maarkoo
13.03.17,12:47
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o vysvetlenie. Vodič z povolania bude okrem svojej funkcie vodiča vykonávať aj inú funkciu, t.j. bude mať kumulovanú funkciu napr. vodič/vrátnik. Je potrebné, aby aj v takom prípade musel vodič absolvovať školenie vodičov alebo ak je kumulovaná funkcia tak školenie vodičov nemusí absolovať? Ďakujem za odpoveď.
willma
13.03.17,14:24
aké školenie vodičov? Na čom bude jazdiť?
maarkoo
13.03.17,20:20
Rozvoz tovaru na pobočky, bude jazdiť na dodávke
willma
14.03.17,09:05
predpoklad do 3,5 t, nepotrebujú nič špeciálne len bežné školenie OPP a BOZP. Nie sú to vodiči z povolania ako takí v zmysle zákona. Nepotrebujú mať Kartu vodiča ani psychologické testy a ani zdravotné prehliadky nad rámec bežného vodiča. Sú to len tzv. vodiči referenti - tento termín sa už nepoužíva. Samozrejmou podmienkou je aby boli držiteľmi vodičákov :)
endlessplay
17.03.17,17:00
Dobrý deň,

ak som dobre pochopila Vašu otázku tak moja odpoveď je nasledovná. Pokiaľ sa jedná o dodávku do 3,5 tony, nepotrebuje vodič základnú kvalifikáciu ani pravidelný výcvik, keďže sa nejedná o vodiča nákladnej dopravy.Tomuto zamestnancovi postačuje oboznámenie BOZP, ktorého súčasťou je preškolenie na "vodiča referenta"- vodiča služobného motorového vozidla. Pojem "vodič referent" ako taký zákon nepozná... takže úplne stačí, keď je oboznámenie s BOZP pri vedení motorového vozidla súčasťou základného oboznámenia BOZP. Samozrejme, toto oboznámenie musí byť vykonané v zmysle z.124/2006 Z.z., §7 Oboznámenie a informovanie zamestnancov. To, či je funkcia kumulovaná, alebo nie, v tomto prípade nezohráva úlohu.
endlessplay
17.03.17,17:01
Odpovedala som síce nižšie, ale práve som si všimla odpoveď willma :) plne súhlasím!