Lulaaa
13.07.06,09:57
Pozdravujem Vás. Chcem sa opýtať, či mi poradíte. Mám klienta FO, ktorý začal pracovať na živnosť čiže SZČO. Jeho stálou prevádzkarňou je trvalý pobyt na území SR. Problém je v tom, že on vykonáva služby v ČR a fakturuje služby / je murár/ pre ČR. Zdržiava sa tam samozrejme viac ako 183 dní v roku. Som povinná podať daňové priznanie v ČR a registrovať ho tam? Alebo to potom vysporiadam v daňovom priznaní ako zdroje plynúce zo zahraničia? Ďakujem za rady.
Vladimír Ozimý
13.07.06,09:01
ja si osobne myslím že je rezidentom SR aj keď pracuje v ČR dlhšie ako 183 keďže má trvalý pobyt v SR. To jest zdaniť v slovenskej republike žiadne príjmy zo zahraničia...(to by bolo podľa mňa vtedy ak by mal českú živnosť a faktúroval by si na túto živnosť peniaze)...potom by bol rezidentom ČR (myslím že je dôležité vyžiadať aj potvrdenie danej krajiny že ste rezidentom tejto krajiny pre platenie daní atĎ)...
Lulaaa
13.07.06,11:26
To som trocha nepochopila. To má ísť na daňový úrad vyžiadať potrvdenie, že je rezidentom SR?
Milan Benka
13.07.06,11:30
Ak sa nemýlim, tak mu vzniká stála prevádzkareň v ČR a preto je povinný podať DP v ČR a následne urobiť DP na Slovensku (zápočet dane zaplatenej v ČR).

mimotemy Ale SZČO to vo veľkom obchádzajú.mimotemy
Lulaaa
13.07.06,12:49
To sa ma zaregistrovať aj v ČR na daň z príjmu? Ale asi nie:D . To musím podať a vlastne si zistiť, kde podavajú neregistrované osoby daňové priznanie u nás je to na Daňovom úrade I a v ČR neviem.
Vladimír Ozimý
13.07.06,15:31
na slovensku je to 6 mesiacov vykonavanie stavebnych činnosti ako to je v ČR neviem....
Milan Benka
14.07.06,03:31
To sa ma zaregistrovať aj v ČR na daň z príjmu? Ale asi nie:D . To musím podať a vlastne si zistiť, kde podavajú neregistrované osoby daňové priznanie u nás je to na Daňovom úrade I a v ČR neviem.

V ČR je to Finančný úrad PRAHA 1.