solide
10.03.17,08:05
Dobry den, mame 2 chaty na Zahori, na spolocnom pozemku. Sused, ktory byva celorocne na chate ma neukazneneneho psa /fenku/ ktora v nasej nepritomnosti chodi permanentne vykonavat potrebu na nas pozemok. Kedze na chatu chodime cez vikend od februara do oktobra, po prichode na nasu chatu na nasom, anglickom travniku nachadzame velke mnozstvo psich exkrementov a v sezone velke kolesa vypalenej travy od psieho mocu. Ked na to suseda upozornime, je dost arogantny a povie nam ked mame problemy nech si spravime plot. Vazne preto rozmyslame vytvorit jeho psovi prekazku vstupu na nasu cast pozemku. Hranicna ciara rozdelenia pozemku je cca 60m. Hladame preto zaujimavu, cenovu ponuku mobilneho plotu vysokeho cca 120cm, dlheho cca 60m, ktory by bol lahko montovatelny, demontovatelny /v lete ked sme na chate dva mesiace by sme cast plotu vtedy demontovali/, vedeli si ho sami osadit a bol odolny.Preto rozmyslame aj nad plastovou variantou.Nema prosim niekto dobry typ? Okolie je krasne, s velkym mnozstvom okrasnych rastlin, preto by bolo treba vymysliet nieco, co by do okolia zapadlo a ucinne zabranilo psovi chodit vykonavat potrebu na nas pozemok. Dakujem za kazdu, dobru radu. J
jslancik
10.03.17,07:17
aká veľká časť by mala byť demontovateľná?
solide
10.03.17,07:22
mam taku predstavu, ze by som plot nechal namontovany, dokedy sa pes nenauci vykovavat potrebu na svojom pozemku, resp.sused sa nauci psa vencit mimo pozemok. V lete by som 1/2 demontoval.
jslancik
10.03.17,07:24
predstava je pekná, ale pes bude behať tade, kde sa mu bude dať...
jslancik
10.03.17,07:38
napr. zvárané pletivo balené v rolkách na stĺpikoch osadených v zemných vrutoch (môžeš demontovať ľubovoľnú časť). Zelené poplastované, čiže bude ladiť so zeleňou okolo. Cena so všetkými drobnosťami 571€.
Dav
10.03.17,07:49
Pes vie celkom slušne hrabať, a veľké psy, napr. vlčiak, preskočia 1,20 ako nič. Doporučujem aj toto zohľadniť pri výbere plota, aby to neboli len vyhodené peniaze a plot aj tak nezabráni psovi prichádzať. Po svojich psoch som nestíhala zahrabávať a barikádovať diery v plote a z 1,8 m vysokej ohrady mi vlčiak vyskočil.
Oliwa
10.03.17,09:07
susedovým...
Jeho pes, jeho povinnosť, jeho plot.
misoft
10.03.17,09:20
Záhradky..... predpoklad, člen nejakého záhradkárskeho spoločenstva.
1) Písomne vyzvi suseda, aby si zabezpečil psa, obmedzil jeho pohyb len na jeho pozemku (uviazaním, vybudovaním koterca....).
2) Ak nebude fungovať 1) oboznámiť záhradkárske spoločenstvo, že XY svojim psom poškodzuje tvoju záhradku.
3) Ak nepomôže ani 2) obrátiť sa na samosprávu (pretože pes by mal byť zaregistrovaný a mal by sa za neho platiť poplatok), s tým, že pes osoby XY neoprávnene vnikla na tvoj pozemok a i napriek upozorneniam osoba XY nevykonala žiadne opatrenia. To už je prakticky priestupkové konanie. Zároveň sa môžeš nenápadne spýtať, či je za neho platený poplatok (ak nebude - o to lepšie pre teba - samospráva si zgustne - každ cent sa predsa počíta :D).
4) Ak nepomôže ani 3) - oploť si svoju časť a faktúru pošli XY. Zároveň ho upozorni, že ak nájdeš psa na svojom pozemku (pretože je to majetok XY), budeš to považovať ako neoprávnený vstup (je to píchovina, ale často zaberie) na cudzí pozemok a podľa toho sa zariadiť - hoci aj likvidáciou psa (tiež chobotina, ale tiež môže zabrať).

Doplnenie: Ešte je jedna možnosť, ako toho čokla odnaučiť k tebe liezť: elektrický ohradník - ak prejde, dostane šupu. Skúsi druhýkrát - opäť šupa - a naučí sa, že tam nemá chodiť, lebo vždy dostane šupu.
(Napr.: http://agromepa.sk/sk/261-elektricke-ohradniky-vodive)
vicktor
10.03.17,09:24
Obavam sa zbytocne vyhodenych penazi.
Co v case vasej nepritomnosti zabrani susedovi jeden dielec odstranit aby psisko nespinilo jemu pred chatou ale u vas?
Co zabrani zberacom kovov odniest plot podla navrhu jslancika?
Oliwa
10.03.17,10:17
Nechápem, prečo chcete 2x ročne demontovať 30 m plotu kvôli 2 mesiacom v lete... Vtedy ten pes nečúra a nešpiní? Alebo budete deň-noc sedieť pred chatou na anglickom trávniku a odháňať ho? Nepíšete, o aké plemeno ide... Ak väčšie, tak zelený plotový kovový/drôtený systém s podhrabovými doskami... Výsadba ich časom v pohode zakryje...
solide
10.03.17,10:21
so susedom sa neda a preto sa s nim nechcem natahovat, aby mi nerobil rozne naschvaly. Pes je stary a tlsty kokrspanel, takze z jeho strany velke aktivity nehrozia. Potreboval by som poradit skor nejake plastove riesenie, nejake lahko stavatelne a demontovatelne dielce. J
jslancik
10.03.17,10:24
nie je to také jednoduché a blbovzdorné demontovať taký plot. a v princípe si môžeme položiť rovnakú otázku pri všetkom kovovom. plech na streche, vodovodné potrubie, všetko by "zberači" mohli zobrať.
buchač
10.03.17,10:48
Bratu...ja by som začal na svojej záhrade strieľať so vzduchovky. Samozrejme pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení.
Zákon toto nezakazuje, takže sused by si mohol trhnúť konárom...
...a mohol by som ja za to, že psisko neukázneného pána by "náhodou" vyfasoval na MOJOM pozemku nejakú diabolku ;)
vicktor
10.03.17,12:44
Plech na streche je upevneny, ale plot podla zadania "by bol lahko montovatelny, demontovatelny".
Solide, a preco ten plot nemoze byt natrvalo? Treba vstup na pozemok? No ved branou.
jslancik
10.03.17,12:51
veď aj ten plot je upevnený :D skrutkami rovnako ako plech na streche :D
Oliwa
10.03.17,13:38
Ktovie... dáš dolu plech zo strechy a máš z domu kabriolet....:D