neolit
09.03.17,19:52
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsensť s prácou (brigádou) v zahráániči- hlavne či viete odporúčiť nejaké dôveryhodné agentúry, tiež ubytovanie, prístup, sôsob vyplácania... . Zaujíma ma najmä Írsko. Prípadne ak by mal niekto dobrú skúsenosť s inou krajinou. :)
(prosim dopredu nepiste mi komentare ako: čo tak použiť google? - naozaj chcem poznať vlastnú skúsenosť ľudí.
Vlastas
11.04.17,12:15
Moja dcéra bola vlani na brigáde na Malte s kamošmi, pracovali ako chyžné v hotely a chalan pracoval v reštike, išli na vlastnú päsť (letenku a ubytovanie mali vybavené už v marci). Prácu si našli až na mieste cez agentúru na Malte (majiteľka češka) podľa aktuálnej ponuky . Ako chyžné sa dosť namakali ale boli spokojné. Výplatu dostali za prvý mesiac vo výplatnom termíne v hotovosti a pri ukončení brigády skončili skôr o 3 dni ako mali odlet a vyplatili im všetko na ruku pred odchodom (vopred sa dohodli - bola tam slovenská ekonómka). Počas pobytu (2mesiace) menili aj ubytovanie lebo v tom pôvodnom sa nedalo vydržať s majiteľkou a našli si vhodné a lacnejšie ubytovanie cez známych slovákov. Je tam veľa slovákov aj čechov, ktorých stretáš cca na každom rohu. Chcú sa tam vrátiť. Ak niečo podrobnejšie pýtaj sa a ja zistím a dám vedieť.