merryk
13.07.06,11:34
Dostal som pracu v jednej firme. Zamestnavatel mi bude stahovat odvody do socialnej a zdravotnej poistovne. Chcel by som si popri tom vybavit este zivnost a poprosil by som o informaciu, kolko percent budem odvadzat este ako zivnostnik do zdravotnej a socialnej poistovne.
Milan Benka
13.07.06,10:07
Ako SZČO popri zamestnaní momentálne nebudete platiť žiadne odvody, až po podaní DP za 2006 a to prípadné ročné zúčt. ZP a následne podľa výšky príjmu od 01.07.2007 odvody do SP a preddavky na ZP (prvá platba odvodov do 8.8.2007)
jankasm
13.07.06,10:10
Dostal som pracu v jednej firme. Zamestnavatel mi bude stahovat odvody do socialnej a zdravotnej poistovne. Chcel by som si popri tom vybavit este zivnost a poprosil by som o informaciu, kolko percent budem odvadzat este ako zivnostnik do zdravotnej a socialnej poistovne.

Ako SZČO popri zamestnaní neodvádzaš do ZP nič, prípadné poistné doplatíš v RZZP. Ak však predpokladáš nejaké veľké príjmy tak si môžeš mesačne určiť nejakú sumu, ktorú budeš platiť.
Čo sa týka SP, tak prvý rok neplatíš nič a potom to závisí od toho aký budeš mať príjem zo živnosti (za rok 2006 zanesieš na SP výpis z DP).