Zužu
02.02.06,18:20
Odpoveď pre - Otázka: Za paušálnu daň beriem tisícku až dve. Málo či veľa?
abel
02.02.06,17:32
No vzhľadom k tomu že paušálna daň už dávno nie je, tak aj 5.- Sk je priveľa. Ale aj keď máš na mysli paušálne výdavky, tak tie 2000.- sa mi zdá trochu silné kafé...
denisadam
02.02.06,17:40
Čítam, čítam, a nedá mi nereagovať. S každým klientom mám uzatorenú zmluvu, kde sa na začiatku dohodneme na určitých pravidlách, pričom nechávam pootvorené dvierka pre neho aj pre mňa. Stalo sa mi, že som z vlastnej iniciatívy klientovi zľavila - nedarilo sa mu, mal menší objem dokladov, ale aj, že som pridala, pretože mu počet dokladov stúpol. Tiež sa orientujem cenou za 1 položku. Je to však informatívny údaj, ktorý mi povie, asi kde by som sa mala nachádzať pri stanovení ceny. Veď nás platia nie za to, aby sme napísali riadok do PC, ale za vedomosti, za študovanie zákonov ich problematiky, za správnosť. Snažím sa zohľadniť to, či mu doklady vypisujem ja (PPD, VPD), či je neporiadnik, či mu musím skontrolovať aj bodku za vetou, atď, atď. Svoje sociálne cítenie prejavum v tom, že keď vidím, že sa mu nedarí, neurgujem platby, počkám, veď sa dočkám. Zatiaľ to nik nezneužil. Dilemu o cene mám vtedy, keď robím tzv. jednorázovky, ako napríklad teraz pri daňových priznaniach. Musím povedať pravdu, že tam som veľakrát sama proti sebe. Je mi ľúto zapýtať za DP 500,-- Sk. Robila som už aj DP susedom, pri ktorom som "maturovala" a dostala som za to Ďakujem. Však aspoň niečo, aj keď v obchode ja za ďakujem nedostanem nič.
Čiže, je to individuálne, ale predávame vedomosti a za tie sa všade na svete platí.
ahojte, aj ja si myslím, že podnikatelia "platia" aj za vedomosti, veď tie neustále zmeny v zákonoch, kto s nimi oboznámi podnikateľa? Samozrejme učtovníčka. Koľko by ste si pýtali za vypísanie DZOPV? Viem, má to vypísovať vodič ale keď to vypísoval on bolo to hrozné. Som tu nová a ďakujem známej, že mi odporúčila poradu. Ste super.
Johanka
02.02.06,17:52
No vzhľadom k tomu že paušálna daň už dávno nie je, tak aj 5.- Sk je priveľa. Ale aj keď máš na mysli paušálne výdavky, tak tie 2000.- sa mi zdá trochu silné kafé...
Lenže pri paušálnych výdavkoch treba porobiť aj evidencie a to v niektorých prípadoch nie je sranda. Môže to byť podnikateľ s veľkým obratom, kopou majetku ... Niekedy je to horšia robota ako účtovníctvo.
apsgroup
02.02.06,17:53
Odpoveď pre - Otázka: Za paušálnu daň beriem tisícku až dve. Málo či veľa? Podla mna je doležite kolko má príjmov, teda myslím počet dokladov. Evidenciu prijmov treba spravit a pokial donesie kopu sukromných bankových vypisov a vnich treba hladat prijmy a zaevidovat tak ani 2 tis nie je primnoho.
evina
02.02.06,17:56
Podla mna je doležite kolko má príjmov, teda myslím počet dokladov. Evidenciu prijmov treba spravit a pokial donesie kopu sukromných bankových vypisov a vnich treba hladat prijmy a zaevidovat tak ani 2 tis nie je primnoho.

Z tej sumy si treba odrátať ešte daň a odvody, takže aj ja si myslím, že to nie je veľa...
Zužu
02.02.06,18:15
Odpoveď pre - Otázka: Za paušálnu daň beriem tisícku až dve. Málo či veľa?

Opravujem sa - paušálne výdavky.
Melnick
02.02.06,18:21
Mám malú dušičku, paušálna daň, 9 OF a DP vytlačené v Alfe, pošuškajte koľko pýtať.


900.- /či sa ti to zdá veľa?/ :) :) /alebo azda málo ?/ :) :)
Z tej otázky mi vyplýva, že tých dokladov je fakt málo.
Akoby som z tvojho "hlasu" vycítila, že si bola s tým hotová dosť rýchlo
a aj moja ponuka sa ti zdá byť vysoká.

mimotemy /to sa mi rýmuje,čo? :p :p :p /
otázka
02.02.06,18:47
Mala som to hotové aj s tlačou za 2 hodiny. Mal 9 VF, je to živnostník, obyčajný murár. Mala som ozaj doslova trému, tak som sa spýtala, či je mu veľa 350 Sk. Dal mi 500 Sk s tým, aby som s ním rátala aj na budúci rok. Aspoň dúfam, že ma odporúčí kamošom.:D :D :D :D
pyton
03.02.06,07:21
Mala som to hotové aj s tlačou za 2 hodiny. Mal 9 VF, je to živnostník, obyčajný murár. Mala som ozaj doslova trému, tak som sa spýtala, či je mu veľa 350 Sk. Dal mi 500 Sk s tým, aby som s ním rátala aj na budúci rok. Aspoň dúfam, že ma odporúčí kamošom.:D :D :D :D
to otázka: bude to trochu drsné, ale to už si mohla rovno urobiť grátis
sway
03.02.06,08:24
Mala som to hotové aj s tlačou za 2 hodiny. Mal 9 VF, je to živnostník, obyčajný murár. Mala som ozaj doslova trému, tak som sa spýtala, či je mu veľa 350 Sk. Dal mi 500 Sk s tým, aby som s ním rátala aj na budúci rok. Aspoň dúfam, že ma odporúčí kamošom.:D :D :D :D


... aj mne zubár spraví bielu plombu za 20 minút a nebojí sa vypýtať si 1500,-...:eek:
nepodceňuj sa !!! pod 1000 by som nešla - spýtala si sa ho koľko on berie 1m dlažby???....;)
otázka
03.02.06,10:53
No čo už.:mee: :mee: :mee: Najhoršie je to asi robiť známym.
sway
03.02.06,11:07
No čo už.:mee: :mee: :mee: Najhoršie je to asi robiť známym.

známych odpárentuj a ber cudzích (vlastná skúsenosť), od začiatku dohodni podmienky k obojstrannej spokojnosti a oni zaplatia nič sa neboj, budeš mať radosť z robotky ba aj korunky ;)

držím palce :p
KON-EKON
03.02.06,11:35
Pripomenuli ste mi teraz jeden príbeh:
Pán má pokazené auto a obehal všetkých opravárov. Nevedeli mu pomôcť. Nakoniec sa však dostal k tomu správnemu, ale povedali mu, že je drahý.
A naozaj. Opravár obzrel auto, raz buchol na jednom mieste a bolo opravené. Vypýtal si 10.000,- Sk Zákazník sa nahneval a hovorí:" Však za jedno buchnutie je 10 tis. veľa!" Nepáči sa Vám, hovorí opravár,dobre, nemusíte zaplatiť, buchol ešte raz a auto bolo zas pokazené. Viete, ja som sa musel 20 rokov učiť, aby som vedel kde mám buchnúť.!
... a tak je to aj s nami. Zdravím.
aladin
03.02.06,12:40
Z tej sumy si treba odrátať ešte daň a odvody, takže aj ja si myslím, že to nie je veľa...

KýM TO CLOVEK robí popri praci , tak berie to tak že aspon kvpne nieco... ked to vsak robí ako podnikatel a žije z toho asi nezapýta 500-600 sk.
Však v com sa lišia danove výdavky pausalom a vedenie uctovnictva ?? keby som chcel zjednodušiť tak len poviem že o peňažný denník... (samozrejme zjednodusovať sa to neda..) ja som sa stretol aj s takým maníkom čo povedal že to chce spracovať paušalne a ma len 6 vyšlých faktur. (nakkoniec ked doniesol doklady mal tam kopu uznatelných dokladov a v prepocte mu naklady vyšli na cca 49 percent) a pausal 25 + odvody to bolo menej. Myslim si že vacsina ludi chce setriť na účtovnikoch lebo oni robia "len papierovačky" popripade ked su poctivejsi tak povedia same neprijemne veci ako napr odvody ste platili z minima , lenže minimum sa zmenilo a tak mate nedoplatok od oktobra.... atd. Malo ludi si uvedomuje aj další fakt že aj al capone ho zatvorili po to co mu čapli uctovnika. a nie preto že bol gangster
aladin
03.02.06,12:44
Paušál určím na základe približného počtu dokladov, ktoré uvedie, alebo aj ukáže klient. Mám klauzulu v zmluve, kde určíme, že pri akom náraste dokladov oproti pôvodnému budeme upravovať cenu...

je jasne že jasne zmluvy robia priatelov, zmluvz by mali byť čo najviac prepracovane a obsahovať (z pohladu učtovníka) množstvo "môže, má nárok" samozrejme to platí i opačne. ja mam napríklad v zmluvach i penalizáciu a ani raz som ju nevyužil.... ale môžem , zmluva to dovoľuje.
majernikova
03.02.06,13:05
Môže mi niekto poslať návrh na "dobre prepracovanú" zmluvu. Potrebujem si pripráviť zmluvu, pre s.r.o. -čku a neviem čo všetko si tam podchytiť. Na čo sa mám zamerať? Čo vlastne si mám napísať do zmluvy?
Mám nejake vzory, ale to dôležité tam chýba. Neviem čo je dôležité.:confused:
Ďakujem


Môže mi niekto poradiť??:mee:
Melnick
03.02.06,13:13
. Viete, ja som sa musel 20 rokov učiť, aby som vedel kde mám buchnúť.!
... a tak je to aj s nami. Zdravím.


A ja po tom aute búcham a búcham a klienti stále neplatia. Len neviem či náhodou nebúcham na nesprávnom mieste.Dnes som už aj plakala, ale sama v kúte, tak ma vytočil jeden pán.Ale ja sa stále držím zásady: buď
milá, slušná, a poraď ak vieš aj to,na čo sa ťa nepýtajú.
:mad: Za dobrotu na žobrotu.:mad: Dúfam ,že ma niekto z Vás poraďákov nespozná,keď budem pýtať" pjosím kojunku,pjosím":) :) :)

Stará indická múdrosť : Ak neukážeš kto si, v pravej chvíli,neskôr ti na to nezostanú sily !
majernikova
04.02.06,21:57
Môže mi niekto poslať návrh na "dobre prepracovanú" zmluvu. Potrebujem si pripráviť zmluvu, pre s.r.o. -čku a neviem čo všetko si tam podchytiť. Na čo sa mám zamerať? Čo vlastne si mám napísať do zmluvy?
Mám nejake vzory, ale to dôležité tam chýba. Neviem čo je dôležité.
Ďakujem




Ahojte.

Nikto nevie poradiť?
kaktusy
05.02.06,06:04
Môže mi niekto poslať návrh na "dobre prepracovanú" zmluvu. Potrebujem si pripráviť zmluvu, pre s.r.o. -čku a neviem čo všetko si tam podchytiť. Na čo sa mám zamerať? Čo vlastne si mám napísať do zmluvy?
Mám nejake vzory, ale to dôležité tam chýba. Neviem čo je dôležité.
Ďakujem




Ahojte.

Nikto nevie poradiť?

pozri si dokumenty a tlačivá;)
Marianna01
05.02.06,08:25
Mala som to hotové aj s tlačou za 2 hodiny. Mal 9 VF, je to živnostník, obyčajný murár. Mala som ozaj doslova trému, tak som sa spýtala, či je mu veľa 350 Sk. Dal mi 500 Sk s tým, aby som s ním rátala aj na budúci rok. Aspoň dúfam, že ma odporúčí kamošom.:D :D :D :D

Niekde v tejto téme sa preberalo, koľko pýtať za vypísanie tlačiva DzPFO... Mám taký dojem, že niekto pýtal 2000,-. Ja si 2000,- nepýtam, ale 350,- za spracovanie ... to je podľa mňa strašne málo. Tiež za mnou chodia "murári" s 10 faktúrami, ale ani jeden neplatil pod 1500,-. A to mi manžel nadáva, že to robím zadarmo... :D .
KON-EKON
05.02.06,13:00
Melnick ....Ale ja sa stále držím zásady: buď
milá, slušná, a poraď ak vieš aj to,na čo sa ťa nepýtajú.
:mad: Za dobrotu na žobrotu.:mad: Dúfam ,že ma niekto z Vás poraďákov nespozná,keď budem pýtať" pjosím kojunku,pjosím":) :) :)

Nebuď slušná... nebuď milá, nežobri, neodpoveď na čo sa ťa pýtajú,
-pošli ho do ....kelu. Nenechaj sa viac ponížiť, váž si viac sama seba.
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.
Melnick
05.02.06,13:27
[quote=Marianna01] pod 1500,-. A to mi manžel nadáva, že to robím zadarmo... :D


mimotemy Nemáme náhodou spoločného manžela?mimotemy :D :D :D
Melnick
05.02.06,13:39
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.

Dík za povzbudivé slová.:) :) :) Už mi rasrú kríííííííííííííííídla.
A máš odo mňa súhlas.
majernikova
06.02.06,07:17
Ďakujem, ale aj tak sa neviem rozhodnúť ako je lepšie viesť účtovníctvo za "paušal" alebo lepšie je výstavovať každý mesiac FA?
Može mi niekto poradiť z vlástnej skúsenosti?

Prajem Vám pekný deň
ajobs
06.02.06,07:48
Ďakujem, ale aj tak sa neviem rozhodnúť ako je lepšie viesť účtovníctvo za "paušal" alebo lepšie je výstavovať každý mesiac FA?
Može mi niekto poradiť z vlástnej skúsenosti?

Prajem Vám pekný deň

To, že vedieš účto na "paušál" ti nebráni, aby si mesačne vystavovala faktúry. Alebo by si ich chcela vystaviť len raz ročne ?:eek:
majernikova
06.02.06,08:27
Teraz som zistila, že tomu nerozumiem. Nechápem ako to vlastne je.
Na vysvetlenie, do 31. 12.2005 som bola zamestnana a až od 01.01.2006 pracujem ako živnostnik. Su to moje prvé kroky ako živnostníka.
Preto mám ten problém, a neviem sa rozhodnuť.

Ďakujem
evina
06.02.06,08:34
Teraz som zistila, že tomu nerozumiem. Nechápem ako to vlastne je.
Na vysvetlenie, do 31. 12.2005 som bola zamestnana a až od 01.01.2006 pracujem ako živnostnik. Su to moje prvé kroky ako živnostníka.
Preto mám ten problém, a neviem sa rozhodnuť.

Ďakujem
Predpokladám, že so zákazníkom máš podpísanú zmluvu. V tej si dohodneš mesačnú úhradu buď položkovite, napr. 25 SK za položku alebo paušálnou sumou napr. 6 000,- SK mesačne. Ak máš platbu dohodnutú paušálne, t.j. každý mesiac rovnako, ani faktúru vystavovať nemusíš, ale môžeš, podmienky úhrady, t.j. dokedy a pod. by mali byť uvedené v zmluve. Ak máš dohodu položkovite fakturuješ mesačne podľa počtu položiek v termíne a za podmienok dohodnutých v zmluve.
majernikova
06.02.06,08:40
Veď ptáve o to ide, že potrebujem zadať do zmluvy spôsob odmeny za poskytovanie účtovníckých služieb.
Ako na to?
ajobs
06.02.06,08:47
Veď ptáve o to ide, že potrebujem zadať do zmluvy spôsob odmeny za poskytovanie účtovníckých služieb.
Ako na to?

Monika, prečítaj si predchádzajúce príspevky v tejto téme, a hneď ti bude jasnejšie, ako máš postupovať.:)
Neexistuje univerzálny návod, treba si zvoliť optimálny spôsob podľa klientov, ktorých máš ( JÚ, PÚ, platcovia alebo neplatcovia dph, náročnosť spracovávaných dokladov, ďalšie služby, ktoré im poskytuješ - napr. spracovanie miezd, priebežné analýzy hospodárenia, kniha jázd, vedenie skladu apod.) To všetko zvyšuje paušálnu odmenu klientovi.:cool:
majernikova
06.02.06,12:52
Ďakujem pekne, idem študovať.!
Možno si nájdem svoj systém.
Melnick
06.02.06,15:20
Melnick ....
Nebuď slušná... nebuď milá, nežobri, neodpoveď na čo sa ťa pýtajú,
-pošli ho do ....kelu. Nenechaj sa viac ponížiť, váž si viac sama seba.
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj. Budeš sa cítiť oveľa ľahšie, lepšie a slobodnejšie.

Tak som ho poslala do ....kelu. Do PD-JÚ som urobila nasledovný zápis:

Výdaj = 1 prešpekulovaný klient
Príjem = 1 spokojná účtovníčka

:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
KEJKA
06.02.06,17:02
Tak som ho poslala do ....kelu. Do PD-JÚ som urobila nasledovný zápis:

Výdaj = 1 prešpekulovaný klient
Príjem = 1 spokojná účtovníčka

:p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p
krásne .
abel
06.02.06,19:35
Pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj.

Ja sa tiež pridŕžam tohoto citátu z Pyšnej princeznej, len v trošičku malej obmene: Nad nikoho sa nepovyšuj a pred nikým sa neponižuj. Možno niekto nezbadá rozdiel, ale rozdiel v ňom je.

Melnick, musím priznať, že tvoje príspevky sú mi veľmi sympatické a majú moju krvnú skupinu.:D
Melnick
06.02.06,20:22
Melnick, musím priznať, že tvoje príspevky sú mi veľmi sympatické a majú moju krvnú skupinu.:D

Som rada,že som tu našla spriaznené duše. A tá naša krvná skupina je naj......Len pozor ,aby nás neoznačili:
mimotemy
KON-EKON
07.02.06,06:46
Abel, - pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj som myslela tak ako som napísala. Aj keď tú rozprávku veľmi milujem,myslela som to tak ako som napísala.
Mala som na mysli, že sa nemá ponížiť pred nafúkaným podnikateľom a povýšiť ho nad svoju hrdosť, svoju šikovnosť, svoje skúsenosti, ktoré on v tejto sfére nemá.On dokázal len to, že si dovolil po nej chcieť nemožné a ponížiť ju, že jej práca je menej hodnotná. Nie sú ničím viac ako my, len otáčajú väčšie množstvo peňazí. Služby boli vždy na chvoste a ešte k tomu ekonomika. Len v západnej časti sveta je to inak. Taký finančný poradca, účtovník má úplne iné príjmy ako my tu na Slovensku. Oveľa vyššie.
KON-EKON
07.02.06,06:46
Abel, - pred nikým sa neponižuj a nikoho nepovyšuj som myslela tak ako som napísala. Aj keď tú rozprávku veľmi milujem,myslela som to tak ako som napísala.
Mala som na mysli, že sa nemá ponížiť pred nafúkaným podnikateľom a povýšiť ho nad svoju hrdosť, svoju šikovnosť, svoje skúsenosti, ktoré on v tejto sfére nemá.On dokázal len to, že si dovolil po nej chcieť nemožné a ponížiť ju, že jej práca je menej hodnotná. Nie sú ničím viac ako my, len otáčajú väčšie množstvo peňazí. Služby boli vždy na chvoste a ešte k tomu ekonomika. Len v západnej časti sveta je to inak. Taký finančný poradca, účtovník má úplne iné príjmy ako my tu na Slovensku. Oveľa vyššie.
Simonab
07.02.06,07:30
Chcela by som sa vám poďakovať za všetky príspevky. Veľmi mi pomohli. Zariadila som sa podľa vašich rád, že sa netreba podceňovať a podarilo sa. Včera mi podnikateľ podpísal zmluvu a súhlasil bez námietok so sumou, ktorú som navrhla. A to som mala malú dušičku. Ešte raz ďakujem.
Melnick
07.02.06,10:05
[quote=Simonab]
Ahoj Simonab

mimotemy Všimla si si že dýchame rovnaký ??ozón:)
sway
07.02.06,10:29
Chcela by som sa vám poďakovať za všetky príspevky. Veľmi mi pomohli. Zariadila som sa podľa vašich rád, že sa netreba podceňovať a podarilo sa. Včera mi podnikateľ podpísal zmluvu a súhlasil bez námietok so sumou, ktorú som navrhla. A to som mala malú dušičku. Ešte raz ďakujem.

GRATULUJEM !!!! :D - len tak ďalej, ja som zástancom "ži a nechaj žiť" :p :)
andreaS
08.02.06,07:40
Takze.. dnes rano som mala jeden velmi zaujimavy telefonat a tak mi neda nepodelit sa s tym s vami... uz som aj kludnejsia, ale prva reakcia bola fakt strasna... mam chvalabohu zlatych kolegov tak ma celkom ukludnili...

Najskor Vas oboznamim so stavom aky som mala dohodnuty v danej firme - FO predajna:

- mesacne 2000,-, faktúra vyhotovena vzdy stvrtrocne po vyhotoveni dph-cky, nakupoval z ciech. Sklad sa mal dat do poriadku, lenze vzdy ked som k nemu prisla, tak som tam sedela zbytocne a uznajte nemam cas sediet cely den na predajni, kde nic neurobim, tak ma to prestalo bavit.

Za treti kvartal sa urobila dph-cka, no asi mesiac potom upratoval predajnu a nasiel tam este rozne blocky a faktury. Keby to bola mala suma, tak kaslat na to, ale bol tam aj nakup z ciech bez dph. tak som mu oznamila, ze bude nutne podat dodatocnu dph. tak sa aj urobilo. Lenze ta dodatocna dph sa robila kvoli nemu, keby som zabudla dat dake doklady ja, tak nezoberiem ani korunu.. Tak som vyhodila fakturu obyvklu mesacnu plus 1/2 z celej sumy navyse za urobenie dodatocnej dph. Neviem teraz, mozno som neurobila dobre. Medzitym sa nam dako narusili vztahy a ja som tam prestala chodit, ani on uz nevolal... Peniaze za to mi platil dobre 2 mesiace. Cakala som co sa bude diat, lebo nadalej som mala doma jeho doklady. Potom zavolal, ze by potreboval papiere, lebo nieco v jednej firme mu nesedi, tak to chcu porovnat... to som tusila, ze proste chce dostat tie svoje papiere.. ved neni problem. nech to povie, ze uz nema zaujem a ideme dalej... No to som mala este doma aj zo stareho roka.. tak aj tie si bol zase pod dakou zamienkou zobrat... Pre istotu som mu ja nedala potvrdenie, ze mi tie peniaze vyplatil.. taka moja poistka, pretoze som mu davala dokopy sklad, ktory nemal vobec v poriadku, lebo ho vykradli a nemal co doniest do poistovne. Stravila som nad tym dobre 2 tyzdne do noci pri pocitaci, aby do terminu odovzdal inventuru pred vykradnutim a po vykradacke aj presne s tym, co nahlasil ze zmizlo.. stalo sa, robotu som si urobila. Za to mi on sam ponukol 5tis... Tieto peniaze mi vsak nevyplacal a uz som ani nemala prehlad, ci mu dake plnenie z poistovne prislo, lebo tym sa ohanal, ze az vtedy mi vyplati, ked jemu vyplatia. Preto som mu nedala tie potvrdenia, aby bol proste donuteni mi to zaplatit. mimo to sme mu spolu s priatelom a este jednym kamaratom zadarmo pomahali. zato sme nic nechceli, lebo nas to bavilo.. no hlupy sme boli...

Teraz rano som mu po dlhej dobe zdvihla telefon.. teda nie jemu ale jeho manzelke... Ta nerozozna co je trba a co zisk... Mysli si, ze co dnes jej manzel utrzi /trba/ tak to mozu ist minut.. :D Tak tato mi zavolala a zacala mi nadavat a ze teraz maju pani uctovnicku a nie mna a ona tuto pracu robi za 2000,-/stvrtrocne!!! A ze jej brat s niekolko 10milionovym obratom plati uctovnickej firme 3500,-/stvrtrocne!!! a ze ja som na nich len zaryzovala a ze aky mam pristup, nedam ani potvrdenie ze mi vyplatili peniaze... A ze ta dodatocna sa robila kvoli mne /!!!!/ lebo som si nechodila pravidelne pre papiere.. a pritom vzdy ked som prisla, tak mi povedal, ze este nema vsetky papiere, alebo ich ma doma... vsetko proste hodili na mna.... Poviem vam, ze som az plakala... ja som asi fakt debil... to je vazne vela 2tis mesacne??? A hlavne ked vam ich vyplaca 2 mesiace... ale on ked nam nieco predal tak myslite, ze si nevypytal v normalnej predajne cene? a pritom sak ja vidim za kolko to nakupil...
otázka
08.02.06,08:35
Vykašli sa na nich, veď si ešte budú na Teba s nostalgiou spomínať, aká si im bola dobrá. A manželka pána podnikateľa týmto štýlom isto spadne čoskoro na hubu.
kaktusy
08.02.06,09:33
Všade sú podobné typy podnikateľov. Neber si to k srdcu, povedz si, že život ide ďalej, nájdi si ďalších, ktorým budeš robiť a hotovo.
Máme podobné skúseností.
pyton
08.02.06,10:09
Aj manželky týchto podnikateľov sú nejaké podobné. :D Doporučujem vôbec si s nimi nič nezačať, žiadne debaty, žiadne vysvetľovanie :cool:
otázka
08.02.06,10:36
No česť výnimkám. Ja sa nad nikoho nepovyšujem, ale keď si niekto nevidí od samej pýchy na koniec nosa a rozumie sa daným veciam ako hus pivu, tak to neni o čom. Pomyslím si svoje o jeho IQ a vždy ma zahreje poznanie - každému sa raz všetko /dobré aj to zlé/ vráti.
majernikova
08.02.06,11:11
Ako vidím, niekedy je to veľmi ťažke. Ale netreba sa nechať odradiť "xxxx". Táto práca je krásna aj napriek tomu.
Držte sa!
Marianna01
12.02.06,14:59
Ako vidím, niekedy je to veľmi ťažke. Ale netreba sa nechať odradiť "xxxx". Táto práca je krásna aj napriek tomu.
Držte sa!

No neviem, čo je krajšie... či každodenné borenie sa so zákonmi, vykonávacími predpisme, vyhláškami, nariadeniami, smernicami..., alebo každodenným telefonovaním a upozorňovaním klientov a tiežpodnikateľov na porušovanie, resp. dodržovanie zákonov, vykonávacích predpisov, vyhlášok, nariadení, smerníc... :D :D :D

Alebo sa "hádať" a dojednávať sa o cene :mee: :o :cool:

V podstate je to naozaj krásne... :) ;) :eek:
Chvojkova
12.02.06,16:32
Ja som mala tiež takých "podnikateľov", ale po častom rozčuľovaní sa pri výplate, ktorá znela "ĎAKUJEM", som začala používať frázu "Odkedy vymysleli peniaze nemusíte mi ďakovať". Skutočne to funguje.
kattka.c
12.02.06,20:24
"Odkedy vymysleli peniaze nemusíte mi ďakovať".

tak to sa mi paci, urcite to niekedy pouzijem. :rolleyes:
Len dufam, ze to nebudem musiet pouzit casto :)
tinusa
15.02.06,14:56
ahojte vospolok,
chcela by som vas poprosit o radu. Mam klienta, ktoreho uz uctujem, ale zatial sme nemali podpisanu zmluvu. Kedze si chcem uzatvorit poistku, zacali sme na zmluve pracovat. A tod problem. Moj klient trva na tom, ze sucastou zmluvy musia byt aj nasledovne dva clanky:
1. Dodavatel sa zavazuje bez prietahov pisomne oznamit odberatelovi kazdu skutocnost, ktora by mohla odberatelovi sposobit skodu v pricinnej suvislosti s dodrziavanim vseobecne zavaznych pravnych predpisov v platnom zneni, tykajúcich sa predmetu tejto zmluvy.
2. Dodavatel sa zavazuje vcas a pisomnou formou informovat odberatela o zmene, novelizacii, pripadne zverejneni vseobecne zavaznych pravnych predpisov, tykajucich sa plnenia predmetu tejto zmluvy, ako aj terminoch platnosti a úcinnosti tychto predpiso.

Samozrejme, ze hned na zaciatku zmluvy mam, ze ako dodavatel musim postupovat v zmysle platnych pravnych predpisov.... co je v poriadku. Len tie dva spominane clanky mi stale vrtaju v hlave, ci je to normalne ziadat od uctarky, alebo ani velmi nie. Nejak z toho nemam dobry pocit.. :(
andreaS
16.02.06,05:54
tinusa: no tak to je velmi zaujimave, ze to potrebuje tam mat... k comu mu to je? vsak uctujes ty? ale on to chce zrejme preto, ze ked mu ty napr. neoznamis napr. ze sa zmenila dan z motorovych vozidiel a ak chce nadalej robit cestaky, tak ju musi podat... teraz on bude odkladat blocky a nebude vediet o zmene, pride na to a sup ho hodi zodpovednost na teba...

ale... citujem §5 Zákona o uctovnictve

"(1) Účtovná jednotka môže poveriť vedením svojho účtovníctva aj inú právnickú osobu alebo fyzickú osobu.

(2) Poverením podľa odseku 1 sa účtovná jednotka nezbavuje zodpovednosti za vedenie účtovníctva, zostavenie a predloženie účtovnej závierky a za preukázateľnosť účtovníctva v rozsahu podľa tohto zákona."

Ale ja tieto vety chapem ako vyssie spomenute... proste ze ked mu ty neoznamis daku zmenu, ktoru ovplyvnuje on, tak chce na teba hodit, ze to tak on neurobil.. akoby nestacilo, ze je xy zmien v zakonoch, novela novely a on ti prida este papierovacky aby si ho pisomne upozornila na kazdu jednu zmenu... neviem, ci by som ja podpisala takuto zmluvu.

Ja osobne mam podpisanu uplne jednoduchu zmluvu priamo s uctovnou firmou a nic takehoto tam nie je. Je tam proste uvedeny nazov klienta ku ktoremu ma priradili, napln mojej prace, suma a podmienky fakturacie.

Drzim palce, aby si to dako dobojovala.
bepo
16.02.06,06:19
Na písomné upozorňovanie o zmenách zákonov nech si objedná Zbierku zákonov,podľa mňa to už spadá pod učtovné,daňové a právne poradenstvo na ktoré treba oprávnenie a aj sadzby sú trochu inšie.
tinusa
16.02.06,07:30
ved prave..neviem preco nestaci, ze mam povinnost vies uctovnictvo podla platnych pravnych predpisov... hmmm...:(..ale istym sposobom som si to mozno aj sposobila sama, lebo ta zmluva mala byt od zaciatku.. velmi som im vychadzala v ustrety.. a ked som si dovolila dat do zmluvy cast, v ktorej by potrebu konzultacie s danovym poradcom financoval klient, tak mi to vyskrtli este aj s patricnym komentarom - akoze co si to dovolujem, ved dost, co musia platit mne..este si budu aj platit danoveho poradcu.. takze nakoniec sa tam vsunula klauzulka, ze ano, danovy poradca, ale nie sa s nim radit o predmete zmluvy... takze vazeny.. budem sa s nim rozpravat o pocasi a tak...sak pokecame, no nie? /okrem ineho ja danoveho poradcu mam, platim si ho zo svojho, ale islo mi asi tak trochu o princip../
Takze zaverom asi len tolko, ze niet nad to, mat "pravidla hry na papieri" stanovene hned od zaciatku...
prijemny den vsetkym....
M0NIKA
17.02.06,19:06
Mala som obdobný problém - klient si zakomponoval do zmluvy, že mám vypĺňať štatistiky. Na moju otázko prečo? keď nemá túto povinnosť, mi vysvetlil, že keby v budúcnosti nejakú povinnosť mal, tak aby som brala za svoju povinnosť ho na to upozorniť....
Proste (ako hovorí môj muž): chybu treba správne umiestniť :eek: .
dogicka
21.02.06,16:28
Poraďte prosím, koľko brať za paušálne výdavky 25% príp. 60%, keď ide o drobného živnostníka (12 VF, 12 PPD, doklady o zaplatení povinného poistného)? Ja som minulý rok brala 1200,- Sk, boli spokojní, všetci sa tento rok vrátili, chcela by som len počuť iný názor, je to veľa alebo málo?
Melnick
21.02.06,16:38
Poraďte prosím, koľko brať za paušálne výdavky 25% príp. 60%, keď ide o drobného živnostníka (12 VF, 12 PPD, doklady o zaplatení povinného poistného)? Ja som minulý rok brala 1200,- Sk, boli spokojní, všetci sa tento rok vrátili, chcela by som len počuť iný názor, je to veľa alebo málo?
Keď sa vrátili sú spokojní. A ak si aj Ty potom sumu nezvyšuj.:p :p
dogicka
21.02.06,16:44
Ide mi o to, že som v 9/2005 spravila živnosť, takže mi stúpli náklady, a plánovalo som zvýšiť sumu na 1500,- Sk. Ale spravím to takto: viem, že čakajú rovnakú sumu ako minulý rok, tak im poviem, že som zvýšila ceny, ale ak nesúhlasia, u nich už zostanem pri starých cenách.
Nie je to veľké zvýšenie, tak uvidím čo povedia. Potom sa ozvem. ahojte
bepo
21.02.06,17:11
Mala som obdobný problém - klient si zakomponoval do zmluvy, že mám vypĺňať štatistiky. Na moju otázko prečo? keď nemá túto povinnosť, mi vysvetlil, že keby v budúcnosti nejakú povinnosť mal, tak aby som brala za svoju povinnosť ho na to upozorniť....
Proste (ako hovorí môj muž): chybu treba správne umiestniť :eek: .
S tým zakomponovaním štatistiky do zmluvy by som súhlasil,firma sa do pazúrov Šatistického úradu dostane ako slepé kura k zrnu a je to partnerstvo na veľmi dlho,nakoľko sa jedná o ekonomické ukazovatele tak účtovníčka má k tomu najbližšie.
tinusa
21.02.06,18:37
tak neviem, este som nemala tu cest, vypracovavat nejaky "statisticky formular" ( okrem toho, ktory mi prisiel po zaregistrovani firmy), ale tiez si myslim, ze by mohlo stacit klientovi predlozit doklady, podla, ktorych by si to mohol vypracovat sam..
liba2
22.02.06,05:46
Mala som obdobný problém - klient si zakomponoval do zmluvy, že mám vypĺňať štatistiky. Na moju otázko prečo? keď nemá túto povinnosť, mi vysvetlil, že keby v budúcnosti nejakú povinnosť mal, tak aby som brala za svoju povinnosť ho na to upozorniť....
Proste (ako hovorí môj muž): chybu treba správne umiestniť :eek: .
Lenže Štat. úrad sleduje a vyžaduje od respondentov aj také údaje, ktoré sa nedajú vyčítať z účtovníctva (mám s tým skúsenosť).
Preto ak pristaneš na vyplňovanie štat. výkazov, zaviaž súčasne svojho klienta k tomu, že on (!) ti dodá údaje, ktoré nie sú predmetom účtovníctva, ktoré sa sledujú len v operatívnej evidencii.
Braňo
22.02.06,05:48
Niektoré sa nesledujú ani v operatívnej evidencii. :)
STRELEC
22.02.06,05:54
S tým zakomponovaním štatistiky do zmluvy by som súhlasil,firma sa do pazúrov Šatistického úradu dostane ako slepé kura k zrnu a je to partnerstvo na veľmi dlho,nakoľko sa jedná o ekonomické ukazovatele tak účtovníčka má k tomu najbližšie.
Na druhej strane sú tu štatistické hlásenia - napr. o preprave, kde sú údaje len iného charakteru ako údaje z účtovníctva. Vyplňuje klient.
Do štat. hlásení, kde sú aj údaje z účtovníctva, resp. miezd a personalistiky - poskytujeme potrebné údaje.
Skúsenosť je taká - FO / PO dostane list zo štatistiky a automaticky ho odstupuje na vyplnenie, bez ohľadu na to, čo sa tam požaduje. V rámci dobrých vzťahov a najmä ak klient nie je administratívny "borec", príslušnú hlásenku jednoducho vyplníme.
liba2
22.02.06,05:56
Niektoré sa nesledujú ani v operatívnej evidencii. :)
Máš pravdu! a o to je ťažšie účtovníčke , najmä externej, aby vyplnila štatistický výkaz, keď nemá ani šajn o požadovanom ukazovateli. Hodia jej nejaké podklady alebo haldy papiera, z ktorých má zistiť výsledok - ale to je práca naviac a samozrejme nezaplatená.
sklenkova
23.02.06,20:23
Občas čítam túto tému a nestačím sa čudovať, aké máte problémy s klientmi.
Možno nemám právo sa k tomu vyjadrovať,ale zdá sa mi ako by ste si "nevážili svoje vedomosti,prácu" a práve preto to vela ludí zneužíva. Ak prídete napr. k advokátovi tiež Vám povie svoju cenu a ked sa Vám nepáči môžete ísť o dúm dál,aj kadernik...Myslím,že tí podnikatelia to cítia a preto sa jednajú,prečo si neurčíte cenu a nedodržiavate ju pri všetkých. Mne by sa tiež nepáčilo,keby som sa dopočula,že tú istú prácu ste urobili niekomu o 1000 lacnejšie ako mne Skúste sa na to pozrieť aj z tejto stránky. Vela z Vás mi velakrát pomohla a ja som Vám vdačná,prepáčte,že som sa zastarala do tejto rozpravy
Melnick
23.02.06,20:42
Vela z Vás mi velakrát pomohla a ja som Vám vdačná,prepáčte,že som sa zastarala do tejto rozpravy

Zastarala, ale máš a b s o l ú t n u pravdu.Vieš tu s Tebou
súhlasím ,ale pri inkasovaní ??????????????????:( :)
Hlavne keď namiesto pozdravu,keď si prídu pre urobenú
prácu začnú: Bože to je hrozné ako nič nejde ..bla,bla,bla
Zužu
02.03.06,11:57
Prosím poraďte. Mám nového klienta, ktorý je platcom DPH,JÚ štvrťročne cca 80 dokladov. Chcela by som s ním dohodnúť cenu - platbu štvťročne paušál. Keď vypýtam 2000, - je to veľa? Ďakujem
Johanka
02.03.06,12:06
Neboj, nie je :) .
Zužu
02.03.06,13:02
Ďakujem, uvidím ako sa bude tváriť, doteraz mu robili účt. za 4000 ročne, nebol platca DPH. Dúfam, že to pochopí.
martinala
06.03.06,11:21
vopred sa ospravedlňujem, ale neviem, kam zaradiť moju otázku :
robila som klientovi DP a výkazy - v podvojnom účtovníctve, asi tak 10 dokladov, lebo spoločnosť založil iba v decembri. som v rozpakoch, neviem, čo si za to vypýtať ... poradíte ?
vopred ďakujem
m.
Braňo
06.03.06,11:30
Aký má obrat tá firma? Robila si iba pohyby na pokladni, nič viac?
mysimis
06.03.06,11:33
Myslím, že je veľmi ťažké dať Ti na Tvoju otázku odpoveď. Moja známa ma kedysi naučila, že si musím vedieť ohodnotiť svoju prácu. Skús sa zamyslieť aj Ty nad tým, že koľko práce, úsilia a všetkého si do toho vložila. Pozri sa na to aj z inej strany, či aj naďalej budeš firmu účtovať a ešte čo som si všimla tu na porade bola raz taká téma - pošuškajte, koľko pýtať a tam sa rozoberalo aj to že samozrejme v BA sú tie ceny vyššie, čiže záleží aj na tom odkiaľ si.
martinala
06.03.06,11:34
boli to iba pokladničné pohyby, žiadné výnosy. ale koncoročná omáčka v plnej paráde /DP, výkazy, poznámky, interná smernica, zápis z VH, podklady do OR/
liba2
06.03.06,15:00
Myslím, že je veľmi ťažké dať Ti na Tvoju otázku odpoveď. Moja známa ma kedysi naučila, že si musím vedieť ohodnotiť svoju prácu. Skús sa zamyslieť aj Ty nad tým, že koľko práce, úsilia a všetkého si do toho vložila. Pozri sa na to aj z inej strany, či aj naďalej budeš firmu účtovať a ešte čo som si všimla tu na porade bola raz taká téma - pošuškajte, koľko pýtať a tam sa rozoberalo aj to že samozrejme v BA sú tie ceny vyššie, čiže záleží aj na tom odkiaľ si.

mimotemy No práve že sme v téme: "Pošuškajte koľko pýtať...", lenže martinala tento názov upravila na "koľko?"
realityaz
07.03.06,14:28
Mne jeden mlady pan povedal, ze mi da robit uctovnictvo ale ze nechce mat kontrolu z danoveho. Teraz mu to nejaka robi a vraj ma zarucene ze nebude mat kontrolu.
Cila
07.03.06,15:07
Mne jeden mlady pan povedal, ze mi da robit uctovnictvo ale ze nechce mat kontrolu z danoveho. Teraz mu to nejaka robi a vraj ma zarucene ze nebude mat kontrolu.

No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila:confused: :mad:
Melnick
07.03.06,16:11
dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila:confused: :mad:

:D :D :D :D :D :D ešte stále ho máš mizerný?Aj po týchto
pekných úsmevoch?
Cila
07.03.06,17:32
ďakujem už ma to prešlo, potešila si ma
Cila
alenad
07.03.06,18:11
No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila:confused: :mad:
Musím Vám oznámiť, že títo pracovníci stále tak podnikajú a najradšej účtujú lekárom, kaderníčkam, mäsiarom .... Nežijú si až tak zle.
helas
13.03.06,09:18
No toto? Tak to potom možno stači na konci roka sa plesnúť po bruchu
a vypotiť nejake čísla do DP.Však čo, kontrola nepríde.
A ty poctivec sa tráp.
Melnick
13.03.06,11:19
No toto? A ty poctivec sa tráp.

A :p ak sa pri toľkých zmenách zákonov pomýliš
nakoniec nebudeš ani ten poctivec.:p
sway
13.03.06,14:47
No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila:confused: :mad:

nemaj ;) :p

tuším je nás tu takých viac....,
ja asi napíšem do novín - nech dajú účtovníkom pokoj aspoň v marci (možno to práve niekto taký vymyslel) - 2 daňové kontroly sa mi nahlásili v marci... ide ma poraziť...

a s tým podnikaním :rolleyes: nezmeníme to - ja si hľadím svojho a radšej takéto veci ani neevidujem, je to hrúza - áno, ale ja aj tak a mám dosť iných nervov.

prajem pekný :o deň :)
niklo
24.03.06,07:31
ahojte..kolko by ste asi pytali za externe spracovanie PU + mzdy v s. r. o. s 12 zamestnancami ak by ste mali pomocnu uctovnicku? s tym, ze by ste prisli tak dva-krat do mesiaca na pár hodin, a to na mesacnu uzavierku a na spracovanie miezd? a k tomu nejake to poradenstvo?..
slimy
29.03.06,09:24
Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí.:mad: Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať. :eek:
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?
enad
29.03.06,11:15
Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí.:mad: Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať. :eek:
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?

Vôbec nie si drahý. Nech si to nabudúce všetko urobí sám. Ja som sa už naučila si vážiť svoju prácu a od takýchto "klientov" dávam ruky preč.
Peknýá deň.
andreaS
29.03.06,11:15
slimy: tak to vobec nie je vela! Za takym klientom nech ti luto nie je... nech si da papiere robit tam, kde mu to urobia lacnejsie...

Ako dobre, ze ja mam tento boj uz za sebou. tiez som tu pisala o niekolkych mojich ex-klientoch a uz mi nie je luto. Mna to uz tak dokonca nastvalo ze som si dala tu pracu a jednemu som dokonca vysvetlovala, ze nech si uvedomi, ze ak mu to ta druha urobi za 2tis/stvrtrocne a na fakturu.. tak to je dakych 660,- v hrubom mesacne a aby sme normalne zarobili, tak by som musela mat takych ako on aspon 30. Ale kedy to mam stihnut casovo, ked samozrejme nemaju malo dokladov a nosia to v tych smradlavych igelitkach...
wicolka
29.03.06,11:27
mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom
ajobs
29.03.06,11:29
mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom

Keď má obrat 1,5 mld. Sk, potom je to OK.:D :D :D
Napíš viac o kvantite práce v tejto s.r.o. - potom sa to nedá porovnať s ničím.
wicolka
29.03.06,11:36
Je to pohodicka, obrat 3milioniky, vyplatu iba kopirujem z mesiaca na mesiac, vykazy tiez, penazny dennik zuzeny v Omege za rok je na 42stranách.
ajobs
29.03.06,11:44
Je to pohodicka, obrat 3milioniky, vyplatu iba kopirujem z mesiaca na mesiac, vykazy tiez, penazny dennik zuzeny v Omege za rok je na 42stranách.

Tak to máš super, iba napíš, či obrat je 3 melony mesačne alebo ročne.
wicolka
29.03.06,11:54
Sorry, trosku meskam s odpovedou, konatel ma pozval na slivovicku:)Je to rocny obrat a priznam sa, nestazujem si.Okrem toho robim este jednu zivnost bez DPH za 10.000,/rocne , jednu zivnost s DPH tiez za desinku a vsetkym zivnostnikom, co maju zaujem vyplnam DP za 1.000,-
ajobs
29.03.06,12:05
Sorry, trosku meskam s odpovedou, konatel ma pozval na slivovicku:)Je to rocny obrat a priznam sa, nestazujem si.Okrem toho robim este jednu zivnost bez DPH za 10.000,/rocne , jednu zivnost s DPH tiez za desinku a vsetkym zivnostnikom, co maju zaujem vyplnam DP za 1.000,-

wicolka, vďaka za odpoveď, ja síce nie som účtovník, ale som rád, že po množstve sťažností tu je jedna spokojná a celkom dobre ocenená poraďáčka-účtovníčka.:)
slimy
29.03.06,13:14
Zdravím všetkých. Dnes ma nasrdil jeden "pán", keď mi povedal, že som strašne drahý a nevie či sa mu to vôbec oplatí.:mad: Je to s.r.o dph-čkar s jedným zamestancom, cca.1000 položiek za rok. Ja som si vypýtal 1600 SK mesačne a to "cakom pak" aj s daňovým priznaním a mzdami a dám mu na to dokonca faktúru.
Niektorý ľudia si podľa mňa myslia, že nám preukazujú službu ak im môžeme účtovať. :eek:
Som naozaj drahý ? Koľko by ste vypýtali vy ?

A keď som mu povedal, že tento rok to urobím minimálne za 2500,- mesačne tak mi na to povedal, že to za toľko si zaplatí ekonómku čo mu bude faktúry aj vystavovať a starať sa o agendu. Je to asi trubka.:p
evina
29.03.06,13:33
A keď som mu povedal, že tento rok to urobím minimálne za 2500,- mesačne tak mi na to povedal, že to za toľko si zaplatí ekonómku čo mu bude faktúry aj vystavovať a starať sa o agendu. Je to asi trubka.:p
Teraz vidím prvýkrát Tvoj pôvodný aj doplňujúci príspevok. Prepáč za úprimnosť, ale 1 600 SK, a to ešte v hrubom za PÚ a ešte k tomu aj DPH plus zamestnanec a z toho vyplývajúce mesačné povinnosti sa mi zdá úplne smiešna suma. Ja by som za to ani neotvorila PC, . PÚ bez ohľadu na počet dokladov /myslím smerom dolu/ začínam robiť od min. hranice SK 6 000,-. /aj keď existujú určite výnimky, ale na to musím mať dobrý dôvod.
andreaS
03.04.06,07:59
Mna by zaujimalo ako riesite s klientom dodatocnu dph - co sa tyka z jeho strany.

Napr. doklady vam odovzda vsetky, svoju robotu si urobite, k poslednemu datumu odovzdania dph-cky je vsetko v poriadku a v priebehu dalsieho obdobia kdesi vykutre doklady z toho predchadzajuceho, nie na malu sumu a k tomu este nakup z EU bez dph... Reakcia je taka, ze treba urobit dodatocnu dph. Nebolo to ale z vasej viny, ale kvoli nemu, lebo nemal vsetky doklady na jednom mieste ale kade-tade sa mu valaju... Pritom to je tiez robota - navyse.

Ako riesite taketo situacie? Mate to v cene, alebo nejaku cast z dohodnutej ceny navyse, napr. polovicu z dohodnuteho pausaulu?
alzbetka4
04.04.06,11:40
Ahojte poraďáci,
prichádzam s otázkou trošku z iného súdku. Robila som JU prvýkrat, je to SZCO, neplatca DPH, 90 prijatých FA, 11 vytavených, 300 ostatných poloziek - ucet, pokl. (ziadne PHM, ziadne mzdy), + europokladna, kniha DHIM...pracovala som na tom priebezne cely rok na PC....koľko si môžem zapýtať?

ďakujem....
Melnick
04.04.06,11:58
Ahojte poraďáci,
prichádzam s otázkou trošku z iného súdku. Robila som JU prvýkrat, je to SZCO, neplatca DPH, 90 prijatých FA, 11 vytavených, 300 ostatných poloziek - ucet, pokl. (ziadne PHM, ziadne mzdy), + europokladna, kniha DHIM...pracovala som na tom priebezne cely rok na PC....koľko si môžem zapýtať?

ďakujem....

Alžbetka ,ja si pýtam 18.-Sk za položku. Ak by tvoj klient
zaplatil podľa môjho cenníka tak platí 18x300=5 400,-Sk
nič viac,nič menej.:) Dokonca im "navrch" neučtujem ani
vypracovanie DP.:confused:
Ale potom to tak v mojej peňaženke aj vyzerá:D :D :D
Palino
04.04.06,12:04
Mna by zaujimalo ako riesite s klientom dodatocnu dph - co sa tyka z jeho strany.

Napr. doklady vam odovzda vsetky, svoju robotu si urobite, k poslednemu datumu odovzdania dph-cky je vsetko v poriadku a v priebehu dalsieho obdobia kdesi vykutre doklady z toho predchadzajuceho, nie na malu sumu a k tomu este nakup z EU bez dph... Reakcia je taka, ze treba urobit dodatocnu dph. Nebolo to ale z vasej viny, ale kvoli nemu, lebo nemal vsetky doklady na jednom mieste ale kade-tade sa mu valaju... Pritom to je tiez robota - navyse.

Ako riesite taketo situacie? Mate to v cene, alebo nejaku cast z dohodnutej ceny navyse, napr. polovicu z dohodnuteho pausaulu?
My máme aj tieto situácie v cene. Fakturujeme dohodnutý paušál a tam by sa malo počítať so všetkým :) , čo však nie vždy vyjde.
alzbetka4
04.04.06,12:52
Melnick,

ďakujem za odpoveď...no pechádzala som si tu rôzne debaty...našla som niekde, že v BA sú ceny za položku 20 až 35,--
Dokonca som objavila minuloročnú FA za účtovníctvo na 15,5 tis. Tak som z toho blázon, lebo 15,5 tis. sa mi zdá dosť veľa!

hm....
alzbetka4
04.04.06,13:02
ešte chcem dodať, že sa mi to od Teba zdá dosť samaritánske a mal by si trochu zvýšiť cenu, minimálne si pýtať niečo viac za DP, ale neviem, aké sú podmienky v Ružomberku!
Melnick
04.04.06,13:25
ešte chcem dodať, že sa mi to od Teba zdá dosť samaritánske a mal by si trochu zvýšiť cenu, minimálne si pýtať niečo viac za DP, ale neviem, aké sú podmienky v Ružomberku!

Vieš všetko závisí tak trochu aj od regiónu,v ktorom
pracuješ. RBK má pomerne veľkú nezamestnanosť-18%
Ale ja som Ti povedala,koľko by platil u mňa ,čím nechcem
povedať,že toľko si máš vypýtať Ty. Chybou u mňa myslím
si bolo,že som začínala / som totižto žena ,môj nick Ťa pomýlil/
s účtom priateľom a známym a potom sa už cena ťažšie
dvíha. Možnože aj to ,že som mala iný príjem.;)
Ale páči sa mi, keď si vie niekto zapýtať. V tomto smere
sa rada budem učiť od Vás mladých.
Moja dcéra sa ma aj teraz pýtala: Tak čo Matka Tereza
zasa si robila pre pekné oči?/ A skutočne aj robila,niekedy
aj do 5 rána ,ale sumu Ti radšej neprezradím,naozaj niekedy
symbolická,hlavne keď to boli ľudia ,ktorí zatvárajú svoje
prevádzky pre presýtený trh supermarketmi. A tu v RBK
ich máme pomaly viac ako v Londýne!!!:mee:
Melnick
04.04.06,13:29
Melnick,

ďakujem za odpoveď...no pechádzala som si tu rôzne debaty...našla som niekde, že v BA sú ceny za položku 20 až 35,--
Dokonca som objavila minuloročnú FA za účtovníctvo na 15,5 tis. Tak som z toho blázon, lebo 15,5 tis. sa mi zdá dosť veľa!

hm....

Alžbetka ,urob si priemer z tej mojej sumy a 15,5 tis.:) ;)
alzbetka4
04.04.06,13:40
Alžbetka ,urob si priemer z tej mojej sumy a 15,5 tis.:) ;)
dakujem za rady, rady starších a skúsenejších si beriem k srdcu!
Rozumiem Tvojej situácii a nemožnosti alebo "ťažkosti" zvýšiť cenu...ja som tiež svojím spôsobom samaritán, ale viem, že sa tak nikam nedostanem a nič nedosiahnem a veľa ľudí hovorí, že treba vedieť oceniť sám seba a svoju prácu...
Ospravedlňujem sa, že som si zmýlila pohlavie :) :) :)
bepo
25.04.06,16:26
mimotemy Včera v Reportéroch bola téma o ochrane značky,právnik jednej firmy dal predbežný návrh aby druhá firma nepoužívala značku prvej firmy,ona to nerešpektovala a preto mal podať trestné oznámenie kvôli používaniu značky.Vyfakturoval si len za podanie trestného oznámenia 4 hod á 2500 Sk čiže celkovo 10 000 SK bez dph čo sa mi zdá tak laickým pohľadom dosť. Nakoniec ho aj tak nepodal ale zaplatené dostal
Viera123
25.04.06,19:52
mimotemy Včera v Reportéroch bola téma o ochrane značky,právnik jednej firmy dal predbežný návrh aby druhá firma nepoužívala značku prvej firmy,ona to nerešpektovala a preto mal podať trestné oznámenie kvôli používaniu značky.Vyfakturoval si len za podanie trestného oznámenia 4 hod á 2500 Sk čiže celkovo 10 000 SK bez dph čo sa mi zdá tak laickým pohľadom dosť. Nakoniec ho aj tak nepodal ale zaplatené dostal
Čo z toho vyplýva? Že sme sa minuli povolaniu:D.
KEJKA
25.04.06,19:55
nie, vyplýva z toho, že si treba vedieť oceniť vlastnú prácu.
apsgroup
26.04.06,18:03
JU, Q.platca DPH, 160 faktúr spolu, asi 60 pokl.dokladov, zápočty,bankové výpisy. Cena práce 4000,-Sk za kvartál. Čo vy nato???
Johanka
26.04.06,18:10
Podľa mňa je to málo. Koľko je pohybov na b.účte? A prinesie to v igelitke alebo upratané?
apsgroup
26.04.06,18:25
Prinesie faktúry založené v sanone, bločky niektoré vypísané iné nie. Niektoré založené v pokladni /dátumy ako príde, musím preliepat/, prijmové väčsinou pri faktúrach, prijmy z banky do pokladne doplnam ja. Bankový výpis 1x mesačne asi trojstranový, sú tam viac menej úhrady faktúr,výbery z bankomatu. Začala som mu to robit vlani, vtedy mal prvýkrát asi 20 faktúr,dohodla som sa na 1500,-Sk kvartál. Ďalsí mal viac faktúr ale zasa doniesol len 1500,-Sk. Teraz som mu povedala, že za tolko to robit nebudem, ale myslím si, že 4000,-sk za kvartál nie je stále moc.
Johanka
26.04.06,18:34
4 sú málo. Skús to prepočítať inak. Podľa toho, čo som v tejto téme čítala, cena za položku v JÚ je 10-15 Sk (so silným regionálny vplyvom). Prepočítaj si , koľko by to vyšlo pri takomto spôsobe platby ...
apsgroup
26.04.06,18:44
V denníku mám asi 200 položiek, nie všetky faktúry sú už zaplatené. Plus som nahrávala tých 160 faktúr + danové priznanie DPH. Ked si dám 200 X 20,-Sk je 4000,-sk. Preto tá cena a neviem či je primeraná.
Manual
26.04.06,18:50
V denníku mám asi 200 položiek, nie všetky faktúry sú už zaplatené. Plus som nahrávala tých 160 faktúr + danové priznanie DPH. Ked si dám 200 X 20,-Sk je 4000,-sk. Preto tá cena a neviem či je primeraná.
Čo sa vlastne považuje za položku ???? napr. pri zaúčtovaní DF do KZ, jej úhrada do PD, rozúčtovanie do DPH ?:):):)
apsgroup
26.04.06,19:02
Neviem, ja mám 200 zápisov v PD, v jednom riadku je samozrejme náklad + DPH. Nahratie faktúry do KZ je ešte zvlášt a to do položiek nerátam. Mala by som?
Manual
26.04.06,19:08
Neviem, ja mám 200 zápisov v PD, v jednom riadku je samozrejme náklad + DPH. Nahratie faktúry do KZ je ešte zvlášt a to do položiek nerátam. Mala by som?
Niekto zastáva názor, že každý zápis sa považuje za položku. :)
Skús prebehnúť túto tému a určite sa tam k niečomu dopátraš.
apsgroup
26.04.06,19:17
Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.
Manual
26.04.06,19:26
Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.
Nespravíš zle ak by si si pýtala 2000,- za mesiac, a určite chce ešte kde aké rady a to je akože..... ??? za čo ,???
Ak Ti záleží na ňom ako na klientovi, že sa s ním moc "nenarobíš" tak zvažuj, ale 4.000,- je za Q ták spodná hranica
Pekný večer...:)
dogicka
28.04.06,17:10
Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.

Ja do počtu položiek počítam aj faktúry, v tvojom prípade ich je dosť. Hlavne keď ide o platcu DPH tak dokladom pre výpočet DPH je faktúra tak si myslím, že určite treba počítať do počtu položiek aj faktúry. Mne by to vychádzalo 200 + 160 = 360 položiek x 20 = 7200,- Sk za štvrťrok. Toľko by som zobrala ja, ale ja už potom neberiem nič za daňové priznania (DPH, ani DP dane z príjmov).
aladin
01.05.06,13:06
JU, Q.platca DPH, 160 faktúr spolu, asi 60 pokl.dokladov, zápočty,bankové výpisy. Cena práce 4000,-Sk za kvartál. Čo vy nato???
myslim si ze malo ale ked z toho vyzijes , stihat platit popl za benzin , softver, poistenia.. tak si dobry.
aladin
01.05.06,13:23
ja som asi potom z inej planéty. Keď vám napíšem koľko som zobrala za vedenie JÚ - neplatca dph asi tak do 150 zápisov tak sa mi vysmejete a ešte pridáte zopár poznámok na moju skromnú osobu. Takže 1 položka som si dala 8 - 10 Sk a celkovo zo všetkým som zobrala 1900,- Sk.
Som riadne sprostá !!! Ale pýtaj od známeho viac, keď vidíš aké príjmy mal za rok !!! Čo Vy na to ????? A vediem účtovníctvo len známym - som ja ale nešťastnica
mam tiez znamych povedal som nespracujem im uctovnitvo ale ked xce pomozem im , poradim.. len aby si s rodinou clovek nezacinal...
aladin
01.05.06,13:33
mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom
no neviem neveril by som ze tu [poviem niekomu ze je to vela... ale to j asi vela , jasne... nieje tu rozpisane nakolko je velka ta sro cka.
lydinka
02.05.06,10:40
Vieš všetko závisí tak trochu aj od regiónu,v ktorom
pracuješ. RBK má pomerne veľkú nezamestnanosť-18%
Ale ja som Ti povedala,koľko by platil u mňa ,čím nechcem
povedať,že toľko si máš vypýtať Ty. Chybou u mňa myslím
si bolo,že som začínala / som totižto žena ,môj nick Ťa pomýlil/
s účtom priateľom a známym a potom sa už cena ťažšie
dvíha. Možnože aj to ,že som mala iný príjem.;)
Ale páči sa mi, keď si vie niekto zapýtať. V tomto smere
sa rada budem učiť od Vás mladých.
Moja dcéra sa ma aj teraz pýtala: Tak čo Matka Tereza
zasa si robila pre pekné oči?/ A skutočne aj robila,niekedy
aj do 5 rána ,ale sumu Ti radšej neprezradím,naozaj niekedy
symbolická,hlavne keď to boli ľudia ,ktorí zatvárajú svoje
prevádzky pre presýtený trh supermarketmi. A tu v RBK
ich máme pomaly viac ako v Londýne!!!:mee:

Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.
Orim
06.05.06,00:02
Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.

Nabudúce mu nalej frťana a vyjde ťa to lacnejšie. :)
Melnick
06.05.06,08:22
Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.

Tak na to bacha Lidinka,lebo budeš pomaly v mínuse 1 liter:D:D:D
a tak ako vraví príspevok od Orima nalej mu predtým,ako Ťa
požiada o prácu a pošli ho kade-ľahšie.
lydinka
15.05.06,22:40
Tak na to bacha Lidinka,lebo budeš pomaly v mínuse 1 liter:D:D:D
a tak ako vraví príspevok od Orima nalej mu predtým,ako Ťa
požiada o prácu a pošli ho kade-ľahšie.

A včera prišiel, že ročné zúčtovanie preddavkov na ZP. :eek:
bepo
16.05.06,04:35
Dnes v rannom vysielaní TV bol Farkašovský a moderátor mu povedal že za vyplnenie DP platí 5 000 Sk a za RZZP bude platiť toľko isto.
Marína
16.05.06,05:01
Sem s ním(Farkašovským). RZZP mu urobíme za 4 999 Sk.:D
bepo
16.05.06,06:02
Farkašovský je hovorca MZ SR ;) Treba ísť do TV
andreaS
17.05.06,12:24
Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?
Marianna01
17.05.06,13:36
Farkašovský je hovorca MZ SR ;) Treba ísť do TV

Kde sa schovávajú takýto klienti? že práve ja na nich nemám šťastie!!! :eek::eek::eek: Ale mali by sme si spomínanú reláciu nahrať a každému klientovi ju pustiť pred tým, než sa začneme baviť o sume... ;)
Darin
18.05.06,06:12
prosím vás veľmi ma zaujíma situácia, keď účtovník spôsobí chybu klientovi ako to riešite pri tak malých príjmoch od klienta, veď nikto nieje neomylný , musíte vydávať peniaze za literatúru, školenia , elektriku, nájom kancelárie údržba počítača po prípade kúpe nového , použitie auta , poistenie práce, kde mám 50 000,- spoluúčasť čo tiež nieje zanedbaterľné. A predsa nemôžem spracovávať účtovníctvo pre toľko firiem , aby mi pokryli náklady, pretože by som to pracovne nezvládla?
Johanka
18.05.06,06:26
Tých 50 tis. :eek: ako spoluúčasť pri poistnej udalosti je preklep alebo blbá poistka ?
Darin
18.05.06,07:16
to nie je preklep spoluúčasť je od 5000 minimum a maximum je 50 000,- odvíja sa to od sumy, ktorú budú vymáhať. napr. budú odo mňa vymáhať 3000 musím to zaplatiť zo svojho, budú vymáhať 10 000 tak z toho 10% je 1000,- spoluúčasť, ale podľa poistky je minimum 5000,- takže zaplatím zo svojho 5000,- alebo budú vymáhať 2 000 000,- na túto sumu mám uzavretú poistku tak moja spoluúčast je 10% 200 000,-, ale v poistke mám maximum 50 000,- čiže zaplatím zo svojho 50 000,je to česká poisťovňa
andreaS
18.05.06,08:18
Darin: si si ista? mne sa to vobec nezda... ked mam raz v zmluve spoluucast 5tis, tak to bude 5tis ci uz budu chciet 100.000,- alebo 5mil... ale ak tam mas veticku ze spoluucast je 10%, max. vsak 50tis... uf tak to je podla mna blba poistka
Darin
18.05.06,10:25
áno je to tak minimum 5000 maximum 50 000 , prosím ťa koľko pýtaš za vedenie podvojného účtovníctva, aký máš spôsob výpočtu ? a ty máš akú poistku ?
andreaS
18.05.06,10:32
Darin: ja akurat idem podpisat zmluvu, na krytie do miliona a este mi ma vysvetlit podmienky, ale ak to bude tak ako u teba, tak dik ale urcite to nepodpisem. Pojdem potom ku konkurencii. Ale co viem jedna znama ma sro-cku a ma tam spoluucast 5tis...

a momentalne som pod uctovnou firmou, takze cenu mi urci ona a ak suhlasim tak mam klienta.

a s tymto mi nikto nepomoze? Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?

tak som zavolala do poistovne a mam to tam dost podobne ako ty.. mam tam spoluucast 20% ale minimalne 2tis a maximalne 10tis.. krytie je na jeden milion..
Darin
18.05.06,11:33
keď som sa chcela poistiť v roku 1998 iba česká poisťovňa poisťovala účtovníkov, zatiaľ som nezisťovala iné poisťovne aké majú podmienky, ale tam si treba všímať aj čo ti kryjú, chcelo by to právnika a dosť času , aby som zistila ako je to na trhu s poisťovňami. ale nikto mi zariaľ nenapísal ako vypočíta koľko má pýtať za vedenie účtovníctva. Teraz ma napodlo myslím, že aj já som mala na začiatku nižšiuspoluúčasť, ale potom mi zmenili podmienky, ešte som ju chvalabohu nevyužila, ale aj to sa ukáže ako ma bude skutočne kryť, veď vieš, keď má poisťovňa platiť tak sa všelijako vykrúca, ročne platím 20 500,- Sk já som tiež eseročka.
Darin
18.05.06,13:11
Myslím si, podľa toho čo som tú čitala, že účtovník si účtuje za prácu s dokladmi, že ich chytí do ruky a spracuje, ale čo ak spôsobí chybu svojím spracovaním, klienti si myslia, že keď je to vaša chyba tak si za ňu plaťte, ale potom to vyhádza, že s čím som sa narobila poukladala, zaevidovala atď som robila vlastne zadarmo.čo vy nato? Mali by sme si pýtať tak ako auditori, alebo daňováci veď ich prácu musíme ovládať aj my.Veĺa krát sa stáva, že daňovák vôbec nevie účtovať, čiže nemá ani predstavu ako to treba zrealizovať . čo vy nato ?
jana32
25.05.06,06:12
áno je to tak minimum 5000 maximum 50 000 , prosím ťa koľko pýtaš za vedenie podvojného účtovníctva, aký máš spôsob výpočtu ? a ty máš akú poistku ?

Tak toto ma zaujalo, ja som mala poistku kedysi tiež v Českej poisťovni, platila som ročne 7 000 Sk a podmienky boli asi také ako píšeš. Keďže som potom prestala podnikať, zrušila som aj poistku, teraz by sa aj zišla ale nemám prehľad čo a ako. Viete niekto poradiť konkrétne kde sú aké podmienky? Alebo je stále ČP jedinou ktorá poisťuje účtovníkov?
andreaS
25.05.06,06:50
Ešte poisťuje Kooperativa a Uniqa. Teda o tychto dvoch este viem.
Melnick
25.05.06,07:09
Ešte poisťuje Kooperativa a Uniqa. Teda o tychto dvoch este viem.

Poisťovňa UNIQA = cca 4000.-Sk/ročne - poistenie na 1.000000.-
Doplatok dane neuhrádzajú,tú by si musel klient uhradiť aj v prípade,že účtovník neurobil chybu,ale penále údajne uhradia. Zatiaľ som našťastie nemusela využiť ich služby.
Daju
30.05.06,19:51
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie.......;) a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!:D


......mne už sa ušiel aj bloček z lega vraj ho potrebuje projektant, aby mal lepšiu predstavu:eek::p
aladin
14.06.06,20:46
Dostala som ponuku prekontrolovat spravny postup pri zauctovani v jednom soft-e. Nejde ani tak o kontrolu predkontacii, ale ci sa spravne ten clovek pohyboval v programe. Dalsia vec je, ze tam nieco nesedi, tak aj na to by sa malo touto kontrolou prist. Kolko by ste pytali za takuto robotu?ja som mal v minulosti taky pripad. za kontrolu som zobral 35 percent svojejj obvyklej ceny za uctovny pripad.
jana32
22.06.06,09:47
Otazka do plena. Teraz este stale frčia RZZP, predpokladám že si za ne účtujete niečo navyše. Ja som obvykle si neúčtovala napr. za vypracovanie daňového priznania , brala som to akože to je v tej sume ktorú mám mesačne stanovenú, ale po poslednej skúsenosti, ktorú som Vám tu opisovala kedysi na začiatku roku, keď som si za spracovanie učta popýtala 1000 Sk a dostala som skoro po nose , ma proste prestalo baviť robiť zo seba altruistu . Môžete mi pošuškať koľko beriet za RZZP?
Jana Motyčková
22.06.06,10:31
My za RZZP berieme 400 za A,B,C, 400 za S+100 za každý list, 600 za X+100 za každý list. Ale to sú ceny pre "externých", t.j. tí, ktorým nerobíme účto ani mzdy. Pre našich je to o cca 100-200 Sk menej. Cena pre externých je vyššia, lebo tam musíme po informáciách pátrať.
sole
20.07.06,08:05
Tí ktorí robia účtovníctvo popri svojom zamestnaní po večeroch ako relax za čokoládu, fľaštičku alebo 500,- Sk by sa mali zamyslieť nad svojou odmenou. Nechcem nikomu stúpať do svedomia, veď aj čokoláda poteší.:D
Ja som tiež začínala niekedy v 1993 popri zamestnaní, ale robila som JU za 1500,- a PU za 4000,- mesačne. Využívala som všetky výhody, čo mi poskytoval zamestnávateľ, ale nepredávala som sa lacno. Chystala som si pôdu na podnikanie a keďže som bola zabezpečená,zákazníkov som si mohla vyberať. Za dva roky som zostala doma pracovať, lebo môj príjem SZČO popri zamestnaní už presiahol príjem zo závislej činnosti. Dodnes sa držím slušne, ale poviem vám, že s cenami som hore za tie roky veľmi nešla. A viete prečo? Lebo vždy sa nájdu takí, ktorí to robia za čokoládu. Takí, ktorým nevedomý zamestnávateľ :mee: platí odvody na slušný dôchodok, drahé školenia, odbornú literatúru, telefon a všetko ostatné.
Viete koľko sú mesačné náklady jedného účtovníka? :confused: Serione som to spočítala a vyšlo mi to na 13-15 tisíc. Tieto peniaze musíte zarobiť, a až potom začnete jesť, krmiť deti, obliekať sa, dovolenkovať a iné.
Pokiaľ sa viete ohodnotiť, tak vám stačí 6-8 serioznych firiem a dokážete vyžiť slušne a máte aj čas na štúdium nových predpisov a vlastný osobnostný rast. Ak si nezapýtate aj za vedomosti, tak sa budete naveky trápiť štúdiom po nociach a plakať nad 20-30 klientami /mimochodom, neviem ako si dokážete pamätať, ktorému ste už spravili DP a ktorý ešte u vás nebol/:eek:
Takže robte po večeroch popri zamestnaní, ale nekazte nám ceny. Pekne prosím za všetkých účtovníkov SZČO:p
KEJKA
20.07.06,08:42
na margo prípravy pôdy na podnikanie.... je etické využívať zamestnávateľa, jeho výhody, zabezpečenie na prípravu na podnikanie a ešte nebodaj v tom istom predmete? Nie je to porušenie pracovnej disciplíny?
Teda hrubé porušenie Zákonníka práce? Samozrejme s výnimkou, ak ten dal písomný súhlas....
sole
20.07.06,09:06
V roku 1994 nebol zákonník práce taký ako dnes, môj zamestnávateľ o tom vedel a nemal námietky, zrejme si bol vedomý čo vo mne má a keď som odchádzala, tak ma presviedčal aby som neodišla a ponúkal mi zvýšenie platu, čo myslíte, prečo som odišla? kôli etike, ako ste naznačili, pripomínam že mojim zamestnávateľom bola firma so zahraničnou spluúčasťou a nemali vtedy výhrady. Ale, keď som odišla prerobili ostatným pracovné zmluvy
KEJKA
20.07.06,09:54
veď OK, ja som len chcela naznačiť problém aj z inej strny. A týka sa to aj tých nízkych cien. Kto sa cíti zabezpečený u zamestnávateľa a často aj bez jeho vedomia "podniká" za smiešne ceny, tak ich kazí tým poctivým SZČO, ktoré robia na vlastné náklady a na vlastné riziko......
Zoltán Kovács
20.07.06,10:15
Viete koľko sú mesačné náklady jedného účtovníka? :confused: Serione som to spočítala a vyšlo mi to na 13-15 tisíc. Tieto peniaze musíte zarobiť, a až potom začnete jesť, krmiť deti, obliekať sa, dovolenkovať a iné.
Pokiaľ sa viete ohodnotiť, tak vám stačí 6-8 serioznych firiem a dokážete vyžiť slušne a máte aj čas na štúdium nových predpisov a vlastný osobnostný rast. Ak si nezapýtate aj za vedomosti, tak sa budete naveky trápiť štúdiom po nociach a plakať nad 20-30 klientami /mimochodom, neviem ako si dokážete pamätať, ktorému ste už spravili DP a ktorý ešte u vás nebol/:eek:
Ako si sa dopracovala k tým sumám 13-15 tisíc mesačné náklady. Ja keď si to zrátavam, či z jednej alebo z druhej strany, tak či tak sa neviem dostať pod 20.000,- SK. A keď máš tých 6-8 firiem, a stačí ti to na náklady a slušné živobytie koľko vlastne účtuješ za svoju robotu. Keď rátam tie ceny čo spomínaš, tak to mi dá 30 tisíc - 15 tisíc náklady. Ostane ti cca. 15 tisíc. Tak to by som nenazval za slušné živobytie, keď pomyslím na našu zodpovednosť. To skôr za nezaplatenú robotu.
Zoltán Kovács
22.07.06,05:00
V roku 1994 nebol zákonník práce taký ako dnes, môj zamestnávateľ o tom vedel a nemal námietky, zrejme si bol vedomý čo vo mne má a keď som odchádzala, tak ma presviedčal aby som neodišla a ponúkal mi zvýšenie platu, čo myslíte, prečo som odišla? kôli etike, ako ste naznačili, pripomínam že mojim zamestnávateľom bola firma so zahraničnou spluúčasťou a nemali vtedy výhrady. Ale, keď som odišla prerobili ostatným pracovné zmluvy

Keď čítam hrubo označené mám pocit, že je tam protirečenie. Píšeš, že zamestnávateľovi nevadilo keď si využívala jeho prostriedky na začatie podnikania, resp. získanie základov. A potom, že keď si odišla ostatným prerobili zmluvy. Veď práve s týmto dali najavo, že ím to vadilo. Nemyslíš?
Keby im to nevadilo, tak tie zmluvy ostanú také aké boli.

Takže nie každý má rovnakú štartovaciu čiaru do podnikania s účtovníctvom. Niektorí musia svoju existenciu postaviť na "zelenej lúke" z nuly. Iní zase majú tú "výhodu", že si to naštartujú počas zamestnania, na úkor zamestnávateľa, s jeho prostriedkami, a kvázi peniazmi (pod peniazmi rozumiem využitie PC, internet, odbornej literatúry v práci atď) a to sú nemalé peniaze.
Je lahké byť majstrom sveta, keď máš istotu vo forme mzdy z roboty, a popri robote si privyrábať trošku. Skús si predstaviť, keď musíš od nuly to začať. Kúpa PC,literatúra, zháňanie klientov, prietory (nie každý býva v RD abi si tam zriadil kancel).
Najka
16.08.06,10:24
Ahojte, poradíte koľko by ste pýtali od SZČO za JÚ za 1. polrok, ak:
nemá žiadnu vystavenú faktúru, dokopy asi 20 bločkov, 1 prijatú faktúru, 6 výpisov z BÚ. Od 01.06 sa stal platcom DPH a za jún má 2 VPD.
katka28
16.08.06,11:11
Ahoj, "pošuškajte" mi, koľko asi (netto) zarába mzd.účtovníčka v HPP vo firme: cca.35 zamestnancov, dosť vysoká fluktuácia, všetko v súvislosti zamestnávaním ľudí, aj iné práce ako vystavenie faktúr, vystavenie príjmových/výd.pokl.dokladov.
Dôležité je aj to, že program MRP nemám aktualizované, lebo firma nemá na to peniaze, takže všetko usím aj "vedieť", nestačí dochádzku vhádzať do perfektného programu.
Ani školenia nemám zabezpečené, vraj "nemáme peniaze".
Jara
16.08.06,11:28
Katka už tu raz bola taká perfektná odpoveď od pána Mihála, že keď si na východe tak 6900 keď na západe tak /tuším/ pod 25000 nechoď:D :D :D
Najka
17.08.06,04:47
Ahojte, poradíte koľko by ste pýtali od SZČO za JÚ za 1. polrok, ak:
nemá žiadnu vystavenú faktúru, dokopy asi 20 bločkov, 1 prijatú faktúru, 6 výpisov z BÚ. Od 01.06 sa stal platcom DPH a za jún má 2 VPD.

Poradíte, ?
Jara
17.08.06,05:02
Poradíte, ?

Kávu alebo zmrzlinu? :eek:
Najka
17.08.06,05:06
Vtipné, ale fakt neviem, koľko bubáčikov pýtať.
Manual
17.08.06,05:14
Ahojte, poradíte koľko by ste pýtali od SZČO za JÚ za 1. polrok, ak:
nemá žiadnu vystavenú faktúru, dokopy asi 20 bločkov, 1 prijatú faktúru, 6 výpisov z BÚ. Od 01.06 sa stal platcom DPH a za jún má 2 VPD.
Nech má dokladov akokoľvek málo, minimálne 500 - 800 mesače, inak sa ani PC neoplatí zapnúť. Veď ho máš komplexne v starostlivosti. Ak mu je to moc za pár dokladov, potom si to dokáže spraviť aj sám. Môj názor. A ty neobhajuj samú seba, že však to mám hotové celé za 1/2 hodiny, to je tvoj problém.
Pekný deň...:)
Danila
17.08.06,05:17
Ahojte, poradíte koľko by ste pýtali od SZČO za JÚ za 1. polrok, ak:
nemá žiadnu vystavenú faktúru, dokopy asi 20 bločkov, 1 prijatú faktúru, 6 výpisov z BÚ. Od 01.06 sa stal platcom DPH a za jún má 2 VPD.Nevidím z toho, čo uvádzaš, že by ťa mal vôbec z č o h o zaplatiť.
Najka
17.08.06,05:20
Keď nevystavil žiadnu faktúru, to ešte neznamená, že nemá žiaden príjem.
Jara
17.08.06,06:01
...:eek: :eek: :eek:
sole
17.08.06,12:31
Ako si sa dopracovala k tým sumám 13-15 tisíc mesačné náklady. Ja keď si to zrátavam, či z jednej alebo z druhej strany, tak či tak sa neviem dostať pod 20.000,- SK. A keď máš tých 6-8 firiem, a stačí ti to na náklady a slušné živobytie koľko vlastne účtuješ za svoju robotu. Keď rátam tie ceny čo spomínaš, tak to mi dá 30 tisíc - 15 tisíc náklady. Ostane ti cca. 15 tisíc. Tak to by som nenazval za slušné živobytie, keď pomyslím na našu zodpovednosť. To skôr za nezaplatenú robotu.
slušná firma je pre mňa od 8000,- do 15000,- mesačne, smozrejme aj množstvo práce tomu zodpovedá. A náklady? No odvody čo najnižšie /na dôchodok sa dá odložiť aj ináč/, auto používam po firmách raz do týždňa a nemám ich ďalej ako 10 km, školenia si vyberám kvalitné a nie veľa /len to, čo sa nedá zo zákonov vyslovene vyčítať/, veď pri tom množstve práce treba mať čas aj na život. Softvér MRP, PC a tlačiareň sa snažím po 4 rokoch vždy obnoviť, s tým že sa dá ešte aj speňažiť. No a čo je asi naj, že mám kanceláriu vo svojom dome, takže žiaden nájom a žiadni zamestnanci.
sole
17.08.06,12:38
Ako si sa dopracovala k tým sumám 13-15 tisíc mesačné náklady. Ja keď si to zrátavam, či z jednej alebo z druhej strany, tak či tak sa neviem dostať pod 20.000,- SK. A keď máš tých 6-8 firiem, a stačí ti to na náklady a slušné živobytie koľko vlastne účtuješ za svoju robotu. Keď rátam tie ceny čo spomínaš, tak to mi dá 30 tisíc - 15 tisíc náklady. Ostane ti cca. 15 tisíc. Tak to by som nenazval za slušné živobytie, keď pomyslím na našu zodpovednosť. To skôr za nezaplatenú robotu.
No slušná firma znamená pre mňa od 8 do 15 tis. mesačne, samozrejme treba počítať aj s množstvom dokladov. No a náklady? Odvody čo najnižšie /veď na dôchodok sa dá aj odkladať ináč/, školenia kvalitné a len také,ktoré mi objasnia to čo sa zo zákonov vyslovene nedá vyčítať /bohužiaľ takých pribúda/, auto používam len raz do týždňa, všetky firmy mám v okruhu 10 km a navštívim každú 2x mesačne na prevzatie a odovzdanie dokladov. Ostatné riešim telefonom, faxom a mailom. Kanceláriu mám vo svojom dome /na tom asi ušetrím najviac/, softvér MRP, hardvér sa snažím vždy po 4 rokoch obnoviť, aby som ešte mohla starý speňažiť, no a nemám žiadnych zamestnancov. Takže sa do tých 15 tis. mesačných nákladov zmestím.
Jozef Mihál
18.08.06,08:16
Ahoj, "pošuškajte" mi, koľko asi (netto) zarába mzd.účtovníčka v HPP vo firme: cca.35 zamestnancov, dosť vysoká fluktuácia, všetko v súvislosti zamestnávaním ľudí, aj iné práce ako vystavenie faktúr, vystavenie príjmových/výd.pokl.dokladov.
Dôležité je aj to, že program MRP nemám aktualizované, lebo firma nemá na to peniaze, takže všetko usím aj "vedieť", nestačí dochádzku vhádzať do perfektného programu.
Ani školenia nemám zabezpečené, vraj "nemáme peniaze".
Rýchlo preč z takej "firmy"
Zoltán Kovács
18.08.06,08:59
No slušná firma znamená pre mňa od 8 do 15 tis. mesačne, samozrejme treba počítať aj s množstvom dokladov. No a náklady? Odvody čo najnižšie /veď na dôchodok sa dá aj odkladať ináč/, školenia kvalitné a len také,ktoré mi objasnia to čo sa zo zákonov vyslovene nedá vyčítať /bohužiaľ takých pribúda/, auto používam len raz do týždňa, všetky firmy mám v okruhu 10 km a navštívim každú 2x mesačne na prevzatie a odovzdanie dokladov. Ostatné riešim telefonom, faxom a mailom. Kanceláriu mám vo svojom dome /na tom asi ušetrím najviac/, softvér MRP, hardvér sa snažím vždy po 4 rokoch obnoviť, aby som ešte mohla starý speňažiť, no a nemám žiadnych zamestnancov. Takže sa do tých 15 tis. mesačných nákladov zmestím.

Tak to je pravda, že na kancelárii ušetríš najviac. Ja tiež už budúci rok budem mať vlastné priestory, za ktoré nebudem platiť.
Ale napr. ročný upgrade MRP (JÚ,PÚ,MZDY) je minimálne 3500,- Sk. Mňa by klienty asi "zožrali" ak by som ich navštevoval iba 2x do mesiaca. A štátne inštitúcie (DÚ,SP,ZP) riešia sami alebo ty?
sole
20.08.06,16:23
Všetko vybavujem ja, na úrad posielam klientov, len ak je to nevyhnutné t.j.musí konateľ niečo podpísať. Upgrade sa mi stáva že objednávam aj menej ako ročne, veď preto mám MRP, všetko si tam môžem upraviť sama, viacmenej objednávam len keď sa mení tlačivo na DPH. Súvahu, výsledovku a dane z príjmov nikdy nerobím cez softvér. Myslím, že na to treba hlavne hlavu, neverila by som tomu, že to urobí správne, takže radšej ručne. No a klienti majú možnosť za mnou prísť alebo mi telefonovať kedykoľvek, t.j. aj soboty a nedele aj po večeroch, nerobím z toho problém nakoľko ich nemám veľa a vdaka dlhodobým vzťahom sú to väčšinou už kamaráti.
Danila
20.08.06,18:48
Všetko vybavujem ja, na úrad posielam klientov, len ak je to nevyhnutné t.j.musí konateľ niečo podpísať. Upgrade sa mi stáva že objednávam aj menej ako ročne, veď preto mám MRP, všetko si tam môžem upraviť sama, viacmenej objednávam len keď sa mení tlačivo na DPH. Súvahu, výsledovku a dane z príjmov nikdy nerobím cez softvér. Myslím, že na to treba hlavne hlavu, neverila by som tomu, že to urobí správne, takže radšej ručne. No a klienti majú možnosť za mnou prísť alebo mi telefonovať kedykoľvek, t.j. aj soboty a nedele aj po večeroch, nerobím z toho problém nakoľko ich nemám veľa a vdaka dlhodobým vzťahom sú to väčšinou už kamaráti.To som dobre prečítala? Súvahu, výsledovku robíš ručne?
Tak to máš koľko položiek? To si teda za takú " makačku " určite nedocenená. V dnešnej dobe treba hlavu najmä na dobré čítanie týchto výkazov, a aby sme ich dobre prečítali, musíme mať dobré mašiny a dobre im všetko zadať. Ver, že keď správne zadáš - správne urobí !
sole
21.08.06,07:05
Nezáleží predsa koľko máš položiek,keď je dobre všetko zaúčtované tak z obratovky sa dá všetko zatriediť. Každý účet vieš do ktorého riadku výkazu patrí. Ale nechcem zo seba robiť vševeda, to vieš, že najakého výkazu z PC sa tiež držím, ale vždy to prepočítavam, lebo je veľa účtov, ktoré patria na iný riadok podľa zostatku. A tie výkazy sa vlastne za tie roky ani veľmi nemenili, takže ich už mám v hlave. Nie je to taká hrozná práca.
Zoltán Kovács
21.08.06,12:50
No a klienti majú možnosť za mnou prísť alebo mi telefonovať kedykoľvek, t.j. aj soboty a nedele aj po večeroch, nerobím z toho problém nakoľko ich nemám veľa a vdaka dlhodobým vzťahom sú to väčšinou už kamaráti.

Aj ja som bol takýto ústretový voči klientom, soboty, nedele, večer atď.... A po tých 10-12 rokoch spolupráce tiež ich beriem ako kamarátov s ktorými som už aj potykal. Ale. Od roku 2003, keď som zdravotne dopadol veľmi zle (doslova a dopísmena) takéto benevolentnosti (víkend, večere) už netolerujem. A keď ťa môžu vyrušovať vlastne nonstop kedý máš súkromný život. Ja som už na to doplatil aj v súkromnom živote (vzťahy). To zase nestoji za to.

Čo sa týka nastavovania MRP bez upgrade, až tak by som sa nespoliehal na vlastné nastavenia. Veď niekedy profesionáli to nevedia presne nastaviť.
Marianna01
21.08.06,13:33
Aj ja som bol takýto ústretový voči klientom, soboty, nedele, večer atď.... A po tých 10-12 rokoch spolupráce tiež ich beriem ako kamarátov s ktorými som už aj potykal. Ale. Od roku 2003, keď som zdravotne dopadol veľmi zle (doslova a dopísmena) takéto benevolentnosti (víkend, večere) už netolerujem. A keď ťa môžu vyrušovať vlastne nonstop kedý máš súkromný život. Ja som už na to doplatil aj v súkromnom živote (vzťahy). To zase nestoji za to.

Čo sa týka nastavovania MRP bez upgrade, až tak by som sa nespoliehal na vlastné nastavenia. Veď niekedy profesionáli to nevedia presne nastaviť.

Presne tak, víkendy a večery patria iba nám. Tiež som sa poučila, až keď mi klienti boli schopní zavolať v nedeľu večer o 23,30! (napríklad) A to už bolo vrchol, detto návštevy kedykoľvek. Jednoducho ani ja nemôžem ísť nakúpiť chlieb do obchodu, ktorý je otvorený do 18,00 v sobotu večer o 20,00. Tak to má byť. A ak má byť niekto non stop na telefóne, resp. na povrázku, tak potom na tri smeny. Len neviem, či sa to oplatí finančne...:cool:
Danila
21.08.06,21:00
Nezáleží predsa koľko máš položiek,keď je dobre všetko zaúčtované tak z obratovky sa dá všetko zatriediť. Každý účet vieš do ktorého riadku výkazu patrí. Ale nechcem zo seba robiť vševeda, to vieš, že najakého výkazu z PC sa tiež držím, ale vždy to prepočítavam, lebo je veľa účtov, ktoré patria na iný riadok podľa zostatku. A tie výkazy sa vlastne za tie roky ani veľmi nemenili, takže ich už mám v hlave. Nie je to taká hrozná práca.Ja Ti dám za toto bodík. Bez komentára.
Zoltán Kovács
22.08.06,08:55
Nezáleží predsa koľko máš položiek,keď je dobre všetko zaúčtované tak z obratovky sa dá všetko zatriediť. Každý účet vieš do ktorého riadku výkazu patrí. Ale nechcem zo seba robiť vševeda, to vieš, že najakého výkazu z PC sa tiež držím, ale vždy to prepočítavam, lebo je veľa účtov, ktoré patria na iný riadok podľa zostatku. A tie výkazy sa vlastne za tie roky ani veľmi nemenili, takže ich už mám v hlave. Nie je to taká hrozná práca.

Takéto riešenie vyplňovania koncoročných výkazov považujem za "otrockú" prácu, ktorá nie je zaplatená s tými sumamy ktoré si uvádzala, že účtuješ. Veď predsa soft má v sebe nástroje na to aby si skontrolovala správnosť výpočtu výkazov.

A keď máš analytiku potom tie jednotlivé účtu ručne zrátavaš na syntetický účet?
Najka
22.08.06,09:50
Ahojte, poradíte koľko by ste pýtali od SZČO za JÚ za 1. polrok, ak:
nemá žiadnu vystavenú faktúru, dokopy asi 20 bločkov, 1 prijatú faktúru, 6 výpisov z BÚ. Od 01.06 sa stal platcom DPH a za jún má 2 VPD.
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
dogicka
22.08.06,11:33
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Nechápem.......
sole
22.08.06,13:09
Takéto riešenie vyplňovania koncoročných výkazov považujem za "otrockú" prácu, ktorá nie je zaplatená s tými sumamy ktoré si uvádzala, že účtuješ. Veď predsa soft má v sebe nástroje na to aby si skontrolovala správnosť výpočtu výkazov.

A keď máš analytiku potom tie jednotlivé účtu ručne zrátavaš na syntetický účet? nie nie, ja si vytlačím predvahu podľa syntetiky potriedim účty podľa riadkov súvahy a tak vypočítam, niekedy kontrolujem s výpočtom v programe, prípadne upravím, nerobím to celkom na kolene ako to asi vyznelo.
A k tým telefonátom by som povedala, že asi mám šťastie, že moji zákazníci sú slušní a neotravujú priveľa a v nevhodnom čase. Musím zaklopať, ale nikdy som nemala potrebu ich usmerňovať v tom zmysle, že volajú nevhodne.
abel
23.08.06,12:46
Pošuškajte, koľko pýtať za vypracovanie podnikateľského zámeru pre začínajúceho podnikateľa vrátane životopisu a finančnej analýzy - celkom cca 5 strán za účelom získania príspevku z NÚP.
dogicka
23.08.06,12:58
Pošuškajte, koľko pýtať za vypracovanie podnikateľského zámeru pre začínajúceho podnikateľa vrátane životopisu a finančnej anylýzy - celkom cca 5 strán za účelom získania príspevku z NÚP.

Ja beriem 1500,- Sk.
Danila
23.08.06,13:08
Ja beriem 1500,- Sk.Neverím. Dnes mi zobral majster murár železiar 2800.- Sk za 5 hodín práce. Remeslo má zlaté dno. To je v pohode. Ale toto je málo, pramálo. Koľko asi musíš ovládať informácii, aby si to zlepila do slušného podkladu k peniazom?
Zdeni
23.08.06,18:33
Pošuškajte, koľko pýtať za vypracovanie podnikateľského zámeru pre začínajúceho podnikateľa vrátane životopisu a finančnej anylýzy - celkom cca 5 strán za účelom získania príspevku z NÚP.
No Elenka, asi budeš v šoku, keď Ti poviem, že u nás to robí jeden za 700,- Sk / áno sedemsto /. Má inzerát v Pardone a takto berie.
ajobs
23.08.06,18:36
No Elenka, asi budeš v šoku, keď Ti poviem, že u nás to robí jeden za 700,- Sk / áno sedemsto /. Má inzerát v Pardone a takto berie.

Všetko závisí od zložitosti zámeru a jeho rozsahu. Ak ide o niečo najjednoduchšie, považoval by som za optimum sumu okolo 1500 Sk, a to aj na východe Slovenska.:)
Danila
23.08.06,18:39
No Elenka, asi budeš v šoku, keď Ti poviem, že u nás to robí jeden za 700,- Sk / áno sedemsto /. Má inzerát v Pardone a takto berie.Tak to asi robí cez kopirák, a prepisuje iniciále.
abel
23.08.06,18:39
Ja v šoku určite nebudem, mne sa dostalo tej cti, že som za to dostala čarovné slovíčko a prísľub, že keď ten príspevok dostane, tak mi bude dovolené robiť mu účtovníctvo.
ajobs
23.08.06,18:41
Ja v šoku určite nebudem, mne sa dostalo tej cti, že som za to dostala čarovné slovíčko a prísľub, že keď ten príspevok dostane, tak mi bude dovolené robiť mu účtovníctvo.

Elenka, pozor, len aby to nechcel za 100 Sk.:eek: :D :D
Zdeni
23.08.06,18:52
Ja v šoku určite nebudem, mne sa dostalo tej cti, že som za to dostala čarovné slovíčko a prísľub, že keď ten príspevok dostane, tak mi bude dovolené robiť mu účtovníctvo.
Fíííííííha, to je ale biznis!
http://www.zeta.sk/images/smilies/bd1b1a54a6dec5e5f95d80cf93589a8d.png
abel
23.08.06,19:12
Elenka, pozor, len aby to nechcel za 100 Sk.:eek: :D :D
Tonko, ak máš na mysli, že mu mesačne dám 100.- Sk, len aby mi dovolil robiť mu to, tak už ani z toho by som nebola v šoku. Neviem, či namiesto na semináre k JM nezačnem chodiť na školenia k Norike Mojsejovej. :D
Melnick
23.08.06,19:15
Tonko, ak máš na mysli, že mu mesačne dám 100.- Sk, len aby mi dovolil robiť mu to, tak už ani z toho by som nebola v šoku. Neviem, či namiesto na semináre k JM nezačnem chodiť na školenia k Norike Mojsejovej. :D
Na to školenie sa hlásim aj ja. Prispejem na pohonné hmoty Elenka.
Zdeni
23.08.06,19:35
Tonko, ak máš na mysli, že mu mesačne dám 100.- Sk, len aby mi dovolil robiť mu to, tak už ani z toho by som nebola v šoku. Neviem, či namiesto na semináre k JM nezačnem chodiť na školenia k Norike Mojsejovej. :D
Náhodou dievčence, tak by sme sa vyškolili, že korunky by sa nám sypali a my by sme len takto :
http://www.zeta.sk/images/smilies/4aea6e9003ab905cb963e43fb71eca36.png
abel
23.08.06,19:49
Pripravte sa, už ideme...
ajobs
24.08.06,11:18
Pripravte sa, už ideme...

Vraj Braňo bude prednášať odborné témy o finančných analýzach.......:D :D :D
dogicka
24.08.06,11:34
Neverím. Dnes mi zobral majster murár železiar 2800.- Sk za 5 hodín práce. Remeslo má zlaté dno. To je v pohode. Ale toto je málo, pramálo. Koľko asi musíš ovládať informácii, aby si to zlepila do slušného podkladu k peniazom?

No ako písal v príspevku Ajobs, pokiaľ nie je zložitý..... V podstate je to naozaj robené "cez kopirák". Vypracovanie takéhoto návrhu mi teraz zaberie tak hodinku času. Čiže tých 1500,- Sk je tak akurát.
szidzsi
06.09.06,18:25
Občan Maď. rep. si ide u nás založiť sro. Účtovníctvo mu budú viesť účtovníčky z Maď., ktoré budú preškolené. Ponúkol mi prácu konzultantky - poradenstvo v oblasti účtovníctva, prekontrolovanie správnosti účto. mesačne, pomoc pri vyplnení daňových priznaní a zastupovanie spoločnosti v styku s DÚ a poisť., právnikmi, daň. poradcom - hlavne z dôvodu jazykových bariér a neznalosti prostredia. S takou prácou ešte nemám skúsenosti a hlavne ani najmenšiu šajnu čo si za ňu vypýtať. Prosím, poradte mi! Ďakujem!
ajobs
06.09.06,20:42
Občan Maď. rep. si ide u nás založiť sro. Účtovníctvo mu budú viesť účtovníčky z Maď., ktoré budú preškolené. Ponúkol mi prácu konzultantky - poradenstvo v oblasti účtovníctva, prekontrolovanie správnosti účto. mesačne, pomoc pri vyplnení daňových priznaní a zastupovanie spoločnosti v styku s DÚ a poisť., právnikmi, daň. poradcom - hlavne z dôvodu jazykových bariér a neznalosti prostredia. S takou prácou ešte nemám skúsenosti a hlavne ani najmenšiu šajnu čo si za ňu vypýtať. Prosím, poradte mi! Ďakujem!

Všetko to závisí od rozsahu práce, a jej zložitosti. Iné to bude pri malinkej firme s malými obratmi peňazí (aj dokladov), a iné pri nadnárodnom holdingu. Schválne som uviedol 2 extrémy - uveď podrobnosti o firme.
stanka613
07.09.06,06:45
jedna osoba ma poprosila aby som mu viedla JU nema tých papierov vela zhruba 30ks za mesiac a neviem kolko mam za to pytat viem kolko beru uct.firmy ale mne sa to zda vela 2 400 +DPH pomozte mi prosim
Paula
07.09.06,06:46
jedna osoba ma poprosila aby som mu viedla JU nema tých papierov vela zhruba 30ks za mesiac a neviem kolko mam za to pytat viem kolko beru uct.firmy ale mne sa to zda vela 2 400 +DPH pomozte mi prosim

http://www.porada.sk/showthread.php?t=2956&highlight=po%B9u%B9kajte
katkaj
07.09.06,06:48
jedna osoba ma poprosila aby som mu viedla JU nema tých papierov vela zhruba 30ks za mesiac a neviem kolko mam za to pytat viem kolko beru uct.firmy ale mne sa to zda vela 2 400 +DPH pomozte mi prosim

Skús si prečítať túto tému http://www.porada.sk/t2956-poukajte-koko-pyta.html. Snáď tam nájdeš odpoveď pre seba :)
ajobs
07.09.06,07:11
jedna osoba ma poprosila aby som mu viedla JU nema tých papierov vela zhruba 30ks za mesiac a neviem kolko mam za to pytat viem kolko beru uct.firmy ale mne sa to zda vela 2 400 +DPH pomozte mi prosim

.... nie je to veľa.
Buková
08.09.06,17:06
radšej si pýtaj . aby Ti zvýšili honorár, napr. 50.- Sk/ 1 zamestnanec, a máš to vyriešené. Oni dajú od 500 - do 1000.-Sk, a ty nebudeš musieť ručne načitávať UP a GP do výkazu. S dohodami nie je až tak veľa roboty pri výplate. A budeš mať správny aj výkaz do SP, aj oznámenie o zrážkovej dani na Du.
Tiež mám živnosť na vedenie účtovníctva, robím aj mzdy a neviem si predstaviť, že by som mala niečo dopočítavať po druhom, to by som radšej zrušila takú zmluvu. A kto potom zodpovedá za mzdy? a ako robíš tie výkazy, keď Ti nesedí rekapitulácia miezd?
marcik
01.10.06,11:48
V prvom rade chcem poďakovať PORADE a poraďákom že mali so mnou strpenia.Robila som totož opravné mzdy po niekom spätne, lebo sociálka dala jednému z podnikateľov ultimátu do pondelka vypracovať a doložiť výkazy. A tak od stredy až do dnes so na tom robila, a od 12/04 prepočitovala mzdy a robila výkazy.Predch.ekonomka totiž ani jeden výkaz neposlala, a asi len pár výplat bolo vypočítané správne.Neodvedená daň, a odvedené poistné ale v nesprávnej sume.Takže kontrolovala som aj platby. A robím ešte príkazy na úhrady nedoplatkov. ale píšem sem aj preto, že KOĽKO PÝTAŤ??? urobila som spolu 41 výplat HPP, a 45 výplat na DOVP.Kto mi poradí??? Ešte raz VĎAKA za tieto dni!!!!
cloe
01.10.06,15:53
No, aby si sa mohla od niečoho odpichnúť, tak napr: 41 x 200 + 45 x 100 =
12 700,-- Sk. Alebo paušál za jeden mesiac, napr. 500 x 33 mes /12/04 - 8/06/ = 16 500,-- Sk. Neviem po ktorý mesiac si to robila. Toto je len môj názor a taký malý návod. Môžeš si to prehodnotiť.
liba2
01.10.06,15:55
Ja si len tipnem: minimálne 17 tis. sk
Danila
01.10.06,15:57
V budúcnosti si cenu dohodni predom. Osobne za 200.- a 100.- Sk by som to zobrala len pre vlastného brata. Opravy sú podstatne náročnejšie ako prvotina. Takže aspoň 250.- aj keď to nie je Blava a okolie. Aby si to spracovala, potrebovala si vedieť veľa informácií. A tie sa musíš vždy snažiť predať.
liba2
01.10.06,15:57
....... = 16 500,-- Sk..... Aha ako sme sa priblížili :D
cloe
01.10.06,16:00
Súhlasím s Vami, to som povedala minimum.
marcik
02.10.06,03:27
Akurat sadám z a PC , po náročnom minulom týždni aj sobote a nedele. A vidím že tu mám odpovede, čo je fajn, lebo dnes odovzdávam tie mzdy! robila dom ich spätne od 12/2004 do 8/2006. A tá robota bola fakt na nezaplatenie, a naozaj mi bolo treba veľa infornmácíí, za to chcem poďakovať aj PORADE!!! je to super. Tak k tej sume som aj ja skúsila ísť násobkom HPP/200,- a DOVP/100.- ale podnikateľ mi povedal keď to doniesol že na peniazoch nezáleží. No nechcem to využívať je v núdzi, a od 1.10.2006 som jeho účtovníčkou, teda exter. lebo som SZČO a mám ich viac. Ešte raz VĎAKA!Idem to počítať.
Hedvigka
02.10.06,10:19
Ahoj, ja sa k tým číslam vyjadriť neviem, ale máš prácu, ktorú chceš dofakturovať aj zmluvne podchytenú a usporiadanú takúto prípadne ja naviac prácu ?
marcik
02.10.06,11:07
u mojich každomesač.podnikateľoch ju mám aj na zmluvu o vykonávaní účtovnictva. ale u tohoto nie! lebo sa jednalo len o jednorázové spracovanie, jednorázovú zákazku.
victoria
04.10.06,06:35
Ahoj, nikde som tu nenašla zatiaľ koľko pýtať za konzultácie mimo dohodnutého mesačného paušálu. Mám si určiť hodinovú sadzbu na konzultácie pri príprave podkladov na zasadnutie predsedníctva, pri konzultácii nových projektov a tak ..... Nemám vôbec predstavu na akú hodinovú sadzbu sa mám oceniť :-( Poradí niekto ?
liba2
04.10.06,08:13
Ahoj, nikde som tu nenašla zatiaľ koľko pýtať za konzultácie mimo dohodnutého mesačného paušálu. Mám si určiť hodinovú sadzbu na konzultácie pri príprave podkladov na zasadnutie predsedníctva, pri konzultácii nových projektov a tak ..... Nemám vôbec predstavu na akú hodinovú sadzbu sa mám oceniť :-( Poradí niekto ?Áno. Ohodnoť si svoje vedomosti :) a porovnaj s inými profesiami: napr. 1 hod. práce mechanika, programátora, poradcu, právnika: 400-5000 sk/hod. Niekte tam medzi nimi sa zaraď.
Majko1
11.10.06,12:12
Ahoj, poprosim o radu. Mam uctovat novozalozenu s.r.o. k 1.8.2006, platitel DPH takmer od zaciatku. Prijatych fa asi 7, vydane fa 3, blockov zo 5 + zriadovacie vydavky, pohyb na BU do 10. Kolko si pytat?
liba2
11.10.06,12:37
Ahoj, poprosim o radu. Mam novozalozenu s.r.o. k 1.8.2006, platitel DPH takmer od zaciatku. Prijatych fa asi 7, vydane fa 3, blockov zo 5 + zriadovacie vydavky, pohyb na BU do 10. Kolko si pytat?Ja by som na začiatku išla paušálnou sumou dohodou s dodatkom, že po prekročení určitej hranice (ktorú si premysli a navrhni) to bude vyššia suma a teda predmetom dodatku k zmluve; alebo si hneď urob cenník, v ktorom budú stupne/úrovne ceny podľa nejakého kľúča, napr. podľa počtu dokladov (lebo ten počet bude stúpať s rozbiehajúcou sa činnosťou firmy). Ja považujem za merítko rozsahu poskytovanej služby počet dokladov. Ale je to naozaj veľmi individuálne, treba brať do úvahy aj ďalšie okolnosti na prvý pohľad zanedbateľné. A na začiatok radšej pýtať viac ako menej (ťažko sa potom vyjednáva vyššia cena).
Majko1
11.10.06,12:46
Ja by som na začiatku išla paušálnou sumou dohodou s dodatkom, že po prekročení určitej hranice (ktorú si premysli a navrhni) to bude vyššia suma a teda predmetom dodatku k zmluve; alebo si hneď urob cenník, v ktorom budú stupne/úrovne ceny podľa nejakého kľúča, napr. podľa počtu dokladov (lebo ten počet bude stúpať s rozbiehajúcou sa činnosťou firmy). Ja považujem za merítko rozsahu poskytovanej služby počet dokladov. Ale je to naozaj veľmi individuálne, treba brať do úvahy aj ďalšie okolnosti na prvý pohľad zanedbateľné. A na začiatok radšej pýtať viac ako menej (ťažko sa potom vyjednáva vyššia cena).

Ved aj ja by som rad uctoval podla mnozstva dokladov, skuste prosim hodit nejaku sumu podla toho mnozstvo co som pisal.
liba2
11.10.06,12:50
Ved aj ja by som rad uctoval podla mnozstva dokladov, skuste prosim hodit nejaku sumu podla toho mnozstvo co som pisal.Neuvádzaš, či to budeš robiť na dohodu VP, alebo si SZČO. To je podstatný rozdiel.
Ak si SZČO, tak vezmi papier, tužku, kalkulačku a spočítaj si všetky svoje výdavky, aby si poznal aj svoju réžiu, ktorá ťa neminie, či už budeš mať klienta alebo nie. Minimálne sumu výdavkov musíš zarobiť.
Majko1
11.10.06,12:55
Dakujem velmi pekne
bazil
19.10.06,12:02
Potrebujem takúto informáciu. Ponuka sa mi podnikatel s podvojnym uctovnictvom a ja neviem kolko pytat aby nebolo vela ańi malo. Ku 30.9. mal v uctovnom denniku cca 1700 poloziek ( je to platca DPH tak takmer polovicu tvori zauctovanie DPH z faktur a blockov ), vystavil 320 faktur, prijal 75 faktur, ma 5 zamestnancov. Da sa z toho vycitat kolko by ste asi pytali?
Braňo
19.10.06,12:08
Bazil, a čo pokladňa?
bazil
19.10.06,12:20
No tak to som si zabudol všimnúť, tých bločkov tam bolo dosť, ale vychádzal som aj z predpokladu, že keď zaevidujem nákup cez daňové doklady, automaticky sa ma pýta či to chcem zaúčtovať aj do účtovného denníka aj do pokladne, Tak to beriem tak, že prakticky je to pri jednom. Aj preto som si všimol len počet položiek v účtovnom denníku.
Braňo
19.10.06,12:51
skús si dohodnúť paušál na úrovni 4-5 tisíc/mesačne+dohodni zmluvne ostatné podmienky (mzdy a podobne).
evina
19.10.06,14:28
skús si dohodnúť paušál na úrovni 4-5 tisíc/mesačne+dohodni zmluvne ostatné podmienky (mzdy a podobne).
Za PÚ v takom rozsahu sa mi to zdá málo-. Odhadla by som tom na 8 -10000 SK mesačne-samozrejme je to orientačne, je dôležité aj o akú činosť ide a čo všetko s tým súvisí.
Paula
19.10.06,14:35
Za PÚ v takom rozsahu sa mi to zdá málo-. Odhadla by som tom na 8 -10000 SK mesačne-samozrejme je to orientačne, je dôležité aj o akú činosť ide a čo všetko s tým súvisí.

Veru, čo s tým suvisí:) , na východe za toto množstvo dostať 6000 (vrátane miezd) znamená skákať od radosti meter tridsať.
evina
19.10.06,14:44
Veru, čo s tým suvisí:) , na východe za toto množstvo dostať 6000 (vrátane miezd) znamená skákať od radosti meter tridsať.
Pauli všetko je relatívne, je tie územné rozdiely až tak neuznávam , najmä nie v mestách a popísali sme tu toho už tisíce strán ako je naša práca podhodnotená, čo všetko musíme robiť a nech sa na mňa nikto nehnevá robiť PÚ so 4 - 6 zamestnancami pod 6000 hrubého to naozuaj nie je adekvátne....

P.s. Ale veď na východe Nora berie 100 tic.:)
Marianna01
19.10.06,14:45
Za PÚ v takom rozsahu sa mi to zdá málo-. Odhadla by som tom na 8 -10000 SK mesačne-samozrejme je to orientačne, je dôležité aj o akú činosť ide a čo všetko s tým súvisí.

Ak mal v denníku 1700 zápisov k 30. 9. predpokladám od začiatku roka, potom má mesačne plus mínus 94 dokladov. Len za predpokladu, že 1 doklad = 2 zápisy (účet+DPH). Pri cenách, ktoré sa tu rozoberali aj dávnejšie - 25,- za položku, si vypočítajte, koľko to vychádza. K desaťtisícom to má hodne, ale hodne ďaleko.
To sa nechcem nikoho dotknúť, ale napr. len dnes som u klienta vytlačila a vyhotovila cez 400 záväzkových dokladov na zaúčtovanie lízingového majetku. Ak by som každý mala vynásobiť 25, mala by som za dnešný deň zarobených rovných desať tisíc. A to som robila nejakú pokladňu, nejaké faktúry a banku. Poradenstvo, služby... Pomaly by som bola milionárka.;) Škoda, že to takto nefunguje... a som rada, ak sa dohody spred dvoch rokov dodržujú. Pretože ceny všetkého stúpajú, účtovnícke služby však zostávajú na hodnotách spred 5-6 rokov... ak nie viac!:cool:
evina
19.10.06,14:48
Ak mal v denníku 1700 zápisov k 30. 9. predpokladám od začiatku roka, potom má mesačne plus mínus 94 dokladov. Len za predpokladu, že 1 doklad = 2 zápisy (účet+DPH). Pri cenách, ktoré sa tu rozoberali aj dávnejšie - 25,- za položku, si vypočítajte, koľko to vychádza. K desaťtisícom to má hodne, ale hodne ďaleko.
To sa nechcem nikoho dotknúť, ale napr. len dnes som u klienta vytlačila a vyhotovila cez 400 záväzkových dokladov na zaúčtovanie lízingového majetku. Ak by som každý mala vynásobiť 25, mala by som za dnešný deň zarobených rovných desať tisíc. A to som robila nejakú pokladňu, nejaké faktúry a banku. Poradenstvo, služby... Pomaly by som bola milionárka.;) Škoda, že to takto nefunguje... a som rada, ak sa dohody spred dvoch rokov dodržujú. Pretože ceny všetkého stúpajú, účtovnícke služby však zostávajú na hodnotách spred 5-6 rokov... ak nie viac!:cool:

A koho je to chyba?
P.s. Sama si vypočítala 94 dokladov /t.j. rozdelila si účtovanie ntto DPH, t.j. za položku 12.50 SK, a to v PÚ. Okrem toho, nezaúčtovávajú sa len doklady, ale súvisí s tým evidencia, oznamovacia povinnosť, hlásenia atď. atď.
dogicka
19.10.06,15:07
Ak mal v denníku 1700 zápisov k 30. 9. predpokladám od začiatku roka, potom má mesačne plus mínus 94 dokladov. Len za predpokladu, že 1 doklad = 2 zápisy (účet+DPH). Pri cenách, ktoré sa tu rozoberali aj dávnejšie - 25,- za položku, si vypočítajte, koľko to vychádza. K desaťtisícom to má hodne, ale hodne ďaleko.
To sa nechcem nikoho dotknúť, ale napr. len dnes som u klienta vytlačila a vyhotovila cez 400 záväzkových dokladov na zaúčtovanie lízingového majetku. Ak by som každý mala vynásobiť 25, mala by som za dnešný deň zarobených rovných desať tisíc. A to som robila nejakú pokladňu, nejaké faktúry a banku. Poradenstvo, služby... Pomaly by som bola milionárka.;) Škoda, že to takto nefunguje... a som rada, ak sa dohody spred dvoch rokov dodržujú. Pretože ceny všetkého stúpajú, účtovnícke služby však zostávajú na hodnotách spred 5-6 rokov... ak nie viac!:cool:

No ja som to z týchto debát pochopila, že 25,- Sk je za zápis v účtovnom denníku (nie za doklad) teda mne to vychádza 1700x 25 = 42500,-Sk /9 mesiacov = 4700,-Sk + mzdy..... Okolo 5-6 tisíc mesačne. Takútu sumu by som si pýtala ja, bolo by to vrátane DP na DPH aj dane z príjmu, z celou koncoročnou uzávierkou. Nemyslím si, že je to veľa. Do milionárky mám aj ja vééééľmi ďaleko, ale ak by som mala robiť prácu s takouto zodpovednosťou, v období daňových priznaní ťahať deň-noc, nemať čas na dcérku a zarobiť mesačne 10 tisíc (v hrubom) tak sa radšej znova nájdem prácu účtovníčky alebo niečo podobné, ktorú som robila donedávna, zarobím okolo 10 tisíc v čistom ale odrobím si 8 hodín a mám čistú hlavu. Ale, samozrejme, každý máme nárok na vlastný názor. Prajem pekný víkend
JTOMA
19.10.06,15:52
Sledujem túto tému dosť dlhý čas a myslím, že si tak trochu robíme problémy sami. Sú to v prvom rade často až smiešne ceny, ktoré za svoju prácu pýtame. Ďalej skoro každý má iný názor na to čo je a čo nie je štandardné.K tomu sa samozrejme dajú pričleniť ešte ďalšie fakty, a sme tam kde sme...Pomaly ale isto vidíme v tom druhom pomaly svojho nepriateľa, namiesto toho aby sme sa poučili z poznatkov ale i chýb podobne "postihnutých" živiacich sa svojou prácou. Mám pre Vás všetkých návrh. Skúsme zadefinovať :
1. Štandard v jednoduchom účtovníctve
2. Štandard v podvojnom účtovníctve
3. Štandard pri spracovaní miezd
4. Štandard pri ostatných agendách
Myslím tým čo je nutné urobiť zadávateľovi aby to bolo OK po všetkých stránkach.
Ďalej skúsme stanoviť čo musí zadávateľ
Kto financuje materiál,soft, poistenie a ostatné nákladyspracovateľa?
Aká je periodicita spracovania a kto za čo zodpovedá?
Čo za jednotlivé prvky štandardu? Od - Do SK a možno aj kde ?
Bude to fuška - ale možno sa k niečomu dopracujeme, čo môže poslúžiť najmä začiatočníkom k tomu aby vedeli koľko je ich práca hodna. Nenavádzam Vás na "kartelové dohody" lebo sú zo zákona zakázané, ale neskúsime to?
Ohláste sa kto sa chcete pridať a môžeme to skúsiť.
Jano
Marianna01
19.10.06,15:52
Chceš mi povedať, že na Orave zaplatia za doklad s DPH 50 korún? :eek:Zajtra sa sťahujem na Oravu!!!:cool: Nechce sa mi veriť, že keď všade na Slovensku je účtovnícka mizéria, na Orave platia tak dobre!
Ja som samozrejme nechcela povedať, aby si pýtala tri tisícky a bola pri tom spokojná. Ale Paulin názor je aspoň u nás, bližší realite. Žiaľ, ja sa stále stretávam s problémom - 1-2 účtovníci si dokážu vypýtať horibilné sumy, veľká časť si pýta rozumne, ale najväčšia časť si pýta desatinu toho, čo si pýta ten 1-2. Potom, keď prídeš do firmy, kde predložíš svoj cenník, iba neveriacky pokrútia hlavou a povedia, že pred piatimi minútami tu bola pani, ktorá to bude robiť za polovicu toho, čo si pýtam ja. Nuž, smola. Tiež nie som ochotná robiť za pár šupiek a prebrať zodpovednosť za pár korún.
Nuž len toľko. Som prekvapená, že ste takto negatívne reagovali. Celý môj príspevok bol zhrnutím toho, čo sme tu popísali a toho, čo vieme o danej firme. Ak Bazilovi za túto robotu dajú ročne 120tis., budem mu len gratulovať. Ak mu to nedajú... potvrdí sa stará známa smutná skutočnosť, že človek mieni, pánboh (?) mení.
Paula
19.10.06,16:02
Do tejto témy som nakúkala iba pri jej vzniku, pred chvíľou zo zvedavosti :rolleyes: a naposledy možno, lebo ozaj ide iba o prešľapovanie na mieste a ako napísala evina, záleží na mnohých faktoroch. Každopádne mám prelustrované cez hodnoverných človiečikov (nie že jedna pani povedala, alebo že sa niekto klamstvom chváli)...... v Bratislave a jej okolí sú ceny o 100% vyššie, než na mojom konci . Dohovorila som:cool: , nakuknem sem o rok, ak dožijem.
evina
19.10.06,16:09
Chceš mi povedať, že na Orave zaplatia za doklad s DPH 50 korún? :eek:Zajtra sa sťahujem na Oravu!!!:cool: Nechce sa mi veriť, že keď všade na Slovensku je účtovnícka mizéria, na Orave platia tak dobre!
Ja som samozrejme nechcela povedať, aby si pýtala tri tisícky a bola pri tom spokojná. Ale Paulin názor je aspoň u nás, bližší realite. Žiaľ, ja sa stále stretávam s problémom - 1-2 účtovníci si dokážu vypýtať horibilné sumy, veľká časť si pýta rozumne, ale najväčšia časť si pýta desatinu toho, čo si pýta ten 1-2. Potom, keď prídeš do firmy, kde predložíš svoj cenník, iba neveriacky pokrútia hlavou a povedia, že pred piatimi minútami tu bola pani, ktorá to bude robiť za polovicu toho, čo si pýtam ja. Nuž, smola. Tiež nie som ochotná robiť za pár šupiek a prebrať zodpovednosť za pár korún.
Nuž len toľko. Som prekvapená, že ste takto negatívne reagovali. Celý môj príspevok bol zhrnutím toho, čo sme tu popísali a toho, čo vieme o danej firme. Ak Bazilovi za túto robotu dajú ročne 120tis., budem mu len gratulovať. Ak mu to nedajú... potvrdí sa stará známa smutná skutočnosť, že človek mieni, pánboh (?) mení.

Marianna nereagoval nikto negatívne, len každý vyjadril svoj názor. Aká je realita vieme všetci, ale niekoľkokrát sme popísali, že by sme sa mali snažiť aspoň ju minimálne zmeniť. Teraz nastal taký krásny prípad, čo si uvidla v tom príspevku- ja by som prišla do kancelárie a povedali by mi, že pred Vami tu bola jedna pani Ty :) a pýtala menej.... Áno konkurencia je aj o tom a každý má svoju hranicu. Ja osobne svojim klientom vykonávam všetko-účtovníctvo, poradenstvo kedykoľvek ma oslovia atď. atď. a pokiaľ má niekto pocit, že mi patrí za to 4 000 SK , potom s ním radšej nespolupracujem. Pre podvojné účtovníctvo mám určenú minimálnu hranicu a tou je 6 000 SK. Bez ohľadu na počet dokladov a zamestnancov, jednoducho moje know-how na PÚ stojí min. 6 000 SK a ver mi je mi úplne jedno, či som v Bratislave alebo niekde inde. Dokážem sa uživiť aj inou prácou a jednoduchšie ak by to za to nešlo.
Najdôležitejšie je, aby sme aj my pochopili rozdiely medzi slovami- účtovník, ekonóm, poradca, finančný poradca, resp. ako som už raz tak nejak pomenovala prácu nás niektorých kumulovaným názvom účtovnoekonomickoprávny psychológ.

P.s. V niektorých regiónoch sú nižšie ceny práce , a to je pochopiteľné, ale sú tam aj nižšie životné náklady. Je to skrátka zložitá problematika, ale uvedomujem si 1000x-vojdete do obchodu a sveter stojí 5000 SK....a my máme robiť PÚ za 3-4000 SK....
Melnick
19.10.06,16:12
Dávam do pozornosti,
http://www.ecoconsult.sk/cennik.htm ,
http://www.az-stubed.sk/ucto.htm,
www.viper.sk/index.php?go=cennik, (http://www.viper.sk/index.php?go=cennik,)

sama sa tiež tým neriadim,bohužiaľ. A pridávam priznanie,že som jedna z tých čo kazí účtovníkom ceny a je to aj preto,lebo vo svojom okolí keď som začala pracovať a vypytovala sa na cenu, aby som sa aspoň trošku priblížila ostatným,všetci účtovníci zaryto mlčali a stali sa" bobríkmi" Dnes nemám núdzu o klietov-naopak,ale pekne si to odskáčem za malý peniaz.
Možno,keby mi bol vtedy niekto podstrčil tieto adresy -bola by som trochu inde. Teraz je totiž ťažko dvíhať ceny podhodnoteného účtovníctva.
Pozn.: túto prácu robím profesionálne tri roky.
evina
19.10.06,16:12
Do tejto témy som nakúkala iba pri jej vzniku, pred chvíľou zo zvedavosti :rolleyes: a naposledy možno, lebo ozaj ide iba o prešľapovanie na mieste a ako napísala evina, záleží na mnohých faktoroch. Každopádne mám prelustrované cez hodnoverných človiečikov (nie že jedna pani povedala, alebo že sa niekto klamstvom chváli)...... v Bratislave a jej okolí sú ceny o 100% vyššie, než na mojom konci . Dohovorila som:cool: , nakuknem sem o rok, ak dožijem.
Pauli ver mi, že to tak nieje-možno v účtovníckych firmách-, ale aj tu pri sume 6 000 SK krútia a krútia....a som presvedčená, že mi to bratislavčania potvrdia. Aj my sa tu na stretkách bavíme o cenách a jednoducho to tak nie je :mee:

P.s. Ešte dodám, aby ste si nemysleli, že zarábam ten milión:). Každú jednu firmu, ktorú vykonávam mám podhodnotenú, tak ako píšete všetci. Buď je to z dôvodu ako píše Melnicek, že na začiatku sme dohodli cenu a veľmi ťažko sa potom zvyšujú ceny, akoby pre nás nešli hore ceny energií , upgradov atď., alebo preto o čom tu dokola píšeme. Pred troma rokmi som spravila práve prvý krok vzbury, a to je min. hranica 6 000 SK za PÚ. a budem sa búriť ďalej, lebo i práve možno s pribúdajúcim vekom si vážim aj viac svoju robotu a na každom kroku pociťujem ako si bez mihnutia oka vypýtajú ostatní za svoje služby- napr. len taký odvoz odpadu a pod....
Melnick
19.10.06,16:26
Dnes Ti napíše nejaký právnik jeden list, do ktorého iba doplní Tvoje údaje a vypíše Ti doklad na 500,.Sk - zaujímavé ,že s nimi sa nikto nedohaduje.
Celkom by som uvítala nejaké regulované ceny za účtovníctvo,viacerí by sme boli na tom lepšie ,verte.
Zoltán Kovács
19.10.06,16:47
Po dlhšom čase som otvoril túto tému. Som účtovníkom-živnostníkom už 12 rokov. Počas toho moje skúsenosti pri tvorbe ceny sa menili. Spolu s nimi aj moje zmluvy na spracovanie účtovníctva. Dnes to vyzerá tak, že mám v zmluvách zakotvené, že cena platí na jeden rok. Ku koncu roka vždy si sadnem s klientom a prejdeme predchádzajúci. Aký bol nárast množstva dokladov, zložitosti účtovníctva, počet zamestnancov. Podľa toho si dohodneme novú cenu na ďalší rok. Je tam samozrejme riziko, že v prípade enormného nárastu práce nemôžem zvyšovať cenu. Ale aspoň o niečo ročne môžem zvyšovať. Podľa zmluvy minimálne o mieru inflácie.
A teraz najnovšie som tam zapracoval aj možnosť účtovať príplatok za expresnú prácu (pod týmto rozumiem to, že keď klient príde okolo 20-22. v mesiaci pred dph priznaním).Mám to zadefinované tak,že klient svojím konaním stažil dodržanie zákonom daných termínov. Ten príplatok mám až do výšky 25% mesačného paušálu.

Mal som už aj taký prípad, keď sám klient dožadoval zvyšovanie ceny. odôvodňoval to s tým, že chce aby som sa venoval jeho firme viac, a je vedomí toho, že to sa dá len tak, ak vypustím iného klienta. A on je to ochotný zaplatiť. Dal som mu trojnásobnú cenu, a bez mihnutia oka s tým súhlasil. A pritom tá cena sa priblížila k 20 tisíc.:D
dogicka
19.10.06,16:57
Chceš mi povedať, že na Orave zaplatia za doklad s DPH 50 korún? :eek:Zajtra sa sťahujem na Oravu!!!:cool: Nechce sa mi veriť, že keď všade na Slovensku je účtovnícka mizéria, na Orave platia tak dobre!
Ja som samozrejme nechcela povedať, aby si pýtala tri tisícky a bola pri tom spokojná. Ale Paulin názor je aspoň u nás, bližší realite. Žiaľ, ja sa stále stretávam s problémom - 1-2 účtovníci si dokážu vypýtať horibilné sumy, veľká časť si pýta rozumne, ale najväčšia časť si pýta desatinu toho, čo si pýta ten 1-2. Potom, keď prídeš do firmy, kde predložíš svoj cenník, iba neveriacky pokrútia hlavou a povedia, že pred piatimi minútami tu bola pani, ktorá to bude robiť za polovicu toho, čo si pýtam ja. Nuž, smola. Tiež nie som ochotná robiť za pár šupiek a prebrať zodpovednosť za pár korún.
Nuž len toľko. Som prekvapená, že ste takto negatívne reagovali. Celý môj príspevok bol zhrnutím toho, čo sme tu popísali a toho, čo vieme o danej firme. Ak Bazilovi za túto robotu dajú ročne 120tis., budem mu len gratulovať. Ak mu to nedajú... potvrdí sa stará známa smutná skutočnosť, že človek mieni, pánboh (?) mení.

Mariannka, podľa mňa tu nik nereaguje negatívne. Každý má len iný názor, a má právo ho aj povedať. A 50,-Sk za doklad? Nie, 25,- Sk za položku v účtovnom denníku. Vravíš, že Paulin názor je bližšie realite. Ja som navrhovala takú istú sumu ako práve Paula. Ja sa na to pozerám takto: v tých 25,- korunách nie je len zaúčtovanie konkrétneho dokladu, ale pokrývajú zároveň aj spracovanie všetkých hlásení, daňových priznaní, ohlasovacích povinností, výkazov, vypracovania smerníc, spracovanie ročnej účtovnej závierky aj s jej zaslaním do zbierky listín a pod. A to všetko bez toho, aby sa tým podnikateľ musel zaoberať. Ale to sa už vlastne opakujem. Nechcela som sa nikoho dotknúť, len súhlasím s Evinou, že tieto problémy si robíme samy, tým, že podhodnocujeme svoju prácu. Ja na Bazilovom mieste, by som teda nežiadala ročne 120 tis. ale asi 60-70 tisíc. A možno by som urobila chybu.
Melnick
19.10.06,17:00
Smith ,prajem Ti tie koruny:)a mohol by si byť našim vzorom. .Často si my ženy na stretnutiach hovoríme:keby sme boli mužmi a živiteľmi rodiny určite by sme si zapýtali viac. Dnes už sa to moc s tými živiteľmi nenosí ,ale pre ilustráciu -ja som z minulého storočia ,pardon tisícročia:D :D :D :D /
Marianna01
19.10.06,17:32
Jaj, dievčatá, nejak som sa urazila asi ja, no mám to teraz trošku viac nervózne. Tak prepáčte za prehnané reakcie.
Viete, keď som tak nad tým rozmýšľala, my ženy vieme v cudzom mene vystupovať tvrdo a dohodnúť skvelé obchodné podmienky pre kohokoľvek na čokoľvek. Horšie je to vyjednať pre seba... Keby sme boli živiteľky rodiny my, mali jediný príjem ten svoj, asi by sme vedeli za svoj lepší príjem aj lepšie zabojovať.
Ja mám tiež klientov, ktorých účtujem 5-6 rokov, tam sa ťažko dojednávajú vyššie ceny. Možno najväčší problém je v tom, že na PU mám len 2 klientov, všetko ostatné je JU.
Verím ale, že sa bude blýskať aj nám na lepšie časy...:D:D:D
Danila
19.10.06,17:59
Dnes Ti napíše nejaký právnik jeden list, do ktorého iba doplní Tvoje údaje a vypíše Ti doklad na 500,.Sk - zaujímavé ,že s nimi sa nikto nedohaduje.
Celkom by som uvítala nejaké regulované ceny za účtovníctvo,viacerí by sme boli na tom lepšie ,verte.Ceny v účtovníctve nemá význam vôbec komentovať. Napriek tomu, že chlieb na východe a na západe stojí približne rovnako, cenotvorba v účtovníctve je to najdivotvornejšie, čo história tvroby cien zaznamenala. Majka, ale mne vyrazilo dych tých 500.-Sk. Tomu ja neverím. Poznám veľa právnikov, ale ani jeden päťstokorunáčku okrem dyška nevie použiť, a nieto vypýtať. Nepomýlila si sa o jednu bezvýznamnú nuličku?
Melnick
20.10.06,06:28
Noooooo,dávno som ich služby nevyužívala a po Tvojom upozornení idem študovať právo,aby som si mohla ten list napísať sama.:D :D Aj to školné bude tuším nižšie ako poplatky./ uznajú mi univ. 3. veku????:eek: :eek: :eek: :D :D :D /
bazil
20.10.06,07:18
Jaj, dievčatá, nejak som sa urazila asi ja, no mám to teraz trošku viac nervózne. Tak prepáčte za prehnané reakcie.
Viete, keď som tak nad tým rozmýšľala, my ženy vieme v cudzom mene vystupovať tvrdo a dohodnúť skvelé obchodné podmienky pre kohokoľvek na čokoľvek. Horšie je to vyjednať pre seba... Keby sme boli živiteľky rodiny my, mali jediný príjem ten svoj, asi by sme vedeli za svoj lepší príjem aj lepšie zabojovať.
Ja mám tiež klientov, ktorých účtujem 5-6 rokov, tam sa ťažko dojednávajú vyššie ceny. Možno najväčší problém je v tom, že na PU mám len 2 klientov, všetko ostatné je JU.
Verím ale, že sa bude blýskať aj nám na lepšie časy...:D:D:D

Tak som si to celé prečítal a zacitoval : " Ta šme še pobavili." Nie na vašich príspevkoch ale na vlastnej biede, lebo keď mi tú prácu ponúkli tak podnikateľ si aj hneď povedal, koľko podľa neho by to asi malo stáť. To asi aby som sa snažil priblížiť k uvedenej sume. Takže čiastočne mali pravdu tí, ktorí hovorili že tak cca 4000 Sk. Píšem čiastočne - lebo to je podľa neho je to suma ale za kvartál! A to som živiteľ rodiny! Takže to balím, a to aj napriek tomu, že ja sám mám problém stanoviť cenu a odkedy som na porade tak ešte väčší, lebo až tu som zistil koľko vecí neviem a ako tápem dakedy aj v jednoduchých veciac. Ďakujem všetkým
evina
20.10.06,07:23
Tak som si to celé prečítal a zacitoval : " Ta šme še pobavili." Nie na vašich príspevkoch ale na vlastnej biede, lebo keď mi tú prácu ponúkli tak podnikateľ si aj hneď povedal, koľko podľa neho by to asi malo stáť. To asi aby som sa snažil priblížiť k uvedenej sume. Takže čiastočne mali pravdu tí, ktorí hovorili že tak cca 4000 Sk. Píšem čiastočne - lebo to je podľa neho je to suma ale za kvartál! A to som živiteľ rodiny! Takže to balím, a to aj napriek tomu, že ja sám mám problém stanoviť cenu a odkedy som na porade tak ešte väčší, lebo až tu som zistil koľko vecí neviem a ako tápem dakedy aj v jednoduchých veciac. Ďakujem všetkým

No t.j. suma na mesiac 1333 SK, to je už naozaj pod úroveň kdekoľvek. Bazil nikdy nemaj pocit, že musíš pýtať málo, lebo toho málo vieš...Myslím si, že tento pocit máme všetci, pretože neustále sa meniaca legistlatíva a špecifikum niektorých účtovných a daňových problémov z nás všetkých čiastočne robí akokeby začiatočníkov. Dôležité je, že si vieme nakoniec poradiť... Držím palce, aby si našiel niekoho iného :)
Braňo
20.10.06,07:32
Za PÚ v takom rozsahu sa mi to zdá málo-. Odhadla by som tom na 8 -10000 SK mesačne-samozrejme je to orientačne, je dôležité aj o akú činosť ide a čo všetko s tým súvisí.

Myslel som to bez miezd, interných smerníc...
evina
20.10.06,07:33
Myslel som to bez miezd, interných smerníc...

No vidíš a podnikateľ to videl všetko za 1333 , :D :mee:
bazil
20.10.06,07:48
No t.j. suma na mesiac 1333 SK, to je už naozaj pod úroveň kdekoľvek. Bazil nikdy nemaj pocit, že musíš pýtať málo, lebo toho málo vieš...Myslím si, že tento pocit máme všetci, pretože neustále sa meniaca legistlatíva a špecifikum niektorých účtovných a daňových problémov z nás všetkých čiastočne robí akokeby začiatočníkov. Dôležité je, že si vieme nakoniec poradiť... Držím palce, aby si našiel niekoho iného :)

Na záver ešte jedna pikoška. Keď vyrátal túto cenu akože koľko by to malo podľa neho stáť, tak aj mne sa to zdálo málo a povedal som si v duchu Donevidenia. Na margo tej sumy som mu ale navrhol, že teda budem súhlasiť pod podmienkou, že ja mu zase vypracujem cenník na predaj tovaru. Jeho reakcia bola že nie som " fundovaný " mu kibicovať do týchto vecí, on je podnikateľ on si stanovuje ceny. Tak reku keď ja tebe nie ani ty mne nie. A odpoveď bola : To je niečo iné. Takže dávam plný súhlas tým, ktorí tvrdia, že nás vnímajú podnikatelia ako nutné zlo, niekoho navyše a podľa sa aj správajú. :p
Danila
20.10.06,09:08
Na záver ešte jedna pikoška. Keď vyrátal túto cenu akože koľko by to malo podľa neho stáť, tak aj mne sa to zdálo málo a povedal som si v duchu Donevidenia. Na margo tej sumy som mu ale navrhol, že teda budem súhlasiť pod podmienkou, že ja mu zase vypracujem cenník na predaj tovaru. Jeho reakcia bola že nie som " fundovaný " mu kibicovať do týchto vecí, on je podnikateľ on si stanovuje ceny. Tak reku keď ja tebe nie ani ty mne nie. A odpoveď bola : To je niečo iné. Takže dávam plný súhlas tým, ktorí tvrdia, že nás vnímajú podnikatelia ako nutné zlo, niekoho navyše a podľa sa aj správajú. :pPlne s Tebou súhlasím. Ale by si sa čudoval, keď zistia v akom marase majú účtovníctvo od tiež odborníkov. Veru na peňaženku vtedy nepozerajú. Pamätajte si účtovníci, že: Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie. A viem, o čom hovorím.
Melnick
20.10.06,10:33
Ja osobne môžem plakať nad svojou hlúposťou,lebo teraz som dokončila Q.DPH prepravcovi ,nákupy PHL v cudzej mene, služobné cesty na súkromnom aute,z ktorého bola zaplatená DzMV-čiže prerátať aj DPH z PHL,ktorú si môže uplatniť a keďže mám stanovenú cenu za položku v PD -JÚ 19.-Sk tak idem zinkasovať 2945.- Sk./155 položiek iba v PD /.
Pretože svoju odmenu som už raz na Porade zverejnila,cez ss sa mi ozval jeden člen a povedal mi ,že keby on bral tak veľa za položku už dávno je milionár. Tak sa mi prosím Vás vyjadrite ,či som zdierka a mám za to konkrétne účto až tak veľa.:eek:
bazil
20.10.06,11:46
Ja osobne môžem plakať nad svojou hlúposťou,lebo teraz som dokončila Q.DPH prepravcovi ,nákupy PHL v cudzej mene, služobné cesty na súkromnom aute,z ktorého bola zaplatená DzMV-čiže prerátať aj DPH z PHL,ktorú si môže uplatniť a keďže mám stanovenú cenu za položku v PD -JÚ 19.-Sk tak idem zinkasovať 2945.- Sk./155 položiek iba v PD /.
Pretože svoju odmenu som už raz na Porade zverejnila,cez ss sa mi ozval jeden člen a povedal mi ,že keby on bral tak veľa za položku už dávno je milionár. Tak sa mi prosím Vás vyjadrite ,či som zdierka a mám za to konkrétne účto až tak veľa.:eek:

Nemôžem si pomôcť a nechcem tu ani nikoho konkrétneho urážať, ale ja mám jednu čarovnú formulku, ktorá zaručene funguje a hovorím si ju vždy, keď sa dostanem do podobnej situácie ako Melnick a zistím, že si ten druhý myslí aký som ja len hnusný otrokár, vydierač a feudál v jednej osobe a tá znie : " Blbý lidi taky lidi . " :D
(Dúfam, že to nie v rozpore s etikou porady )
*Fénix
20.10.06,11:49
V rozpore s Etiketou Porady je skôr tá ss čo dostala Melnick.Myslím si ja.:cool:
Emwa
20.10.06,12:49
Stretli ste sa s niecim takym ? Donesie Vam zakaznik /SZCO/ j e d n u

sumu, a vraj " to su moje trzby, urobte mi vydavky,rocne vykazy a danove
priznanie, aby som platil dan cca 2000,- " a za vykazy vam dam tisicku.
mozem vam povedat, ze ma skoro kleplo, a len som povedala, ze mam toho
vela a nestihnem. Reakcia " a co za " tri vypisane papiere je tisicka malo ?"
Melnick
20.10.06,13:39
Dnes ,poučená, by som mu povedala: nie za tri papiere to nie málo,ale za spájanie môjho mena s takým paškvilom je to "sakra" málo.
romanpp
26.10.06,05:21
Prečítal som si túto tému a rád by som tu zverejnil svoj cenník.

Neporuším tým nejaké pravidlá?
Vyjadríte sa k môjmu cenníku? (uvítam kladné aj záporné vyjadrenia)
Existuje na PORADE nejaká možnosť požiadať o vyjadrenie všetkých PORAĎÁKOV hromadne?
evina
26.10.06,05:33
Prečítal som si túto tému a rád by som tu zverejnil svoj cenník.

Neporuším tým nejaké pravidlá?
Vyjadríte sa k môjmu cenníku? (uvítam kladné aj záporné vyjadrenia)
Existuje na PORADE nejaká možnosť požiadať o vyjadrenie všetkých PORAĎÁKOV hromadne?

Anketa .
Marianna01
26.10.06,16:01
Ja osobne môžem plakať nad svojou hlúposťou,lebo teraz som dokončila Q.DPH prepravcovi ,nákupy PHL v cudzej mene, služobné cesty na súkromnom aute,z ktorého bola zaplatená DzMV-čiže prerátať aj DPH z PHL,ktorú si môže uplatniť a keďže mám stanovenú cenu za položku v PD -JÚ 19.-Sk tak idem zinkasovať 2945.- Sk./155 položiek iba v PD /.
Pretože svoju odmenu som už raz na Porade zverejnila,cez ss sa mi ozval jeden člen a povedal mi ,že keby on bral tak veľa za položku už dávno je milionár. Tak sa mi prosím Vás vyjadrite ,či som zdierka a mám za to konkrétne účto až tak veľa.:eek:

Milá Majka, ja mám tiež podobné ceny a to sa cítim, že zarábam strašne málo. V každom prípade pri JU do 100 dokladov na Q pod 3000,- neidem. Od januára zavádzam zákl. cenník - do 100 dokl. 3000,- a za každých ďalších 50 o 1000 alebo 1500,- viac. Ešte som sa nerozhodla ... :rolleyes:
Danila
26.10.06,16:32
Milá Majka, ja mám tiež podobné ceny a to sa cítim, že zarábam strašne málo. V každom prípade pri JU do 100 dokladov na Q pod 3000,- neidem. Od januára zavádzam zákl. cenník - do 100 dokl. 3000,- a za každých ďalších 50 o 1000 alebo 1500,- viac. Ešte som sa nerozhodla ... :rolleyes:A k čomu? Veď máš už len možnosť ísť o niečo málo vyššie. Čo môžeš urobiť dnes neodkladaj na zajtra. Najviac milujem inzeráty: JÚ a PÚ rýchlo a lacno. No tak nech si tých účtovníkov berú, veď len do prvej daňovej kontroly. A doplatia aj s úrokom, o akom sa im ani nesníva.
Zdeni
26.10.06,16:35
A k čomu? Veď máš už len možnosť ísť o niečo málo vyššie. Čo môžeš urobiť dnes neodkladaj na zajtra. Najviac milujem inzeráty: JÚ a PÚ rýchlo a lacno. No tak nech si tých účtovníkov berú, veď len do prvej daňovej kontroly. A doplatia aj s úrokom, o akom sa im ani nesníva.
Danilka, ja som čítala lepší::D
JÚ- rýchlo a lacno a prvé dva mesiace zdarma!:D :mee: :D