banan1987
09.03.17,20:36
robím autofólie polep áut a okien + leštenie karosérie.. nemám pevnú prevádzku nakoľko je to len popri zamestnaní a je to činnosť ktorú chodím robiť aj do servisov ku zákazníkom poprípade doma v garáži.. otázka je aký doklad dať zákazníkovi či faktúru alebo blok z VRP... mám na to len maloobchod veľkoobchod v živnosti.. potrebujem pokladňu alebo nie? ďakujem
Tweety
09.03.17,19:42
Činností vykonávaš bez oprávnenia, živnosti, teda nelegálne.
banan1987
09.03.17,20:08
Určite nie len ma zastrešoval panko ktorý má predajňu a živnosti až až.. čiže som neriešil niečo podobné lebo doklady my vystavil vždy on zo svojej pokladne.. ale pravdaže vždy išla provízia jemu.. a chcem s ním skončiť.. zisťujem čo bude treba
Žabinka
09.03.17,21:06
maloobchod a veľkoobchod nie je dobrá činnosť na lepenie autofólií a leštenie karosérií.. daj si doplniť do živnostenského listu činnosť 19.5 Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla.. je to živnosť voľná, zaplatíš len poplatok na doplnenie činnosti, myslím že 5€.. na živnostenskom oddelení ti určite poradia..
banan1987
09.03.17,21:11
Super ďakujem.. pracujem pre toho pánka ale chcem sa osamostatniť čiže zisťujem čo všetko bude treba.. lebo toto bola okrajová záležitosť raz za čas.. ale chcem robiť len toto..
sroservis
17.03.17,10:58
Dobrý deň,

treba si rozšíriť živnosť. :-) Ide o voľnú živnosť - Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidla.
Ak prijímate platby v hotovosti (max. 1000 bločkov mesačne) potrebujete virtuálnu RP, ak Vám budú stačiť platby na účet (bezhotovostne), zaobídete sa aj bez VRP.

Pekný deň.