Domi287
11.03.17,11:42
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám uzavretú zmluvu so zamestnávateľom na dobu určitú (na 1 rok). V zmluve stojí,že: ,,Ukončenie pracovného pomeru z oboch zmluvných strán sa končí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je najmenej dva mesiace, ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace ..." atď. v Zákonníku som sa však dočítala, že výpovedná doba je pri odpracovaní menej ako jedeného roku iba jeden mesiac. Viete mi povedať, čo je v tomto prípade nadradené? Či to, čo je v pracovnej zmluve alebo v Zákonníku? Alebo čo vlastne teraz pre mňa platí keby som chcela ukončiť prac. pomer? Ktorý výpovedná doba? Ďakujem pekne.
Tweety
11.03.17,11:09
VD v zmluve nie je v súlade s ustanovením § 62. Nie je uvedená VD pri výpovedi zo strany zamestnanca, je len VD pri výpovedi zo strany zamestnávateľa. Takže ak podáš výpoveď, VD bude jednomesačná.
ivka70
11.03.17,11:11
V zakonniku prace je, ze VD je najmenej jeden mesiac, nie je tam striktne jeden mesiac pri PP kratsom ako rok.
Ak je v zmluve dohodnuta dvojmesacna VD, neodporuje to Zakonniku prace a plati ta 2measacna zo zmluvy. Dlhsiu VD Zakonnik prace umoznuje dohodnut.
A kedze ste sa na tom v zmluve dohodli, plati pre teba 2 mesacna VD aj ked PP trva menej ako rok.
ivka70
11.03.17,11:14
nesuhlasim, ktoremu bodu by mala odporovat?
Tweety
11.03.17,11:18
Hneď druhému odstavcu,.
2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak. V zmluve je najmenej 2mes.
ivka70
11.03.17,11:20
Preco? najmenej 2 mesiace zo zmluvy sa nebije s najmenej 1 mesiacom zo zakona, nedohodli menej ako mesiac, dohodli viac ...a to ZP dovoluje.
veronikasad
11.03.17,11:21
Pracovná zmluva je v poriadku. Je v nej stanovená výpovedná doba, kedy výpoveď dáva zamestnavatel. Výpoveď zamestnanca sa riadi ostatnými ustanoveniami ZP
karka
13.03.17,06:50
To, že je VD najmenej 2 mesiace platí pre obe strany. Len v prípade, ak je daná výpoveď zam..covi, ktorý odpracuje najmenej 5 rokov je VD najmenej 3. Ci?