Evellyn Doe
08.03.17,06:51
Robíme vystúpenia na škôlkach, materská škola si od nás objednala program a na konci si vypýtala 10% zo sumy ako "nájomné" že sme boli na pôde ich škôlky s odôvodnením, že všetky divadlá to tak zvyknú robiť a suma ostáva na odmeny pre deti. Nebolo to dojednané vopred ani uvedené v objednávke. Má škôlka právo vyberať takýto poplatok? Čo v prípade ak to dohodnú aj vopred, odmietnu dať doklad a chcú po nás faktúru zníženú o túto sumu? Od druhej skupiny tento poplatok nepýtajú lebo sú vonku na dvore (rovnako na pôjde mš) čo mi príde nelogické. Je vôbec v právomoci mš niečo takéto pýtať?
ivka70
08.03.17,09:01
Pomienky vystupenia aj pripadny prenajom miestnosti je potrebne dohodnut vopred. Neviem si predstavit, ako chce MS dodatocne 10% ziadat ci vymahat.
Pripada mi to, ze ziadaju skor "dobrovolny" prispevok napr. do ZRPS (ak suma ostava na odmeny pre deti) a ziadnu fakturu za najom priestorov ani neplanuju vystavit. Mohli by ,ak maju taku cinnost povolenu.
Evellyn Doe
08.03.17,10:04
Ďakujem za komentár. Jednoducho - dajú vystupujúcim rovno menej peňazí (o predmetných 10%) keďže platba sa realizuje v hotovosti priamo na mieste po vystúpení.
Kde sa prosím dá zistiť, či má štátna škôlka takúto činnosť povolenú?
Dáša_
08.03.17,10:09
u jeho zriaďovateľa
Evellyn Doe
08.03.17,10:14
Ďakujem :)
kopretinka
08.03.17,10:18
vystavte faktúru na sumu zníženú o 10%
Oliwa
08.03.17,11:01
vystavte faktúru na sumu zvýšenú o 10%
Evellyn Doe
08.03.17,11:07
Tak sme problém aj riešili, no v praxi máme o x eur vďaka tomu menej za prácu, ktorí si moji kolegovia poctivo odrobili. A ešte myšlienka ako dodatok: ako k tomu prídu deti, ktoré si to poctivo zaplatia (a ich rodičia) oproti takýmto ktorým buď človek ustúpi alebo riskne otvorený konflikt a tak problém ktorý sa stal mojim známym = už s v danom okolí ani "neškrtli" niekoho rokov? Rodiča vlastne nevedia ani za čo platia - či naozaj za výchovno- vzdelávacie predstavenie pre ich deti alebo či to skončí vo fonde na "kávičky" pre učiteľky nakoľko doklady neexistujú. To tu už ja ale neporiešim.. Len ma zaujímalo čo robiť aby by si toto zmyslela každá druhá škôlka, lebo to už by nás ohrozilo aj existenčne.
Oliwa
08.03.17,11:10
Asi by to chcelo dať podnet zriaďovateľovi... Neskutočné, kto všetko a na kom/čom všetkom sa chce v tomto štáte nabaliť...
Evellyn Doe
08.03.17,11:18
Žiaľ musím súhlasiť.. Na moju smolu toto sa veľmi ťažko dokazuje, lebo je to slovo proti slovu. Asi si začnem všetky telefonáty s riaditeľkami nahrávať :/ Ďakujem všetkým za reakcie :)