daanoo
10.03.17,12:29
Dá sa sterilizovať nástroje v mikrovlnke? Chcel by som si dať sterilizovať nožnice na strihanie vlasov. Ak sa to dá tak ako?
Mila123
10.03.17,11:30
kov do mikrovlnky? nie je to zakázané???
karakul
10.03.17,11:54
asi sú plastové
lujza.j
10.03.17,11:56
buchač
10.03.17,12:00
Mila123 (Dnes 13:30) kov do mikrovlnky? nie je to zakázané???
==================
Ani nie...zákon to nezakazuje. ;)
Ale to iskrenie bude jak ohňostroj na Silvestra. :D
afrikánka
10.03.17,12:14
V mikrovlnke sterilizovať nožnice ;)?

Kov do mikrovlnky iba ak má funkciu grilovanie. Grilovať nožnice :D?

Domáce sterilizovanie - variť vo vode niekoľko minút....ale poškodí sa ostrie nožníc, tak ako je to u nožov. (Kvalitné nože sa neodporúčajú ani umývať, dokonca ani studenou vodou. Iba pretrieť, ale ide o naozaj TOP kvalitu, profi nože, cena niekoľko stovák €).

Bežné nože sa nedávajú ani do umývačky na riady, kvôli horúcej vode.

Nožnice na strihanie si dezinfikuj viac% alkoholom ( Alpa, slivovica....), alebo nejakým dezinfekčným prostriedkom z drogérie - napríklad Savo a pod.
vicktor
13.03.17,08:43
...nooo nezda sa mi ze nozu z kvalitnej ocele ublizi umytie vodou...
vicktor
13.03.17,08:46
Dovod?
Doma snad pouzivate noznice len blizke osoby, hadam nemate ostych.
V kadernictvach a holicstvach strihaju kadekoho bez sterilizacie (noznic).
Alebo striedavo strihate aj psa aj ludi? Kupte si este jedny.
vlado 33
13.03.17,09:05
buchač,...nemagnetická nerez v mikrovlnke neiskrí. Jedlo v nerezovej miske sa dosť ťažko nahrieva. Vyskúšaj, uvidíš......
afrikánka
13.03.17,10:24
Aj mňa to prekvapilo, keď som to sledovala v TV. Ale ide o kuchárske profesionálne nože japonskej výroby. Vraj sa nesmú ani oplachovať, iba utrieť.
Uviedla som to skôr, ako zaujímavosť....istotne si nikto z nás nebude taký nôž poriaďovať do svojej domácnosti.
V každej oblasti nájdeš výrobky špičkovej kvality, kde je neuveriteľne závratná cena. Ide skôr o ego majiteľa, ako o účel.
buchač
13.03.17,11:38
vicktor (Dnes 10:43) ...nooo nezda sa mi ze nozu z kvalitnej ocele ublizi umytie vodou...
=========================
Blbosť jak traky...
Umyť môžeš aj katanu, no je potrebné dodržať následne aj iné ošetrenie čepele.
lujza.j
13.03.17,12:10
Prilepena hnusna lepkava kuracina na nozi a neumyt no..brr...
decko si dezinfikuje noznicky...sajrajtami co som prilepila...
afrikánka
13.03.17,12:20
buchač, nebol by si to ty, keby si nemudroval...tvoje vyjadrenia sú vždy neomylné.
Dokumentárny záznam z Japonska bola určite "blbosť jak traky". Napíš do TV ČT2.
Ináč, použijem ďaľšiu tvoju vetu, že nie je vždy a všetko aj na googli....treba mať rozhľad aj z iných zdrojov, nemusíš potom používať svoje traky, lebo sa ti čoskoro roztiahnu a tebe padnú gate.....
bettylou
13.03.17,13:03
čo kuracinu, ale v Jap jedia väčšinou rybičky. A bacha, miss Afro je dáka nabrúsená :D
afrikánka
13.03.17,13:20
Na buchača "vždy pripravená"