nespokojnyzakaznik
11.03.17,22:28
Potrebujem sa poradit ako mam postupovat, ako by ste riesili moj pripad. Kupil som si topanky v obchode Deichmann, trekingove topanky znacka Landrover. Na blocku od topanok je uvedene ze ide o pansku vychadzkovu obuv. Na web stranke spolocnosti Deichmann je uvedene ze topanky su vhodne vdaka solidnemu spracovaniu a odolnosti materialov je znacka Landrover idealna pre vsetkych, ktori radi travia volne chvile vonku a v prirode, to ze som sa rozhodol ich pouzit na vylet do Tatier, ma dufam neukamenujete, schvalne som si kupil topanky, ktore su urcene na zataz. Ja som fakt netusil ze som urobil chybu. Kupil som si topanky 25.1.2017 a prva reklamacia bola uplatnena o 2 dni na to, 27.1.2017. Sakra bol odmäk vonku topil sa snech, odplepeny obvod topanok. asi na 3cm, reklamacia vybavena 10.2.2017 lepenim, dali tam nejake silikonove lepidlo, isli sme s rodinou do Tatier, po 4 dnoch intenzivneho nosenia, sa to cele rozlepilo tak ze sa natrhla podosva (vystielka) topanok. Bol to pruser, noha premocena do nitky, prechladol som, proste ze hodim tie topanky do prvej smätnej bedne. Bol som poriadne nahnevany, clovek si kupi topanky a ostane doslova neobuty v horach, lebo tie topanky to nezvladli. Tak som ich po navrate z dovolenky zaniesol do predajne Deichmann a bol som dost drzy a arogantny, celu situaciu som dokladne vysvetlil nadriadenej v predajni, ze musia topanky znova prijat a poslat na posudenie do spolocnosti VIPO, ktora sidli v Partizanskom. Ze spolocnost Deichmann ten posudok zaplati. Dnes som bol po topanky, mali byt hotove, topanky mi odovzdali neopravene, proste s nimi neurobili nic, vystavili odborne stanovisko, spolocnosti VIPO sidliacej v Partizanskom, ze doslo k poskodeniu povrchoveho materialu po obvode v oblasti spoja s podosvou a poskodenie bolo sposobene neprimeranym mechanickym zasahom. Je vsak pravdou ze topanky som susil vypchate papierovymi novinami na radiatore v Tatrach. Pekne ma tato spolocnost oklamala, ja nepoznam svoje moznosti ako sa obhajit. Mna zaujima ci je lepsie sa v tejto veci obratit na SOI, alebo obratit sa na spotrebitelske centrum, ktore zdruzuje poskodenych zakaznikov, roznych spolocnosti. Na koho sa mam v tejto veci obratit? Nechcem to nechat tak, uz len s principu, ako sa chova tato spolocnost Deichmann k svojim zakaznikom.
jslancik
12.03.17,05:42
Odporucam nechať to tak. Priznať si chybu, že topánky na ťažkú turistiku, dokonca vo vode, sa určite nekupuju v Deichmane. A určite sa nemajú volať Vychádzková obuv. Mimochodom, info na ich stránke ani náhodou neznamená, že to môžeš zobrať v zime do Tatier, premocit, sušiť vypchate novinami na radiatore. Nepredpokladám, ze by nejaký znalec zhodnotil tvoje používanie Vychádzkovej obuvi ako primerane.
Ale kľudne si rob, čo chceš. Lebo vlastnu chybu si ľudia neradi priznávajú.
veronikasad
12.03.17,06:13
Sťažnosti na vybavovanie reklamácií rieši Slovenská obchodná inšpekcia. Ak si však spôsob osetrovania obuvi (sušenie mokrej obuvi na radiatore) priznal už pri uplatňovaní reklamácie, veľkú šancu že uspejes nemáš. Navyše predajca môže od teba požadovať preplatenie nákladov na znalecký posudok z VIPO.
buchač
12.03.17,06:28
Na blocku od topanok je uvedene ze ide o pansku vychadzkovu obuv...
....
po 4 dnoch intenzivneho nosenia,
Prečítaj si pozorne henten článok, samozrejme prispôsob na svoje topánky...
http://www.topky.sk/cl/100278/1463285/S-reklamaciou-topanok-v-obchode-nepochodila--Tuto-typicky-slovensku-reakciu-nepochopite-
Proste si obuv používal nevhodne, v nevhodnom prostredí...ale podľa Deichmana je všetko nevhodné. Nech Ťa uteší len to, že nie si sám.
Od Deichmana sa kupujú len nejaké onačinky na jednu sezónu, v cene do 20€. Viac sa proste neoplatí.
lujza.j
12.03.17,06:52
V dajchmane by som si nekupila ani trepky...to je ako si kupit kecky na behanie v lidli...špeci obuv od vyrobcov s historiou v danej oblasti.....
dmc
12.03.17,07:00
SOI ti v tomto pripade nepomoze - pretoze nema preco. SOI kontroluje sposob vybavenia reklamacie. Predajca postupoval podla zakona - dokonca nad ramec zakona. Po prvy krat topanky opravil. Pri druhej reklamacii ich zaslal na odborne posudenie kam si chcel (nemusel to posielat kam si ty chcel - vyber bol na predajcovi) a podla zakona ti aj ukazal znalecky posudok a zakonne reklamaciu ukoncil. Priebeh reklamacie prebehol v sulade zo zakonom.

Pokial s vysledkom reklamacie (a odbornym posudokom) niesi spokojny mas moznost dat si na vlastne naklady vypracovat nalecky posudok - ak bude v tvoj prospech predajca ho moze - ale aj nemusi uznat - pretoze ma vypracovany vlastny znalecky posudok. Pokial ho neuzna (nemusi) ostava ti jedine - obratit sa na sud ktory rozhodne.

v tvojom popisovanom pripade by som predsalen uznal ze si topanky - vychadzkovu obuv nepouzival podla jej urcenia a vnutorne by som sa zmieril s tym ze reklamacia je neopodstatnena (aj ked ti to narusi tvoje vnutorne Ego)
misoft
12.03.17,07:11
Deichman..... kedysi to bola značka so zárukou kvality - KEDYSI!!!
Dnes aj tí Číňania a tie ich šmejdy majú o level lepšiu kvalitu!
V Deichmane (ako iní spomínali) nakupujú len mačovia :D a "celebrity", ktor sa chcú "predviesť "značkovou" obuvou. Ale prístup spoločnosti k reklamáciám je otázny.
Moja si tiež raz kúpila v jeseni topánky na "bežné" (teda nie vychádzkové) používanie - teda by mali aj niečo vydržať. A keď si ich obula a urobila pár krokov, šev na päte sa roztrhol - presnejšie ani nie šev, ale tá koža. Bolo to šité tesne pri okraji kože. Reklamácia - samozrejme akože zlé používanie - trochu bu-bu-bu a museli vrátiť peniaze, pretože už podobné nemali (po 30-tich dňoch reklamačného procesu).
Takže máš ponaučenie - Deichman - na 100km sa mu vyhýbať... sú tam horšie šmejdy ako u "šmejdov (u tých to niekedy vydrží aspoň pol roka :D).
lujza.j
12.03.17,07:21
Ja som minule zahlasila...pred rodinou..ze tam nemaju normalne boty...hned som bola hovado fajnove:Deste "oblubujem"ccc...tam tiez ani trepky...mam proste daky odpor k urcitym predajniam...
misoft
12.03.17,07:29
Nuž ja kupujem u šikmoočka.... :D ..... ale skúšam "kvalitu" - napr. botasky (tie niekedy nevydržia dlho, ak si ich riadne nevyberieš) - jednoducho ohnem botasky tak, aby som videl, ako sa podošva (ten plastic) zachová - ak sa veľmi natiahne a začnú sa objavovať mal trhlinky - nemá šancu. A botasky od Čiňana mi bežne vydržia 3 sezóny - až sa prederie podošva, kat len od "pochodovania" :D a prípadne i od prerazenia od kamienka - a letia do smetiaka (pre Romulánov dobré :D).
bubkoch
12.03.17,07:35
nechapem co sa zmenilo, este minuly rok som reklamoval topanky (prasknuta podrazka), dokonca to bolo po roku (cca 15 mesiacov) od kupy ... a predavacka vzala topanky a vratila peniaze ... bez reci, bez otazok, za 3 min som bol vybaveny ... a rovnaku skusenost maju aj známy ...
to uz daichman nevracia peniaze ?
nespokojnyzakaznik
12.03.17,07:41
robia pekne caviky, skusim sa obratit na spotrebitelske centrum co mi oni poradia robit, lebo vystavovat znalecky posudok za 60eur je horror.
nespokojnyzakaznik
12.03.17,07:42
v protokole nie je uvedene se som susil na radiatore, skor ma zaraza fakt ze po tyzdni sli na dalsiu reklamaciu, proste toapnky mali ani 2 mesiace a boli 2x reklamovane.
lujza.j
12.03.17,07:45
To co za boty predavaju ked kazdy reklamuje?! To nikomu nevadi..co su to za smejdy....."reklamacna turistika"zvlasne hoby..
misoft
12.03.17,08:04
"nechapem co sa zmenilo" - veľa sa zmenilo. Kedysi to bola záruka kvality, dnes sa zameriavajú na kvantitu. Minul rok v našom nákupnom centre (chodievam tam do Panta Rhei pozrieť nejaké knihy) so videl u nich (Deichmann) obrovský "nával" :D - 3 predavačka a až DVAJA zákazníci, ktorí len pozerali a aj tak nič nekúpili. Ak máš dať za obuv 30-40-50€ - čakáš, že vydrží aspoň dva roky (a vydrží 2 dni, dva týždne).....
mareko
12.03.17,11:49
Buchač, trefne a presne pomenované :( Deichman je všeobecne známy týmto postupom. Žiadne ich topánky nie sú vhodné na nosenie ...
bubkoch
12.03.17,12:16
lujza to co za sprostosti si si zase vyvodila ?
aka reklamacna turistika ? prasknuta podrazka je spekulativna reklamacia ?
"kazdy" reklamuje ? lebo poznam 2 ludi ktory zazili rovnaky reklamacny postup (vratenie penazi) ? to snad bsme boli my traja jediny kupujuci v historii daichmanu ?
boze moj, niektori ludia by sa mali vratit do skoly naucit sa citat s porozumenim
dmc
12.03.17,12:37
ja si tam napriklad opakovane kupujem sportovu obuv na denne nosenie ("botasky") a nemam s tym najmensi problem. Nosim ich denne.

Na druhej strane po 1 mesiaci sme reklamovali decsku obuv /dcere/ a vratili nam peniaze bez problemov.
sito
12.03.17,12:39
bobkoch, zasa si na drogách? Či si spomínaš, myseľ sa ti čistí?
dmc
12.03.17,12:41
a s cim sa chces obratit na spotrebitelske centrum ?????? v ktorom kroku reklamacie porusili alebo nedodrzali zakon ????? alebo sa chces obratit - iba tak s principu...lebo Ego utrpelo ?. ja iny dovod nevidim.
lujza.j
12.03.17,12:51
Pocuj bubkoch...ked ta bavi si kupovat v obchode..kde predavaju boty "s pridanou hodnotou+-100% reklamacia"..lebo sa pokazia...tvoja vec..tvoje prachy...tvoje nohy...hlavne,ze ty si chapavy pri citani a chodis este do skoly...:---
sito
12.03.17,12:58
" jaj, že bože, vstaň do súdu, prislúž pravdu môjmu ľudu ... "

Teraz je ľud ten posledný, každý nad ním naň s...., že?

Kradnúť, kradnúť treba, krista jeho. Jariabek v Drevenej dedine, povedal. Umelec, hrdina Slovenského štátu.
veronikasad
12.03.17,20:16
Ja si v Deichmanne už viac rokov kupujem zdravotnú obuv MEDICUS a ešte som nič nereklamovala ...
Xanti
12.03.17,20:35
Ups dovolím si nesúhlasiť, topánky od Deichmana nosím už zo 4 sezonu, sú veľmi pohodlné, a zatial aj ak som niečo reklamovala tak vybavili k spokojnosti. Na rozdiel od Garfielda ble...
Dáša_
12.03.17,20:47
presne tak, aj ja mám s týmito topánkami dobrú skúsenosť. A keď bol problém, bez všetkého vymenili alebo vrátili peniaze. Mala som pocit, že to dosť závisí od personálu na konkrétnej predajni.
alaya1
12.03.17,21:00
Nemam prosblem s topankami z tejto predajne, mam par lodiciek, aj zimnu obuv na vencenie. Treba topanky nosit na to, na co su urcene. Ja uz nikdy viac Garfield- nove1.krat obude este doma sa mi odlepila cela podosva a Bata- nemozne vyreklamovat.
alaya1
12.03.17,21:03
nevadi ti ten smrad od topanok od cinana? ved strasne smrdia a nohy z nich tiez. Ja som tam nekupovala, ani nechodim do tych obchodov, ale staci mi, ak mam pri sebe cloveka, co to kupuje a nosi, je to citit - smrdia.
misoft
12.03.17,21:06
Nuž - keď smrdia, tak smrdia - i od Deichmanna smrdia.....ak ich máš na nohách 24 hodín....
Ale na rozdiel od toho smradu.... od Číňana smrdia lacnejšie, ale dlhšie, od Deihmanna drahšie, ale kratšie, lebo tie od Deichmanna utekáš reklamovať.....a práve v ˇčíňakoch" :D:D:D:D
veronikasad
12.03.17,21:08
zdravotná obuv od českého výrobcu predávaná v Deichmanne určite nesmrdí (lacná určite nie je)
alaya1
12.03.17,21:10
Tak neviem, moje z D. nesmrdia, ani v predajni nesmrdi, ako u cinana, staci ist len okolo ich obchodu, to je tuch. Mne to prekaza, tebe nemusi. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja som v D. nereklamovala, nebolo co.
Zdenka175
13.03.17,07:44
my sme tento rok synovi reklamovali nosil ich asi pol roka, a vymenili , vrátili peniaze, lebo mu nepasovalo žiadne číslo..
misoft
13.03.17,07:49
Nuž - trafila si! Moja - písal som - od Deichmana reklamovala hneď na druhý deň (teda ja :D) - jedno obutie, 2-3 kroky a topánka sa rozpárala....
A zistil som, že ešte jedna značka je dostatočne kvalitná - je to 255 v šestnástkovej sústave (aby som reklamu nerobil) - dekódujte si to :).
Zdenka175
13.03.17,07:49
Ja mám zimné topánky z Deichmanu a už ich mám druhý rok. Sú pohodlné, nepremokajú, ja som zas spokojná, a boli ešte kúpené v akcii.. Synovi minule dali peniaze , reklamáciu uznali..
helenko
15.03.17,17:21
Aj ja som kúpila v Deichmane 2 páry zimných topánok pre deti.Išli sme na chatu.boli to vysoké topánky na šnorovanie aj na zips,zo spodu veľké zuby.Všetko by bolo OK,keby že sa hneť v prvý den vrchný materiál nezošúchal.Horko ťažko mi reklamáciu vzali po 3 dňoch používania.Ale v Partizánskom neuznali a napísali tiež,že mechanické poškodenie.Asi sa tie topánky mali nosiť len v obývačke... Ani SOI-ka ich neuznala,alebo vlastne sa vyjadrila,že takéto veci neriešia,len súdne spory,to znaméná,že mám dať podnet k súdu... Alebo mám ich poslať do Nemecka do firmy Deichman? List som už po nemecky napísala.... Na záver chcem podotknúť,že čím slušnejšie sa človek správa,tým viac ho ošklbú !!! V tomto pípade predavačka predavajúca,tá tam už nepracuje,potom predavačka preberajúca reklamáciu,aká bola drzá a čo dovádzala s topánkami...potom drzí pracovníci v Partizánskom,všetkým odpovedajú MECHANICKÉ poškodenie a taktiež odfajčenie našej SOI-ky A majú všetci zarobené,lebo mňa ošklbali o 50 eur!!! A Vás o koľko ???
KKatika
20.11.18,12:40
misoft prosím Ťa, aké bu-bu-bu si použil na Deichmann :-D, ja reklamujem prederavené futro z vnútra na palcoch po 4dňoch nosenia. Vyjadrenie z VIPO- nesprávne nosená obuv, alebo nesprávne zvolená veľkosť obuvy!!! Čo ma teda dobre vytočilo. Už som si prešla celým procesom reklamácie a teraz cez SOI - Alternatívne riešenie sporov. No mám už asi len jednu možnosť, dať si vypracovať posudok na vlastné náklady a ísť na to súdnou cestou. No akého znalca osloviť? Alebo mám poslať boty na "Lampáreň"? :-D :-D :-D Moje bububu nezabralo :-D
bodliak
20.11.18,14:25
Po roku a pol bububu nezabera ?
Dodkoo
22.11.18,21:53
Posledné moje 2 nákupy v Deichmanne boli 1. reklamácia po 2 mesiacoch, vybral som si potom drahšie topánky a doplatil rozdiel, tie sa začali rozpadávať po 6 mesiacoch vrátil som najprv nezobrala že treba očistiť, tak som poriadne vyčistil aj drapáky, vrátila peniaze a odvtedy som tam nešiel.
misoft
23.11.18,07:02
I keď si sa opýtala dosť neskoro.... moje nu-bu-bu:
zobral som phone a povedal som, že volám SOI (číslo totiž na regionálnu pobočku mám), nech to vysvetlia priamo im, prečo nechcú prijať reklamáciu 24 hodín po predaji tovaru, s poznámkou, že ich predajňu budem všade nahlasovať ako neseriózneho predajcu, porušujúceho zákony SR.
Habkala, habkala, tak som žiadal, nech mi vydajú písomné zdôvodnenie zamietnutia, resp. neprijatia reklamácie, že s tým sa oficiálne obrátim na SOI a budú mať riadnu kontrolu, až sa im bude z kečky pariť.
KKatika
04.02.19,08:19
misoft, dík za odpoveď aj po takom dlhom čase :-D. Ja som si veľmi nepomohla, požiadala som ešte jednu znalkyňu, nech mrkne aspoň na foto topánok a jej vyjadrenie bolo rovnaké ako oficiálny posudok. Vraj nesprávna veľkosť topánky, čo je blbosť, lebo tam má ešte vôľu. Ale už som to vzdala.
misoft
04.02.19,08:49
Tak to mi je ľúto, že to "neprešlo".... Nie každé bu-bu-bu zaberie, na to treba mať argumenty, silnú ruku (aby sa treslo po pulte), riadne nas*aný ksicht (aby pochopili, že nesrandujem :D) - a dúfať, že zaberie. Ovšem to číslo naozaj mám!