím s taiko, tiež by som sa obrátila na SOI ale zároveň napísala dopis/email eshopu o tom, že dávam podnet na prešetrenie a prípadne ich informovať, že idete podať aj trestné oznámenie. S takýmito dopismi mám dobré skúsenosti (písala som ich pre klientov) a zatiaľ na ne vždy vinníci reagovali tak, že chceli čo najskôr vec urovnať a vyhnúť sa vyšetrovaniu. Aj keď v tomto prípade by som aj tak išla do vyšetrovania, pretože je pravdepodobné, že uvedený eshop sa takto bude správať aj k ďalším zákazníkom.
arizona
08.03.17,13:49
Nikde v zakone sa nepise, ze ti musia vratit peniaze do 14 dni. Ale zas, nemozu ta nechat bezdovodne cakat s vyplatenim,s oddovodnenim, ci oni NB predaju,alebo nie.To teba,ako zakaznika nemusi zaujimat
Cobra99
08.03.17,20:41
Ale je to tam napísané.
kopretinka
08.03.17,20:51
Ak zákazník odstúpi od zmluvy, potom mu musí eshop najneskôr do 14 dní vrátiť peniaze, vrátane nákladov na dopravu (poštovné) a prípadne ďalšie poplatky, ktoré zákazník uhradil v súvislosti s objednávkou, od ktorej odstupuje.

Platba musí byť zákazníkovi vrátená rovnakým spôsobom, ako použil zákazník pri platbe.

Spôsob platby sa môže zmeniť, ale len v prípade, ak s tým zákazník súhlasí. Podmienkou je, že zákazníkovi nesmú byť účtované žiadne poplatky.
Vrátenie poštovného

Ak zákazník odstúpi od zmluvy, musia mu byť vrátené aj náklady na poštovné. Zákazníkovi sa vracia poštovné len do výšky najlacnejšej formy poštovného v e-shope.
http://www.uspesne-podnikanie.sk/predavate-tovar-cez-internet-dokedy-ho-moze-zakaznik-vratit
bettylou
10.03.17,19:18
Aj tak sme sa nedozvedeli, ako sa ten eshop volá, to čo ich kryješ?
buchač
10.03.17,19:22
itdirect
18.06.18,05:40
Pokial Vam eshop nevrati peniaze za vrateny tovar je najlepsie obratit sa na SOI. Za vratenie tovaru sa povazuje aj písomné odstupenie od kupnej zmluvy, ktore musi byt datovane v lehote do 14 dní od kúpy na dialku. O xxxxxxxx sa urcite nejedna ako jeho majitel to mozem zodpovedne potvrdit.