K.A.T.K.A
13.03.17,10:29
Prosím o radu. Potrebujem urobiť daňové priznanie manželovi.
Od januára do marca 2016 mal príjem zo závislej činnosti z ČR, od apríla do konca roka závislá činnosť SR. K tomu mal ešte príležitostný príjem za nejaké práce ako domovník.
Predpokladám, že vyplním daňové priznanie "B".
Chcem sa spýtať ako je to s nezdaniteľnou čiastkou, či uplatňujem celú sumu, keďže tri mesiace bolo z ČR
a v ktorých riadkoch tento príjem z ČR vypisujem.
Príslušné potvrdenia mám.

Ešte mám otázku čo sa týka potvrdenia z ČR :
Do úhrnu príjmov započítam sumu z r. 1 alebo sumu z r. 8 ?
Na riadku 20 mám nulu. Do daňového - úhrn povinného poistného zadávam sumu z z r. 6 alebo 20 ?

Vypĺňam aj prílohu č. 2 k DP, riadky 9,10,11 ? Zarátam tam aj niečo z českého potvrdenia?
veronikasad
13.03.17,11:38
Príjem zo závislej činnosti z CZ aj SK je príjmom podľa pár.5. Obidva príjmy spočítas a u českého príjmu uplatnis metódu vyňatia príjmov.

K príležitostne mu príjmu domovnika máš aký doklad?
K.A.T.K.A
13.03.17,12:28
Mám oznámenie o príjme fyzickej osoby za rok 2016, kde mi píšu že je to podľa § 8, prípadne vytlačím k tomu výpis z účtu. Stačí tak? a mám aj zmluvu
Mihan
13.03.17,20:41
Ako zistím poistné z prímov v ČR, keď na potvrdení nie je suma koľko sa zrazilo poistné, ale suma navýšeného poistného na hrubú mzdu?
veronikasad
13.03.17,20:52
Nemáš vyplnený r.20?
Mihan
13.03.17,21:19
Aha, už som našiel, že to poistne malo byť vačíslené na r.20, ale ja tam mám 0. Dávam prerobiť potvrdenie...
veronikasad
13.03.17,21:23
Kontaktujte českého zamestnávateľa, môžeš oznámiť na DU predĺženie lehoty na podanie DP.

Ešte môže byť aj iná možnosť, ak na riadku 20 je nula (nie je prázdny), že je rezidentom ČR.
Mihan
13.03.17,21:40
Ide o syna, s trvalym pobytom SR, pracuje od oktobra v CR, PS: este mu aj dali zle rodne cislo na potvrdenie, takže ho treba prerobiť...
K.A.T.K.A
14.03.17,10:32
Ešte mám otázku čo sa týka potvrdenia z ČR :
Do úhrnu príjmov započítam sumu z r. 1 alebo sumu z r. 8 ?
Na riadku 20 mám nulu. Do daňového - úhrn povinného poistného zadávam sumu z z r. 6 alebo 20 ?
veronikasad
14.03.17,11:22
Z r.6 určite nie, treba kontaktovať českého zamestnavatela
K.A.T.K.A
14.03.17,11:40
aha dobre, ďakujem.