antmar
13.07.06,09:52
Som zamestnana a vzhladom na to, ze potrebujem viac volna, ako umoznuje dovolenka, rozhodla som sa cerpat neplatene volno pocas dvoch mesiacov. Poradi niekto, ktore odvody si musim uhradit a kde sa musim prihlasit? Vdaka
zuzanar
13.07.06,08:15
Zamestnávateľ Vás počas neplateného voľna odhlási zo sociálnej poisťovne, to znamená, že nebude za Vás platiť odvody do SP. Ak by ste chceli (hlavne kvôli dôchodku a nemocenskej) musíte sa dobrovoľne poistiť. Nie je to ale povinné. Do zdravotnej poisťovne bude platiť za Vás odvody aj počas neplateného voľno z minimálneho vymeriavacieho základu. Tieto odvody môže žiadať od Vás preplatiť.
Viki
13.07.06,10:00
Zamestnávateľ Vás počas neplateného voľna odhlási zo sociálnej poisťovne, to znamená, že nebude za Vás platiť odvody do SP. Ak by ste chceli (hlavne kvôli dôchodku a nemocenskej) musíte sa dobrovoľne poistiť. Nie je to ale povinné. Do zdravotnej poisťovne bude platiť za Vás odvody aj počas neplateného voľno z minimálneho vymeriavacieho základu. Tieto odvody môže žiadať od Vás preplatiť.
Znamená to, že zamestnávateľ bude platiť 966 Sk?
A je to daňový výdavok zamestnávateľa?
zuzanar
13.07.06,10:30
Nemala som taký prípad, ale myslím si, že ak je zamestnávateľ povinný zo zákona platiť odvod aj počas neplateného voľna tak je to hádam daňový výdavok.