*agatha*
13.07.06,11:57
ahojte, mám problém. máme aj živnosť, aj sro. na živnosť máme jeden účet a na sro iný, ale prístup cez internetbanking je k nim je jeden. niekoľkokrát sa nám teda stalo, že sme platby patriace k sro zaplatili z účtu živnosti a naopak. ako to teraz zaúčtovať?
konkrétny príklad: platili sme daň z MV za sro, ale zaplatili sme to z účtu živnosti. ako to zaúčtujem v JÚ živnosti, keďže mi tá platba figuruje na výpise z BÚ? ďakujem.
zuzanar
13.07.06,10:07
Ja by som urobila k tomu zápis, priložila fotokópiu výpisu a previedla peniaze z účtu, ktorý mal byť správne na účet kde teraz chýbajú.
AlaNR
13.07.06,10:40
Aj ja by som to tak spravila.
na tom účte, z ktorého to nemalo byť uhradené to zaúčtuj ako mylnú platbu, ktorú z účtu tej druhej potom vrátiš.
Len neviem, ako sa bude tváriť daňový úrad. Či im to bude vadiť, to už sa treba spýtať priamo tam. V podstate to tá firma, ktorá to mala platiť, nezaplatila vôbec... Prišlo to z účtu niekoho iného. ALE, treba sa len spýtať.

No a čo iné Ti poradiť ... len aby si dávala pozor, my sme donedávna mali na jeden internetbanking 3 účty rôznych firiem a ešte aj môj súkromný, tak viem, o čom je reč.
*agatha*
13.07.06,10:51
ďakujem za cenné rady. je to fakt o držku dávať stále pozor, z kt. účtu sa má čo zaplatiť. naša situácia sa onedlho vyrieši, keďže v blízkej budúcnosti plánujeme zrušiť živnosť. :-)

a už keď je o tom reč, je potrebné spolu so zrušením živnosti zrušiť aj účet v banke? dík.