maped
10.03.17,14:46
Pozerala som na porade príspevky a neviem čo je správne. Či sa pri strate ktorá nám vznikla v r.2014, 2015 a aj v r.2016 mala vyplniť tab. D.
Ja som ju nevyplnila ako som sa dočítala na porade a tak som chápala aj poučenie.
Vypĺňate alebo nevypĺňate tab.D v takom prípade?

toto mi teraz zaslali z FS:

Dobrý deň,
nakoľko tabuľka D – Evidencia a odpočet straty (k r. 410 II. časti) daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby obsahuje nielen odpočet, ale aj evidenciu daňovej straty podľa § 30 zákona o dani z príjmov, odporúčame ju vyplniť aj v prípade, ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období neuplatňuje odpočet daňovej straty. Zároveň upozorňujeme, že aktuálny rok resp. strata za zdaňovacie obdobie roku 2016 sa v tabuľke D - nevypĺňa. Daňovník tam uvedie straty vykázané za predchádzajúce zdaňovacie obdobia.

Zároveň dávame do pozornosti materiál, ktorý vypracovalo FRSR k vypĺňaniu tabuľky D v daňovom priznaní k dani z príjmov právnickej osoby za rok 2016, ktorý nájdete na www.financnasprava.sk v časti Aktuálne: dane a clá, Informácie k aktuálnym daňovým a colným povinnostiam, rok 2017, Daň z príjmov pod názvom Informácia k odpočtu daňovej straty v tabuľke D tlačiva daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby.

Odkaz: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/Aktualne_informacie/dp/2017/2017_01_04_tabulka_D_DPPO_2016.pdf

Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.


---
S pozdravom,
Ing. Markéta Babišová
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR
kn-alka
27.03.17,08:16
vyplňuje sa tabulka D, aj keď si stratu neuplatňuješ? ja ju v takomto prípade nevypĺňam