Yivo
10.03.17,09:25
Ahojte,
mam sro, neplatca, a dodavam sluzbu do celeho sveta. Potreboval by som vediet ako je to s fakturaciou.

Co som zatial zistil je ze su tri zdroje zakaznikov: rovnaka krajina ako ja, ina krajina v EU a mimo EU(svet).

Ak je zakaznik zo SR ako ja tak mu neuctujem DPH a je jendo ci je to FO alebo PO. Taktiez DPH na fakture nikde nezobrazujem.

Ak je zakaznik z inej clenskej krajiny tak rozlisujem medzi PO a FO. Ak je PO-platca tak musim uviest DPH 0 a pridat poznamku o reverse charge co znamena ze dan odvadza zakaznik.

Ak je to FO alebo PO-neplatca tak si musim zistit DPH pre krajinu z ktorej zakaznik pochadza a zvysit o nu cenu na fakture s tym ze sa musim registrovat do MOSS a stvrtrocne podavat vykazy a platit tieto dane, mimo suhrnneho vykazu a koncorocneho danoveho priznania.

Ak je zakaznik z mimo EU, tak nerozlisujem medzi PO a FO a vzdy davam DPH 0 a DPH na fakture nikde neuvadzam.

Je toto spravne? Mam niekde robit rozdiel medzi tym ci je PO platca alebo neplatca? Mam spravne info ohladom uvadzania DPH(aj nulovej)?