jarka77
10.03.17,16:02
Potrebujem poradiť: živnostník zrušil živnosť v marci 2016, za rok 2016 nemal žiadne príjmy ani výdavky, iba zaplatené poistné za december 2015 až apríl 2016. Od marca do konca roka 2016 bol už iba zamestnancom. Bude si podávať DP typu A. Moja otázka je, či sa ako zaplatené poistné v DP uvádza aj suma poistného na ZP a SP, ktoré zaplatil ako živnostník?
Ďakujem.
Tweety
10.03.17,16:05
Nemôže si podať A, musí podať B. Pozri aj úpravu ZD podľa §17.
jarka77
10.03.17,16:08
Pohľadávky a zásoby mu nezostali žiadne. Aj v takom prípade musí podávať B-čko?
Tweety
10.03.17,16:10
aj, lebo má výdavky zo živnosti
jarka77
10.03.17,16:16
Ďakujem.