kuky969
12.03.17,08:18
Ahoj ...vie niekto poradit prosim ci dokazem po 18 rokoch sa dopracovat k informacii dovodu smrti cloveka - vzdialenejsia rodina ...??? ...samozrejme pitva bola vykonaná.
misoft
12.03.17,07:22
Ťažko - to by si musel iniciovať vyšetrovanie s podozrením na násilnú smrť. A po 18-tich rokoch pitevný nález - pochybujem, že bude k dispozícii - iba ak niekde v archíve a zapečatený.
kuky969
12.03.17,07:54
to ze by nebodaj pitevny nalez neexistoval ani neberiem v uvahu ....tak si myslim ze ak zoberiem do uvahy len tu otazku ci existuje alebo neexistuje tak tam problem by nemal byt ....pitevny nalez proste musi existovat to je jedno v akom archive plneho sanonov za 7 horami a 7 dolami alebo niekde v elektronickom archive ...to je jedno .....skor ma zaujima kto ma na to pravny narok a v akom pripade ...???
Mila123
12.03.17,07:58
20 rokov sa musí archivovať, t.j. ak si podľa zákona č. 576/2005 oprávnenou osobou dostaneš sa k materiálom.......
misoft
12.03.17,08:05
...z archívu....
Mila123
12.03.17,08:14
zákon č 576/2004, nemôžem opraviť predchádzajúci komentár
misoft
12.03.17,08:25
§25 ods.1, písm. b - "manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu; ak takáto osoba nie je, osobe plnoletej,16) ktorá s ňou žila v čase smrti v domácnosti,32) blízkej osobe33) alebo ich zákonnému zástupcovi," - takže kuky969 (asi) nemá právo nahliadať.
Tak znie zákon.
Takže som ani zákon čítať nemusel, aby som správne komentoval!
MenoPriezvisko
12.03.17,11:41
Sprístupňovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie
(1) Údaje zo zdravotnej dokumentácie sa sprístupňujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby
a) tejto osobe alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu,
b) manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu; ak takáto osoba nie je, osobe
plnoletej, ktorá s ňou žila v čase smrti v domácnosti, blízkej osobe alebo ich zákonnému zástupcovi,
c) osobe splnomocnenej na základe písomného plnomocenstva osoby podľa písmena a) alebo b) s osvedčeným podpisom podľa osobitného predpisu v nevyhnutnom rozsahu uvedenom v plnomocenstve,
d) revíznemu lekárovi príslušnej zdravotnej poisťovne na účely kontrolnej činnosti v celom rozsahu,
e) úradu pre dohľad na účely dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou v celom rozsahu,
f) posudkovému lekárovi na účely lekárskej posudkovej činnosti pri výkone sociálneho poistenia a v sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov podľa osobitných predpisov v celom rozsahu,
g) znalcovi, ktorého ustanovil súd alebo pribral orgán činný v trestnom konaní alebo ktorého požiadala
Mária27
12.03.17,12:03
je to § 25 zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti
sito
12.03.17,12:11
Toj, takýto, veeeľký. Veľké písmena? Hm. Kaktus, flóra ... krivka, krivá, aj sloveso kríva, tu, kriví to tu. Či ?urví to tu?? ..ivka.