ranter
10.03.17,17:42
Dobrý deň,

potreboval by som pomoc. Mám kotol na tuhé palivo aj plynový. Systém je riešený tak, že keď zapálím v kotli na tuhé palivo, systém automaticky prepne na tento keď v zásobníku vodu mám nad 70 stupňov a odpojí plynový. Problém ale je, že v Oventrop je tiež motor, čo stále behá. Potreboval by som namontovať do komína snímač teploty spalín, aby zapol ten motor vtedy, keď treba a keď už nehorí v kotli, vypne to.

Aký snímač by som tam mohol dať a kde sa to dá kúpiť?

Ďakujem vopred za odpovede,
s pozdravom
Peter
misoft
10.03.17,20:46
ranter
11.03.17,07:07
Ďakujem pekne! Taký pomoc nepotrebujem, to som urobil aj ja, konkrétne aj tie stránky som prezeral. Nechcem pomoc na vyhladávanie, ale konkrétnu. Keď niekto v tom vyzná, má skúsenosti a nie google vyhladávače.
misoft
11.03.17,09:06
Pýtal si sa na snímač... dostal si odkaz na snímač....
"Potreboval by som namontovať do komína snímač teploty spalín, aby zapol ten motor vtedy, keď treba a keď už nehorí v kotli, vypne to." - a ostatné už na nastavení.
canbo
11.03.17,10:14
Je potrebné upresniť činnosť ventilátora , akým spôsobom je ovládaný , poprípade regulovaný - načo vlastne slúži. (npr.: zátopový , alebo zvyšovanie ťahu , alebo obmedzovanie ťahu....), potom je možne "niečo" riešiť čo vlastne snímať.
ranter
11.03.17,11:32
Snimac by zapol Oventrop, ked kurim v kotli - v komine je teplo. Ked nekurim Oventrop vypne - v komine nie je teplo. Teraz Oventrop bezi stale, cize motor v nom, aj ked cely tyzden kuri len plynovy kotol.