Lucia2512
12.03.17,12:02
Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Som momentálne na rodičovskej dovolenke a uvažujem že by som to využila a spravila si kurz účtovníctva. Skončila som obchodnú akadémiu a na vysokej som mala pár semestrov účtovníctvo podnikatelov. V praxi som to však nerobila. Robila som len fakturáciu v jednej firme (v programe Pohoda). Myslíte že je reálne aby som bola schopná robiť účto pre napr.živnostníkov? Len v malom rozsahu začať popri materskej doma. Počítač mám, len program by som si kupila. Dokážu kurzy pripraviť človeka do praxe? Nemyslím tie z úradu práce, nie som na úrade. Zaplatila by som si nejaký kvalitný kurz a začala nejakým jedným-dvoma klientami. Stačilo by mi aby mi to po skončení materskej nahradilo tých 200eur čo teraz dostávam. Nečakám velké zárobky. Ale viem že bude ťažké nájsť prácu po materskej a nechcem čakať na zázrak z úradu práce potom. Učto ma vždy velmi bavilo. Viem že to zahrna celoživotné vzdelávanie, študovanie zákonov a odbornej literatúry a určite vela prebdených nocí no s tým počítam lebo ma to baví. Nešla by som do niečoho čo ma nebaví. No bojím sa či by som si našlo na začiatok aspon zopár klientov. dakujem
mondes
12.03.17,11:19
Aj ja som takto začínala. Stále sa v tomto období niekto nájde, komu je potrebné spracovať DP. No počas roka je to aspoň u mňa "bieda". Muž mi stále hovorí, že si mám nájsť normálnu prácu, ale tak, ako hovoríš aj ty, mňa to účto baví. Baví ma naučiť sa niečo nové v tejto oblasti. A som veľmi vďačná aj za túto stránku a za milých poraďákov, ktorí ochotne pomôžu. Aj keď vtedy, keď som začínala, ich tu bolo viac. Ale k tvojej téme. Ak ťa to fakt baví, tak choď do toho. Veď popri rodičovskej sa niečo priučíš a potom môžeš ísť už naplno. Ak chceš ísť na kurz, tak aj výrobcovia rôznych účt. programov ponúkajú kurzy a to priamo v ich programe. A to je polovica úspechu. Potom už len nejaké školenia, knihu a samozrejme lúskať túto stránku. Tak začni, držím Ti palce. :)
Lucia2512
12.03.17,11:25
dakujem pekne. som pripravená makať na sebe. len presne toho sa bojím-či budú klienti. je ťažké ich získať? robíš v malom meste či v BA?
mondes
12.03.17,11:35
V malom meste. Teraz mám roboty, pretože mi nosia takí tí "igelitkári", ktorým je potrebné robiť aj jazdy aj cesťáky,, takže teraz som normálne s nervami v koncoch, či to zvládnem. A stále sa mám čo učíť. Od r. 2016 mám prvú s.r.o. a to ešte neviem, ako sa mi podarí urobiť uzávierku. Dúfam, že to zvládnem. :)
Lucia2512
12.03.17,11:48
držím palce. a ty si predtým nerobila účtovníčku? máš kurz či len strednú školu?
mondes
12.03.17,12:28
Študovala som na OA, teda stredná škola a rôzne kurzy. Tiež som začínala len manželovi, ale to je už dávno. Na ňom som sa učila. :) Ale on neviedol ani JU, niekedy to bola paušálna daň.
mirka134
12.03.17,14:13
Ahoj aj ja ti odporúčam ak ťa to baví choď do toho a určite sa sama veľa vecí aj sem na porade naučíš. Ja som tiež začínala najskôr len jednoduchým bez DPH. Potom ma jeden známy nahovoril na DPH - začala som aj s tým. Bola som na kurze na JU v programe Alfa, dokonca ja v ňom ani nerobím. Potom som si urobila PU . Jednoducho ma to baví a tiež som začala v 2016 - s.r.o. - tak uvidím, síce sa veľa radím dopytujem, ale jednoducho keď ťa to baví - určite sa v tom nájdeš.... Aj som si VŠ robila - vôbec nie ekonomického zamerania a mám obchodnú akadémiu. Ale ked som zistila že mám niekde na úrade dostať 400-500 € Tak budem radšej doma robiť za 300-400 € a neprecestujem a som sama sebe pánom. Síce je to niekedy odžku ale ja si niečo nájdem aby som vybehla :-). Postupne pribudne aj klientov.
wrong
20.03.17,18:04
Ak by si chcela, tak popri poberaní RP môžeš byť evidovaná na úrade PSVaR. Po troch mesiacoch si môžeš požiadať o Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, ktorý je od 2994,62 do 4971,40 Eur podľa okresu v ktorom bývaš.