JarkaL
14.03.11,21:56
Mne sa to zdá veľa, ja by som pýtala cca 30  /mes.
romanpp
15.03.11,04:41
Mne sa to zdá veľa, ja by som pýtala cca 30  /mes.

Pýtal by som si asi viacej než 30,- €/mesiac, ale 100,- €/mesiac je skutočne dosť veľa za 4 zamestnancov.
dogicka
15.03.11,06:00
Potrebovala by som počuť Váš názor, koľko by si mala účtovníčka vypýtať za mzdy. Mzdy robí mesačne jednej firme, ktorá má 2 zamestnancov na trvalý pracovný pomer a 2 zamestnancov na dohodu. Jej práca zahŕňa výpočet mzdy pomocou programu a odovzdanie výkazov zamestnávateľovi. Okrem toho spraví raz ročne zúčtovanie. Koľko by ste si pýtali? Ona si vypýtala 100 eur/mesiac v čistom. Aký je Váš názor? Jej práca pri počítači v programe trvá asi 30 minút mesačne v kľude, vytlačenie pár listov z tlačiarne a odovzdanie výkazov zamestnávateľovi, ktorý ich odovzdá kde treba a spraví úhrady.

Aj podľa mňa je 100,-Eur veľa. Ja by som si pýtala cca 30-40 Eur. Ale zamysli sa nad tým, čo som vyznačila červeným. Neviem čomu sa venuješ ty, ale páčilo by sa ti, keby niekto, kto tvojej práci takmer vôbec nerozumie, povedal niečo také o tebe? Najjednoduchšie je podceňovať prácu iných.
martina0203
15.03.11,06:23
Aj podľa mňa je 100,-Eur veľa. Ja by som si pýtala cca 30-40 Eur. Ale zamysli sa nad tým, čo som vyznačila červeným. Neviem čomu sa venuješ ty, ale páčilo by sa ti, keby niekto, kto tvojej práci takmer vôbec nerozumie, povedal niečo také o tebe? Najjednoduchšie je podceňovať prácu iných.


Prepáč ak som to zle napísala a nejako sa ťa to dotklo, no viem, čo jej práca zahŕňa, pretože som to minulý rok robila ja a viem presne, čo musí spraviť, ešte jej chodím aj pomáhať s programom, lebo sa v nom nevyzná. Fakt jej to trvá nejakých 30 minút. Sorry...

Program samozrejme platí zamestnávateľ... aj aktualizáciu... aj papiere ...
dogicka
15.03.11,06:29
Prepáč ak som to zle napísala a nejako sa ťa to dotklo, no viem, čo jej práca zahŕňa, pretože som to minulý rok robila ja a viem presne, čo musí spraviť, ešte jej chodím aj pomáhať s programom, lebo sa v nom nevyzná. Fakt jej to trvá nejakých 30 minút. Sorry...

Program samozrejme platí zamestnávateľ... aj aktualizáciu... aj papiere ...

Neboj, mňa sa to vôbec nedotklo, ja som to myslela vo všeobecnosti, že by sme si mali vážiť prácu tých druhých:)
Ale teraz nerozumiem, prečo to teraz už nerobíš ty?
martina0203
15.03.11,06:38
Ja si prácu druhých vážim, samozrejme aj jej, ale zaujímalo ma, či si nevypýtala veľkú sumu, lebo kebyže som to ja robila za peniaze, tak asi by som si vypýtala menej.
Ono je to tak, že tá firma je môj otec a ja som to začala robiť spolu aj s podvojným účtovníctvom. Podvojné účtovníctvo robím aj doteraz, aj ma to baví, má mi s tým kto pomôcť, no mzdy som vedela robiť len tak trochu. Nejak ma neohúrili a problém je v tom, že musíš sledovať aj zákony. Ale sledovať všetko sa nedá, tak sme sa rozhodli, že ja si ponechám podvojné účtovníctvo a na mzdy niekoho nájdeme, kto sa tomu viac rozumie. Robila som totižto aj v škôlke (teraz materská), aj podvojné účtovníctvo, aj mzdy, tak som toho mala trochu priveľa.
veronikasad
15.03.11,06:41
Ja si prácu druhých vážim, samozrejme aj jej, ale zaujímalo ma, či si nevypýtala veľkú sumu, lebo kebyže som to ja robila za peniaze, tak asi by som si vypýtala menej.
Ono je to tak, že tá firma je môj otec a ja som to začala robiť spolu aj s podvojným účtovníctvom. Podvojné účtovníctvo robím aj doteraz, aj ma to baví, má mi s tým kto pomôcť, no mzdy som vedela robiť len tak trochu. Nejak ma neohúrili a problém je v tom, že musíš sledovať aj zákony. Ale sledovať všetko sa nedá, tak sme sa rozhodli, že ja si ponechám podvojné účtovníctvo a na mzdy niekoho nájdeme, kto sa tomu viac rozumie. Robila som totižto aj v škôlke (teraz materská), aj podvojné účtovníctvo, aj mzdy, tak som toho mala trochu priveľa.
Martinka, neodpoviem ti na otázku, či je to veľa alebo málo.
V zvýraznenej vete máš odpoveď, že mzdy nie sú len "nahodenie" výplaty do PC.
veronikasad
15.03.11,06:45
... a kontrol na správnosť výpočtu miezd a odvodov z rôznych inštitúcii je predsa len podstatne viac ako daňová kontrola z DU na podvojné účtovníctvo...
martina0203
15.03.11,06:49
... a kontrol na správnosť výpočtu miezd a odvodov z rôznych inštitúcii je predsa len podstatne viac ako daňová kontrola z DU na podvojné účtovníctvo...

To som ani nevedela, na podvojné účtovníctvo som mala, aj na DPH, ale na mzdy chvalabohu nie.... to by dopadlo...
veronikasad
15.03.11,06:57
Martinka, ak sa ti cena zdá vysoká, skús si hladať inú mzdárku (vyžiadaj si cenové ponuky). Ale nikdy nehodnoť prácu mzdárky tak, ako si to napísala - to by si si musela naplno vyskúšať stresy, ktoré mzdárky pri kontrolách zažívajú.
Zákony sa menia niekolkokrát do roka a ceny školení a odbornej literatúry sú z roka na rok vyššie.
martina0203
15.03.11,06:59
Ďakujem...
Maya1
15.03.11,10:58
ja by som snáď k tejto debate prispela tým, že chodím do jednej firmy účtovať mzdy pre 4 zam-cov HPP a za toto fakturujem 50 e. A to sa mi zdá primeraná cena. Tiež majú vlastný sw.
via
17.03.11,06:44
ahojte, tiez by som rada pocula vas nazor:
SZCO, cca 200 poloziek v denniku, vystavovala som mu faktury 18ks, prijmove, vydavkove doklady, cestaky - len diety, evidenciu majetku, DP "B", a RZZP. Jedna pani mi povedala ze 200,- EUR. Som zo Ziliny, a teda oproti mojej predstave je to podstatne vyssia suma. Poradil by niekto?
Betina2
17.03.11,07:05
Vôbec to nie je veľa. Ja by som ešte pridala. Len položky denníka vychádzajú okolo 160-170 Eur, k tomu si prirátaj RZZP a DP aspoň vo výške min. 50-80 Eur a plus všetky tie ostatné veci . vystav,FA, PPD, VPD, cesťáky. Mýslím, že by to kludne pokrylo aj 300 a viac Eur.
via
17.03.11,08:37
precitala som si viac prispevkov a tusim som trupka riadna :))) ach ani nejdem hovorit kolko som mu chcela povedat cenu :cool: a to som mala malu dusicku ako sa bude tvarit ... chce to zmenu pristupu :D

dakujem za odpoved
Betina2
17.03.11,09:26
nie si trúbka :), ja mávam rovnaký problém, ked ide o cenu a nechcem prísť o klienta.....ale treba si stáť za svojím, v najhoršom prípade si nájde na ďalší rok niekoho iného....a aj Ty si isto nájdeš... :) Inak neplánujete vrátiť ŽL, ak vláda schváli to, čo navrhuje? Lebo potom si už fakt budem pripadať ako chudák, čo žobroní....ved ako môžu tak nechutne zavádzať informáciami, čo zverejňujú v telke, že zamestnanec dáva zo svojho príjmu na odovody 44 %, kým živnostník "len" 18 % ! Také nejaké čísla som zaregistrovala....zabudli ale pripomenúť, že tých 44 % pokrýva zhruba 35%, čo odvádza zamestnávateľ za zamestnanca a teda to nie je záťažou toho daného zamestnanca, nehovoriac o ostatných nevýhodách voči zamestnaniu - spomeniem len stravné lístky, preplatenú dovolenku........no proste opime ludí rožkom, kedže je tu u nás taká politická a ekonomická negramotnosť, tak prečo nie? Osobne uvažujem, že si rýchlo zriadim s.r.o. čku a živnosť odložím bokom, lebo ak nám aj odpočítateľné položky a daňové bonusy vezmú, tak lepšie bude prihlásiť sa na úrad práce a podporovať čiernu prácu (ani sa nečudujem, že mnohí to tak robia) A pritom živnostníkov by mali podporiť....takto podporia len oficiálnu nezamestnanosť. A ešte to vyzdvihovanie, že ako sa zvýšil počet voľných pracovných miest pre dohodárov a živnostníkov, to čo už je za blud.....ved živnostník nie je zamestnancom a ani sa neriadi zákonníkom práce a po druhé, ak má živnosť platnú, nesmie sa evidovať na UP ako nezamestnaný, ani podporu nedostane. A po druhé dohodári tiež nie sú riadni zamestnanci....tu je vidno, ako naše média skreslujú z ešte viac skreslených údajov zo štatistického úradu. Ved nech niekto skúsi ísť robiť na dohodu a potom si pýtať náhradu za dovolenku alebo PNku, hlavne že ho vyradia z evidencie a znížia oficiálny počet nezamestnaných....No comment :(:(:(
Alebo že by som sa dala na politiku? Od stola mimo reality sa lahko vyskakuje.
Sorry nechala som sa uniesť tu, asi to malo ísť do inej témy....
andreaS
17.03.11,10:11
betina: suhlas... preto behom mesiaca idem na svoju sro... radsej sa v nej zamestnam na skrateny pracovny pomer, za par supov a bude ma to stat menej ako tieto trafene odvody... to cloveka prestava bavit tato praca...

inak ja prvy rok pocitujem uplnu nechut k spracovaniu danovych priznani... asi to bude tym, ze sa vecne vsetci vyhovaraju na krizu... a maju milion vyhovoriek preco chcu znizovat cenu, resp. niet penazi na uhradu fa... akoze uctovnicke, ktora im vidi do cisiel... dobra absurdita... takze mam dva tyzdne do limitu (zo dve firmy maju odklad...) a ja vobec nestresujem, vobec ma netrapi, ze este 80% DP nemam hotovych... a tento moj vnutorny postoj ma zacina stresovat :D
kimart
17.03.11,10:25
Ak ťa to odstresuje, tak nie si natom takto sama. Tiež pociťujem akúsi nechuť, no na rozdiel rozmýšľam nad zvýšením cien oneskorencom.
nika.sum
17.03.11,11:43
Ja niektorych klientov v tomto obdobi normalne neznasam:D
7monika5
17.03.11,12:11
[QUOTE=Betina2;1690938]....tu je vidno, ako naše média skreslujú z ešte viac skreslených údajov zo štatistického úradu. Ved nech niekto skúsi ísť robiť na dohodu a potom si pýtať náhradu za dovolenku alebo PNku, hlavne že ho vyradia z evidencie a znížia oficiálny počet nezamestnaných....No comment :(:(:(


absolútne súhlasím. V médiách sa rozhodli podporiť zámer našej vlády - zlikvidovať malých živnostníkov!
Skresľujú, oblbujú...povedia A ale nepovedia B
Veď aj tie informácie v TV správach ale aj v tlačených novinách RADIA niektorým živnostníkom, ako si urobiť Daňové priznanie zadarmo - t.j.sami s ich návodom...
Dokola podporujú to, čo si mnohí TIEŽPODNIKATELIA myslia: " Veď tí účtovníci už nevedia čo by si za svoje služby pýtali " :confused:
kimart
18.03.11,08:24
Aj mňa toto poburuje, ako by sa im páčilo, keby sa im niekto miešal do remesla? Dnes napr. v HN má výjsť príloha ako vyplniť DP, vraj s vysvetlivkami čo na ktorý riadok uviesť. S obavami čakám telefonát, pretože mám klientku, ktorej musím všetko vysvetľovať... odôvodňovať, že prečo je niečo tam, kde som to uviedla. Neviem, ale hrozne ma to vyčerpáva. Načo som si robila školu, chodím na školenia, keď je to predsa také jednoduché
andreaS
18.03.11,08:34
dnes v telerane na markize bola danova poradkyna... a muz mi krici, ze pod sa pozriet ide tvoja oblubena tema ... a ja mu kricim nazad, ze diky, neprosim, relacie typu povieme A, nepovieme B nemusiiiim... staci, ze su toho plne noviny...

ale tiez ma prve napadlo, to co pise "kimart" ... ze preco sa nam takto miesaju do profesie??? ziadna ina profesia nie je takto znevazovana...
Betina2
18.03.11,10:45
Ved ked oni v telke alebo v novinách preberú len tie najbežnejšie veci........a nespomenú "pikošky", výnimky, obmedzenia, tiaž ako zaokrúhlovať, čo v prípade súbehu atď a už vôbec neriešia právnické osoby a občianske združenia....to by bolo asi pod (alebo nad) ich úroveň....samozrejme, že pre dôchodcov, študentov a bežných zamestnancov je aj to prínosné, ja im to neberiem, len potom si každý mzslí, že aj my riešime "len" podobné problémy a nič iné a ovela obtiažnejšie a komplikovanejšie už neexistuje.....nehovoriac o úpravách základu dane o pripočítateľné a odpočítateľné položky, o prípadných dopadoch prerušenia živnosti na daňovú základňu atď......a práve som si spomenula, že opäť musím prízvukovať klientovi, nech ho ani nenapadne v iných štátoch EU (rak., Nemecko má s obľubou) nakúpiť niečo väčšie, napr. auto na firmu bez toho, aby mi to spomenul ešte predtým, než tak vykoná....lebo napr. riešiť dodatočne registráciu k DPH nebude bohviečo.....ten môj ma ale aspoň z ničoho neobviňuje, vie sám o sebe aký je a že na veľa vecí zabúda, vždy mi jeho synátor prízvukuje, že "čo by bezo mňa robil", vraj sa nemusím obávať, že by ma pustili k vode......no len sa tomu v dnešnej dobe dosť ťažko verí......tak aspoň dúfam.....
grammatika
18.03.11,11:44
len pre zaujímavosť: sú tam i nejaké ceny zverejnené:
http://ekonomika.sme.sk/c/5796274/ako-spravne-vyplnit-tlacivo-k-daniam.html
andreaS
18.03.11,11:52
len pre zaujímavosť: sú tam i nejaké ceny zverejnené:
http://ekonomika.sme.sk/c/5796274/ako-spravne-vyplnit-tlacivo-k-daniam.html


citujem z uvedeneho clanku:

„Ak ide o daňovníka s príjmami zo závislej činnosti v kombinácii s príjmami z prenájmu alebo s príjmami z podnikania s uplatnením paušálnych výdavkov, spracovanie daňového priznania stojí 16,50 eura,"

....

iba mne sa to zda malo? :eek:
grammatika
18.03.11,12:15
Ktovie, či im robia aj evidenciu P a V a takisto pohľadávok a záväzkov..
Betina2
18.03.11,12:26
No ale na konci článku predpokladám tá istá firma spomenula, že ak príde ten istý človek 28.3. tak zaplatí za to isé 66 Eur.....
Takže ovela viac než 100% príplatok....a predhcádyajúca firma uvádzala to isté za 30-150 Eur.
A nie je isté, či k tým cenám nenabalia ešte aj DPH. To tam nespomenuli.....
Ale tých 16,60, pri kombi príjmoch sa mi ani pri paušáli nezdá dosť, to mi príde ako lacná reklama alebo alibizmus.....už len ked ten čas, čo nad tým strávim, započítam, to by som to musela vyplniť max.do polhodinky a mať k dispozíciií hned na začiatku všetky potrebné údaje a doklady, čo nepredpokladám, vždy sa niečo doplňa.......alebo predpokladajú, že spracujú DP za 10 minút?
a práve teraz som kontrolovala a triedila, čo mi jedna sro včera doniesla....no som zostala fakt "potešená" asi 10 faktúr z roka 2010, žial boli aj zaplatené z účtu, som to zatial mala ako pohľadávku voči konateľovi, nevedel zdokladovať, som tušila, že niečo prinesie, len dodávateľ akosi už 2 mesiace neraguje na moju výzvu o predloženie ich inventarizácie pohladávok voč onej sro, aby som skôr zistila, či nejaká fa chýba........takže ma ešte aj dodatočné k DPH čaká, sa véééélmi vytešujem vzhladom k dátumu, a takýmto nemám dať prirážku!? Za to že sú lajdáci? Každý, aj ten obyčajný zamestnanec má možnosť výberu, bud to zverí profesionálovi alebo "kváziprofesionálovi" alebo sa s tým potrápi sám, alebo a to je pomerne časté rozšíri frontu na DU a pekne si to vyplní pred pracovníčkou úradu, ale na to si musí nájsť min. 2 hodinky (aj s cestou a čakaním) a prichystať si všetky údaje do zoznamu a tiež kópie dokladov, čo priloží k DP, a velakrát sa takto otočí aj zo 3x, lebo furt niečo chýba, furt niečo doplňa....a nakoniec ked to odovzdá, tak o 2 týždne ho z DU vyzvú na doplnenie a predloženie dokladov, alebo mu oznámia, že niečo zle vyplnil :) toť realita.....len neviem, či im to stojí za tie stresy a stratu času......viem si predstaviť aj efektívnejšie využitie času.
Ja som už od budúceho týždňa vyhlásila moratórium, nič dalšie už nepríjmam, nemám na to ludí, čo by to urobili za mňa, vo velkých firmách si to môžu dovoliť, ved to hodia na plecia niekomu, kto môže aj nadčasy makať po večeroch. A tým nenaznačujem, že by som počas tohto obdobia nemakala :)
Betina2
18.03.11,12:28
grammatika Dnes, 02:15 PM
Ktovie, či im robia aj evidenciu P a V a takisto pohľadávok a záväzkov..

...asi ťažko....
to nie je vypracovanie DP :)
Tam písali len o DP, nie o výkazoch alebo nejakej daňovej evidencii....a to je zavádzajúce
človek príde, spravia mu DP a on to odovzdá, ani kópiu si pre seba neurobí, je rád že to má z krku a ak aj kópiu má, tak ju založí, že vec je vybavená a zhasla fajka.....
ZuzanaDz
19.03.11,10:39
Dobrý deň, poraďte mi koľko by ste pýtali za spracovanie podvojného účtovníctva - za rok 2010 mali FV 12, FD 146, položky v denníku 1140, 2 auta - leasing, mzdy - 2 x HPP, 3 x DOVP. Za rok 2010 som im robila účtovníctvo jednorázovo, ale od 2011 mi budú nosiť doklady mesačne, takže by som sa s nimi chcela dohodnúť na mesačnom paušáli. Som z Košického kraja, nemám veľmi skúsenosti s paušálmi u podv. účtovníctva. Pozrela som si aj cenník tu uverejnený, ale bola by som rada ak by sa ozval niekto z východu, koľko by zapýtal mesačne za dané účtovníctvo. Aby som nešla pod cenu. Ďakujem
johny18
19.03.11,10:57
Kolko by ste zapytali za spracovanie danoveho priznania u danovnika, ktory si uplatnuje pausalne vydavky?

Celkovo ma 124 vydanych faktur, robim celu evidenciu pohladavok, uhrad, DP a RZZP. Mam v plane zapytat 125 eur.
Betina2
19.03.11,13:53
Kolko by ste zapytali za spracovanie danoveho priznania u danovnika, ktory si uplatnuje pausalne vydavky?

Celkovo ma 124 vydanych faktur, robim celu evidenciu pohladavok, uhrad, DP a RZZP. Mam v plane zapytat 125 eur.

Pridaj :)
Zuzanak1
20.03.11,10:11
Ahojte, a koľko by ste pýtali za vypracovanie DP B paušálne výdavky a RZ ZP. Klient pošle emailom, súpis zaplatených faktúr v počte cca 12ks, výpisy z banky o zaplatený ZP a SP a doklady o príjme manželky a rodné listy detí, zaberie mi to max. 30 min., keď si to ešte niekoľkokrát kontrolujem :) a plus ešte RZ ZP (to som zatiaľ nerobila). Dik.
ZuzanaDz
20.03.11,16:07
Dobrý deň, poraďte mi koľko by ste pýtali za spracovanie podvojného účtovníctva - za rok 2010 mali FV 12, FD 146, položky v denníku 1140, 2 auta - leasing, mzdy - 2 x HPP, 3 x DOVP. Za rok 2010 som im robila účtovníctvo jednorázovo, ale od 2011 mi budú nosiť doklady mesačne, takže by som sa s nimi chcela dohodnúť na mesačnom paušáli. Som z Košického kraja, nemám veľmi skúsenosti s paušálmi u podv. účtovníctva. Pozrela som si aj cenník tu uverejnený, ale bola by som rada ak by sa ozval niekto z východu, koľko by zapýtal mesačne za dané účtovníctvo. Aby som nešla pod cenu. Ďakujem

Myslela som , že okolo 150 mesačne, čo vy na to?
romanpp
20.03.11,16:19
Myslela som , že okolo 150 mesačne, čo vy na to?

Ak to má byť na paušál (teda mesačné platby a hotovo), tak aspoň 200,- €/mesiac.
KEJKA
20.03.11,16:53
kolko si pýtala za jednorazovku? Resp. kolko ti dali?
Sú platiteľmi DPH?
nika.sum
20.03.11,17:12
Ahojte, a koľko by ste pýtali za vypracovanie DP B paušálne výdavky a RZ ZP. Klient pošle emailom, súpis zaplatených faktúr v počte cca 12ks, výpisy z banky o zaplatený ZP a SP a doklady o príjme manželky a rodné listy detí, zaberie mi to max. 30 min., keď si to ešte niekoľkokrát kontrolujem :) a plus ešte RZ ZP (to som zatiaľ nerobila). Dik.

Spolu DP+RZZP 60-70 EUR
andreaS
20.03.11,17:43
Ahojte, a koľko by ste pýtali za vypracovanie DP B paušálne výdavky a RZ ZP. Klient pošle emailom, súpis zaplatených faktúr v počte cca 12ks, výpisy z banky o zaplatený ZP a SP a doklady o príjme manželky a rodné listy detí, zaberie mi to max. 30 min., keď si to ešte niekoľkokrát kontrolujem :) a plus ešte RZ ZP (to som zatiaľ nerobila). Dik.

a preco ti to trva 30 min? lebo to vies!!! to je tvoja sikovnost... ked nechce, nech sa nad tym trapi sam aj dva dni... nie ;)
ZuzanaDz
20.03.11,21:16
Nie sú platcami DPH a za rok 2010 som pýtala 1200 eur.
Zuzanak1
21.03.11,08:26
Spolu DP+RZZP 60-70 EUR
ďakujem. aj mne to nejak tak vychádza, len som chcela vedieť ešte iný názor.
Monika Kováčová
21.03.11,08:28
130 eur
Zuzanak1
21.03.11,08:28
a preco ti to trva 30 min? lebo to vies!!! to je tvoja sikovnost... ked nechce, nech sa nad tym trapi sam aj dva dni... nie ;)
Jasné, že som šikovná. Tento konkrétne mi to dal práve preto robiť, lebo sa mu nechce nad tým sedieť a rašej zaplatí :).
nika.sum
21.03.11,09:12
ďakujem. aj mne to nejak tak vychádza, len som chcela vedieť ešte iný názor.

Jednemu som robila pytala som 75, nechal mi 80. Mam takeho, ktoremu som nieco este minuly rok prepocitavala, pytala som 100, nechal mi 120. Takze pod 60 by som urcite nesla, skor pridat.:)
Zuzanak1
21.03.11,10:10
Jednemu som robila pytala som 75, nechal mi 80. Mam takeho, ktoremu som nieco este minuly rok prepocitavala, pytala som 100, nechal mi 120. Takze pod 60 by som urcite nesla, skor pridat.:)
no to mne sa ešte nestalo, žeby mi nechal naviac. ešte mam jeden dotaz, ked som mu robila minulý rok cenovú ponuku, tak som mu tam dala, že 15,- za sledovanie odvodov SZČO 1 až 2 x ročne.
Potom mi to vychádza : DP 50,- + RZZP 15,- + 15,- za info o zmene odvodov. Čo vy nato ?
sybila3
21.03.11,10:13
no to ani mne. ako si zarátavate službu, napríklad potrebovala som od nového szčo doklad o výške príjmu na rzzp, takže musela som telefonovať pani mzdárke, tá mi povedala, že treba vypísať tlačivo žiadosť, tak som hladala, našla vypísala, odoslala mailom, neišlo jej to otvoriť tak som oscenovala a odoslala. Stálo ma to kopu času, ako by som to mala zrátať? dík
veronikasad
21.03.11,10:15
no to mne sa ešte nestalo, žeby mi nechal naviac. ešte mam jeden dotaz, ked som mu robila minulý rok cenovú ponuku, tak som mu tam dala, že 15,- za sledovanie odvodov SZČO 1 až 2 x ročne.
Potom mi to vychádza : DP 50,- + RZZP 15,- + 15,- za info o zmene odvodov. Čo vy nato ?
Nedráždi zbytočne živnostníkov položkou o "sledovaní odvodov" - považujú to za našu povinnosť. Zahrň si to do ceny paušálu za spracovanie DP.
Zuzanak1
21.03.11,10:18
No to neviem ako už teraz, keď ste sa na začiatku na niečom konkrétnom nedohodli, alebo mu proste rozpíš jednotlivé položky a tam uvedieš aj toto, nejak si to pekne nazvy a pošli mu to v prehľadnej tabuľke. A na ďalší rok si s ním dohodni, nejakú paušálnu čiastku za administratívu.
sybila3
21.03.11,10:21
no väčšioou mám mesačný paušál ale tomuto robím prvvý raz celý rok, tak mu to chcem zrátať na položky ale neviem koľko by mala byť položka za takéto vybavovačky. dík
Zuzanak1
21.03.11,10:22
Nedráždi zbytočne živnostníkov položkou o "sledovaní odvodov" - považujú to za našu povinnosť. Zahrň si to do ceny paušálu za spracovanie DP.
Nie práveže je to v pohode, ja som mu tak postavila ponuku na začiatku, nech vie začo platí, že to každý nerobí a keď to chce, tak nech zato platí, lebo niekdo iný by sa na neho vykašlal, on s tým súhlasil, len chcem vedieť názor iných, čo si myslíte o tých 15 eurách veľa - málo.
Zuzanak1
21.03.11,10:23
no väčšioou mám mesačný paušál ale tomuto robím prvvý raz celý rok, tak mu to chcem zrátať na položky ale neviem koľko by mala byť položka za takéto vybavovačky. dík
Skús si to prerátať podľa Cenníka 2010, koľko času si s tým strávila a podľa náročnosti.
sybila3
21.03.11,10:26
ďakujem skúsim
veronikasad
21.03.11,10:29
Nie práveže je to v pohode, ja som mu tak postavila ponuku na začiatku, nech vie začo platí, že to každý nerobí a keď to chce, tak nech zato platí, lebo niekdo iný by sa na neho vykašlal, on s tým súhlasil, len chcem vedieť názor iných, čo si myslíte o tých 15 eurách veľa - málo.
Zuzanka, neviem - ja to považujem za samozrejmosť ...
Zuzanak1
21.03.11,10:33
Zuzanka, neviem - ja to považujem za samozrejmosť ...
Aj ja, pri takých, ktorých robím v priebehu celého roka, takým to vôbec neúčtujem. Ale tento mi to prinesie alebo pošle emailom raz ročne, môže aj nemusí, a chcel vyslovene odomňa aby sa nemusel o nič starať, žeby som mu dala vedieť cez rok, keď sa niečo mení, tak jemu som to dala tak zvlásť, zato, že si vôbec na neho cez rok spomeniem a hlavne teda keď je tá zmena.
nika.sum
21.03.11,12:37
no to mne sa ešte nestalo, žeby mi nechal naviac. ešte mam jeden dotaz, ked som mu robila minulý rok cenovú ponuku, tak som mu tam dala, že 15,- za sledovanie odvodov SZČO 1 až 2 x ročne.
Potom mi to vychádza : DP 50,- + RZZP 15,- + 15,- za info o zmene odvodov. Čo vy nato ?

Ja by som to skor vyfakturovala 65 EUR DP (v tom mozete mat uz tu cenu za info o odvodoch + 15 RZZP - vysledok rovnaky):)
mariana11
23.03.11,17:01
Práve som natrafila na jeden inzerát... Ja som potom asi strašne drahá:confused:

Vypracujem Daňové priznanie za rok 2010. Viac ako 18 ročné skúsenosti v účtovníctve. Správnosť a kvalita zaručená. Rýchlo a za výbornú cenu.

Daňové priznanie FO typ A - cena 8 EUR

Daňové priznanie FO typ B - cena 8 EUR

V prípade zahraničného príjmu - cena 10 EUR (FO typ A aj FO typ B)
durisovad
23.03.11,18:11
Myslite, ze co je lacne je aj dobre? Ja by som o tom dost pochybovala.
Betina2
24.03.11,07:03
Práve som natrafila na jeden inzerát... Ja som potom asi strašne drahá:confused:

Vypracujem Daňové priznanie za rok 2010. Viac ako 18 ročné skúsenosti v účtovníctve. Správnosť a kvalita zaručená. Rýchlo a za výbornú cenu.

Daňové priznanie FO typ A - cena 8 EUR

Daňové priznanie FO typ B - cena 8 EUR

V prípade zahraničného príjmu - cena 10 EUR (FO typ A aj FO typ B)


:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek:

Pošli mi na toho človeka kontakt, nech sa vykašlem na robotu s daňovými priznaniami. A ešte na tom zarobím :D

Ale teraz seriózne, neverím......
ale možno sa tým myslela cena za jednu stranu DP :):):)
Betina2
24.03.11,07:06
Myslite, ze co je lacne je aj dobre? Ja by som o tom dost pochybovala.
to ani nie je lacné, to vyzerá ako blbý vtip v tomto šibeničnom termíne !!!
To je až podozrivo lacné. Je to to isté, ako keby mi niekto sluboval 15% úrok na vklad, ak všetci okolo ponúkajú 3-4 % ! A to je už hodné na odsúdenie! Taká drzosť !!!
mariana11
26.03.11,12:20
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek:

Pošli mi na toho človeka kontakt, nech sa vykašlem na robotu s daňovými priznaniami. A ešte na tom zarobím :D

Ale teraz seriózne, neverím......
ale možno sa tým myslela cena za jednu stranu DP :):):)

Pod tým inzerátom bolo aj meno a kontakt, ale to som nechcela zverejnovať.
Betina2
26.03.11,12:38
Ved nemusíš zverejnovať, ani bu sa to nepatrilo priamo do fóra dávať, ale pošli SS-ky komu uznáš za vhodné, ak chceš....ale takej osobe by som robiť DP aj tak nezverila, ale fakt by ma zaujímalo, kto také niečo hodil do inzerátu.....len pre zaujímavosť, nenahodila si si jeho meno do výpisu z OR na www.orsr.sk alebo na www.zrsr.sk či má ten človek vôbec oprávnenie na to?
sybila3
26.03.11,13:04
Práve som natrafila na jeden inzerát... Ja som potom asi strašne drahá:confused:

Vypracujem Daňové priznanie za rok 2010. Viac ako 18 ročné skúsenosti v účtovníctve. Správnosť a kvalita zaručená. Rýchlo a za výbornú cenu.

Daňové priznanie FO typ A - cena 8 EUR

Daňové priznanie FO typ B - cena 8 EUR

V prípade zahraničného príjmu - cena 10 EUR (FO typ A aj FO typ B)
no toto som aj ja čítala a dosť a to rozčúlilo ale takúto hovadinu nemôže napísať normálna účtovníčka, pretože vie koľko práce je okolo účta.
srska
26.03.11,13:11
Práve som natrafila na jeden inzerát... Ja som potom asi strašne drahá:confused:

Vypracujem Daňové priznanie za rok 2010. Viac ako 18 ročné skúsenosti v účtovníctve. Správnosť a kvalita zaručená. Rýchlo a za výbornú cenu.

Daňové priznanie FO typ A - cena 8 EUR

Daňové priznanie FO typ B - cena 8 EUR

V prípade zahraničného príjmu - cena 10 EUR (FO typ A aj FO typ B)

jedine tak z piškotového cesta:D
mariana11
26.03.11,18:05
Ved nemusíš zverejnovať, ani bu sa to nepatrilo priamo do fóra dávať, ale pošli SS-ky komu uznáš za vhodné, ak chceš....ale takej osobe by som robiť DP aj tak nezverila, ale fakt by ma zaujímalo, kto také niečo hodil do inzerátu.....len pre zaujímavosť, nenahodila si si jeho meno do výpisu z OR na www.orsr.sk alebo na www.zrsr.sk či má ten človek vôbec oprávnenie na to?
Nenašla som to meno v regisrtroch
Ja 2004
26.03.11,22:50
tak ja som vcera zazila sok, ale teraz uz viem preco. Za spracovanie DP podvojneho uctovnictva plus rocne hlasenie pre 21 zamestnancov plus rocne zuctovanie zamestnanca som si pytala 70€ Zacal na mna ziapat ako na nesvojpravnu, ze ho zdieram... asi cital tento inzerat :-(
mariana11
27.03.11,04:47
tak ja som vcera zazila sok, ale teraz uz viem preco. Za spracovanie DP podvojneho uctovnictva plus rocne hlasenie pre 21 zamestnancov plus rocne zuctovanie zamestnanca som si pytala 70€ Zacal na mna ziapat ako na nesvojpravnu, ze ho zdieram... asi cital tento inzerat :-(

To ja by som si pýtala o dosť viac....mňa by tuším prizabil
LUBY
27.03.11,05:04
Tento prístup podnikateľov je otrasný, koľko času človek strávi študovaním všetkých zákonov, vyhlášok, neustálych zmien, ešte nesie zodpovednosť za chyby....viackrát som sa stretla s názorom že veď to stačí len ťuk do počítača a softvér to urobí!!:mad: No nech sa páči, toto je naozaj nezaplatená robota!
Do firmy príde "údržbár na kávovar", strávi tam hodinku, poumýva a namaže prístroj a vyúčtuje si 32 €... čo dodať
Betina2
27.03.11,06:57
Ved ho pošli, nech si to robí sám, ak nemieni za hodinu zaplatiť aspoň toľko ako za výmenu žiarovky na aute.Na to nepotrebuje automechanik študovať zákony, iste má nejaký manuál k autu, ale tým to hasne...alebo za prezutie auta tiež sa neokúňa zaplatiť a že ceny šli dosť hore za posledné roky za prezutie ! To mu príde úplne v pohode, ak zaplatí 25 Eur za necelú hodinu v servise, pritom by si to možno aj sám vedel spraviť, ale načo sa bude špiniť a zdržovať, no nie? Ak nemá s tým problém, tak nech nemá ani s účtovníkmi !!! A ak má, treba ho poslať, nech sa s tým trápi sám. A argumentovať, že pri účtovaní sa ani trochu nezašpiní.....iba ak sa rozsype toner :eek::eek::eek:.....to je ale iná zábava to čistiť, našťastie mi to nepadlo na DP, alebo že by smola? :cool:
A možno prejde k tiežúčtovníkovi a Tebe zostane viac volného času a menej stresu :)
Betina2
27.03.11,07:00
no toto som aj ja čítala a dosť a to rozčúlilo ale takúto hovadinu nemôže napísať normálna účtovníčka, pretože vie koľko práce je okolo účta.

No ved toto ani nepísala normálna účtovníčka....nie je v žiadnom registri, čiže živnosť alebo firmu nemá, je to "len tak" na prilepšenie. Preto som aj napísala, či tá cena nie je náhodou za 1 stranu tlačiva . To by sa už trochu blížilo k "normálnej cene".
sybila3
29.03.11,10:52
NO a teraz som sa rozčúlila na szčo, doniesol mi papiere pred týždňom za celý rok a teraz zisťujem že nemá zaplatenú dan z mv ani nahlásené autá požičané a vysoké príjmy a on mi povie, že jemu je jedno ako to urobím ale že chce byť na nule aby neplatiť žiadnu daň, čo mám robiť?
dogicka
29.03.11,10:57
NO a teraz som sa rozčúlila na szčo, doniesol mi papiere pred týždňom za celý rok a teraz zisťujem že nemá zaplatenú dan z mv ani nahlásené autá požičané a vysoké príjmy a on mi povie, že jemu je jedno ako to urobím ale že chce byť na nule aby neplatiť žiadnu daň, čo mám robiť?

Vrátiť mu papiere a poslať ku kúzelníkovi.... A to myslím vážne...
sybila3
29.03.11,11:02
no je odcestovaný v zahraničí takže je všetko na mne a to už mám trištvrte poúčtované...........keby mi to povedal ked som mu naposledy pvedala že tam má vysoké príjmy nespomenul ani slovo teraz len sms?????
sybila3
29.03.11,11:03
tak isto jak volakdo natrafí na zlú účtovníčku tak ani do klienta nikdo nevidí
dogicka
29.03.11,11:07
no je odcestovaný v zahraničí takže je všetko na mne a to už mám trištvrte poúčtované...........keby mi to povedal ked som mu naposledy pvedala že tam má vysoké príjmy nespomenul ani slovo teraz len sms?????

No ale nie je na tebe "vyrobiť nulovú daň"... Ja by som mu tiež napísala SMS, kde by som ho o všetkom informovala....
aktaK
29.03.11,11:08
NO a teraz som sa rozčúlila na szčo, doniesol mi papiere pred týždňom za celý rok a teraz zisťujem že nemá zaplatenú dan z mv ani nahlásené autá požičané a vysoké príjmy a on mi povie, že jemu je jedno ako to urobím ale že chce byť na nule aby neplatiť žiadnu daň, čo mám robiť?

mimotemy
sybila, ked uz si ta sybila :D preco si to ucto od takeho magora brala?
dogicka
29.03.11,11:18
mimotemy
sybila, ked uz si ta sybila :D preco si to ucto od takeho magora brala?

mimotemy Ty si nikdy nenatrafila na podobného klienta?
Hansa
29.03.11,11:20
...netreba zabúdať, že zodpovednosť je na samotnom daňovníkovi!

/Ale to robotu ti nezávidím, drž sa!/
sybila3
29.03.11,11:26
no neviem. idem mu nahodiť ešte pokladnu a uvidím jak to víde. len niektoré veci neviem ako mám zaúčtovať to ešte zisťujem. tak by vás napadlo že ked nič nespomenul a bol 3x u mna že ho potom napadne toto.????
bendži
29.03.11,11:59
Idem sa s vami poradit.. prvykrat som robila klienta - SZCO, jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH, za cely rok doniesol naraz papiere, celkom aj potriedene (az na par drobnosti co som musela zoradit inaksie), vyslo to 119 riadkov v penaznom denniku, 29 poloziek zavazkov a 11 poloziek pohladavok + priprava vykazov a danoveho priznania B v kombinacii s prijmom zo zamestnania za 1 mesiac. Uvazovala som o cene cca 140 eur - je to vela/malo/akurat? dakujem
durisovad
29.03.11,12:05
Vidis sama, aka je jeho financna situacia, ale ja by som pytala aspom 300. Robim sice podvojne, ale jednoduche vobec nie je lahsie preto, ze sa tak vola.
dogicka
29.03.11,12:15
Idem sa s vami poradit.. prvykrat som robila klienta - SZCO, jednoduche uctovnictvo, neplatca DPH, za cely rok doniesol naraz papiere, celkom aj potriedene (az na par drobnosti co som musela zoradit inaksie), vyslo to 119 riadkov v penaznom denniku, 29 poloziek zavazkov a 11 poloziek pohladavok + priprava vykazov a danoveho priznania B v kombinacii s prijmom zo zamestnania za 1 mesiac. Uvazovala som o cene cca 140 eur - je to vela/malo/akurat? dakujem

Ja by som si pýtala zhruba to isté...
bendži
29.03.11,12:19
dakujem vam obom za nazory :-)
durisovad
29.03.11,12:24
Urob si z nasich odpovedi priemer a pytaj 200.
Katy a R
29.03.11,12:31
tak ja som vcera zazila sok, ale teraz uz viem preco. Za spracovanie DP podvojneho uctovnictva plus rocne hlasenie pre 21 zamestnancov plus rocne zuctovanie zamestnanca som si pytala 70€ Zacal na mna ziapat ako na nesvojpravnu, ze ho zdieram... asi cital tento inzerat :-(

.. tak mu treba poradiť, nech si ide rovno na DU :)
napíšem moju aktuálnu príhodu (som sa pobavila:D) ... na DU u nás preberajú DU .. v takej kukani, je ich tam viac .. no a jeden pán tam položil Bčkové DP .. a pani otvorí a vraví, "veď to nemáte vôbec vyplnené" ... a on na to .."veď mi s tým pomôžete" .. usmial sa na ňu :) .. podotýkam, že šóra pred DU až vonku :eek:.. pani vedľa sa začala zvláštne tváriť, nejak jej šklbalo kútikmi - za mojím DP:D:D:D
.. a čestné pionierske .. nevymyslela som si ... a ostal tam - takže neviem, ako to skončilo:confused: myslím že preňho dobre :confused:
Čiže už netreba ani portál drsr (ako na TA3 vraveli;)) .. stačí rovno na DU.
raffendaySK
30.03.11,13:41
Ahoj Všetci.
Fakt neviem cenu.... :confused: Robím ako účtovníčka,ale to je úplne iné. Tam mám mzdu za mesiac, a všetko pri ruke po celý rok.
Robila som teraz ale kompletný rok 2010 pre SZČO-neplatiteľ DPH. Musím k tomu dať, že celý rok som dostala v jednej taške vo Februári 2011, všetky pohyby na BÚ bez popisu, bez VS, iba suma :eek: dodatočne som vypisovala 100 pokld. dokladov, a takéto maličkosti...
Mám zaúčtovaných 418zápisov-jednoduché účtovníctvo. Okrem toho mzdy za 2mes. (3zam.). Urobila som aj DP, RZZP, Hlásenie. Všetko včas, všetko OK.
Prosím o radu, ďakujem.
Kája.
31.03.11,07:13
Ja by som povedala 500 €.
katarina.j
31.03.11,08:14
čo by ste si pýtali za DP-typ B-fyz.osoba-ktorá má príjmy z prenájmu z ČR celý rok (každý príjem som si vyrátala podľa kurzu NBS), prirátala príjmy zo zamestnania v SR a vyňala príjmy z ČR(základ dane=nakolko boli uplatnené paus.výdavky40%)? V ČR si podal DP a ja som mu robila len DP - SR. Je 30,-€veľa či málo? tak koľko si mám vypýtať? prosím poraďte....a vopred ďakujem za rady...katka j.
srska
31.03.11,08:16
čo by ste si pýtali za DP-typ B-fyz.osoba-ktorá má príjmy z prenájmu z ČR celý rok (každý príjem som si vyrátala podľa kurzu NBS), prirátala príjmy zo zamestnania v SR a vyňala príjmy z ČR(základ dane=nakolko boli uplatnené paus.výdavky40%)? V ČR si podal DP a ja som mu robila len DP - SR. Je 30,-€veľa či málo? tak koľko si mám vypýtať? prosím poraďte....a vopred ďakujem za rady...katka j.
na bratislavu veľmi málo
doplnené: ak je to nárazovka - minimálne s prižmúrením obidvoch očí 80 eur
katarina.j
31.03.11,08:23
na bratislavu veľmi málo
tak ma môžete navigovať koľko pýtať? Lebo stále robím DP A+B známym zdarma, no priznám sa, neviem čo pýtať, nakoľko to nie je známy....nejako som sa vyhla odpovede ohladom sumy, ale očakávam mail, kde táto otázka zaznie, tak aby som nestrelila nejaku sumu ani nízku ani prehnanu....prosím o konkrétne číslo.....(robím to pomimo-nie na doklad-to sme sa dohodli)
dakujem:)
srska
31.03.11,08:27
tak ma môžete navigovať koľko pýtať? Lebo stále robím DP A+B známym zdarma, no priznám sa, neviem čo pýtať, nakoľko to nie je známy....nejako som sa vyhla odpovede ohladom sumy, ale očakávam mail, kde táto otázka zaznie, tak aby som nestrelila nejaku sumu ani nízku ani prehnanu....prosím o konkrétne číslo.....(robím to pomimo-nie na doklad-to sme sa dohodli)
dakujem:)
a čo známi sú na podpore alebo sociálke? veď si vážte seba, svoje vedomosti a svoju prácu.
7monika5
31.03.11,12:45
a čo známi sú na podpore alebo sociálke? veď si vážte seba, svoje vedomosti a svoju prácu.

Súhlasím, ale so známymi je to ťažké. Čo počúvam, všade rovnaký problém. Ja som tiež taká. Aj si vždy poviem, že nabudúce už budem tvrdá a zapýtam si a keď je nabudúce.........:( :mee:
sybila3
01.04.11,07:45
koľko by som mala pýtať za DP FO B kde má aj príjem zo zamestnania len za vypracovanie, položky z PD som si nazrátavala zvlášť aj evidenciu faktúr a záväzkov ale chcela by som vedieť cenu za vypracovanie DP???? díky moc
katka s.
01.04.11,08:12
Ja som mala niečo podobné. AK som ťa dobre pochopila. Robila som len DP B s výkazmi, potvrdenie o príjme. Sumy z denníka mi poslal sčítane. Kejka mi odpovedala najmenej 30 eur, alebo ako odbornú prácu 33 eur/hod. pozri v téme cenník účtovných ....... Myslím, že si tie sumy pamätám dobre. Ale ešte som sa s ním nedohodla. TAk daj vedieť ako si sa dohodla ty.
sybila3
01.04.11,18:16
on mi síce povedal že nič tam skoro nemá ale nakoniec v PD 327 položiek, evidencia VF = 10, FP=22, záväzkov=12, toto som si narátala ale som chcela vedieť, že koľko za vypracovanie DP B, kde má živnosť aj zamestnanie+výkazy, aj som si myslela že 30 eur a RZZP som dala 15 eur. A mala som chuť mu tam dať 50 % prirážku pretože mi to doniesol asi tak 20.3.2011.
nika.sum
02.04.11,12:16
on mi síce povedal že nič tam skoro nemá ale nakoniec v PD 327 položiek, evidencia VF = 10, FP=22, záväzkov=12, toto som si narátala ale som chcela vedieť, že koľko za vypracovanie DP B, kde má živnosť aj zamestnanie+výkazy, aj som si myslela že 30 eur a RZZP som dala 15 eur. A mala som chuť mu tam dať 50 % prirážku pretože mi to doniesol asi tak 20.3.2011.

A mozem vediet kolko si za to vsetko pytala? kvoli sebe lebo tiez mam vzdy problem sa spravne ocenit
sybila3
02.04.11,13:25
no vyšlo mi to aj s DP aj s RZZP 360 eur za celý rok, ked som prerátala na mesiac tak to je presne 30. Ale ešte mu budem niečo dorátavať za nejaké práce, ktoré nemám dokončené. neviem či je to moc alebo málo.
nika.sum
04.04.11,12:41
no vyšlo mi to aj s DP aj s RZZP 360 eur za celý rok, ked som prerátala na mesiac tak to je presne 30. Ale ešte mu budem niečo dorátavať za nejaké práce, ktoré nemám dokončené. neviem či je to moc alebo málo.

Aj ja si tak povacsine pytam, zalezi od okolnosti. Menej urcite nie. A tych prac okolo, ani nehovor, teraz musim ist podorabat tu omacku (ako to volam okolo) u vacsiny. Pekny zbytok dna.:)
sybila3
04.05.11,15:30
koľko beriete za dohodárov, teraz prihlasujem 8???? dík
certik
09.05.11,13:59
Ahojte, koľko si mám pýtať ak som robila klientovi zmeny v OR?
Jednému som robila zmenu sídla.
A teraz budem robiť zmenu z jedoosobovej na viac osobovú + zmena konateľov.
Novická
10.05.11,06:32
Ahojte, chcela by som sa spýtať na názor:
PÚ , Q.platca DPH
Mesačne: VF- 580 - nevystavujem, len vytlačím a odkontrolujem
DF- 35
PD- 30
B- cca 600- elektronický prevod-ale strašne veľa nespárovaných položiek automaticky
ID- cca 10
Mzdy- 1 HPP
1-2 DOHODY
Za každý názor vopred ďakujem
iris50
10.05.11,13:18
Ahoj, ja by som si povedala od 600 do 650, pekny den
romanpp
10.05.11,15:39
Ja by som pýtal aj viac (cca 700,- - 800,-)
Novická
11.05.11,04:37
Ďakujem veľmi pekne za názory.
Mydliarova
11.05.11,10:47
Ahojte, nerobí niekto z vás mzdy pre športový klub?
Potrebovala by som si ujasniť, či 3,- EUR za 1 dohodára ( rozhodcu) je veľa alebo málo. Je v tom prihláška, odhláška do sociálnej poisťovne cez internet, vloženie dohodára do PC - MZDY, vypracovanie mzdy - dohody a mesačný výkaz do sociálnej poisťovni za všetkých dohodárov. Dohody o vykonaní práce si vyhotovujú sami aj so mzdou za dohodu (ručne vyplnená tabuľka ocenenia rozhodcu za výkon). Za odpoveď ďakujem a prajem príjemný deň.
Betina2
11.05.11,11:05
Akú máte aktuálnu jednotkovú cenu za položku v PU a v JU u plátcu a neplátcu DPH? A koľko je minimálna mesačná suma v JU a PU, pod ktorú nerobíte? Spracovateľ účtovníctva nie je platca DPH, ale zaujímajú ma ceny od plátcov aj neplátcov DPH. Robia sa aj mzdy, kolko máte za HPP a koľko za Dohodu? Účtujete si navyše aj za personalistiku (prihlášky, odhlášky, výkazy, kvartálne prehľady, zmluvy, dodatky, dohody o hm. zodpovednosti.....) ? Všetko toto robí spracovateľ. Prakticky ide o full servis vrátane konzultácii a poradenstva. Klient len prinesie v obale nahádzané nevytriedené doklady. Takže aj VPD, PPD vystavuje spracovateľ a tiež vystavuje VF na základe predložených objednávok (za klienta a klientovi ich doručuje väčšinou elektronicky). Ak sú nezrovnalosti, spracovateľ komunikuje aj s dodávateľmi (vrámci účtovníctva a dokladov...) Aha a ešte sa spracováva aj kniha pokladnice ERP. Spracováva sa všetko u spracovateľa na jeho vlastné náklady a SW. Klient nedodáva nič. Okrem potrebného počtu prázdnych šanónov. Skladovanie starý 2- 3 ročníkov komplet agendy je u spracovateľa. Ide o full servis. Región BA. Ďakujem za všetky Mám potrebu prehodnotiť svoje požiadavky....Ď.
Betina2
11.05.11,11:12
Ahojte, nerobí niekto z vás mzdy pre športový klub?
Potrebovala by som si ujasniť, či 3,- EUR za 1 dohodára ( rozhodcu) je veľa alebo málo. Je v tom prihláška, odhláška do sociálnej poisťovne cez internet, vloženie dohodára do PC - MZDY, vypracovanie mzdy - dohody a mesačný výkaz do sociálnej poisťovni za všetkých dohodárov. Dohody o vykonaní práce si vyhotovujú sami aj so mzdou za dohodu (ručne vyplnená tabuľka ocenenia rozhodcu za výkon). Za odpoveď ďakujem a prajem príjemný deň.

Zabudla si kvartálny prehľad k DZČ. Je robenie mdy rozhodcu na dohodu v niečom jednoduchšie ako inej mzdy na dohodu? Ja v tom rozdiel nevidím.....takže pre mňa málo so všetkým čo si spomínala. Asi tak 5-8 Eur by bolo v normále u mňa. Podľa obtiažnosti (nielen o obtiažnosti výpočtu, ale či sú doklady načas predložené, či to ide "hladko", alebo či si musíš aj sama čo to k výpočtu zisťovať, skrátka či sú poriadni alebo lajdáci :(. Ja aj toto zohladňujem. Urob kompromis. Alebo tie 3 eurá zostanú a prirátaj si výkazy, reg.listy a prehľady.
Magma
12.05.11,05:24
Robí niekto odvody zahraničným zamestnancom, teda výpočet odvodov podľa zahraničných zákonov, styk s úradmí v zahraničí, výkazy a to všetko v cudzom jazyku? Koľko by ste vypýtali za 1 zamestnanca?
boza1
12.05.11,06:16
Koľko by ste pýtali za vypracovanie DP PO 2010, sro nemala žiadny pohyb, treba len vysporiadať odpisy a vypracovať DP, výkazy, poznámky. ďakujem za každý názor
Betina2
12.05.11,11:07
Koľko by ste pýtali za vypracovanie DP PO 2010, sro nemala žiadny pohyb, treba len vysporiadať odpisy a vypracovať DP, výkazy, poznámky. ďakujem za každý názor

Ak bolo treba vysporiadať odpisy, tak pohyby určite boli :( Čii sa myslelo len vysporiadať daňové odpisy? Tomu dosť dobre nerozumiem....účtovné predsa museli nabehnúť aj keby sa daňové neuplatnili.....Netreba len to, čo si spomínal(a). Treba spraviť kompletnú účtovnú závierku okrtem iného vrátane zostavenia hlavnej knihy, obratovej predvahy, denníka, saldokonta a tiež spraviť inventarizácie všetkých použítých účtov so zostatkom k 31.12. Odsúhlasiť pohľadávky a záväzky (aj ked ide o spoločníkov.....), zinventar.pokladne, bank.účet, ZI, kapitál.fondy....spomínaš odpisy, takže majú majetok - inventarizácia, prehodnotenie odpis.plánov, zohladniť daňový dopad....zaúčtovať prípadné odpisy.... a samozrejme aj spomínané DP ( s prípadnými + a - položkami...., a samozrejme výkazy a Poznámky, ktoré mne trvajú kolkokrát aj dlhšie ako samotné DP a výkazy :( Závisí od komplikovanosti a prístupu druhej strany, ale osobne by som to pod 200-250 Eur nerobila. A samozrejme si to dohodnite predom, aby nezinfarktovali od prekvapenia...
A ešte ma napadlo, majú vôbec nejaké interné smernice? Aspoň základné? Lebo aj to by sa patrilo, ale to už je nad rámec, takže za ďalší poplatok...Alebo si ich môžu aj sami spraviť......ale niektoré musiš aj tak Ty ako účtovník skompletovať.
A ešte jedna vec - čo bude so zverejnením UZ v obchodnom vestníku? Robíš to ty, alebo nechávaš na konateľov?
boza1
16.05.11,04:40
ďakujem Betina, bude s tým naozaj veľa práce. A tie poznámky i mne dávajú poriadne zabrať. Zverejnenie UZ vo vestníku nechávam na konateľku.
Želám pekný a úspešný deň.
ucetni_fantozzi
19.05.11,05:43
Ahojte, skuste niekto povedat, kolko by ste pytali za s.r.o.:
+ prevadzkuje dve restauracne zariadenia
+ denne nakupy cca 12-15 roznych dokladov a blockov (kompletna priprava ako lepenie, kontrola, sumarizacia atd.)
+ denna trzba z dvoch prevadzok
+ cca 25 faktur mesacne (dosle aj vystavene)
+ platby kreditnou kartou
+ banka cca 150 pohybov mesacne (hlavne kvoli kreditnym kartam)
+ mesacna DPH
+ mzdy pre 16-18 ludi (komplet prihlasky, odhlasky, vykazy atd.)
+ bezne konzultacie

Mesacne to vychadza na cca 450-500 uctovnych riadkov.

Co hovorite?
dogicka
19.05.11,07:24
Ahojte, skuste niekto povedat, kolko by ste pytali za s.r.o.:
+ prevadzkuje dve restauracne zariadenia
+ denne nakupy cca 12-15 roznych dokladov a blockov (kompletna priprava ako lepenie, kontrola, sumarizacia atd.)
+ denna trzba z dvoch prevadzok
+ cca 25 faktur mesacne (dosle aj vystavene)
+ platby kreditnou kartou
+ banka cca 150 pohybov mesacne (hlavne kvoli kreditnym kartam)
+ mesacna DPH
+ mzdy pre 16-18 ludi (komplet prihlasky, odhlasky, vykazy atd.)
+ bezne konzultacie

Mesacne to vychadza na cca 450-500 uctovnych riadkov.

Co hovorite?

cca 400-450,- Eur
srska
19.05.11,07:41
menej ako 500 nie
ucetni_fantozzi
19.05.11,09:50
dakujem za nazory, este doplnim ze ide o region BA a partner tlaci na cenu okolo 350 Eur... :-)
srska
19.05.11,09:51
dakujem za nazory, este doplnim ze ide o region BA a partner tlaci na cenu okolo 350 Eur... :-)
ak region ba, tak určite pod 500 nie
zuzlik0402
20.05.11,05:21
Dobrý deň všetkým,

viete mi poradiť, akú cenu si môžem pýtať za účtovanie skladov, tzn. príjemky mimo EÚ (cena tovaru + doprava + rozpočítané clo) a výdajky, ak budem mať týždenne 1 - 2 príjemky s 1000 položkami a výdaje pre celé slovensko? Potrebujem triezvu cenu v prešovskom kraji.
Ďakujem.
Zuzanak1
30.05.11,13:25
Ahojte, len chcem vedieť názor iných. Po celý rok si klient robí účtovníctvo sám (po 6 rokoch spolupráce sa učí pri mne). Tri SRO, platci DPH, cca 3 zamestnanci, majetok. Ja iba radím v priebehu roka, ak nevie niečo zaúčtovať a na konci roka všetko prechádzame, chyby preúčtovávam, kontrolujem a opravujem a robím vlastne uzávierku a DP. Strávila som nad tým všetkým cca 32 hod. aj s vypracovaním troch DP, Výkazov, Poznámky si robili sami. Ja som si to tak vypočítala na cca 900 eur (32 * 28,50).
tibor1000
16.06.11,16:46
Dobrý deň prajem poradáci.
Chcel by som sa s Vami poradiť - pri účtovaní "spoločenstva vlastníkov bytov" si koľko fakturujete za účtovanie?
Mám návrh zobrať účtovníctvo 1 svb. Najskôr si musím túto problematiku komplet naštudovať,jednoduché aj podvojné účtovníctvo ovládam,no SVB som ešte neúčtoval. Ani netuším,ako sa fakturuju-položky ako v PU napr. s.r.o. ? napíšete mi niekto prosím,ako fungujete,aj aké ceny cca? region Žilina.
Vopred ďakujem všetkým za rady
tibor1000
17.06.11,09:47
Dobrý deň prajem poradáci.
Chcel by som sa s Vami poradiť - pri účtovaní "spoločenstva vlastníkov bytov" si koľko fakturujete za účtovanie?
Mám návrh zobrať účtovníctvo 1 svb. Najskôr si musím túto problematiku komplet naštudovať,jednoduché aj podvojné účtovníctvo ovládam,no SVB som ešte neúčtoval. Ani netuším,ako sa fakturuju-položky ako v PU napr. s.r.o. ? napíšete mi niekto prosím,ako fungujete,aj aké ceny cca? region Žilina.
Vopred ďakujem všetkým za rady

nenájde sa tu prosím niekto,kto účtuje SVB?
by ma aj zaujímalo,čo všetko táto práca zahŕňa.či sa aj vystavujú faktúry,platby apod.
Budem velmi vďačný,ak sa mi niekto ozve.ďakujem
Betina2
20.06.11,12:04
nenájde sa tu prosím niekto,kto účtuje SVB?
by ma aj zaujímalo,čo všetko táto práca zahŕňa.či sa aj vystavujú faktúry,platby apod.
Budem velmi vďačný,ak sa mi niekto ozve.ďakujem

Ja síce nerobím SVB, ale napíšem, čo si pod tým predstavujem. Moja odpoved nebude ani trochu profesionálna, ale možno trošku pomôže. Zrejme pôjde o podvojné účto a právnu formu ako nezisková organizácia. Velkú pozornosť treba venovať vytváraniu jednotlivých analytických účtov . Pri nákladových a výnosových účtoch bude potrebné vytvoriť samostatnú AE pre hlavnú, podnikateľskú a správnu činnosť. Pre dotácia a prijaté príspevky tiež bude potrebná dalšia AE. Určite budú došlé faktúry. Určite ak prenajímate njeké priestory, budú či už vyšlé faktúry, alebo na základe zmlúv predpisy platieb. Určite budú predpisy platieb jednotlivým bytom za služby, vodu atď (mesačné) .Prirátaj k tomu asi docela doisť položiek vo výpise z účtu z banky. Tam budú všetky úhrady nájomného, iných poplatkov, OLO atd.....Pokial prenajímate priestor, musíte mať v účtovníctve oddelene účtované o bežnej prevádzke - Hlavná činnosť (čo je spojené s bývaním a užívaním bytov) a na samostatných účtoch účtovať o prenájme a iných výnosových položkách (neviem presne ako sa tomu hovorí, je na to presný výraz, tuším Podnikateľská činnosť). Tam pôjde o príjmy, výnosy z prenájmu spoločných priestorov a apod a tiež výdavky resp. náklady priradené k týmto výnosom. A tiež je predpoklad, že budeš účtovať o úvere alebo inej finančnej výpomoci (dotácie zo strany štátu a pod.). Do Tvojich povinností asi bude patriť aj výpočet vyúčtovania nákladov a výnosov za rok a jeho rozpočítanie . vyútovanie medzi jednotlivých vlastníkov. Predpokladám tiež, že bude potrebné robiť rôzne rozpočty na budúce obdobia, kalkulácie atd, a tiež budeš všetko prezentovať na členských schôdzach....

Nechcem ta tu zavádzať, tak neber moju odpoved ako záväznú. Ako som písala, ja SBD neúčtujem, ani som nikdy neúčtovala. Toto je len môj názor a moja predstava o tom, čo sa asi môže od Teba vyžadovať. Poriadne sa pokutraj na nete a v literatúre, určite to nebude "malina". Ale naučiť sa niečo nové nikdy nie je na škodu :) Veľa úspechov!
Betina2
20.06.11,12:07
PS: Skús osloviť niekoho vo svojom okolí, kto vlastní byt a je členom SVB, čiže nemajú správcu, či by ťa nemohol nakontaktovať na osobu, ktorá im vedie účtovníctvo a spravuje celú agendu. Možno by Ti vedel kompetentne niekto taký poradiť.
Janiela
21.06.11,08:24
Veľmi pekná odpoveď, Betinka, ako vždy mi z duše hovoríš. Veľmi rada čítam tvoje príspevky aj rady. Chcela som poslať bo, ale nejako s ami nedarí. Tak aspoň takto.
kimart
21.06.11,10:10
koľko by ste si vypýtali za DP A - práca v Anglicku + v SR?
Katarina
28.06.11,09:33
Za daňové priznanie typ B, § 5 práca v Anglicku a Iráne, § 6 prájme na Slovenku-paušálne výdavky + vyhotovenie RZZP za rok 2010 je 50€ primeraná cena ?
Mila123
28.06.11,09:35
10 €
dogicka
28.06.11,10:25
Za daňové priznanie typ B, § 5 práca v Anglicku a Iráne, § 6 prájme na Slovenku-paušálne výdavky + vyhotovenie RZZP za rok 2010 je 50€ primeraná cena ?

No, ja by som si pýtala cca 80,- Eur.
JankaO
28.06.11,10:59
Pre Mila123: Tých 10 € za zdaňovanie medzinárodných príjmov, a zvlášť, ak s Iránom neexistuje zmluva, plus paušálne výdavky, odvody a RZZP, nie je náhodou preklep?
renča1
02.07.11,17:15
Ahojte, chcela by som sa s vami ostatnými poradiť ohľadom "koľko pýtať". S.ro Q.platca dph, takže účto spracované vždy na konci kvartálu.
Položky za kvartál:

- došlé faktúry 76 ks
- zahranič.z EÚ došlé fa 24 ks
- pokladničné doklady 130 ks EUR poklad, PLN poklad.
- 1 bank.výpis 32 ks
- 2 bank.výpis 96 ks
- odber.fa ním vystavené 24 ks
- majetok 3 OS.A. a 4 stroje

Mzdy a personal. mesačne
- 1 HPP
- 3 DVP

Koľko by ste pýtali mesačne resp. kvartálne? Ďakujem za názory.
KEJKA
02.07.11,19:15
hm-500eur/mesiac?
renča1
03.07.11,08:43
Ďakujem Kejka, jedna sa o brata a ja si pýtam za Q.500 EUR a zdá sa mu to veľa. A mne sa to zdá dosť pod cenu. Nižšie už nepôjdem, hovorí že má účtovničku ktorá mu to spraví za menej. Tak nech mu to spraví....
Lubo44
20.07.11,07:07
Ahojte, mohli by ste mi poradiť koľko pýtať:
- sro-čka, mesačný platca DPH, výrobná firma, celá výroba ide na export do EU, 10 zamestnancov, cca 300 účtovných položiek za mesiac. Majitelia zo zahraničia, takže komunikácia v anglickom jazyku. Región Žilinský kraj. Chcú mesačný paušál.

Presnejšie údaje neviem, pretože firma ešte len pripravuje na prevádzku. Chcú od mňa predbežnú cenu pri takmto objeme.

Ďakujem za odpovede.
renča1
28.07.11,16:58
no podľa mňa, min.650 EUR. Nehovorím o tom, že komunikácia v anglic.jazyku a ide o výrob.firmu.
Betina2
31.07.11,18:34
Lubo44,kludne aj viac než 650. Kedže je všetka komunikácia v AJ, aj reporty atď....nebude to len o "zaúčtovaní účtovných prípadov". Nepíšeš, či by si robila aj skladové hospodárstvo, či len zaúčtuješ stavy na základe predložených inventarizácií, či aj spracovávaš mzdovú a prsonálnu agendu alebo len o mzdách účtuješ....a napokon ide aj o zložitosť bežných účtovných prípadov, určite aspoň z pohľadu DPH.....to si ale vieš už sám najlepšie uvedomiť....ja by som kludne aj 800 zapýtala. Aspoň by bolo z čoho spúšťať, ked už nič iné, ale menej ako 700 určite nie....v poslednom čase mám tendenciu prerátavať veci jenak na položky a jednak na čas strávený nad spracovaním agendy každého jedntlivého klienta a obvykle hladám kompromis niekde v strede....Možno by bolo treba mu predložiť, kolko by ho stála účtovníčka so vším všudy na polný úväzok - plat, odvody, gastráče, SW, PC vybavenie, školenia atď....Z dlhodobého hladiska by sa asi nezmestil s nákladmi pod 1000 eur vrátane odovodov.
renča1
05.08.11,14:15
Možno by bolo treba mu predložiť, kolko by ho stála účtovníčka so vším všudy na polný úväzok - plat, odvody, gastráče, SW, PC vybavenie, školenia atď....Z dlhodobého hladiska by sa asi nezmestil s nákladmi pod 1000 eur vrátane odovodov.

Takú by veľmi ťažko hľadal, a či by aj vôbec našiel....
kimart
24.08.11,04:22
ahojte, poprosím o pomoc, mám viesť účtovníctvo výrobnej fime s cca 25-30-timi zamestnancami, mesačným platcom DPH. Vie mi niekto na základe týchto údajov poradiť približne koľko si mám zapýtať?
kimart
24.08.11,06:09
je to málo informácii?keby som si za mzdy zapýtala 200€ +150€ ostatné u mes. platcu DPH je to veľla?
KEJKA
24.08.11,06:44
ahojte, poprosím o pomoc, mám viesť účtovníctvo výrobnej fime s cca 25-30-timi zamestnancami, mesačným platcom DPH. Vie mi niekto na základe týchto údajov poradiť približne koľko si mám zapýtať?


je to málo informácii?keby som si za mzdy zapýtala 200€ +150€ ostatné u mes. platcu DPH je to veľla?
aj 200 za mzdy je málo, a tých 150 pri firme, ak je výrobná? Aký má obrat, kolko dokladov....... si veeeľmipod cenu. A kde máš ešte odmenu za prípadné nadpráce, kedže podľa iných príspevkov mám dojem, že nejde o novú firmu, ale preberáš firmu uprostred roka.
25 zam-cov, to už je veľká firma, nešla by som pod 1000 EUR mesačne.
Závisí však, či si na to úplne sám/sama, alebo to iba zastrešuješ.
kimart
24.08.11,07:36
Kejka asi máš pravdu, zajtra idem do firmy, tak uvidím cca koľko je to dokladov, no 1000€ sa mi zdá priveľa. Chcem sa vás ešte opýtať, že ak by ste sa dali platiť hodinovo, je mzda za 1hod. účtovníckej práce 6€ optimálna???
zk24
24.08.11,07:47
Hodinovo si pytam iba za prace nad ramec nasej dohody. Nie za uctovnictvo, lebo mi to pride neokontrolovatelne - nepride mi fer pytat si za hodinu prace, ked som mozno pomalsia ako ostatni, alebo opacne. Hodinovu pracu si ja dohadujem len nad ramec uctovnictva, s tym ze je vopred jasne kolko to bude cca trvat a vopred sa dohodneme na konecnej sume.

Hodinovo cca 10-20€ (podla typu prace). Ale nasiel sa aj zahranicny klient, ktory ma oslovil s tym ci sa mu budem hodinu venovat za 50€/hod., kedze u svojho domaceho poradcu by zaplatil 200€/hod.

Ja osobne som neni zastancom hodinovej odmeny "nemeratelnej" prace, respektive prace, kde cas nehra rolu.
kimart
24.08.11,08:02
Hodinovo si pytam iba za prace nad ramec nasej dohody. Nie za uctovnictvo, lebo mi to pride neokontrolovatelne - nepride mi fer pytat si za hodinu prace, ked som mozno pomalsia ako ostatni, alebo opacne. Hodinovu pracu si ja dohadujem len nad ramec uctovnictva, s tym ze je vopred jasne kolko to bude cca trvat a vopred sa dohodneme na konecnej sume.

Hodinovo cca 10-20€ (podla typu prace). Ale nasiel sa aj zahranicny klient, ktory ma oslovil s tym ci sa mu budem hodinu venovat za 50€/hod., kedze u svojho domaceho poradcu by zaplatil 200€/hod.

Ja osobne som neni zastancom hodinovej odmeny "nemeratelnej" prace, respektive prace, kde cas nehra rolu.

Dovolím si oponovať, pretože potom aj paušálne platby nie sú fér. No zober si to tak, že ak by si bola zamestnancom a nie napr. živnostníčtkou mala by si trebárs hodinovú mzdu bez ohľadu na výkon práce. Jedná sa mi oto, že chodím spracovávať účto do firmy, kde si to tako žiadajú, či sa náhodou niekto z vás nemá podobnú skúsenosť
KEJKA
24.08.11,08:08
Dovolím si oponovať, pretože potom aj paušálne platby nie sú fér. No zober si to tak, že ak by si bola zamestnancom a nie napr. živnostníčtkou mala by si trebárs hodinovú mzdu bez ohľadu na výkon práce. Jedná sa mi oto, že chodím spracovávať účto do firmy, kde si to tako žiadajú, či sa náhodou niekto z vás nemá podobnú skúsenosť
môžeš tam poctivo odmakať 5-8 hod a mať to zaplatené hodinovo.
Môžeš tam však nepoctivo surfovať napr. na FB, alebo Porade a potom čo?
Vyššie sa píše, že ide o nekontrolovateľnú činnosť.
Uviedla som dva extrémy, ale môžeš napr. poctivo študovať - hľadať riešenie konkrétneho účtovného problému. Je správne ak ti také hodiny platí odberateľ? podľa mňa nie.
Preto som za paušál prijateľný pre obe strany. Účtovníčka, ak niečo nevie, tak si to musí doštudovať, je to jej problém, ak potom nad účtovníctvom celkovo trávi viac času.
Ale ak si to klient žiada a súhlasí, tak OK, potom hodinová mzda, ale isto nie 6 EUR, skôr tých 15-20.
zk24
24.08.11,08:09
Dovolím si oponovať, pretože potom aj paušálne platby nie sú fér. No zober si to tak, že ak by si bola zamestnancom a nie napr. živnostníčtkou mala by si trebárs hodinovú mzdu bez ohľadu na výkon práce. Jedná sa mi oto, že chodím spracovávať účto do firmy, kde si to tako žiadajú, či sa náhodou niekto z vás nemá podobnú skúsenosť

Ak chodis spracovavat uctovnictvo do firmy, kde si pod "dohladom", tak tam je to o inom... tam by som vedela pochopit hodinovu mzdu.



Mne pausal pride pre to vhodnejsi (ked robim externe), lebo klient vie kolko bude platit za uctovnictvo. Potom ci uz su to dve faktury viac alebo menej, to uz neriesim. Keby som bola platena hodinovo a chcela by som byt "svina", kludne by som mu mohla nauctovat 30h uctovnickych prac, aj ked mi to trvalo trebars 5h. Ako si to ten klient okontroluje, hlavne ked nevie vopred kolko bude platit.
zk24
24.08.11,08:14
A co sa tyka tej sumy.... je to otazka na teba za kolko si ochotna robit, a ake mate podmienky v tej oblasti.
Kedze je to spracovavane vo firme, zohladnuj kolkokrat do mesiaca tam pojdes.

Ak tam mas ist kazdy den na pol hodinu, tak si pytaj vela, mas vela nakladov na dopravu, na cas, flexibilitu, apod... Ak tam ides raz na 15 hodin, tak si pytaj menej.

Zohladnuj to ci vsetky vykazy, doklady budes na poistovne a urady nosit ty, alebo oni. Budes to nosit po ceste z prace urcite, a aj to je tvoj odpracovany cas pri hodinovej mzde...

Ked je dohodnuta hodinova mzda, tak zamestnavatel "cepuje" a ma tendenciu frflat ze si pomala, nesikovna a tak...
m.lujza
24.08.11,08:19
ja osobne som hodinovú sadzbu využila u nedisciplinovaných klientov, ked z titulu nepriebežne dodávaných dokladov bez označovania účelu, chýbajúcich dokladov, sa práca spomaľovala, musela som nanovo preúčtovávať mnohé doklady, dohľadávať chýbajúce u obch.partnerov, vyvolávať klientovi lebo nemal čas so mnou prebrať jednotlivé doklady a pod. A tak som prešla zo sadzba za doklady na hodinovú sadzbu. Písala som si do diára vždy presný začiatok a koniec práce na minúty, takže som za mesiac vedela vypočítať presný počet odpracovaných hodín. Čo sa týka kontroly odpracovaného času, holt musel mi klient veriť. Hodinová sadzba má opodstatnenie aj tam, kde sa robí aj množstvo mimoúčtovníckych činností. Inak sadzba 6,- Eur na hodinu je pre živnostníka určite veľmi nízka. Za mesiac to je 19 prac dní (2 dni akože dovolenka) to je 152 hodín, čo je brutto príjem 912,- Eur, odpočítajú sa odvody, náklady a zdaní sa to, a ostane čistý mesačný príjem max. 500 eur. Ja osobne som používala sadzbu 9,- Eur za hodinu práce, ale svoju sadzbu si musí každý stanoviť podľa veľkosti a špecifík klienta. Ha a regiónu kde funguje.
kimart
24.08.11,08:19
ono je to pod dohľadom a vzhľadom ktomu, že tam spracovávam viac firiem (jeden konateľ) je to práca na niekoľko-hodín každodenne, takže kľudne by som mohla byť u neho zamestnaná, lenže vzhľadom ktomu, že sa jedná o viac firiem, je to riešené týmto spôsobom...ťažko by som ho usmernila na tých 15-20€, ale ďakujem za vaše názory, pomohli mi
KEJKA
24.08.11,08:24
ja som tých 15-20 EUR prehnala, je to moja taxa - zastrešovanie účtovníctva. Účtovníčka, ktorá nahadzuje doklady, resp. rieši rutinné veci má max. 8 EUR, plus odmeny pri uzávierkových prácach plus odmeny za mimoriadne nadpráce, ktoré dokáže urobiť miesto mňa /odmena za iniciatívu/
saminka6
14.09.11,15:27
Dobrý deň,
mala by som od 1.10.2011 viesť účtovníctvo novovzniknutej neziskovej organizácie + mzdy pre 3 DVP.
Neviem koľko za to pytať. Pošuškajte :-)
Betina2
21.09.11,10:33
ono je to pod dohľadom a vzhľadom ktomu, že tam spracovávam viac firiem (jeden konateľ) je to práca na niekoľko-hodín každodenne, takže kľudne by som mohla byť u neho zamestnaná, lenže vzhľadom ktomu, že sa jedná o viac firiem, je to riešené týmto spôsobom...ťažko by som ho usmernila na tých 15-20€, ale ďakujem za vaše názory, pomohli mi

Poviem to otvorene:
Zneužíva Ťa a Tvoje schopnosti riešiť veci rýchlo a spoľahlivo :(. A bez breptania. :( Samozrejme nechcem tým povedať, ž je sviňa alebo niečo podobné :) Len sa snaží zo situácie vyťažiť pre seba svoje firmy maximum, je to prirodzené. Ale Ty sa nedaj.

Keby mal záujem Ťa ohodnotiť adekvátne, aj pri spracovaní viacerých firiem by sa to dalo. V jednej jeho firme by si mala trvalý PP na plný úväzok na slušný základný plat (slušný vymeriavací základ na odvody) a ostatné firmy by sa dali riešiť kľudne na Dohodu. Alebo sa dohodnúť na sume v jedenj firme, ktorá by však pokrývala aj tvoju odmenu za ostatné firmy. Ked sa priamo u jedného klienta spracováva viacero jeho vlastných firiem súčasne, vždy je to o tom, že sa snaží maximálne ušetriť. A my sme takí dobrosrdeční a žiaľ aj skromní, že si nenecháme platiť za 2,3 či 4 firmy, ale spravíme to za cenu 1 a 1/2 resp. za cenu jednej lepšej. Ja hodinovú sadzbu nemám, idem cez položky alebo paušál. Avšak pri ich stanovení vychádzam aj z prepočtu na hodiny, ale systémom, kolko na ktorú firmu mesačne venujem plus mínus a od toho si prepočítam po odrátaní odvodov a daní a mojich nákladov, kolko by mi zostalo, a či je to pre mňa ešte prijateľná suma. Čiže napr. Ak robím nielen rutinné nahadzovanie, ale aj uzávierkové operácie, spracovávam výkazy, mzdy, rôzne dane, štatistiky....vždy ide o fundovanú odbornú prácu, nie o rutinu. Samozrejme často sa robia aj kadejaké administratívne a "prípravné" práce. Takže ak to nejako spriemerujem s tými rutinnými prácami na podobnom poste v primeranej firme ako zamestnanec, tak od platu tohto zamestnanca sa viem odpichnúť. Dnes viem, že pokial mi hodinová sadzba v hrubom nevychádza na aspoň 9-10 Eur, tak po zohladnení mojich nákladov a odvodov + daní sa do práce ani nepustím. A podotýkam, že nedochádzam ku klientov (len výnimočne), ale doklady mi nosí. Pravdou však je, že na úrady chodím ja a aj ja vyvolávam a mailujem.

Samozrejme zohladni aj to, že na rozdiel od zamestnanca nemáš nárok na bežnú dovolenku, stravné lístky alebo náhradu počas PN z Tvojho VZ, ktorý by bol zo zamestnania určite a bezpochyby vyšší. Plusom je ale zase Tvoja časová flexibilita a to je tiež nezanedbateľné. :) Teda za podmienky, že Ti to nediktuje ON. Ak áno, tak je už ozaj namieste dotlačiť ho k PP alebo sa radšej obzrieť inde. Nuž, ale viacej firiem je viacej firiem a každý klient sa dnes rára, že? Keby to bolo také jednoduché.....
PS: ešte pripomeniem, že na rozdiel od zamestnania máš ako SZČO sťažený prístup napr. k úveru, lízingu, hypotéke.....no rozhodnúť sa musíš sama.
panslav
28.09.11,12:29
dobry den. neviete poradit kolka pytat za umiestnenie reklamy na zadne sklo auta? auto beha po meste ako taxik a cez den moze parkovat pri obchodnom centre (lebo blizko byvam). dakujem
Betina2
29.09.11,09:00
dobry den. neviete poradit kolka pytat za umiestnenie reklamy na zadne sklo auta? auto beha po meste ako taxik a cez den moze parkovat pri obchodnom centre (lebo blizko byvam). dakujem
pansval, skúste vyhladať pomocou vyhladávača inú tému, tu ste na nesprávnej adrese. Tu sa asi neozve nikto, tu sa bavíme o cenách za účtovníctvo, nie za vozenie reklamy. Ale možno niekto vie, tak potom nech Vám pošle formou súkromnej správy info.
Prípadne si info vygooglujte vyhladávačom priamo v googli.
ali8
22.10.11,19:21
Dobry den poradili by ste mi kolko pytat za uctovnictvo? mam v PD 385 riadkov, ztoho 308 riadkov boli neplatci DPH a 65 riadkov to uz boli platcami dph. je tam 15 vystavenych faktur a 45 prijatych faktur. robila som aj to stvrtrocne dph ked sa stali platcami, v PD su zapocitane aj 4xcestovny prikaz, sukromne auto na sluzobne ucely mesacne cize 9x), a robene su este 2x odpisy
Mila123
22.10.11,19:32
Dobry den poradili by ste mi kolko pytat za uctovnictvo? mam v PD 385 riadkov, ztoho 308 riadkov boli neplatci DPH a 65 riadkov to uz boli platcami dph. je tam 15 vystavenych faktur a 45 prijatych faktur. robila som aj to stvrtrocne dph ked sa stali platcami, v PD su zapocitane aj 4xcestovny prikaz, sukromne auto na sluzobne ucely mesacne cize 9x), a robene su este 2x odpisy
mzdy nie sú?
cestovné príkazy vyplnate sama ? iba ich kontrolujete? a ešte podstatná je lokalita .....program kto vlastní ? a práca sa vykonáva u nich , či u Vás?
ali8
22.10.11,19:34
mzdy nie sú?
cestovné príkazy vyplnate sama ? iba ich kontrolujete? a ešte podstatná je lokalita .....program kto vlastní ? a práca sa vykonáva u nich , či u Vás?

cestovne prikazy robim sama, vychod, program je moj, praca u mna
ali8
22.10.11,19:37
a este bol ktomu pocitany obrat na danovy urad pred tym nez sastali platcami dph.
Mila123
22.10.11,19:39
a este bol ktomu pocitany obrat na danovy urad pred tym nez sastali platcami dph.
a čo mzdy ?koľko zamestnancov?
ali8
22.10.11,19:41
a čo mzdy ?koľko zamestnancov?

zatial niesu zamestnanci
Mila123
22.10.11,19:43
zatial niesu zamestnanci
u nás je cena asi za toľko dokladov koľko ste spomínali /pod V. Tatrami) cena mesačne 100€ + do 5 zamestnancov.....
ali8
22.10.11,19:46
u nás je cena asi za toľko dokladov koľko ste spomínali /pod V. Tatrami) cena mesačne 100€ + do 5 zamestnancov.....

to je 385€ ? tak ste to mysleli?
Mila123
22.10.11,19:50
to je 385€ ? tak ste to mysleli?
netuším ako ste prišli na 385€ , ale je to tak, že naša firma pýta za také účto so mzdami do 5 zamestnancov mesačne 100€ bez DPH.....(JU)
ali8
22.10.11,19:54
no mne sa zda malo 100€ zatoto vsetko,tak neviem
Mila123
22.10.11,19:59
no mne sa zda malo 100€ zatoto vsetko,tak neviem
naša šéfka oslovila tento týžden konateľa, že mu neupravovala fakturáciu za posledných 6 rokov , stále má 100 €mesačne, je to stomatolog. ambulanica, a chcela upraviť fakt. na 150 €, čo sa stalo? nesúhlasil, preto sa chcela či nechcela musela sa dohodnúť na tom, že do konca roka bude mať stále 100 a on si to rozmyslí, či nám dá dalej spracuvávať PU.....žiadne iné poplatky u nás vo firme neplatia, všetko je dohodnuté v mesačnom paušály......
ak Vám dajú viac, držím palce pri vyjednávaní.....
ali8
22.10.11,20:02
no ja som sa nato pytal znameho a on berie euro za jednu polozku v PD ,takze tolko sa mizdalo vela pytat.
Mila123
22.10.11,20:05
no ja som sa nato pytal znameho a on berie euro za jednu polozku v PD ,takze tolko sa mizdalo vela pytat.
ak by sme pýtali za jednu operáciu v PD, nedoplatili by sa.....dá sa naúčtovať tak podrobne, až strach......vygoogluj si nejaké cenníky, ale prispôsob si aj lokalite, konkurenciu, Vašim referenciám, kt. tam máte......
ali8
23.10.11,08:41
Dobry den poradili by ste mi kolko pytat za uctovnictvo? mam v PD 385 riadkov, ztoho 308 riadkov boli neplatci DPH a 65 riadkov to uz boli platcami dph. je tam 15 vystavenych faktur a 45 prijatych faktur. robila som aj to stvrtrocne dph ked sa stali platcami, v PD su zapocitane aj 4xcestovny prikaz, sukromne auto na sluzobne ucely mesacne cize 9x), a robene su este 2x odpisy

este ktomu dodam to sukromne auto su tam jazdy spolu 206 jazd, vedel by niekto hodit aj svoj nazor na celkovu cenu za tieto prace? dakujem.
nika.sum
23.10.11,10:31
no mne sa zda malo 100€ zatoto vsetko,tak neviem

ale odpoved bola 100 EUR mesacne, ked sa nemylim.
ali8
23.10.11,11:14
Este raz to vsetko zhrniem pre upresnenie udajov, kolko by ste stanovili cenu za:

PD 385riadkov (ztoho 308 riadkov je ako neplatci DPH a 65 riadkov ako uz platci DPH )
DF 45
VF 15
robene stvrtrocne DPH
sukromne auto pouzite na sluzobne ucely - robene mesacne cize od januara do septembra 9x a dokopy jazd spolu je 206
a robenie 2x odpisy
4x cestovne prikazy

robila som to teraz naraz dokopy mesiace januar az september, aj stym stvrtrocnym dph za august a september odkedy sa stali platcami dph, a potrebujem to vyfakturovat prosim poradte kolko mozem zapytat nechcem ist ani pod cenu ani zasa vela opytat, dakujem vopred za kazdu jednu radu.
a robila som to u seba doma na svojom programe, doniesli mi vsetko v igelitke takze vsetko som roztriedovala sama nahadzovala do programu a vypisovala PPD a VPD kublockam a fakturam. dakujem za rady.
ali8
23.10.11,12:40
prosim vie niekto surne poradit?
Zita5
23.10.11,13:16
Však ste dostali radu ...ešte raz ju uvádzam ......100 euro mesačne ....to sa Vám zdá málo ?
ali8
23.10.11,13:41
Však ste dostali radu ...ešte raz ju uvádzam ......100 euro mesačne ....to sa Vám zdá málo ?

jo dostal som radu ale akosi tomu nerozumiem robila som to ucto teraz naraz tych devat mesiacov a sa mi zas zda vela si zato zapytat 100€ x devat mesiacov , ci ako ste to mysleli?
avalik
23.10.11,13:48
jo dostal som radu ale akosi tomu nerozumiem robila som to ucto teraz naraz tych devat mesiacov a sa mi zas zda vela si zato zapytat 100€ x devat mesiacov , ci ako ste to mysleli?

to ste si aspon orientacne nedohodli cenu? ty musis vediet kolko casu si nad uctovanim stravila.
Zita5
23.10.11,13:55
jo dostal som radu ale akosi tomu nerozumiem robila som to ucto teraz naraz tych devat mesiacov a sa mi zas zda vela si zato zapytat 100€ x devat mesiacov , ci ako ste to mysleli?

Aj mne sa to zdá veľa , ja by som povedala , že 70-80 euro mesačne X9 mesiacov .Možno sa niekto ešte pridá s návrhom.Beriem v úvahu , že platiteľom DPH sa stal neskôr.
ali8
23.10.11,14:35
to ste si aspon orientacne nedohodli cenu? ty musis vediet kolko casu si nad uctovanim stravila.

no stravila som nadtym cca 7dni po 9hodin, tento cas som venovala tomuto ucotvnictvu zhruba
avalik
23.10.11,15:13
no stravila som nadtym cca 7dni po 9hodin, tento cas som venovala tomuto ucotvnictvu zhruba

7x9=63 hodin x 10 € = 630 € - minimalne
ali8
23.10.11,15:18
7x9=63 hodin x 10 € = 630 € - minimalne

wau ja som pocitala ked zato opytam nejakych 385€ ci to nebude vela, jedna sa o vychodne slovensko.
nika.sum
23.10.11,15:19
jo dostal som radu ale akosi tomu nerozumiem robila som to ucto teraz naraz tych devat mesiacov a sa mi zas zda vela si zato zapytat 100€ x devat mesiacov , ci ako ste to mysleli?

tych 100 za mesiac sa aj mne zda vela. Ale co sa tyka uctovania za dlhsie obdobie, sme my poniektori trosku hlupi (aj seba do toho pocitam). Tak oni si pohodlne hadzu dokladu do nejakej krabice (to je ten lepsi pripad), potom pridu vysypu na kopu alebo daju v igelitke, a my sa im to musime spravit naraz ale pytat si mame menej ved je to pre nich na raz vela. Tak nech sa uracia doniest doklady kazdy mesiac, my si ich vklude mozeme postupne ponahadzovat a vyuctujeme im kazdy mesiac a nebude to predsa pre nich naraz tak vela. Tak ma to stve, lebo mam pocit, z mnohych klientov, ze nic uctovnik nerobi, len nahodi par papierov a je to. Ale to, ze mi davaju doklady na 10x, musim si xkrat zistovat co mi to vlastne dali, 100x si pytat kopie zmluv a ostatne veci. Ale ved to je len par dokladov - a ja ked kuknem do PC mam tam 2000 poloziek, ale co to je nie? Na vsetko maju peniaze ale pre uctovnika, tam zjednavaju...
Prepacte ale som uz unavena a nas..ta. Idem to zabalit, oci ma stipu, vikend v prdeli, idem pozriet ako vyzera moje dieta.:)
VieraM
23.10.11,15:37
wau ja som pocitala ked zato opytam nejakych 385€ ci to nebude vela, jedna sa o vychodne slovensko.

385 € ?? t.j. 6,10 € na hodinu, to snáď nemyslíš vážne. Pomocnému murárovi dávam 10 € na hodinu !!!! a majstrovi 15 - 20 € na hodinu.

Potom sa nasťažujme že robíme skoro zadarmo.
ali8
23.10.11,15:43
385 € ?? t.j. 6,10 € na hodinu, to snáď nemyslíš vážne. Pomocnému murárovi dávam 10 € na hodinu !!!! a majstrovi 15 - 20 € na hodinu.

Potom sa nasťažujme že robíme skoro zadarmo.

no myslela som ze ked mam v PD 385 riadkov tak to dam rovno krat 1euro a uz vtom budem vsetko zapocitane aj dosle fa aj vysle fa aj kniha jazd aj dph proste vsetko tym padom ze riadok dam za 1€.
evina
23.10.11,15:57
no myslela som ze ked mam v PD 385 riadkov tak to dam rovno krat 1euro a uz vtom budem vsetko zapocitane aj dosle fa aj vysle fa aj kniha jazd aj dph proste vsetko tym padom ze riadok dam za 1€.

A tie došlé a vyšlé faktúry si nemusela evidovať, dtto knihu jázd robiť a pod.? Áno chyba je aj v tom, že sa pri takýchto prácach pýta naraz suma za celé obdobie, a potom si každý myslí, že je to preplatené... Nezabúdaj, že v tom riadku v peňažnom denníku máš mať započítané aj svoje znalosti ..... 385 EUR sa mi zdá pod cenu, ak máš zlý pocit urob kompromis ako píše ZITA. Z prijatej sumy peňazí si odpočítaj odvidy a dane a uvidíš, že čo je adekvátne :)
ali8
23.10.11,16:17
tak ok ja suhlasim len ci su ochotni tak zaplatit a kebyze som to skusila popocitat napr takto?
polozky v penaznom denniku bez dph 325 x 0,66€ - 214,50€
polozky v PD s dph 60 x 0,83 - 49,80€
dph stvrtrocne(dva mesiace) 33,20€
jazdy 9mesiacov jedno auto 9 x 8,30 - 74,70€
vyprac. podkladov k registrac.na dph
( venovane tomu 7hodin) 30€
spolu mi to vychadza na 402,20€
neviem treba ktomu pocitat aj pocitanie dvoch odpisov? alebo este nieco pripocitavat? takze bud opytat tu sumu 402,20€ alebo spocitat vsetky riadky to je 385 x to 1€ a vyjde mitych 385€. takto som to vlastne pocitala.
Mila123
23.10.11,16:19
aby som tú 100 € usmernila......myslela som, že firma má mesačne toľko dokladov...nie od januára, ako som sa teraz dočítala...
Kerolla
04.11.11,15:08
Ahojte, som tu nová!
Poraďte mne koľko pýtať.
1) Jednoduché účtovníctvo + mzdy , mesačný platiteľ DPH, 100 došlých faktúr, 10 vyšlých faktúr (ja vystavujem - cca 50 pol/1 ks fa), 4 zamestnanci, 2 registračky - tržbu účtujem do denníka za každý deň, cca 250 zápisov v denníku mesačne.
2) Podvojné účtovníctvo + mzdy, kvartálny platiteľ DPH, 15 došlých faktúr, 50 vyšlých faktúr (ja nevystavujem), 1 zamestnanec
Pracujem doma na vlastné náklady a som z Oravy.
Teším sa na odozvy
Kerolla
04.11.11,15:11
Nová Kerolla zmätkuje! Upresňujem - podvojné účtovníctvo počet dokladov za mesiac, čaute
SSAndrea
09.01.12,08:40
Dobrý deň

prosím o radu. Ako účtovníčka - živnostníčka mám stanovené ceny na vedenie účtovníctva. Teraz vypracovávam ponuku na PÚ ale firma chce navyše kontrolu miezd. Oni majú svoju mzdárku (11 zamestnancov na TPP a 5 dohodárov) ale odo mňa by chceli napr. raz za štvrťrok kontrolu celých miezd. Koľko by ste si za to vypýtali?
Ja som nikdy nerobila rekonštrukcie účtovníctva ani kontroly, takže neviem posúdiť, aká to je robota. Len mám taký pocit, že horšie je kontrolovať ako účtovať alebo počítať mzdy sám. No možno sa mýlim, ale asi tiež závisí od toho aké podklady z akého programu poskytnú. Bude suma napr. 60% z ceny ktorú si pýtam za spracovanie miezd podľa vás veľa (alebo málo)? Ďakujem za skorú odpoveď. Andrea
Kala713
13.01.12,20:18
Prosím o názor. Zdá sa vám suma za kompletné spracovanie účtovníctva (PU) vrátane daňového priznania 230€ primeraná? Koľko by ste pýtali vy? Som zo Zvolena.
Sro, neplatca DPH. 171 vyšlých faktúr, 41 došlých faktúr, 10 hotovostných dokladov, na bankových výpisoch 30 + 600 pohybov (faktúry boli uhrádzané čiastočne).
grammatika
13.01.12,20:26
Nie, prilis mala, ved si zober, ze mas len 600 pohybov bankovych. a ktomu faktury dosle a vystavene a pokladnicne doklady. Podla mna aj 2krat tolko
Pozri si temu:
http://www.porada.sk/t155260-p10-cup-2011-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2011-a.html
calawen
13.01.12,20:42
Prosím o názor. Zdá sa vám suma za kompletné spracovanie účtovníctva (PU) vrátane daňového priznania 230€ primeraná? Koľko by ste pýtali vy? Som zo Zvolena.
Sro, neplatca DPH. 171 vyšlých faktúr, 41 došlých faktúr, 10 hotovostných dokladov, na bankových výpisoch 30 + 600 pohybov (faktúry boli uhrádzané čiastočne).

Ak je každý doklad jednoduchý - t. j. 1 doklad/pohyb = 1 položka - to máš cez 800 položiek - málo to je...
Kala713
14.01.12,08:09
Ďakujem, ja som to odhadla na 500€ a to som si myslela, že som mu dala dobrú cenu. No, odpísal mi, že našiel niekoho, kto mu to urobí za 230€. Aj mne sa to zdá málo, len som chcela vedieť či som v obraze. Viem, že ceny v ZV nie sú ako v BA, ale hodnota práce by nemala ísť pod nejakú hranicu. Veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
14.01.12,08:13
možno našiel, možno skúša. Neprajem mu nič zlé, ale kludne to môže mať aj taký vývoj, že síce 230 EUR za účtovníctvo, ale 700 EUR na pokutách...............
Stefan2005
14.01.12,08:36
....Zdá sa vám suma za kompletné spracovanie účtovníctva (PU) vrátane daňového priznania 230€ primeraná? ...

Pripomína mi to igelitkárového klienta - aj keď je to PO
... tých 230€ je mesačne, alebo ročná suma ? Ak mesačná, máš rezervu, ak ročná, ďalej by som sa už ani nebavil.
To potom čo pýtaš za vypracovanie Daňového priznania PO, Ročnej účtovnej závierky (včítane dokl. inventárizácie a všetkého ostatného, čo s tým súvisí) ?
Iruška
22.01.12,14:18
poradite kolľko pýtať za eletkronické podanie výkazov na DU,sociálnu atd
optimistka
24.01.12,18:44
ja toto osobitne neúčtujem, ak je to môj klient, kt. robim uctovnictvo a plati mi mesacne pausal
optimistka
24.01.12,18:46
fyzicku osobu podnikatela registrovaného na dph podla §7a považujete z hladiska ceny za platitela dph alebo neplatitela ? podava len SV 1x za kvartal, aku cenu mu navrhnut ??
Iruška
25.01.12,15:38
No veď aj mám paušál čiže cenu dohodu. ale od nového roku predsa len náklady na elektronické podávanie vstúpnu internet,tlačiareň a čas keď to začne blbnúť tak tam strávim aj celé doobedie na internete. Ďalej pojde aj o mesačné hlásenie platitelov dane zo závislej činnosti. Myslela som tým že o koľko by som mala zvýšiť ten paušál čo tak 10 EUR?
Ivdi
29.01.12,13:28
Dobrý deň, prosím o názor, vedenie jednoduchého účtovníctva+platiteľ DPH+ 2 zamestnanci + 2 reg. pokladne, sklad, evidencia jázd
vedenie podvojného účtovníctva + 3 zamestnanci + 3 reg. pokladne, sklad je 400 € mesačne cena primeraná alebo
nadhodnotená Stredné Slovensko

Ďakujem...
Lubica.h
16.02.12,06:31
Dobré ráno všetkým, chcem poprosiť o radu: mám ponuku na účto reštaurácie, spôsob B, 7 zamestnancov, jedna ERP,mesačne cca 10 DF, okolo 150 nákupov v hotovosti / v igelitke/ , žiadne vyšlé fa., jedno auto v majetku. Okres Bratislava. Kolko pýtať. Ďakujem.
Lubica.h
16.02.12,07:18
neviete mi poradiť? Je 350,- veľa? Ď.
Lubica.h
16.02.12,07:25
jééj, a zabudla som - mesačný platca DPH...
ucetni_fantozzi
16.02.12,07:49
lubica, mam podobneho klienta, akurat tych zamestnancov je skoro raz tolko a uctujem sumu okolo tej tvojej - no resp. o nieco menej, mozno okolo 320 - fakturujem im to kvartalne, takze som to najprv zobral velmi od oka :D
Lubica.h
16.02.12,07:57
Vďaka, ešte prehodnotím. Pekný deň.
lenlenka
17.02.12,11:25
Mám klienta ktorému som robila rekonštrukciu účtovníctva (alebo lepšie povedané nanovo celý rok 2011) JU, mesačný platca DPH - podavané dodatočné priznania k DPH, 10 zamestnanci, vyšle fa 500, došle fa 400, sklad, banka pokladňa, v peňažnom denníku ma 2143 položiek, plus daňové priznanie. Koľko by ste pýtali? cca 1300€ veľa-málo?
dogicka
17.02.12,12:06
Mám klienta ktorému som robila rekonštrukciu účtovníctva (alebo lepšie povedané nanovo celý rok 2011) JU, mesačný platca DPH - podavané dodatočné priznania k DPH, 10 zamestnanci, vyšle fa 500, došle fa 400, sklad, banka pokladňa, v peňažnom denníku ma 2143 položiek, plus daňové priznanie. Koľko by ste pýtali? cca 1300€ veľa-málo?

Podľa môjho názoru málo. Za túto prácu by som ja pýtala cca 2000,- Eur. Ale záleží aj, v akom stave bolo účtovníctvo.
lenlenka
17.02.12,18:51
ďakujem za názor, ...keď som si to tak znovu prerátala tak si ozaj budem pýtať viac
MOLLY
23.02.12,11:41
..prosím vás a kolko si pýtať za vyplnenie danového priznania A - len potvrdenie od 1 zamestnávatela
Maya1
23.02.12,11:49
..prosím vás a kolko si pýtať za vyplnenie danového priznania A - len potvrdenie od 1 zamestnávatela

Ja - všetkým svojím známym a blízkym - zadarmo, za úsmev a čiarku "tam hore". :)
MOLLY
23.02.12,14:32
...ano svojim známym a blízkym to robím zadarmo, ale myslela som tak všeobecne...lebo su ľudia, ktorí nie sú ani moji známy ani blízky...tak kolko od nich pýtať..či tiež zadarmo???? :D
Mila123
23.02.12,14:34
od 5 -10 €
Maya1
23.02.12,17:47
srska
23.02.12,17:52
mila123 - ??????????????
srska
23.02.12,17:53
20 EUR ?teraz áno - v marci nie
mizu24
23.02.12,19:04
5 - 7 €
Jarka 1
24.02.12,13:12
Nedá mi nenapísať. Dnes mi klient riadne napajedený povedal, že on rozvíja svoje podnikanie preto, aby viac zarobil a nie preto, aby mi platil stále viac.
Počet dokladov sa mu zdvojnásobil, stal sa platcom DPH a má aj zamestnancov. Tak som prešla z paušálu 50 € na platbu cez položky už od roku 2011.
Dnes dostal do ruky s DP aj moju faktúru na 113,- € a to ho riadne vytočilo. Podľa neho si nemám čo účtovať aj za DP.

suma 113,- € bola za:
DP typ B vrátane výkazov /tu som dokonca zabudla nafakturovať cenu 20 € za výkazy/
Súhrnný výkaz do VZP
Súhrnný výkaz do Dôvery
Ročný prehľad o príjmoch za 2011
Kalkulácia na 4 výrobky, výpočet ceny skladu /dal len kusy na 5 položiek bez ich ocenenia/
Výpočet odpisov
Minimálne 1 hod osobná návšteva, kde som prepočítavala, ako neplatiť preddavky na daň
Výstupná agenda zamestnanca, ktorému som písala za neho výpoveď + 3 telefonáty od klienta, že sa zamestnanec na neho zo dňa na deň vykašľal

Začal sa vyhrážať, že má kamarátku, ktorá robí účtovníctvo pre celé mesto. Tak som mu povedala, nech ide za ňou aj s mojou faktúrou a všetkými dokladmi čo má teraz v rukách. Že možno mu to urobí zadarmo;). No veď uvidím,ako pochodí u kolegyne.
oľko
25.02.12,06:13
Dobrý deň,
chcela by som poprosíť o názor koľko pýtať. S.r.o., PU, štvrťročný platca DPH ( aj súhrnné výkazy), účtovanie skladu. Počty sú ročne. Počet položiek v účtovnom denníku 5900, vyšlých faktur 381, prijaté faktury 454, ostatné záväzky 189, ID 127, skladových položiek 823, položiek na BV 1020, pokladňa 172, 1 zamestnanec, 1 dohoda, vypracovanie cestovných príkazov pre 2 konatelov (ZPC), 1 firemné auto. Firma dováža tovar z číny. Za názor ďakujem.
Kala713
25.02.12,18:28
Založila som si živnosť toť nedávno, tak beriem všetko čo sa prihlási. Potom budem selektovať, no zatiaľ si ešte nemôžem vyberať. Je pre mňa dosť problém určiť si cenu aby odo mňa neušli a zároveň aby som aj zarobila.
Prosím o radu, koľko pýtať. Bývalá účovníčka mu to minulý rok (podobný rozsah prác) urobila za 120 €. Je to sročka, čiže PD PO + všetky prílohy k tomu - má 125 dokladov (t.j. 235 položiek). A ešte som mu opravovala nejaké faktúry aby nebol v hlbokej strate. Kúzelníkovi sa okrem toho podarilo vystaviť niektoré faktúry s DPH (nie je platca DPH), tak som riešila aj toto. Zároveň som mu robila aj DP FO paušálne výdaje.
Ďakujem za rady a typy.
Mila123
25.02.12,18:31
Založila som si živnosť toť nedávno, tak beriem všetko čo sa prihlási. Potom budem selektovať, no zatiaľ si ešte nemôžem vyberať. Je pre mňa dosť problém určiť si cenu aby odo mňa neušli a zároveň aby som aj zarobila.
Prosím o radu, koľko pýtať. Bývalá účovníčka mu to minulý rok (podobný rozsah prác) urobila za 120 €. Je to sročka, čiže PD PO + všetky prílohy k tomu - má 125 dokladov (t.j. 235 položiek). A ešte som mu opravovala nejaké faktúry aby nebol v hlbokej strate. Kúzelníkovi sa okrem toho podarilo vystaviť niektoré faktúry s DPH (nie je platca DPH), tak som riešila aj toto. Zároveň som mu robila aj DP FO paušálne výdaje.
Ďakujem za rady a typy.
zabudla si napísať lokalitu.....
Kala713
25.02.12,21:41
prepáčte, som z Detvy
dogicka
27.02.12,05:33
Založila som si živnosť toť nedávno, tak beriem všetko čo sa prihlási. Potom budem selektovať, no zatiaľ si ešte nemôžem vyberať. Je pre mňa dosť problém určiť si cenu aby odo mňa neušli a zároveň aby som aj zarobila.
Prosím o radu, koľko pýtať. Bývalá účovníčka mu to minulý rok (podobný rozsah prác) urobila za 120 €. Je to sročka, čiže PD PO + všetky prílohy k tomu - má 125 dokladov (t.j. 235 položiek). A ešte som mu opravovala nejaké faktúry aby nebol v hlbokej strate. Kúzelníkovi sa okrem toho podarilo vystaviť niektoré faktúry s DPH (nie je platca DPH), tak som riešila aj toto. Zároveň som mu robila aj DP FO paušálne výdaje.
Ďakujem za rady a typy.

200-250 Eur
Kala713
28.02.12,08:01
Ďakujem za odpoveď.
DanielaSL
29.02.12,20:59
Ja som raz robila jednej poisťováčke..porátala som si za položky, pričom beriem ako položky aj faktúry a pani sa to zdalo veľa..poslala som ju za inou účtovníčkou...a veru prišla späť..aj tringelt nechala. Tak asi som drahá nebola.
DanielaSL
29.02.12,21:02
Tak toto sa mi vidí málo....
iris50
16.03.12,08:30
Môžte mi prosím poradiť koľko si vypýtať za JU 334 položiek, 16 odoslaných faktúr, 14 došlých faktúr, 2 bankové účty, 2x účtovná kniha účtov, neplatca DPH. To je za celý rok 2011 jednorázovo a ešte DP a výkazy. Veľmi pekne ďakujem za radu.
iris50
16.03.12,09:14
Môžte mi prosím poradiť, koľko si mám vypýtať za JU 334 položiek, 16 odoslaných, 14 došlých faktúr, 2 bankové účty + 2x účtovná kniha účtov, DP + výkazy? Ďakujem veľmi pekne
Mila123
16.03.12,09:15
lokalita? a mzdy nie sú?
iris50
16.03.12,11:35
lokalita Košice-okolie, bez miezd, len sama SZČO
dogicka
16.03.12,11:35
cca 250,- Eur
Deganova
16.03.12,11:51
Môžeš aj pre mňa PÚ:
1400 vyšlých faktúr, 400 došlých, mesačne 40 zápisov pokladňa, mzdy 1 zamestnanec + 1 dohodár
kimart
16.03.12,11:58
Ahojte, prosím potrebovala by som sa porovnať s cenou - robím DP B - paušál(trenčiansky kraj) minulý rok za 40€ s ročným zúčto do ZP, tento rok 30? je veľa?
dogicka
16.03.12,12:00
málo, aspoň podľa mňa
denisadam
25.03.12,17:50
aj podľa mňa málo.........ale práve som sa dozvedela na východe účtovníčky robia paušalne výdavky za 15€ .......nemám slov