030369
09.03.17,08:24
ide o to, ze ta tabletka Bravecto je urcena pre psov od 10-20kg, kym moje macicky vazia okolo 2kg, mam im dat polovicu z tabletky, vraj macky potrebuju silnejsiu davku, myslite si, ze je to mozne, ma niekto s tym skusenosti, prosim, ozvite sa mi, dakujem
030369
09.03.17,07:34
dakujem za reakciu, asi to bude bezpecne, skusim to
Leila2006
09.03.17,07:54
Určite to nepoužívaj, psie prípravky môžu byť pre mačky toxické!!! Mačka je úplne iný organizmus ako pes a je veľmi citlivá na rôzne chemikálie. Môžeš ju otráviť!!!
Chovám mačky aj psy dlhé roky. Konkrétne zloženie tohto prípravku nepoznám, ale určite sa poraď s veterinárom. Odčervovacie prípravky sú vo všeobecnosti zátaž pre mačku, jednej z mojich mačiek raz zlyhali obličky po bežnom prípravku určenom pre mačku!
Leila2006
09.03.17,08:01
Toto neplatí. Väčšina psích prípravkov môže mačku zabiť!
taiko
09.03.17,08:03
neviem, ci je take zovseobecnenie na mieste. Rozdiel v davke je len jeden z moznych rozdielov.
To co psovi nevadi, moze byt po poziti pre macku toxicke. Hadam nie nadarmo je Bravecto pre macku vo forme roztoku, co sa dava na kozu.
ivka70
09.03.17,08:03
otazku doplnila az po zodpovedani, znela inak ....
alaya1
09.03.17,08:05
To chemicke svinstvo by som urcite nikdy nedala ani psovi, nieto este macke, ktora ma uplne inak postaveny organizmus. Co to urobi s pecenou a ladvinami. Existuje vela aj prirodnych preparatov, ktore splnaju ucel. Napr. par kvapiek Tea Tree oleja niekolko krat za tyzden medzi lopatky a na ustie chvosta zvieratka.
ivka70
09.03.17,08:05
po doplneni plnej otazky moja odpoved stratila zmysel ....
alaya1
09.03.17,08:06
nesuhlasim s prispevkom.
taiko
09.03.17,08:10
nazov otazky sa nezmenil ;)
Kvaka
09.03.17,09:01
Prípravok Bravento je u nás na trhu novinkou od roku 2014, pozri tu na zloženie, obsahuje iba jednu látku fluralaner, teda nie kombináciu viacerých látok, ako niektoré iné prípravky. Ako táto látka pôsobí je podrobnejšie uvedené tu http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/002526/WC500163861.pdf

Dávkovanie - podanie tablety príslušnej sily podľa telesnej hmotnosti raz za 12 týždňov.
Pozri aj tu:
http://www.vetlekaren.sk/pre-macky/vonkaj-ie-parazity/bravecto-112-5-mg-spot-on-pre-mal-ma-ky-od-1-2-do-2-8-kg-1-x-0-4-ml
http://www.veterinaprostejov.cz/bravecto-novinka-v-boji-proti-ektoparazitum-psa/.
http://www.zdraviezvierat.sk/sk/index.php/76-klieste-a-blchy

Vlastná skúsenosť: Moje mačky sa olizujú navzájom, preto nedávam nič na kožu, kliešťov si vyberajú hneď, ani sa im zrejme nestihnú prisať, za 5 rokov sme iba raz vyberali kliešťa kocúrovi a raz mačke. Psovi som dávala tiež tea tree olej, ale to bolo už dávnejšie, som tu písala, ako http://www.porada.sk/t98890-p22-starostlivost-o-psa.html#post1422709, ale neskôr už nepomohol, teraz pipetujem.
Je to na každom, ako sa rozhodne a preberie na seba zodpovednosť, čo je lepšie, dať či nedať chémiu. :)
afrikánka
09.03.17,10:05
Zaujala ma otázka aj odpovede, nakoľko chovám mačky....
.
Pre môj záujem som volala dvom veterinárom.
Starší, praxou skúsený vet mi odpovedal, že rozhodne by svojej mačke nepodal tabletku Bravecto určenú psom, lebo akýkoľvek odhad hmotnosti k prípravku by mohol mačku o váhe cca 2kg otráviť. Použil by Bravecto určené pre mačky.
Druhý vet, mladý, pár rokov praxe sa vyjadril, že Bravecta určená pre psov sa "kľudne" môže podať aj mačke.

Moja odpoveď,rada znie - nepodávať žiadnu chémiu, poškodzuje pečeň, obličky. Osobne mačky prehliadam každý deň, kliešťov odstraňujem, ak je prisatý, tak pinzetou.
Pre mačky nie sú kliešte žiadnou výraznou hrozbou, preto nie je nutné používať chemické prípravky, ktoré sú v konečnom dôsledku pre mačací organizmus škodlivé.
Kvaka
09.03.17,11:05
Nemyslím si, že je toto spam, nikomu nerobím reklamu, linky sú na vysvetlenie účinku, nakoniec sama píšem, že nedávam. O tom prípravku som si našla dnes sama info. Pozdravujem a pekný deň, ako vždy, nevieš čítať.
afrikánka
09.03.17,12:34
Na ten "Spam" zareagujem.....v odpovedi je dôležitá a užitočná časť o vlastnej skúsenosti, ako Kvaka a jej zvieratká riešia kliešťov. Takže akosi nechápem mínuskára....
Maxina177
18.04.17,11:04
No ja som nedávno dávala mačke Bravecto, mám od svojej veterinárky, naschvál som jej aj volala, že je určený pre psov, prečo mi ho dala. Vet. vravela, že v pohode. Sú to asi 2 týždne, mačka žije, kliešť sa aj prisaje, ale odpadne.
Najbližšie radšej pre istotu kúpim niečo iné.
030369
22.04.17,04:15
Dakujem, ze ste zareagovali. Ja som to pre istotu neriskovala. Kupila som Bravecto, ale pipetku pre macky. Je to tiez na tri mesiace a aj ked mam problem s aplikovanim, utecie mi skor, nez sa stihnem priblizit, s pomocou sestry to uz mame za sebou, na tri mesiace. Tabletku pouzijem pre mojho psika. este reaz vdaka
huhulienka
04.09.19,06:35
Viem, že je to už staršia téma, no cca 2 roky dozadu som Bravecto pre psov použila aj pre moje mačky. Kvôli blchám. Boli masívne zablšené a naozaj nič nepomáhalo. Sú to bytové mačky, blchy ku nám zrejme doniesla nejaká návšteva, alebo nejakým spôsobom sme ich dovliekli my, no neviem, ale zbaviť sa toho fakt nebola sranda, bojovali sme s tým veľmi dlho a dokopy tie všetky prípravky čo sme skúšali stáli vyše 300 eur a fakt zabralo až Bravecto. Máme veterinára s dlhoročnou praxou a ten mi vysvetlil, že účinná látka je rovnaká v tabletách pre psov či pre mačky. Rozdelil mi tabletu pre psov, aby to zodpovedalo váhe mačiek. A naozaj to zabralo. Viem, je to chémia, asi ako všetko, prosím neukameňujte ma, ale bohužiaľ v našom prípade iné východisko nebolo. A aj finančné hľadisko, hralo veľkú úlohu, keďže v tej dobe sme žili iba z jedného platu. Tableta pre psov stojí cca 30 eur a rozdelili sme ju na tri časti. Kým tableta pre jednu mačku stojí tiež cca 30 eur, čo by v našom prípade znamenalo 90 eur.