L123
08.03.17,16:53
szco zaplatila normalne 12x zdravotne poistenie a 12 x socialne.....bola pocas dvoch mesiacov na PN-ke (nevystavovala ziadne faktury)...uplatni si normalne celych 12 mesiacov platenie ZP a SP do vydavkov?
Ako je to s prijatou PN? zaratava sa do prijmov?
dakujem a pekny den ;)
Tweety
08.03.17,15:55
Nemocenské nie je zdaniteľným príjmom, do DP ho teda nedáva. Výdavkom je zaplatené poistné.
veronikasad
08.03.17,17:00
Poistné zaplatené počas PN je poistné zaplatené bez právneho dôvodu, ak máš GRID kartu a pozrieš si saldo, poisťovne ho vykazujú ako preplatok. Nedávala by som ho do VOZD, treba požiadať o vrátenie preplatku alebo započítanie v roku 2017. Ak budeš započítavať, potom ho ku dňu zápočtu zahrnieš do VOZD cez interný doklad.
miguel9991
08.03.17,18:37
Jednoznacne je to VOZD,uvadzas to aj v danovom priznani,nakolko bolo zaplatene.v rzzp sa ti preplatok vrati a tym si ponizis vydavky.
veronikasad
08.03.17,18:47
Nevráti, o preplatok musí žiadať písomne (mám osobnú skúsenosť u klienta v ZP Dôvera. Poistné zaplatené bez právneho dôvodu (počas PN) mu nezapočítali ani do nedoplatku z RZZP, musel žiadať o zápočet.
miguel9991
19.03.17,04:03
Minuly tyzden som bol v dovere lebo sme aj my sme mali taky pripad a poistne zaplatene bez pravneho dovodu bude v rzzp,ale zdanene.Plnu sumu poistneho resp. nezdanenu vam vratia na zaklade ziadosti este pred podanim danoveho priznania,inak to zuctuju.Aspon tak pani tvrdila