adulique
13.07.06,12:57
Chcela by som sa opytat ako v Alfe zaradim pri vydavkoch, ked platim dan z ich prijmu danovemu uradu. Je to odvod do fondov, alebo dan z prijmu?
A odvody do socialky je su odvody do fondov predpokladam. Dakujem:)
Tweety
13.07.06,10:59
Chcela by som sa opytat ako v Alfe zaradim pri vydavkoch, ked platim dan z ich prijmu danovemu uradu. Je to odvod do fondov, alebo dan z prijmu?
A odvody do socialky je su odvody do fondov predpokladam. Dakujem:) Daň je daň, a odvody do fondov sú odvody.:cool:
adulique
13.07.06,11:36
myslela som dan z prijmu zamestnancov.... je potom rozdiel medzi danou z prijmu zamestnancov a danou z prijmu podnikatela.
kattka.c
13.07.06,11:39
dan z prijmov zamestnanca das na mzdy
abel
13.07.06,11:52
Daň z príjmu zamestnancov dávaš do oddielu mzdy, odvody do poisťovní ( do sociálnej aj do zdravotných) aj keď ich platíš jednou sumou, by sa správne mali rozúčtovať: do oddielu mzdy dať sumu, ktorú si strhla zamestnancom a do kolónky platby do fondov dať sumu, ktorú za nich platí zamestnávateľ.
striebro1
18.07.06,04:46
Dobry den,
ak mam konatela cudzinca a kazdy mesiac mu vyplacam odmenu za vykon funkcie a zrazam mu iba dan z hrubej odmeny a to je vsetko. chcem sa opytat, ci ho mam zaradit do prehladu o zrazenych preddavkoch? a ak ano, v olympe mu pridelim kod 265????