luebchenko
10.11.04,10:08
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Braňo
10.11.04,09:27
Ja fakturujem 350SKK/os/HPP/mesiac a 150 SKK/os/DVP/mesiac. Ale iba cez program.
iva
10.11.04,09:42
Braňo, tých 350,- za 1 pracovníka v HPP je vrátane výkazov ?
Braňo
10.11.04,09:56
Jasné komplet všetko.
iva
10.11.04,10:06
Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).
sway
10.11.04,10:16
Ja mám platby za sprac.miezd takto : 1 mzda : 100,- + 200,- výkazy. V tej sume sú aj všetky prihlášky, odhlášky, potvrdenia, ročné zúčtovania.
Čiže keď mám zákazníka, ktorý má 1 zamestnanca, za mzdy mi zaplatí 300,- Sk (u Braňa by zaplatil 350,-). Potom mám zákazníka, ktorý má 11 zamestnancov - 9 HPP+2 dohodári - zaplatí mi mesačne 1300,- Sk (u Braňa by zaplatil 3.450,- Sk ? to sa mi zdá strašne veľký rozdiel !!!).

Ahojte,
Iva, ak môžem, tých 100 sa mi zdá ozaj málo!!!- nepodceňuj sa, ak môžem poradiť, veď máš okolo toho moc práce a zodpovednosť!, ja si účtujem 250,-/1človek/mesiac, pričom majú komplet servis, až po prevodný príkaz do banky - vrátane personalistiky a tak. Ale potom keď niečo potrebujú zápočtové listy, odhlášky a iné činnosti, to si už neúčtujem osve.
iva
10.11.04,10:23
No, asi to budem musieť prehodnotiť a mierne zvýšiť. Fakt je, že roboty je s tým dosť, hlavne robím stále nejaké potvrdenia, prihlášky ..........
Braňo
10.11.04,10:28
Sway : ja to mám všetko v tej sume (aj prev. príkaz, mzdový list, potvrdenia, prihlášky.)
sway
10.11.04,10:32
Sway : ja to mám všetko v tej sume (aj prev. príkaz, mzdový list, potvrdenia, prihlášky.)

:eek: si dosť drahý, ale v podstate sa to vyrovnáva aj tým, že ja neodlišujem dohodárov od HPP, program mi to spracováva všetko a nahodiť to musím rovnako - SW OLYMP, ale gratulujem Ti keď máš klientelu, tu v TA by som asi s takou sadzbou neuspela, odkiaľ si?
Braňo
10.11.04,10:47
Z Púchova. Nie som nejaký drahý. :-)
SlavkaS
10.11.04,10:48
Ja fakturujem:
1 pracovník firma = 280,-Sk/osoba
od 2 pracovníkov = 180,-Sk/osoba
dohoda 90,-Sk/osoba
- dochadzku dostaňem spracovanú, zmluvy tiež.
- ceny sú kompletné za vypočet, výkazy, daňe+poradenstvo
- robím to na PC
- nájomné neplatím, lebo to spracovávam 1x mesačne doma, a účtovníctvo chodím robiť priamo k zákazníkom.
- teraz, keď budem od marca na materskej a všetko aj účtovníctvo budem robiť doma, tak som sa rozhodla, že ceny navyšovať nebudem, lebo ja mám tu výhodu, že bývam skoro v centre a nemusím platiť žiadne kancelárske priestory.
Bývam v Prešove.
sway
10.11.04,10:48
to nebola závisť, držím palce nech sa darí!
Braňo
10.11.04,10:48
Porovnajme sadzby za jednoduché účtovníctvo...
sway
10.11.04,10:53
Tak to je náročnejšie, odlišujem plátcov a neplátcov DPH , pričom pri veľkej firme si dohadujeme paušál - lebo za položkovité ceny ba sa nedoplatili, mám 20 sk/položka. (neplátca 18) + Osve rovnaká sadzba aj pi záväzkoch a pohľadávkach, +1000,- za výkaz DPH . + 2000 za Daňové priznanie.
a čo vy?
Braňo
10.11.04,10:57
Tak to si rúbla dosť vysoko. Pri pokladni robíš výdavkový na každý pohyb po 15-20 SKK/položka alebo nejaký súhrnný? A čo pohyby na bank. účte?
sway
10.11.04,11:05
No vidíš, je to všetko relatívne, ano pokladňu účtujem po dokladoch, ale ja napr.PHM robím mesačne - takže aj 20 dokladov stojí dvacku. Banka tiež - ale hovorím, pri veľkých klientoch sa vždy dohodneme na paušál a maličkým to robí ročne tak 10 000,-, ale je to len rámcové, vždy sa s klientom dohodnem, na čo má - mám aj takých čokeď začínali a málo zarábali robila som im to takmer grátis a dnes keď sa im darí, nepripadá im veľ dať 800-1000/mesiac za ekonóma. Ja totiž poskytujem celkové služby, aj keď niečo zisťujú..,nevedia, robila som dosť podnikateľských zámerov a nebrala som za to nič a dnes sú mojími klientami. fuj to som sa rozohnila.
a ešte k tým výdavkovým, každý jeden vytláčam, a nefakturujem si kancelárske potreby.
Inak v Blave sú tieto sumy od 15-35 Sk/položka. ale tých 15,-by som chcela vidieť. Mám zopár ľudí aj z Blavy a som pre nich cenovo zauímavá.
zauímali by ma i ostatní........prezradíte??!!
Braňo
10.11.04,11:11
zhruba rovnako, každý má svoj systém...
iva
10.11.04,11:29
Ja mám v JU priemernú cenu za položku tiež 20,- Sk (v PU cca 25,- za položku). Ale s každým zákazníkom mám vždy hodotnutú cenu mesačnú, a tú každý mesiac, alebo štvrťrok fakturujem. Tiež podľa mňa veľa záleží od toho, v akom stave tie doklady dostanem. Niekto ich má krásne uložené, všetky úhrady z účtu sú jasné, podložené. Na druhej strane - ak od niekoho dostanem jeden "veľký bordel" v igelitke raz za štvrťok, tak ten má cenu vyššiu (mám aj takých).
luebchenko
10.11.04,12:37
Všetkým ďakujem za odpovede, teraz budem asi vyzerať ako dosť blbec (pre vysvetlenie: ja fakturujem paušál, zväčša pri malých zákazníkoch cca 10-11.tis./kvartál/+mzdy extra, cca 350/osobu - platím kanceláriu v BA!!!) ale čo je považované za položku pri PU - zaúčtovanie na jednu stranu, alebo zaúčtovanie jedného dokladu. Príkl.: fa od neplatiča DPH - 5../321 = 2 položky či jedna? a pri platičovi DPH 5...+343/321 = 3 položky či jedna? inak práve tu bol ten zákazník a navrhol mi vyúčtovať si to cez hodinovú sadzbu, t.j. koľko času s tým zabijem. Má niekto hodinové sadzby?
Braňo
10.11.04,12:43
Ja rátam 1 faktúra/1 položka, 1 výdavkový/1 položka
iva
10.11.04,12:46
V PU : účtovanie 518
343/321 jedna položka

úhrada 321/221 druhá položka
brm
10.11.04,14:23
ja tiez prilozim blbu otazocku: blizi sa koniec roka a s nim kopec vselijakych danovych priznani pre nestastnikov, ktorí z nejakeho dôvodu nemozu mat urobene rocne zuctovanie dane cez mzdy...kolko za to mam pytat?...aby som ich neodrala z koze a ja aby som nebola lacny jozko?
luebchenko
11.11.04,10:55
Karkulka, to ti asi ťažko niekto zodpovie - to môže byť robota na hodinu aj na týždeň - podľa toho aké druhy príjmov mal (asi nemáš na mysli živnostníkov, ale i tak môžu byť rôzne), v akom stave má potrebné podklady.... Možno by ti tiež pomohlo, ak by sa niekto ozval, kto má hodinové sadzby, ako som sa pýtala. Nie je tu nikto taký?
anita
11.11.04,11:28
Zo skúseností viem, že hodinová sadzba sa nám, šikovnejším (chi,chi...) nevypláca. Ak máš dobrý účtovný program, tak stíhaš a spravíš svoju robotku šikovnejšie ako ten, ktorý má horší program alebo pomalšie PC. Ale výsledok je rovnaký. Napr. mzdy. Ak je to firma s 10 zamestnancami (nie dohody) s mesačnými mzdami, na mojom programe mám mzdy spracované aj s výkazmi a príkazom na úhradu do pol hodiny. Prečo by som si mala pýtať napr. 250 Sk ak by hod. sazdba bola 500 Sk len preto, lebo som šikulka. Takto ak si stanovím cenu na jedného pracovníka povedzme 250 Sk, konečná suma je 2500. A to už musíte uznať, že je pekný rozdiel.
A tie ročné zúčtovania by som riešila asi takto: Ak má potvrdenie od dvoch zamestnávateľov tak 350 až 400 Sk a za každé ďalšie potvrdenie + 150 Sk. Čo Vy na to? :-)
Zuzana68
11.11.04,14:56
No ja neviem ja som za rok 2003 brala 500,-Sk a osobky boli radostné, že to nemusia vyplňovať , lebo je to vééééľmi zložité, asi nevedeli čítať.Krásny deň Zuzana
bepo
11.11.04,19:27
Mozete mi napisat kolko by ste zobrali za komplet PU platcu DPH mesacne s 50 prijatymi a 10 vydanymi fakturami a 5 zamestnancov na HPP?Dakujem
Zuzana68
11.11.04,20:18
Ťažko povedať nepíšeš akú má pokladňu a banku. Odhadom podľa info by som brala 5.500 - 6.000,- Sk.
bepo
12.11.04,10:09
Čo znamená akú má pokladňu a banku?Cez banku ide tých 50 prijatých a 6-8 vydaných faktúr +5-6 vkladov-výberov a pokladňou denné tržby+do 10 položiek mesačne bežných nákupov.
Zuzana68
12.11.04,14:35
Presne o ten počet 10bežných nákupov mi išlo. Niektorí moji klienti totiž majú množstvo nákupov cez pokladňu a tak to potom musím zohľadniť v cene. Toť vsjo. Krásny víkend.
Tatiana
15.03.05,17:02
Asi teraz pre niekoho to bude hlúpa otázka, ale mohol by mi niekto pošúškať, koľko tak by ste zobrali za účtovníctvo od živnostníčky - kaderníka, ktorá mi odovzdala doklady v hroznom stave. Keď práve teraz vidím tu igelitku pri počítači s dokladmi chce sa mi plakať. Možno keď to budem triediť, možno to až také hrozné nebude.Uvidím. Aspoň približnú cenu mohol by niekto pošuškať? Lebo účtovníctvo pre SZČO kaderník robím prýv krát. Ďakujem......
učty
15.03.05,17:25
A čo tak nový klient, ktorému som narátala zatiaľ 172 bločkov nákupu PHM za jedno auto? Tankoval 2x denne, tam aj späť. . . Čaká ma ešte druhé auto ! A k tomu knihu jázd . . . Faktúr a ostatných nákupov do 60. / Ale prvý, ktorý dal sám od seba zálohu dopredu ! /
Tatiana
15.03.05,17:55
Pošušká mi niekto, koľko sa pýta za komlet vedenia účtovníctva od SZČO- kaderníčky ??
valeriam
15.03.05,19:30
Pošušká mi niekto, koľko sa pýta za komlet vedenia účtovníctva od SZČO- kaderníčky ??Tatiana, veď je to jedno, či je to kaderníčka, kozmetička, či iná ...ička :D , skús si dať sumu za položky v denníku-napríklad...čojaviemkoľko...20...22...25...? podľa regiónu
mv66
15.03.05,20:04
Asi teraz pre niekoho to bude hlúpa otázka, ale mohol by mi niekto pošúškať, koľko tak by ste zobrali za účtovníctvo od živnostníčky - kaderníka, ktorá mi odovzdala doklady v hroznom stave. Keď práve teraz vidím tu igelitku pri počítači s dokladmi chce sa mi plakať. Možno keď to budem triediť, možno to až také hrozné nebude.Uvidím. Aspoň približnú cenu mohol by niekto pošuškať? Lebo účtovníctvo pre SZČO kaderník robím prýv krát. Ďakujem......
Ja napr. 8.820,- rozhodne nie okruhlu sumu. Pritom cast moze byt v naturaliach:-))). Ak nepouziva superdrahe znackove pripravky, oplati sa 60% vydavky. Treba vysvetlit rozdiel, sice nepochopi, ale zbada tu usporu na dani.
ondrejvla
15.03.05,20:16
Ja žasnem, aká som nemožná!

Robila som klienta, doniesol mi veci v jednej taške, účtovala som ho v mojom programe, mzdy 1 pracovník, všetko za celý rok, + poradenstvo, čo mu lepšie vychádza a ostatné dobré rady, malo viac ako 550 položiek, dávala som vlastný kanc.materiál, tlačivá a keď som pýtala 5000,- Sk, veľmi sa mu to nepozdávalo. Keď som mu povedala, že najmenšia sadzba v ZA je 15,- Sk zostal udivený, že jeho sestra by mu to urobila lacnejšie.
Tak, a povedala som si dosť! Nech ešte niekto príde s igelitkou, nemá šancu!
Že som ja dve noci nespala, celé dni sedela pri tom, aby som mu to dala do poriadku a on mi povie toto?! Stačí to, čo mám, a budem kľudne spinkať!
Čo poviete spolutrpitelia marcoví?
evina
15.03.05,20:47
Ja žasnem, aká som nemožná!

Robila som klienta, doniesol mi veci v jednej taške, účtovala som ho v mojom programe, mzdy 1 pracovník, všetko za celý rok, + poradenstvo, čo mu lepšie vychádza a ostatné dobré rady, malo viac ako 550 položiek, dávala som vlastný kanc.materiál, tlačivá a keď som pýtala 5000,- Sk, veľmi sa mu to nepozdávalo. Keď som mu povedala, že najmenšia sadzba v ZA je 15,- Sk zostal udivený, že jeho sestra by mu to urobila lacnejšie.
Tak, a povedala som si dosť! Nech ešte niekto príde s igelitkou, nemá šancu!
Že som ja dve noci nespala, celé dni sedela pri tom, aby som mu to dala do poriadku a on mi povie toto?! Stačí to, čo mám, a budem kľudne spinkať!
Čo poviete spolutrpitelia marcoví?

Som toho istého názoru. Asi to musíme robiť tak ako vravela jedna nemenovaná podnikateľka v tejto oblasti nedávno v TV. Citujem:"Ja poviem dopredu, že som drahá a koľko chcem a oni platia, platia aj stotisíc". Neviem ako sa jej to darí, ale mňa by asi zhodili zo schodov, keby som toľko pýtala. Väčšinou ako čítam každý stretáva tých s tou igelitkou, 5 000 SK mu je veľa a ešte Vám pomaly vynadá, keď mu vypočíta dane. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif Treba im veru povedať tak ať ti to tá sestra spraví.
Tatiana
15.03.05,20:49
http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif!
Máš pravdu ondrejvla, asi aj ja som nemožná. Sedím, dúmem, počítam, špekulujem na niektorých, ako znížiť im dane aby som im urobila radosť z toho, že budú ich mať oveľa oveľa menšie. Ale potom keď dôjde k nášmu vyúčtovaniu, tak ostane prekvapený: "Až toľko????? Za čo?" A ja sa cítim ako idiót. A môžeš mu povedať, že čo si také preňho spravila, keď aj tak sa do toho nerozumie? Alebo sa robí, že nerozumie..
ondrejvla
15.03.05,20:51
Už sa stalo. Práve mi pred chvíľou volal, či budem ochotná mu to robiť aj počas tohoto roku, že ako som mu povedala a zistil si to aj on sám, musí sa stať plátcom DPH zo zákona. Takže, nech nespáva jeho sestrička, ja si radšej pokecám na PORADE.
evina
15.03.05,20:53
Už sa stalo. Práve mi pred chvíľou volal, či budem ochotná mu to robiť aj počas tohoto roku, že ako som mu povedala a zistil si to aj on sám, musí sa stať plátcom DPH zo zákona. Takže, nech nespáva jeho sestrička, ja si radšej pokecám na PORADE.

Správne, lebo ja som si na takom už aj prsty popálila. Už dva týždne nevie nájsť cestu na zaplatenie 7 500,- SK pri celkom slušných príjmoch.
Zuzka
15.03.05,20:58
Sestrička ho veľmi rýchlo vypochoduje aj s tou igelitkou. Tá určite nerobí popolušku ako my, čo preberáme a vyrovnávame tie dokrkvané doklady a dávame ich na poriadok. :cool:

Evi, o takých by sme vedeli rozprávať, čo nasľubovali hory-doly, len aby to mali urobené, lebo to bolo vtedy pre nich veľmi dôležité, ale s platením to už nebolo pre nich podstatné.
ondrejvla
15.03.05,20:59
A najväčší vrchol je, keď ti zavolá o 22,45 hod. a spýta sa, či neruší! A že ty nemáš čas počas marca ani riadne pofackať byt, povysávať deti, manžel je ako skriňa, len mlčí a mlčí, občas z neho niečo vypadne, že chladnička piští, to je úplne u účtovníkov samozrejmé!

Musíme sa vedieť oceniť! Nabudúce pýtajme viac a zálohu dopredu!
Zuzka
15.03.05,21:12
Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov :rolleyes:
dr.kuko
15.03.05,21:13
Tak ako hovoríte, ale naozaj ja tiez poviem ludom, ze nie som najlacnejsi a dopredu sa dohodneme a ked clovek vidi, kvalitnu pracu tak je spokojny. Vie za co si zaplatil a igelitku dokladov by mal u mna minimalne za 7000 ak by nebol platcom DPH. Clovek ich cely rok nevidi, iba telefonat, ze poradit a potom sa im zda ze strasne vela zarabame. :) Nech im to robia sestry:)
Drzim palec nech sme bohaty aspon v marci.
dr.kuko
15.03.05,21:14
Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov :rolleyes:
Zo straty zisk? Jednoducho a este mozes zarobit. Skus sa ozvat ak bude zaujem. Ja mam v 90 percent opacnu poziadavku.
ondrejvla
15.03.05,21:16
Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov :rolleyes:
Ak nie je platcom DPH, tak mu vystav odb.faktúru a daj príjem do pokladne v JÚ, v podvojnom stačí len tá fa, neuznaj mu odpisy a hneď sa ti zníži strata, alebo mu jednoducho vyhoď nejaké náklady, avšak pod podmienkou, že nie je plátca DPH.
Zuzka
15.03.05,21:17
To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
evina
15.03.05,21:22
To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
Tak mu popresúvaj preč zopár nákladov.
ondrejvla
15.03.05,21:22
To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
Tak Zuzka, už len znížiť náklady - vyhoď mu nejaké bločky, inak ti neviem poradiť, veď tú fa mohol vystaviť aj sám sebe ako súkromnej osobe. Alebo nech ti sám poradí, čo chce, možno že ak sa zajtra vyspí, už bude mať iný pohľad na svet.
Zuzka
15.03.05,21:25
Je platiteľom DPH, to je najhoršie a má leasing a tá suma, ktorú chce dosiahnuť nie je až taká malá, chce totiž hypotekárny úver. Navrhla som mu, nech si prizná príijmy a presúvať nič nebudem. Aj to je riešenie.
dr.kuko
15.03.05,21:40
dobre hovoris, alebo nech nieco prenajme neplatcovi DPH
Zuzka
15.03.05,21:43
Vďaka za rady, vidím, že všetci rozmýšľame rovnako. :)
dr.kuko
15.03.05,21:59
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku :)
evina
15.03.05,22:02
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku :)
Veru ja už som tak trhala až som si nechty zlámala a nahradila svojimi.
Zuzka
15.03.05,22:04
Asi vytrhať,... to je veru radosť, nezávidím Ti, vidím, že nie som sama taký šialenec, čo všetko vytrhá a urobí po svojom. :D a potom si necítim ruky.
dr.kuko
15.03.05,22:04
A mal by som ich nahradit? ked je tam DPHcka rozpisana?
Zuzka
15.03.05,22:06
Čo iné Ti zostáva, iba prerobiť a prepísať.
dr.kuko
15.03.05,22:08
dakujem potesili ste ma :)
Zuzka
15.03.05,22:09
Vidím, že sa Ti bude dobre zaspávať :)
dr.kuko
15.03.05,22:12
To hej, ale to budem robit az zajtra a nie ja ale nejaky brigadnik, lebo inac by ma uhodil blesk a ja si to dnes len zratam.:)
Zuzka
15.03.05,22:14
Tak len rátaj, a blesku sa radšej vyhni :D
učty
15.03.05,23:03
Nuž tak prosím pošuškajte koľko pýtať ? Viď príspevok 31. Vďaka
marion
16.03.05,05:13
Ja žasnem, aká som nemožná!

Robila som klienta, doniesol mi veci v jednej taške, účtovala som ho v mojom programe, mzdy 1 pracovník, všetko za celý rok, + poradenstvo, čo mu lepšie vychádza a ostatné dobré rady, malo viac ako 550 položiek, dávala som vlastný kanc.materiál, tlačivá a keď som pýtala 5000,- Sk, veľmi sa mu to nepozdávalo. Keď som mu povedala, že najmenšia sadzba v ZA je 15,- Sk zostal udivený, že jeho sestra by mu to urobila lacnejšie.
Tak, a povedala som si dosť! Nech ešte niekto príde s igelitkou, nemá šancu!
Že som ja dve noci nespala, celé dni sedela pri tom, aby som mu to dala do poriadku a on mi povie toto?! Stačí to, čo mám, a budem kľudne spinkať!
Čo poviete spolutrpitelia marcoví?
Hmm ja mam pri JU neplatca cenu za polozku 13,- Sk a pri nenalepenych a nevypisanych dokladoch plus 10% z ceny uctovnictva. Tiez som sa takto kolkokrat jedovala, a potom mi povedal dotycny, ze by mu to niekto urobil lacnejsie.
marion
16.03.05,05:22
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku :)
Kuko, tak nieco podobne som zazila aj ja. Cestovna kancelaria. Cely rok ich pracovnicka robila pokladnu a skoda hovorit ako vypisovala strasne doklady. Prijmy 4 mil., len pokladna 4 velke sanony. Cele som to prerabala. Doniesli mi to na konci februara.

Teraz sa to snazim riesit tak, ze im najskor urobim skolenie ako to nalepovat, pokial si to chcu robit sami, alebo im dam prirazku k uctovnictvu a urobi mi to moja spolupracovnicka. Nemam chut sa s tym trapit sama.
laguna
16.03.05,11:29
To Tatiana: robim ucto mame Kadernicke, samozrejme zadarmo nema toho vela, ale za igelitku asi 5tis. sk by som bral.

Dalej robim brachovi - zase zadarmo och jooooooj . Tyzden v prdeli, narobeny a nic z toho , no neurob to rodine :D

Dalej robim dvom kamaratom a jednemu pravnikovi, normalna suma za komplet rok u mna je 5tis. sk sa danovym, s poradenstvom pocas roka atd atd. Ked ma toho menej, napr. bez blokov /aj taky mam pripad donesie faktury, banku a vydavok ani jeden :eek: / tak to beriem 3tis. sk

Proste pod 3tis. nejdem ani bohovi, za 1000korun sa na to mozem vy... a mam volny cas + usetrene nervy a naklady.

A teraz robim platcu dph, som zvedavy kolko toho bude mat, štvrtročne 5tis sk, cca 600položiek plus minus, ale dohoda bola ak sa mi to bude zdat vela, zvýšime sumu.

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože :mad: neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.

vsetko je JU, som z ba. Robim aj PU ale to som normalne zamestnany, ostatne robim doma po robote, cez vikendy.

Ajtak sa mi to zda byt niekedy malo pri tych problemoch, vedomostiach, straveneho casu atd atd. Ako tu niekto spomenul nepodcenujte sa!!!!! Zodpovednost je na nas a tak nech je aj tomu primerane zaplatena.
andreaS
16.03.05,11:48
lagi: no ahooooooj... ked nemozem byt na tks tak aspon ktosi zavita na poradu :)

a mas veru pravdu.. no kamen urazu pride, ked dotycny vyhlasi ze to je vela, ten kto tomu nerozumie nevie aka je s tym drina, oni len vydia ze nahodime zopar cisel do pocitaca a ze aj tak za nas setko urobi technika a mame to raz dva, podla nich robota na den a chce za to 5tis!!!

Ja mam teraz takych co boli na pausalnej dani a teraz su na pausalnych vydavkoch, maju len cca 10 faktur do roka, plus platby do fondov a chcu urobit danove priznanie.. no netusim kolko pytat... /napr. minuly rok som za danove dostala bonbonieru!!!!/
Vera
16.03.05,11:55
To laguna:

som podobný prípad ako ty, až na to, že tento rok to robím prvý krát - teda JU. Tiež v práci robím PU a aj tam toho je viac než dosť. Tak mi to JU pre kamošov a chalana vychádza po nociach cez víkend :-(
A ešte mi zahlási jeden, že viac ako 1300 platiť nebude...takže čarujem...
a samozrejme zadara
gita
16.03.05,12:12
Ja robím 2 kaderníčkam už 6-ty rok /majú združenie/ a 6-ty rok mi dávajú po tisícke. Nemám odvahu im povedať, že chcem viac. Veľmi rýchlo to zmaknem, lebo stále je to o tom istom. Tak mi automaticky dajú po tisícke, možno im ani nikdy nezvýšim.
učty
16.03.05,12:20
Mám aj takú skúsenosť, že keď som na ľahké učto povedala daj koľko myslíš, veď si sa isto pýtal kamarátov na ceny - zákazník dal viac ako som čakala. Ale už to nebudem riskovať. Vidím, že nie som sama čo si nevie zapýtať a robí pod svoju dôstojnosť, aj v rodine boli z toho hnevy, ale pomaly pomaličky dozrelo pevné rozhodnutie: najprv dohoda o cene, tak kuknem do igelitky.
Takže držte palce, povieme si o rok . . .
Alebo otvorím 1. apríla novú tému :D Ako ma zákazník dobehol . . . :D


:D
marion
16.03.05,17:36
lagi: no ahooooooj... ked nemozem byt na tks tak aspon ktosi zavita na poradu :)

a mas veru pravdu.. no kamen urazu pride, ked dotycny vyhlasi ze to je vela, ten kto tomu nerozumie nevie aka je s tym drina, oni len vydia ze nahodime zopar cisel do pocitaca a ze aj tak za nas setko urobi technika a mame to raz dva, podla nich robota na den a chce za to 5tis!!!

Ja mam teraz takych co boli na pausalnej dani a teraz su na pausalnych vydavkoch, maju len cca 10 faktur do roka, plus platby do fondov a chcu urobit danove priznanie.. no netusim kolko pytat... /napr. minuly rok som za danove dostala bonbonieru!!!!/


andreaS za pausalnych beriem 500,- Sk a su este radi, ze im urobim to danove priznanie.
Manual
16.03.05,18:22
[QUOTE=laguna]

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože :mad: neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.
laguna, ja robím KJ tak, mi dá doklady za mesiac, povie mi stav tachometra a zistím, že má nabehané napr. 2700 km za mesiac. On mi o cestách nepovie nič.
Ja si u neho zistím z dokladov kde sa nakupovalo, podla OFa kde sa pracovalo atď. Podla tohto mu vyrobím knihu jázd aby všetko sedelo s tachometrom, aby nemal nadspotrebu, aby to mal "akurát". Za túto prácu = napísanie knihy jázd podla dodaných dokladov mám dohodu 500,-/mesiac. Neviem či je to dosť alebo málo. ???
Pekný večer želám...
juko
16.03.05,18:39
Ja osobne si myslím, že je to akurátna suma tých 500,-Sk za mesačnú knihu jázd.

Čo sa týka DP pri živnostníkoch, ktorí majú daňové naozaj jednoduché, je to od 500,-Sk do 1500,-Sk. U zložitejších DP, kde treba vytlačiť množstvo dokumentácie sa to vyšplhá aj na 3500,-Sk.
Tiež si treba zvážiť, či použiť hodinovú sadzbu , alebo paušál. Ja osobne som všetkým mojim známym oznámil, že od 1.1.2005 je moja taxa 250,-Sk na hodinu. Snažím sa ju dodržiavať, ale konzultácie, ktoré trvajú niekedy aj dve-tri hodiny si neúčtujem, nakoľko ide o kamarátov/-tky/. Zdá sa mi to snobské. To by som sa potom nemohol s nikým ani porozprávať.
Za mesačné DPH si pýtam podľa položiek 20,-Sk/položka alebo to hodím na paušál, keby to vychádzalo príliš veľa alebo príliš málo.
evina
16.03.05,18:52
Keď si tak prejdem všetky príspevky, mám pocit, že tak 99,9% z nás si nevieme zapýtať ani len rovnú hodnotu za odvedenú prácu /o nadhodnote ani nehovorím veď väčšinou robíme aj "daňových poradcov, auditorov, právnikov atď. -myslím na to čo po nás chcú,/ a neviem vlastne prečo to tak je. Vo veľkých firmách /najmä na západe/ sú ekonóm /to vlastne sme skoro všetci veď o čistom účtovníkovi sa tu nedá hovoriť/ a právnik tie najdôležitejšie osoby pre správny chod firmy. Ak si predstavím, napr. čo znamená zostaviť knihu jázd dozadu /už len tá spálená elektrina pri zapnutom počítači/ a ešte rozmýšľame či je 500,- SK veľa /samozrejme v skutočnosti by si ešte trebalo z toho odpočítať odvody/ je mi skoro už z toho aj smutno. Tento rok som práve dostala takmer depresiu z tohto problému, pretože naozaj každý vysype igelitku, myslí si , že stlačíme gombík a je hotovo. Dajú to na poslednú chvíľu a keď náhodou vypočítate daňovú povinnosť, tak div že Vás neobvinia že za to môžete Vy. Už tri týždne rozmýšľam ako je to možné, že napr. človek, ktorému robím JÚ už tretí rok, zarobil dobre cez milión SK a doteraz mi nezaplatil 6 500,- SK?? Je vinný on alebo ja? Nespravili sme to z nich aj trocha my, keď sa podľa mňa bojíme zapýtať za svoju prácu. Veď hodina automechanika v servise je min. 500,- SK, ak si dáte umyť auto komplet zvonka i zvnútra tu v Blave je to nad 1 000,+- SK a nikto z nich nemusí študovať 500 noviel zákonov do roka atď. atď veď to všetci dobre poznáte. Maly by sme asi všetci porozmýšľať, že keď by všetci postupne pýtali rovnocennú plácu za vykonanú prácu a posielali by sme ich niekam aj z ich igelitkami, možno http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif by sa naučili viac vážiť si našu prácu. A to tu ešte k tomu vnímam, že väčšina z nás robí aj podvojné účtovníctvo. Som sa asi rozohnilahttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif ale vážne ma to tento rok už hnevá. Od januára robím ako blázon tých, čo mali celý rok čas a ešte aby som ich urgovala aj za vlastné peniaze.http://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Zuzka
16.03.05,19:18
Evi, máš svätú pravdu, pri niektorých mám niekedy pocit, že ich chcem doslova okradnúť, tak od takých radšej bočím. Všetci chcú mať papiere urobené bezchybne a vysoko profesionálne, ale keď príde na platenie, tak mi to niekedy pripadá ako na trhu - handrkovanie o zvädnutú zeleninu. :(
sway
16.03.05,19:30
[QUOTE=laguna]

+ mam mu robit knihy jazd za 7rokov dozadu bože :mad: neviem co za to pytat, ale robil som to par krat spetne a je to o nervy piplačka. Asi mu poviem 2tis. za jeden rok, ak nechce nech si urobi sam.
laguna, ja robím KJ tak, mi dá doklady za mesiac, povie mi stav tachometra a zistím, že má nabehané napr. 2700 km za mesiac. On mi o cestách nepovie nič.
Ja si u neho zistím z dokladov kde sa nakupovalo, podla OFa kde sa pracovalo atď. Podla tohto mu vyrobím knihu jázd aby všetko sedelo s tachometrom, aby nemal nadspotrebu, aby to mal "akurát". Za túto prácu = napísanie knihy jázd podla dodaných dokladov mám dohodu 500,-/mesiac. Neviem či je to dosť alebo málo. ???
Pekný večer želám...
To musím sa pridať - ľudkovia robíme po nociach, kde sú naše kríže a oči....NEDAJTE SA VYUŽÍVAŤ !!!

Za svoju robotku si kľudne zapýtajte! - ja som to riskla, zapýtala som si, nie naviac, len adekvátne, milý klient zobral veci že ďakuje, ide inde... o 3 dni mi volal a moc ma prosil či mu teda spravím DP. - asi som pýtala ešte furt málo...

inak na knihy jázd sú vraj aj SW ktoré to celkom pekne urobia, ja robím v Omega a Alfe....

všetkým držím palce:o
juko
16.03.05,19:49
Treba sa k celej veci postaviť asi nekompromisne. Ja som tiež počul o prípade, že klient si priniesol doklady ku kamarátovi, aby mu urobil DP, že tam nemá skoro žiadne pohyby. Bolo to myslím PÚ. Keď si dotyčný vypýtal 10000,-Sk , chlapík sa otočil, že aký si drahý, nechám si to urobiť inde. Po dvoch týždňoch sa vrátil s prosíkom, aby mu to urobil, lebo inde mu za to pýtali 20000,-Sk. Kamoš ho pekne krásne odporučil, že už nemá naňho čas a bolo. Takto nejako sa musíme naučiť pracovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale budeme musieť sa zmeniť, lebo nás ináč pohltí vlastná skromnosť.
evina
16.03.05,20:01
Treba sa k celej veci postaviť asi nekompromisne. Ja som tiež počul o prípade, že klient si priniesol doklady ku kamarátovi, aby mu urobil DP, že tam nemá skoro žiadne pohyby. Bolo to myslím PÚ. Keď si dotyčný vypýtal 10000,-Sk , chlapík sa otočil, že aký si drahý, nechám si to urobiť inde. Po dvoch týždňoch sa vrátil s prosíkom, aby mu to urobil, lebo inde mu za to pýtali 20000,-Sk. Kamoš ho pekne krásne odporučil, že už nemá naňho čas a bolo. Takto nejako sa musíme naučiť pracovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale budeme musieť sa zmeniť, lebo nás ináč pohltí vlastná skromnosť.
Práve i to som mala na mysli, možno by sme prechodne po odmietaní takýchto "podnikateľov" zarobili menej, ale by zistili, čo to znamená ak by im nemal kto spracovať ich igelitku. O advokátov sa v tomto postarala komora advokátov , majú svoje tarify, notári atď. a my čo - igelitky?
Manual
16.03.05,20:07
Asi robíme niekde chybu. Súkromní zubári majú svoje cenníky, autoservis má cenník, len táto naša činnosť je nejak nekoordinovaná.
čo sa týka SW na KJ ja robím v ACORY z Čadce a na určovanie kilometrov mám špecialny SW autoatlas Európy s editovaním trasy /je podrobnejší než naše automapy/
Pekný večer...
sway
16.03.05,20:11
Práve i to som mala na mysli, možno by sme prechodne po odmietaní takýchto "podnikateľov" zarobili menej, ale by zistili, čo to znamená ak by im nemal kto spracovať ich igelitku. O advokátov sa v tomto postarala komora advokátov , majú svoje tarify, notári atď. a my čo - igelitky?

ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

:) :o ;)
evina
16.03.05,20:14
ľudkovia aj krabíce od topánok !!!! -

UROBME KOMORU !!!!

:) :o ;)
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
sway
16.03.05,20:19
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie.......;) a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!:D
Zuzka
16.03.05,20:26
... to sa stáva aj mne, že tam nájdem všetko, čo si kúpili na seba, do seba, do domácnosti a sem tam aj do firmy. A ja ako popoluška triedim :confused: a vyrovnávam doklady, lebo to vyzerá ako pozbierané na smetisku.
evuša
16.03.05,20:38
Viete čo si myslím? Páni podnikatelia si začnú vážiť prácu účtovníčky až vtedy, ak natrafia na nejakého účtovníka - šlendriána - a pri najbližšej daňovej kontrole zaplatia mastnú pokutu. Potom rýchlo hľadajú iného účtovníka a tomu sú už ochotní aj zaplatiť. Ale jednoznačne vám odporúčam - čím väčší bordel, tým vyššia suma za spracovanie. Veď ani jeden z nich nerobí zadarmo tak prečo by sme mali my? Nebojte sa konečne dať si za svoju prácu zaplatiť a v žiadnom prípade nechoďte pod cenu. Poznala som jedného podnikateľa, ktorý mal účtovnú firmu - zamestnával účtovníčky - doslova hocikoho z ulice. Účtovnítvo, ktoré robili vyzeralo desne. Ale keď za nim prišiel podnikateľ, aby mu urobil účtovníctvo, po pol hodine rozhovoru si zistil jeho solventnosť a nehambil sa za spracovanie účtovníctva a vypracovanie daňového priznania pýtať 20.000,- Sk. Podotýkam, že išlo o 180 položiek - žiadne mzdy, jednoducho nič. A dostal ich.Takže fakt nestojí za to podceňovať sa.
brm
17.03.05,05:31
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
a čo my mzdári? také spätné pucovanie bordelu rok dva tri päť dozadu je tiež labúžo....idem zakladať spolok na ochranu mzdových účtovníkov, kto sa pridá?
Zuzka
17.03.05,05:42
karkulka ja sa pridám, aj keď iba tak fušujem do tých miezd :p ja idem do obidvoch spolkov ale stačil by nám aj jeden spoločný spolok, tak nie, tak zaladaj :)
emily
17.03.05,05:56
ja by som navrhla urobiť nejakú tabuľku na sadzby za to, za to, za to.....a každý by tam písal názor, aby sme si nejaký slušný priemer vedeli vybrať. Niečo ako anketu, ale nechcite aby som to urobila, lebo to neviem.
sway
17.03.05,06:01
a čo my mzdári? také spätné pucovanie bordelu rok dva tri päť dozadu je tiež labúžo....idem zakladať spolok na ochranu mzdových účtovníkov, kto sa pridá?

JA URČITE !!!!:)
sway
17.03.05,06:04
ja by som navrhla urobiť nejakú tabuľku na sadzby za to, za to, za to.....a každý by tam písal názor, aby sme si nejaký slušný priemer vedeli vybrať. Niečo ako anketu, ale nechcite aby som to urobila, lebo to neviem.
no to je super nápad, ale kdo si nájde v tejto šialenej dobe čas...???
a potom neviem, ale už sme tu o tom hovorili a sú veľmi rôzne podmienky v rôznych regiónoch..... no neviem....:(
Katarína STR
17.03.05,06:05
ja by som navrhla urobiť nejakú tabuľku na sadzby za to, za to, za to.....a každý by tam písal názor, aby sme si nejaký slušný priemer vedeli vybrať. Niečo ako anketu, ale nechcite aby som to urobila, lebo to neviem.


No to je dobrý nápad.
Myslím, že by sme sa my holky mohli dohodnúť na cenách a hold živnostníci a iné malé či väčšie firmy by nemali na výber. Ak by chceli mať všetko OK, musia si pekne zacvakať. Ono sa to zdá, ale včera som sedela v práci cca 8 hodín za počítačom, prišla som domov a ešte som makala doma cca 5 hodín.
Si neviete predstaviť ako ma boleli kríže a vôbec celý chrbát. Keby mi ho moja polovička nevymasírovala, tak neviem neviem. A to nehovorím o mojom zadočku. :D

Nikto si neuvedomuje, že trpí náš chrbát a taktiež oči. A zdravie je nadovšetko. Preto by sme sa nemali hambiť vypýtať si prachy.

Včera chcela jedna firma odo mňa spracovať účtovníctvo - JU platca DPH. Dokladov toľko, že môžem makať každý deň ako kôň. Keď som si pýtala 5.000,- Sk za štvrťrok povedal, že to je veľa a toto a hento... Povedala som mu s úsmevom, v poriadku, keď je to veľa tak nič. Dovidenia. Ostal zarazený a povedal......, no ja si to ešte rozmyslím.
Tak treba, nie že ja sa budem prispôsobovať, ale oni sa musia. Veď predsa oni niečo potrebujú nie my.
Myslel si, že potrebujem každý cent a preto budem rada, keď mi dá 2.000,- Sk. NIE povedala som si už dosť. Takáto je cena mojej práce a komu sa nepáči dovidenia.
Fakt to funguje. Na druhý deň prišiel znova za mnou a povedal, že si to rozmyslel a že súhlasí s 5.000,- Sk za štvrťrok. A zaplatil dopredu a hotovo.

Ahojky
Katarína STR
17.03.05,06:08
no to je super nápad, ale kdo si nájde v tejto šialenej dobe čas...???
a potom neviem, ale už sme tu o tom hovorili a sú veľmi rôzne podmienky v rôznych regiónoch..... no neviem....:(

To je pravda, trebalo by to urobiť aj podľa regiónov. Určite.

Ale všetko sa dá keď sa chce. No nie ?
sway
17.03.05,06:18
To je pravda, trebalo by to urobiť aj podľa regiónov. Určite.

Ale všetko sa dá keď sa chce. No nie ?
ja sa k práci kľudne pridám, ale až po daňovom....:p
evina
17.03.05,06:20
Toto som mala na mysli v mojom prípsevku 72 - myslím tým o.i. nejaký cenník. Ja som si už stiahla z internetu nejaké ceny účtovných firiem a chcela si urobiť nejaký priemer. Teraz v marci nemám na to ani pomyslenie, a tak v apríli, keď sa spamätám hodím do pľacu a môžeme to spoločne okresať. Veď kam pôjdu, keď sa vzbúrime?. Niekto hore spomínal, že za hodinu poradenstva účtuje 250,- SK. Robím účt. advokátom a tí majú napr. na hodinu 1 500,- SK. Nebojte sa ani tých regiónov, ani tu v Blave to nie je také jednoduché. Väčšie firmy využívajú väčšinou služby väčších účtovných firiem, tie stredné zápasia s peniazmi napr. aj kvôli obrovským nájomným za priestory, v ktorých sedia a pod. a igelitkárov je tu tiež dosť.
Katarína STR
17.03.05,06:26
Jasné, kľudne to stačí až v apríli, kedy väčšina z nás faktúruje prácu za prvý štvrťrok.
A to už bude môcť podľa tabuľky.

Ahojky
andreaS
17.03.05,06:46
tak do toho spolku ekonomov /uctovnik, mzdar a ine/ a suhlasim s vytvorenim cennika.. nieco podobne ako advokati.. vsak ti sa tiez nedelia na regiony /alebo ano?/ a pustime sa do vlastneho Ekonomického sadzobníka!!!

marion: tiez som rozmyslala nad tymi 500,- Sk. tiez sa mi to zda byt ok.
blcha
17.03.05,08:56
V toho, čo som si prečítala, som zistila, že asi držím rekord! Všera som urobila daňové priznanie podnikateľovi a dal mi zaň dvoch gumových hadíkov! No kto by odolal? Presne viem o čom hovoríte, aké ťažké je zapýtať si viac, sama som s tým bojovala. Zamýšľala som sa nad tým, prečo sa im zdá akákoľvek suma priveľká. Jedine preto, LEBO SI NEVEDIA ANI PREDSTAVIŤ, čo je to za robotu. A tak som im tento rok dala na výber: drahšie ako doteraz, ale celý komfort ako doteraz: návštevy vo firme, hotové príkazy na úhradu, behačky po úradoch, listy, zastupovanie v daňovom konaní... alebo lacnejšie ako doteraz, ale iba účtovníctvo. DONESÚ MNE ZOTRIEDENÉ doklady, PRÍDU SI ZOBRAŤ spracované mzdy, sami si doručujú, prihlasujú, vybavujú... Čo z toho bude, uvidím sama, ale som pevne rozhodnutá vychovať si ich. Ak mi niekto prebehne k lacnejšiemu, zamyslím sa, či som dosť kvalitná. Inak je pravda, že človek sa neubráni charite, keď vidíte otca troch detí, žena na materskej, snaží sa ako môže, ledva ledva prežíva, ťažko od neho pýtať aj tých 20,- Sk za riadok. Za komoru by som bola, ale veď máme Zväz účtovníkov Slovenska, avšak mne členstvo neprinieslo okrem poplatkov nič, tak som to zrušila. Prajem všetkým pevné nervy!
mv66
17.03.05,11:19
Treba sa k celej veci postaviť asi nekompromisne. Ja som tiež počul o prípade, že klient si priniesol doklady ku kamarátovi, aby mu urobil DP, že tam nemá skoro žiadne pohyby. Bolo to myslím PÚ. Keď si dotyčný vypýtal 10000,-Sk , chlapík sa otočil, že aký si drahý, nechám si to urobiť inde. Po dvoch týždňoch sa vrátil s prosíkom, aby mu to urobil, lebo inde mu za to pýtali 20000,-Sk. Kamoš ho pekne krásne odporučil, že už nemá naňho čas a bolo. Takto nejako sa musíme naučiť pracovať. Viem, že sa to ľahko hovorí, ale budeme musieť sa zmeniť, lebo nás ináč pohltí vlastná skromnosť.
Mal zapytat 15000,-:-))) ze ceny sli hore alebo rychlostna prirazka, lebo zostava menej casu.
mv66
17.03.05,11:27
Chybou je, ze nezamestname pravnika, nenechame si od neho napisat nepriestrelnu zmluvu s pevnym cennikom a tvrdymi podmienkami a nenechame ju podpisat klientovi. Bola jedna velmi dobra zmluva, ktora koncila slovami: Uctovnik ruci za prevedenie uctovnictva v rozsahu zakona o uctovnictve a zakona o dani z prijmov a mozete dodat i ine zakony, ktore s tym vobec nesuvisia. Klient si myslel, ze je tym ma najvyssiu moznu zaruku. Nemal ziadnu.
Janca
17.03.05,11:40
Pripájam sa v tom zmysle, že by sa mohol vytvoriť nejaký cenník s položkami, ale tých variantov položiek by bolo neúrekom (platiteľ-neplatiteľ DPH, zoradené doklady-nezoradené, len nahratie dokladu-alebo aj behanie po úradoch, kým sa doklad nahrá a pod.).
Keby každá napísala tie svoje položky, niektoré by sa možno prekryli a tým by sa mohol stanoviť limit ceny (od - do podľa regionov) a u ďalších nezduplovaných položiek by sa na základe napr. jednej ceny navrhoval nový limit.
Myslím, že aj zákazníci by si mohli z pomedzi nás lepšie vyberať a nikto by nemohol povedať, že ho nejaká účtovníčka obrala, nakoľko tie ceny by zostavovalo rôzne spektrum účtovníkov. Taktiež tí, čo ešte nevedia ako sa ohodnotiť, by sa vedeli v tých položkách nájsť, alebo by navrhli druh položky a ostatní by vyjadrili svoj návrh.
Ja osobne mám tiež problém "oceniť" svoje služby, stále mám totiť dojem, že sa dá pre klienta urobiť aj viac, ale neviem, pre ktorého to "viac" urobiť alebo neurobiť, keď sa väčšina vyfarbí až pri platení za služby.
Monica
17.03.05,12:01
Ale na druhej strane - dostať za svoju prácu gumenných hadíkov!!!!! Tak to jeteda silná káva! To ten dotyčný s nimi platí aj v potravinách? Teda nemyslím si, že adekvátne si dať zapatiť za svoju prácu, je zdieranie.Ani v obchode sa nepozerajú na to,či kupujúci je zamestnaný alebo či ten chlebík má za čo kúpiť. Jednoducho to je vec kupujúceho. Predavačka nahodí cenu do pokladne a on to zaplatí. A tým to hasne. Teraz už je len otázka: koľko je to to adekvátne ? No ale gumenný hadíci....! Tých si potom nabudúce môže darovať sám sebe a aj DP si urobiť. Treba sa potom rozhodnúť, či to chceme robiť ako svoju prácu (a za odvedenú prácu sa platí ), alebo ako charitatívnu činnosť.
Janca
17.03.05,12:05
Monika súhlasím s Tebou, ale to povedomie u nás ešte stále neplatí. Ja som sa po minuloročných a tohtoročných skúsenostiach rozhodla, že som robila milosrdnú sestru naposledy a navyše, trpela tým aj moja rodina, nemala ani peniaze ani nič zo mňa. Znie to trochu tvrdo, ale ani jeden z tých podnikateľov či firiem zadarmo tiež nerobí. Buď sa taktrochu zjednotíme, alebo o rok otvoríme tento príspevok.
laguna
17.03.05,13:10
manual, 500za mesiac??? ty voleeeeeee nejako dost. Ved sa chudak nedoplati. Ako ja mu to spravim ked zaplati, ked nie nech čaka na kontrolu a pokutu. Ale pochybujem ze mi da 500sk na mesiac! to je za 7rokov 40tis. pomaly heee, nehrozi. Rozmyšlam 2-3tis. za jeden rok
laguna
17.03.05,13:31
Samozrejme treba si zapýtať, ked sa mu nepáči nech si hlada inde, ja to už robím na surovo, ja nie som odkazany na jeho 3-5tis. sk A ked si to vyrata na mesiac, mu to vychadza cca 400korun za komplet JU /neplatca dph, bez miezd/, pre boha, čo je dnes 400sk mesačne, viac hocikto prefajči alebo minie na jendom posedeni pri pive a im sa to zda byt vela, mozno preto lebo je to naraz veľa.


Mama mala účtovničku, na kadernictvo, ja som chodil na strednu ešte a strašne prachy od nej brala 2-3tis. mesačne, ako asi potrebovala prachy, + vlasy zadarmo, sampony, atd atd. Mama platila a potom som jej to začal robiť ja.
Naďa
17.03.05,14:26
Čítam, čítam, a nedá mi nereagovať. S každým klientom mám uzatorenú zmluvu, kde sa na začiatku dohodneme na určitých pravidlách, pričom nechávam pootvorené dvierka pre neho aj pre mňa. Stalo sa mi, že som z vlastnej iniciatívy klientovi zľavila - nedarilo sa mu, mal menší objem dokladov, ale aj, že som pridala, pretože mu počet dokladov stúpol. Tiež sa orientujem cenou za 1 položku. Je to však informatívny údaj, ktorý mi povie, asi kde by som sa mala nachádzať pri stanovení ceny. Veď nás platia nie za to, aby sme napísali riadok do PC, ale za vedomosti, za študovanie zákonov ich problematiky, za správnosť. Snažím sa zohľadniť to, či mu doklady vypisujem ja (PPD, VPD), či je neporiadnik, či mu musím skontrolovať aj bodku za vetou, atď, atď. Svoje sociálne cítenie prejavum v tom, že keď vidím, že sa mu nedarí, neurgujem platby, počkám, veď sa dočkám. Zatiaľ to nik nezneužil. Dilemu o cene mám vtedy, keď robím tzv. jednorázovky, ako napríklad teraz pri daňových priznaniach. Musím povedať pravdu, že tam som veľakrát sama proti sebe. Je mi ľúto zapýtať za DP 500,-- Sk. Robila som už aj DP susedom, pri ktorom som "maturovala" a dostala som za to Ďakujem. Však aspoň niečo, aj keď v obchode ja za ďakujem nedostanem nič.
Čiže, je to individuálne, ale predávame vedomosti a za tie sa všade na svete platí.
učty
17.03.05,14:35
Toto je najsamlepšia téma. Ešte by ste mohli poradiť akých chýb sa vyvarovať v začiatkoch a tiež ako vediete " vstupný pohovor" s novým klientom. Tiež si myslím, že cenník by mal byť univerzálny, veď potom môžem klientovi povedať ja mám ceny o IKS percent nižšie.
ondrejvla
17.03.05,14:36
Aj ja súhlasím, aby sme v apríli, to už bude vojnové pole čisté, zasadli vaicerí na net a dohodli sa na položkách. Leže horšie je to s tými, ktorí to robia bez papierov, a za ceny, ktoré nepotrebujú náklady na odvody, dane, réžiu! A tí sa nakoniec ani nepodpíšu pod vyhotovenie daňového priznania ani zodpodnosti za účtovníctvo. Takýto tiežpodnikatelia sa usilujú vytrieť kocúra nám, ktorí poctivo študujeme zákony, vkladáme do práce vlastné riziko, vedomosti a zodpovednosť. A odvádzame DANE!!!!!!!! Takže, musíme sa spojiť a rozhodnúť sa ako ďalej.
Jozef Mihál
17.03.05,15:06
Fíha, kartelové dohody sa tu chystajú, aby tak na www.porada.sk nenabehol Protimonopolný úrad!
babenko1
17.03.05,15:46
Tak.. tuším pridám aj ja nejaké to litero. Už som si svojich klientov vychovala tak, že pokiaľ nemajú poukladané doklady aspoň po mesiacoch- nie ešte podľa dátumu, tak nech s tým za mnou ani nechodia. Tiež som začínala nie s igelitkami, ale krabicami od topánok, jeden krát aj banánov...A to som si povedala, že dosť. Mám predsa rodinu a musím sa občas aj jej venovať, nie len ukladaniu dokladov. A naučili sa... A k tomu plateniu.. Neodovzdám nikomu účtovníctvo, pokiaľ nedostanem na ruku zaplatené. Viem, že je to dosť tvrdé, ale tiež som čakala a čakala a vyvolávala, kedy mi zaplatia a iba sa stále vyhovárali, že zajtra atď. Za to "maňááána" si nič nekúpim. Tiež sa im to zo začiatku nepáčilo, ale zvykli si. Niektorí aj odišli a hľadali druhých...ale nakoniec to aj tak skončilo zase u mňa. Naozaj, treba si ich vychovať.
Manual
17.03.05,16:11
manual, 500za mesiac??? ty voleeeeeee nejako dost. Ved sa chudak nedoplati. Ako ja mu to spravim ked zaplati, ked nie nech čaka na kontrolu a pokutu. Ale pochybujem ze mi da 500sk na mesiac! to je za 7rokov 40tis. pomaly heee, nehrozi. Rozmyšlam 2-3tis. za jeden roklaguna, ale som v príspevku písal ako to robím, že mu stvorím KJ len z jeho odovzdaných dokladov, on mi k tomu nepovie ani "pol slova" on o tom nemá ani potuchy. Bez starosti príde k výsledku, kde mu sedí: tachometer, jazdy súhlasia s dokladmi, sledujem mu spotrebu podla TP. Keď sway na to reagovala, mal som pocit, že je to málo, sway ako si to myslela ??? Je to dosť alebo málo za 500 Sk za KJ za mesiac ?
Pekný večer želám...
evina
17.03.05,18:35
Fíha, kartelové dohody sa tu chystajú, aby tak na www.porada.sk (http://www.porada.sk/) nenabehol Protimonopolný úrad!
Rozdiely určite budú, ide o to, aby neboli veľké a nešli sme pod minimumhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
dr.kuko
17.03.05,22:03
Súhlasim a bavim sa na všetkych týchto dobrých prispevkoch. Tiez som za tabulky. Je jasne ze brata nebudeme robit za tabulky a kamaratovi odpustime 2-3 tisicky, lebo on nam zase nieco (gumovych hadikov, ci bonbonieru:). Niekto spomenul tych na ruku, bez dokladov...Ti miznu, ja som bol tiez jeden z nich, ale uz 2 roky poctivo platim minimalne odvody (ved som uctovnik, danovnik a aj pravnik:).
Aj ked ja ako Vas tak pocuvam som dost drahy, ale som sam a nepotrebujem kazdu korunu silou mocou a tak ked niekto ma chce tak musi zaplatit. Ja pod 2500,- nejdem. Tak som si stanovil svoju hranicu a komu som drahy nech mu to urobi niekto druhy (ale co uz je to za klienta, ze nemoze dat 200 za mesiac) a je to jedno ci chce len DP, alebo aj kusok ucta.
Na konci vsak dostane priznania a moze ich rovno doniest na danak a celorocne poradenstvo. Tesim sa, ze sa tu stretla takato ponocovanych uctovnikov, ekonomov.
Prijemnu preuctovanu noc a vikend, uz 3 minuty je piatok.
laguna
18.03.05,05:44
manual: ved tak isto to budem robiť aj ja, len čisto z dokladov PHM, bločkov a robil som to parkrat tu vo firme šéfovi, viem čo to je za robotu spraviť spetne 1rok. Hrôza

ondrejvla: nemožem s tebou suhlasit, kedže nemam živnost tak sa samozrejme nepodpisujem na DP, ale moje cítenie aj služby su v tom, ak pride danova kontrola, nabehnem tam, v tom nemam problem, takisto poskytujem celoročne poradenstvo zdarma, v ramci ceny za rok účtovnictva. Zatial robim doma len JU a rozmyšlam či sa oplati živnosť popri zamestanní alebo nie.
Janca
18.03.05,05:47
P. Mihal, myslim, ze tu nejde o kartelove dohody, ale len o porovnanie a zorientovanie sa ponuky a dopytu. Myslim, ze je moja vec, ak niekomu zverejnim, kolko za co pytam.
Kazda jedna zmluva je dohoda dvoch zmluvnych stran. Ja nieco ponuknem a nieco za to chcem a ta druha strana to prijme alebo nie.
Jasne, ze sa musi kazdy vediet ocenit, kazdy mame ine rezijne naklady a ine podmienky.
Taktiez verim, ze aj zakaznik si prv, ako sa rozhodne urobi prieskum a urcite sa najde aj taky pripad, ze pri tej istej ponuke (ceny za spracovanie) mu niektory uctovnik bude viac alebo menej sympaticky, alebo zavazia ine okolnosti (vzdialenost, forma uhrady a pod.).
Prinajhorsom navrhujem "randekaffe" podla regionov, nemusime takto "verejne" a zapojit sa moze len ten kto chce.
Jozef Mihál
18.03.05,06:49
:D..... Janka, len sa pekne dohodnite na sumách, rozum účtovníka musí byť slušne zaplatený.
pyton
18.03.05,07:01
Ja by som tie bločky nezamieňala, tú DPH nebudeš účtovať, to je logické a účtovníci, ktorí majú cenu stanovenú po položkách, to robia bežne, že na každý pokladničný blok vystavia výdavkový doklad aby aj niečo zarobili, účtovať to už ide rýchlo, keď sú doklady porobené. Keď robíš zberné doklady napr. raz za mesiac, narobíš sa s tým tiež a potom v účtovníctve nie je nič vidieť a ešte keď máš cenu stanovenú za položku, ešte horšie.
pyton
18.03.05,07:37
Ja robím 2 kaderníčkam už 6-ty rok /majú združenie/ a 6-ty rok mi dávajú po tisícke. Nemám odvahu im povedať, že chcem viac. Veľmi rýchlo to zmaknem, lebo stále je to o tom istom. Tak mi automaticky dajú po tisícke, možno im ani nikdy nezvýšim.
Mesačne? Ujde. Plus daňové priznania zvlášť.
pyton
18.03.05,07:40
andreaS za pausalnych beriem 500,- Sk a su este radi, ze im urobim to danove priznanie.
To je strašne málo, podsekávate cenu. To je možno niekde na lazoch alebo kde?
pyton
18.03.05,07:54
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie.......;) a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!:D
Ja aj Viagru. Inak tresku, slaninu, rožky, pivo, inkaso bežne. Niektorí vraj tie rodinné účty tiež im dobrovoľne pozakladajú.
andreaS
18.03.05,07:55
pyton: no tak kolko teda pytat... Oni si to ale neuvedomuju, ze po prepocte na mesiace je to dakych 40 (!!!!!) korun. A je pravda, ze tu sa tiez pozeram viac na nich ako na seba.. /preco sme my taky citlivy a vecne vcitujuci sa do ich situacie? vsak ani mne nikdo neda nic zadarmo, musim aj ja platit fondy, telefon, knihy, predplatne.../ Presnejsie viem, ze za ten rok zarobili mesacne slusne korunky, kolkokrat ani ja tolko nemam, ale hlupaci nemysleli dopredu a neodkladali na dane, tak teraz budu mat jednorazovo /pre nich/ vysoku sumu za dan. Tak teda "babo rad" :)
evina
18.03.05,08:11
pyton: no tak kolko teda pytat... Oni si to ale neuvedomuju, ze po prepocte na mesiace je to dakych 40 (!!!!!) korun. A je pravda, ze tu sa tiez pozeram viac na nich ako na seba.. /preco sme my taky citlivy a vecne vcitujuci sa do ich situacie? vsak ani mne nikdo neda nic zadarmo, musim aj ja platit fondy, telefon, knihy, predplatne.../ Presnejsie viem, ze za ten rok zarobili mesacne slusne korunky, kolkokrat ani ja tolko nemam, ale hlupaci nemysleli dopredu a neodkladali na dane, tak teraz budu mat jednorazovo /pre nich/ vysoku sumu za dan. Tak teda "babo rad" :)
Veď o tom to práve je, my prezentujume sociálne cítenie a neoceňujeme svoju prácu. Vedˇkto iní ako my by sme mali vedieť čo všetko za tým stojí počnúc od nalepovania, číslovania, ukladania dokladov a pokračujúc štúdiom zákonov atď. V niektorých príspevkoch sa píše, že veď menej položiek = rýchle spracovanie. Ale spracuje tých málo položiek rýchlo aj ten, kto nevie nič o našej práci??. Táto porada je najlepším dôkazom toho ako nám každodenný život prináša rôznorodé problémy a ako sú nejednoznačne publikované v zákonoch a nad čím všetkým musíme rozmýšľať a brať do úvahy.
Monica
18.03.05,08:35
Mesačne? Ujde. Plus daňové priznania zvlášť.Tiež si myslím,že mesačne 1000 sk by šlo. A v tom prípade hoci DP by bolo v tej cene. Ale spätne spracovať celý rok, plus DP za tisícku? Smiešne ! Však len za hodinu poradenstva som zaplatila 400 sk! Celý rok má mať potom živnostník urobený za tisícku?
pyton
18.03.05,08:45
andreis: Podľa mňa daňové priznanie s paušálnymi výdavkami minimálne za 1500,-, to úplne bez problémov, ale kľudne aj za 2500,- 2900,-, 3000,- / Doklady okolo toho pekne pripraviť, /napr. tabuľka - nasčítať/, založiť. Tieto ceny sú tu už 10 rokov, tak hádam nepôjdeme s cenami nadol, keď všetko zdražuje.
andreaS
18.03.05,09:11
pyton: ja budem len rada, ak by to bolo viac :) ale ci to je aj realne, ci mi tolko da...

poviem jeden priklad, zivnostnik prijal v roku 2004 nieco cez 240tis (cca 20tis mesacne). Samozrejme, ze minul co sa dalo a neodkladal si na dane. Teraz mu vychadza platit dan cca 18tis. Co je v podstate jeden mesacny plat. Ale tuto dan mu tiez nikto neodpusti a musi ju zaplatit... A pre neho by nemalo byt malo dat ani tych 1000,-... Len neviem co od neho cakat, lebo to je ten, co mi minuly rok dal bonbonieru :) Sak mu poviem, nech si zisti aka je cena a potom nech nadava. vsak dostava aj celorocny poradensky servis... a pravda, dost bolo roboty pod cenu! ja som tie vedomosti tiez nejako nadobudla a on tiez nerobi zadarmo. tak!

A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
zuso
18.03.05,09:48
Však len za hodinu poradenstva som zaplatila 400 sk! Celý rok má mať potom živnostník urobený za tisícku?
No tak to ja som za hodinu poradenstva zaplatila 1000,-Sk. To bolo ešte skôr než som objavila poradu, inak by som tie rady nepotrebovala, všetko som si našla tu. A to ešte o nejakých veciach tá poradkyňa nevedela nevedela....
Po prečítaní týchto príspevkov si fakt myslím, že podaktoré sumy sú tu prinízke. Treba si asi fakt určiť sumy a nepozerať sa na tých čo platia, ale hlavne na tých čo robia, koľko sa s tým narobia, čo všetko pre to robia.... a tak.
bodliak
18.03.05,10:01
A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
1. kategoria - jednorazovka:

Na to, aby ste to stihla za hodinu, potrebujete sa cely rok venovat (denne) sledovaniu zakonov, novelizacii, predpisov, atd.
Takze ak sa to premietne do sadzby, 1000 Sk/hodinu za uzavretie komplet uctovnictva a danoveho priznania je primerane.
Ak je poriadny, papiere ma uplne a zotriedene, moze to byt hotove za hodinu. Ak je bordelar a tri hodiny budete triedit blocky, nech si zaplati.

2. kategoria - pausal:
tam si mozete robit robotu priebezne, nie je to narazove, zivnostnikovi s JU mozno venujete dve hodiny mesacne. Zalezi na agende a pocte poloziek.
laguna
18.03.05,10:03
A samozrejeme, chodíme na školenie, ktore si platíme a nie sú zadarmo a za pol dna zaplatíš od cca 700-800sk až neviem do akej vyšky, a oni to chcu za 1000sk za jeden rok, hahahahaaaaaaaaaa.

Mal som jeden prípad, kamoškin známy sa chcel niečo opytať, ľudia on si to robil sám /asi veľký lakomec/, zadarmo som mu radil asi 2-3hodiny a to som ho nikdy nevidel, nepoznam a robil si to dokonca ručne /myslim účto :D / písal perom pen. dennik a ked som na to pozrel, polovicu mal zle a prepisovat, ci mu to neurobim, povedal som mu cenu ze oooooooooch, to nie, to si radšej prepíše.
Janca
18.03.05,10:04
Začína sa to cibriť, zatiaľ súhlasím s Bodliakom.
andreaS
18.03.05,10:10
bodliak: mne je praveze toto jasne, ale ako to vysvetlit tej druhej strane... Sak mu poviem, nepaci sa, tak aha, tu si treba kupit tuto literaturu, ist na toto skolenie, precitat tamtie zakony a mozes si to aj ty urobit za hodinku.. :)

Laguna: mozem len suhlasit.
Gabr
18.03.05,10:38
Nie som živnostník, len zamestnanec. Chcem sa len spýtať, akú skúsenosť máte vy ostatní.

Moje kamarátky - účtovníčky - zamestnankyne každý rok po vykonaní daňového priznania dostanú odmenu vo výške cca 3-5 tis. Sk. Ja nikdy nič, už štvrtý rok a pritom mám z nich najviac roboty a najmenší plat. Asi som hlúpa, ale neviem si otvoriť ústa. Moja chyba.

K tej otázke, je to obvyklé dostávať odmeny za vykonanie DP? Mám si vypýtať tiež?
pyton
18.03.05,10:48
pyton: ja budem len rada, ak by to bolo viac :) ale ci to je aj realne, ci mi tolko da...

poviem jeden priklad, zivnostnik prijal v roku 2004 nieco cez 240tis (cca 20tis mesacne). Samozrejme, ze minul co sa dalo a neodkladal si na dane. Teraz mu vychadza platit dan cca 18tis. Co je v podstate jeden mesacny plat. Ale tuto dan mu tiez nikto neodpusti a musi ju zaplatit... A pre neho by nemalo byt malo dat ani tych 1000,-... Len neviem co od neho cakat, lebo to je ten, co mi minuly rok dal bonbonieru :) Sak mu poviem, nech si zisti aka je cena a potom nech nadava. vsak dostava aj celorocny poradensky servis... a pravda, dost bolo roboty pod cenu! ja som tie vedomosti tiez nejako nadobudla a on tiez nerobi zadarmo. tak!

A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
AndreaS, veď ty to vieš tak krásne zdôvodniť. Moja reč. Ja to takto hovorím aj tým mojím ľuďom niektorým nechápavým a toľko energie ma to stojí a nervov, ale keď to urobím lacno, tiež mám z toho taký trápny pocit. Inak tí ľudia po zdôvodnení už potom úplne v poriadku pristanú na cenu ako keby na to zdôvodnenie čakali. Inak, aj keď odovzdávam doklady, tak je to s mojím hodinovým komentárom, také zdôvodnenie už dopredu, aj keď tomu rozumie len trochu, ale nech vidí, čo je za tým. Inak, ty máš fakt problém si vypýtať tých 1000,- za to DP? To je taká cena so zľavou, to by som vôbec neriešila ako problém, za to bude každý len rád a tú bonb. ti dá k tomu.
pyton
18.03.05,10:56
A samozrejeme, chodíme na školenie, ktore si platíme a nie sú zadarmo a za pol dna zaplatíš od cca 700-800sk až neviem do akej vyšky, a oni to chcu za 1000sk za jeden rok, hahahahaaaaaaaaaa.

Mal som jeden prípad, kamoškin známy sa chcel niečo opytať, ľudia on si to robil sám /asi veľký lakomec/, zadarmo som mu radil asi 2-3hodiny a to som ho nikdy nevidel, nepoznam a robil si to dokonca ručne /myslim účto :D / písal perom pen. dennik a ked som na to pozrel, polovicu mal zle a prepisovat, ci mu to neurobim, povedal som mu cenu ze oooooooooch, to nie, to si radšej prepíše.
Aj ja takých poznám. Jednému takému, čo to mal ručne a zle som to urobila dobre, prišla daň. kontrola /niekde na dedine/ on im tam predložil všetko čo mal, aj to svoje zlé účto aj to moje. To moje si asi nevšimli a začali mu kontrolovať ten jeho peň. denník - zaúčtované mal prvé dva stĺpce pozapisované svojsky a jemu to prešlo. Moja práca sa tak ukázala navyše, no trapas.
evina
18.03.05,11:33
Nie som živnostník, len zamestnanec. Chcem sa len spýtať, akú skúsenosť máte vy ostatní.

Moje kamarátky - účtovníčky - zamestnankyne každý rok po vykonaní daňového priznania dostanú odmenu vo výške cca 3-5 tis. Sk. Ja nikdy nič, už štvrtý rok a pritom mám z nich najviac roboty a najmenší plat. Asi som hlúpa, ale neviem si otvoriť ústa. Moja chyba.

K tej otázke, je to obvyklé dostávať odmeny za vykonanie DP? Mám si vypýtať tiež?
Neviem ako je to v zamestnaní, ale je obvyklé /niektorí to majú aj v zmluve/, že za spravovanie účtovnej závierky a DP sa pripláca max. do výšky mesačnej tarify pri spracovávaní účtovníctva.
Katarína STR
18.03.05,11:37
Inak chcem sa Vás spýtať, keď niekomu vypisujete daňové priznanie, podpisujete sa na ňom ako zodpovedný za účtovnú závierku?
Neviem či si to môžem dovoliť, jeden zákazník to chce. Len ja nemám vo výpise z OR aj vypracovanie DP.
Prípadne či sa podpisujete na výkazoch FO.
evina
18.03.05,13:09
Inak chcem sa Vás spýtať, keď niekomu vypisujete daňové priznanie, podpisujete sa na ňom ako zodpovedný za účtovnú závierku?
Neviem či si to môžem dovoliť, jeden zákazník to chce. Len ja nemám vo výpise z OR aj vypracovanie DP.
Prípadne či sa podpisujete na výkazoch FO.

Ja sa podpisujem na výkazoch - tam je osoba zodpovedná za účtovnú závierku - t.j. účtovníctvo vykonávame a DP si podpisuje sám daňovník. Aby som sa vyhla tomu, čo píšeš o OR vo faktúre uvádzam "...fakturujem za spracovanie závierky a podkladov k DP ....
Janca
18.03.05,13:16
Súhlasím s evinou. DP si môže podpísať "len" daňovník, pokiaľ na to nemáš oprávnenie. Si zodpovedná len za účtovnú závierku. Ak mu aj to DP urobíš, môže byť len rád (aj keď viem, že väčšina to učto doťahuje aj vypracovaním DP). Ja DP v žiadnom prípade nepodpisujem, aj v robote ho podpisuje konateľ.
dr.kuko
19.03.05,00:38
Suhlasim s Vami, podpisem zvierku a ucto a za statutarny organ sa podpisuje on. Tak ma dojm dvolezitosti, ked mu dam podpisat 6tlaciv tak vidi, ze toho je kopec len podpisovania.Mam rad tuto diskusiu:)
slavka1
19.03.05,06:30
Súhlasím s Jančou , ja tiež vypracujem všetko ale podpisujú si to sami.

Pekný marcový deň.
marion
19.03.05,09:04
Upresnenenie k mojmu prispevku na andreaS. Pausalnymi som myslela pausalne vydavky 25% alebo 60%. Len urobit danove priznanie. Tam si myslim, ze je primerana cena 500,- Sk.
ik-a
19.03.05,10:19
Nie je to malo? Mas v tom zakalkulovane aj cas, ktory stravis s tym klientom. Ved vypisanie nejakych dokladov je jedna vec a pokec k tomu je vec druha. Take prestudovanie materialu ti moze trvat cca 15 min.,vypisanie cca 15 min. To uz mas pol hodinu a ked mu to odovzdavas, tak k tomu dan.priznaniu z tvojej strany treba komentar. Ved mu to nemozes odovzdat iba tak, tu mate papiere. Neviem, ja mam iny pristup. Co som robila jednorazovky, su z nich potom staly klienti. Mozno je to aj o pristupe ku klientovi.
Vladimír Ozimý
19.03.05,12:09
Poznáte to, klient celý rok nevie o tom že má účtovníctvo a účtovníka a zrazu sa dohrmí ako veľké voda a chce robiť zázraky...keby som si mal účtovať len za tie posedenia hodinové tak mi musia platiť raz toľko asi som moc mäkky na takéto jednania...hm asi sa zamyslím a pôjdem robiť niekde za stroj, kde nebudem musieť rozmýšlať..:)
Muška
19.03.05,12:14
Poznáte to, klient celý rok nevie o tom že má účtovníctvo a účtovníka a zrazu sa dohrmí ako veľké voda a chce robiť zázraky...keby som si mal účtovať len za tie posedenia hodinové tak mi musia platiť raz toľko asi som moc mäkky na takéto jednania...hm asi sa zamyslím a pôjdem robiť niekde za stroj, kde nebudem musieť rozmýšlať..:)Vladko súhlasím s Tebou. Ja som tento rok robila jedno daňové priznanie síce typu "A", ale dosť problematické, za "Modré z neba" - /čokoláda/. Ostala som taká zaskočená, že som sa zmohla len na "to nemuselo byť":D
ondrejvla
19.03.05,13:50
V toho, čo som si prečítala, som zistila, že asi držím rekord! Všera som urobila daňové priznanie podnikateľovi a dal mi zaň dvoch gumových hadíkov! No kto by odolal? Presne viem o čom hovoríte, aké ťažké je zapýtať si viac, sama som s tým bojovala. Zamýšľala som sa nad tým, prečo sa im zdá akákoľvek suma priveľká. Jedine preto, LEBO SI NEVEDIA ANI PREDSTAVIŤ, čo je to za robotu. A tak som im tento rok dala na výber: drahšie ako doteraz, ale celý komfort ako doteraz: návštevy vo firme, hotové príkazy na úhradu, behačky po úradoch, listy, zastupovanie v daňovom konaní... alebo lacnejšie ako doteraz, ale iba účtovníctvo. DONESÚ MNE ZOTRIEDENÉ doklady, PRÍDU SI ZOBRAŤ spracované mzdy, sami si doručujú, prihlasujú, vybavujú... Čo z toho bude, uvidím sama, ale som pevne rozhodnutá vychovať si ich. Ak mi niekto prebehne k lacnejšiemu, zamyslím sa, či som dosť kvalitná. Inak je pravda, že človek sa neubráni charite, keď vidíte otca troch detí, žena na materskej, snaží sa ako môže, ledva ledva prežíva, ťažko od neho pýtať aj tých 20,- Sk za riadok. Za komoru by som bola, ale veď máme Zväz účtovníkov Slovenska, avšak mne členstvo neprinieslo okrem poplatkov nič, tak som to zrušila. Prajem všetkým pevné nervy!

Blška to by som rada vedela, ako zdaníš tých dvoch gumových hadíkov?! Cenou obvyklou na trhu?! Poraď prosím, ja som dnes dostala balenie TATRANKY + 1 ks naviac, teda spolu 5 ks! A čo s tým, keď každý market má iné ceny?! - to som urobila DP FO so 60% paušálom, fondami, a príjmom za 27 faktúr, ktoré som mu musela zapísať do počítača, lebo na tých ručných mal aj slovo stavba s ypsilonom!
Zuzka
19.03.05,13:55
Ja som na tom lepšie, ja som dostala od jedného zákazníka-živnostníka 1 bal. Megacéčko a 1 bal. vitamín D. To aby som bola zdravá a vydržala do budúceho roku. :D
babenko1
19.03.05,14:01
Blška to by som rada vedela, ako zdaníš tých dvoch gumových hadíkov?! Cenou obvyklou na trhu?! Poraď prosím, ja som dnes dostala balenie TATRANKY + 1 ks naviac, teda spolu 5 ks! A čo s tým, keď každý market má iné ceny?! - to som urobila DP FO so 60% paušálom, fondami, a príjmom za 27 faktúr, ktoré som mu musela zapísať do počítača, lebo na tých ručných mal aj slovo stavba s ypsilonom!Moja zlatá, kde je v slove stavba y? :-) Ale je pravda, že poniektorí si myslia, že ved to máme za chvíľu spravené...a tie gumené hadíky či horalky sú adekvátne času, čo sme sa s tým natrápili....
ondrejvla
19.03.05,14:15
Moja zlatá, kde je v slove stavba y? :-) Ale je pravda, že poniektorí si myslia, že ved to máme za chvíľu spravené...a tie gumené hadíky či horalky sú adekvátne času, čo sme sa s tým natrápili....
Práve preto, že tam nie je Y, oni sú schopní to tam dať! Ale ja som dostala Tatranky a tie sú drahšie!
No, takže sa musíme rozhýbať, a jednoducho takýchto marcových kamarátov vykázať z bytu!
Monica
19.03.05,16:44
Mne to aj tak nie je jasné. Vy sa dopredu na cene nedohodnete?Však by to malo byť samozrejmosťou pri prvom stretnutí, keď donesie doklady na spracovanie. A mimochodom: jemu za jeho prácu platili tiež horalkami ? To z nich mu bolo treba vypočítať tú daň?
ondrejvla
19.03.05,16:58
Mne to aj tak nie je jasné. Vy sa dopredu na cene nedohodnete?Však by to malo byť samozrejmosťou pri prvom stretnutí, keď donesie doklady na spracovanie. A mimochodom: jemu za jeho prácu platili tiež horalkami ? To z nich mu bolo treba vypočítať tú daň?
Vieš, je nás viac takých, ktorí máme "Priateľov", ktorým človek nevie odolať, a toľko rodiny, že máme pocit, že naše mamy ani nevedeli, koľko majú detí!
No a dokáž povedať NIE!:confused:
pyton
19.03.05,18:16
Platiacich klientov nemá nikto?
Monica
19.03.05,18:55
Vieš, je nás viac takých, ktorí máme "Priateľov", ktorým človek nevie odolať, a toľko rodiny, že máme pocit, že naše mamy ani nevedeli, koľko majú detí!
No a dokáž povedať NIE!:confused:To beriem, že dobrému známemu, blízkej rodine, alebo komu som zaviazaná. Už je to potom na ňom, ako sa revanšuje. A vtedy rátam aj s tým, že to môže byť hoci aj tá bonboniera, alebo vôbec nič. No tu čítam, že keď z tej bonboniery je účtovnčka až zaskočená, tak asi nebola od takého, ktorému DP kľudne urobí aj za "ďakujem". :cool:
Muška
19.03.05,19:48
Monika, videla som ich prvý a dúfam, že posledný krát.
Rodinu a priateľov za ďakujem mám až až. :) To už neako vydržím, len dúfam, že sa moc nerozrastieme.:D :D
Monica
19.03.05,20:22
Tak to je bomba! Prajem Ti, aby takýto klienti Ťa z ďaleka obchádzali.
mv66
19.03.05,21:11
Moj otec mi este i vynada, ze to dlho trva a je to komplikovane. Ziadne dakujem. Doklady nachadza neskoro a chce odomna zazraky.
Tak si to kompenzujem inde. Na zaklade zmluvy. Moje kadernicky (Bratislava) nemaju denne prijmy mensie ako 2.000,- (ked maju svoje dni a stihnu len 2 zakaznicky:-))) ) za najomne platia 10.000,- z toho vacsiu cast nacierno.
Co som ja od macochy?:-)
DanielaSL
19.03.05,21:38
A viete , že u nás berú za položku v JU aj 10,- Sk a za zamestnanca 150,- ?
Skúste potom pýtať viac , radšej si nájdu iného. Potom tí podliezači robia od nevidím do nevidím , len aby zarobili.
andrej_rv
19.03.05,22:02
A viete , že u nás berú za položku v JU aj 10,- Sk a za zamestnanca 150,- ?
Skúste potom pýtať viac , radšej si nájdu iného. Potom tí podliezači robia od nevidím do nevidím , len aby zarobili.
Nuž, niekedy to závisí aj od regiónu, nie všade je Bratislava alebo Trnava. A ako tak pozerám, väčšinou sú účtovníci dosť skromní. Najlepšie je, že každý chce plný servis vrátane daňového poradenstva 24 hodín, "optimalizácie" hospodárskeho výsledku, za telefón bez problémov vyplatí mesačne 10 - 12 tisíc, ale keď mu povieš, že má za DP zaplatiť 1000,- Sk, tak kuká, čo si to za sviňa pažravá. Taujímavé je, že napr. vyplatiť rovnakú sumu u právnika za pár desiatok minút mu nerobí žiadny problém. Podľa počtu ohlasov je to asi veľmi potrebná téma a ja by som tiež uvítal, keby sa v priebehu mesiaca - dvoch podarilo dať dokopy nejaký orientačný cenník.
mv66
19.03.05,22:31
znalec, z akeho je to regionu?
evina
19.03.05,22:53
Vidím, že od môjho prípsevku 72 sa to tu pekne rosfofrovalo. To potvrdzuje len to, čo som písala, že je naša práca neskutočne podceňovaná. Aby tu už aj niekto zarobil /mierim na gumenných hadíkov, bomboniéry, tatranky a pod./ slávnostne oznamujem, že som po mesiaci dostala zaplatených 6500 SK /spomínaných v príspevku 72. Zároveň Vám pripojím moje nové poznanie, resp. vyjadrenie:

jedna podnikateľka oznámila ako trpko oľutovala keď si našla účtovníčku pre rok 2004 o polovicu lacnejšiu ako predchádzajúcu. Pochopila vraj, že za tú vyššiu cenu
mimochodom kozmetické služby á 2000 SK na mesiac/
mala všetko O.K. a bez nervov a za tú nižšiu cenu má nervy
a ešte i zle spravené účtovníctvo/blýska sa pomaly na lepšie časy, že nie je účtovníctvo ako účtovníctvo??/.

Ja sa určite k cenníku vrátim a dám v apríli do pľacu ako píšem vyššie. Pevné nervy ešte 12 dní.
Zuzka
19.03.05,23:03
tak gratulujem, že sa Ti to podarilo, Tebe tiež pevné nervy pri posledných uzávierkach a daň. priznaniach :)
sway
20.03.05,06:29
A viete , že u nás berú za položku v JU aj 10,- Sk a za zamestnanca 150,- ?
Skúste potom pýtať viac , radšej si nájdu iného. Potom tí podliezači robia od nevidím do nevidím , len aby zarobili.


moja skúsenosť je 17-20,- Sk/položka, 200,-Sk/mzda za človeka, 1000,-Sk za DPH. Daňové p. od500-2000,-sk podľa toho o čo ide...všetky tarify sú s plným servisom - podnikateľ len donesie papiere.....

rada sa pridám ak sa tu bude tvoriť nejaký "cenník" :p
mv66
20.03.05,07:28
Nechcem oponovat, ale podla mna nie je mozne vytvorit cennik. Pretoze ani my neponukame rovnaku kvalitu. Keby sme vsetci urobili spracovanie tych istych dokladov, nielenze by to rozne vyzeralo, ale i vysledok je casto iny;-))).

Navrhujem skor urcit dolne hranice, kto pojde pod ne, s tym nic nezmozeme. Akurat sa mu moze snivat, co by bolo, keby dostal aspon tolko:-)))

Prekladatelia by mohli byt nas vzor. Moja dobra znama je prekladatelka a napriek tomu, ze chce DP zadarmo, mne zadarmo preklady nerobi, citujem: 'ved dava na ne okruhlu peciatku a musi to evidovat'. Ani nizsiu cenu mi nespravi: 'Ako by k tomu prisli jej ostatni klienti?' Odporucam vyuzit spominane citaty v kontakte s klientami pri urcovani ceny.
kukučka
20.03.05,07:50
Myslím že búrlivá väčšina tých, ktorí tu píšu je z fachu poctivých účtovníkov a nebudeme na seba útočiť, ale pomáhať si. Všetci píšete, aké boli začiatky ťažké a ako sa treba naučiť pracovať s klientom a cenami. Prosím neodsudzujte tých, ktorí to robia bez živnosti, lacno, nepoznáte ich pomery. Určite ste ich svojimi radami povzbudili aby predsa do tej živnosti išli a nebáli sa pýtať viac.

Vonia to tu človečinou a v tomto predsviatočnom čase sa mi žiada napísať

Pán Boh zaplať !
pyton
20.03.05,08:35
moja skúsenosť je 17-20,- Sk/položka, 200,-Sk/mzda za človeka, 1000,-Sk za DPH. Daňové p. od500-2000,-sk podľa toho o čo ide...všetky tarify sú s plným servisom - podnikateľ len donesie papiere.....

rada sa pridám ak sa tu bude tvoriť nejaký "cenník" :p
A účt. závierka nič? Keby som nebola na tejto porade, tak neuverím, že existuje aj cena 500,- Sk za DP /ani to relatívne najľahšie/. Nikdy som sa s tým nestretla ani z počutia, skôr so sumou 5000,-. Aj to je pre mňa poznanie. Tá cena 500,- mi pripadá ako množstevná zľava pre DP zamestnancov hypermarketu, ktorí sú tam zamestnaní švarc systémom:) Inak super príspevky.
evina
20.03.05,08:49
Nechcem oponovat, ale podla mna nie je mozne vytvorit cennik. Pretoze ani my neponukame rovnaku kvalitu. Keby sme vsetci urobili spracovanie tych istych dokladov, nielenze by to rozne vyzeralo, ale i vysledok je casto iny;-))).

Navrhujem skor urcit dolne hranice, kto pojde pod ne, s tym nic nezmozeme. Akurat sa mu moze snivat, co by bolo, keby dostal aspon tolko:-)))

Prekladatelia by mohli byt nas vzor. Moja dobra znama je prekladatelka a napriek tomu, ze chce DP zadarmo, mne zadarmo preklady nerobi, citujem: 'ved dava na ne okruhlu peciatku a musi to evidovat'. Ani nizsiu cenu mi nespravi: 'Ako by k tomu prisli jej ostatni klienti?' Odporucam vyuzit spominane citaty v kontakte s klientami pri urcovani ceny.
Myslím, že tak sa aj ten cenník chápe, nejaké dolné, resp. priemerné hranice. Je jasné, že každý bude mať svoje odchýľky - ale napr. aby bolo jasné, že nikto nemôže mať zlý pocit ak pýta cenu 500 SK za knihu jázd dozadu /podľa mňa napr. hlboko pod cenu nepoznám horšiu robotu. /Takisto je pravda, že napr. veľa daňových poradcov vypracuje DP vyplnené na základe účtovníctva spracovaného inou osobou bez problému 5 000,- SK.
A taktiež aby ľudia pochopili, že nenájdu tak ľahko niekoho pod cenu, keďže majú pocit, že o čo ide veď do počítača je to nahádzať raz dva a ostatné urobí softwear /myslím že by sa im darilo najmä u PUhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif/
sway
20.03.05,08:58
A účt. závierka nič? Keby som nebola na tejto porade, tak neuverím, že existuje aj cena 500,- Sk za DP /ani to relatívne najľahšie/. Nikdy som sa s tým nestretla ani z počutia, skôr so sumou 5000,-. Aj to je pre mňa poznanie. Tá cena 500,- mi pripadá ako množstevná zľava pre DP zamestnancov hypermarketu, ktorí sú tam zamestnaní švarc systémom:) Inak super príspevky.
Vysvetlím - tých 500 pýtam od takého čo má napr. príjmy zo ZČ a z prenájmu svojej garáže. Ide o nahodenie 2 papierov do tlačiva Dp - robím to v SW.., neviem ale prišlo mi unfér pýtať za 10 minútovú robotu viac.:p
evina
20.03.05,09:03
Vysvetlím - tých 500 pýtam od takého čo má napr. príjmy zo ZČ a z prenájmu svojej garáže. Ide o nahodenie 2 papierov do tlačiva Dp - robím to v SW.., neviem ale prišlo mi unfér pýtať za 10 minútovú robotu viac.:p
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
sway
20.03.05,09:03
Myslím že búrlivá väčšina tých, ktorí tu píšu je z fachu poctivých účtovníkov a nebudeme na seba útočiť, ale pomáhať si. Všetci píšete, aké boli začiatky ťažké a ako sa treba naučiť pracovať s klientom a cenami. Prosím neodsudzujte tých, ktorí to robia bez živnosti, lacno, nepoznáte ich pomery. Určite ste ich svojimi radami povzbudili aby predsa do tej živnosti išli a nebáli sa pýtať viac.

Vonia to tu človečinou a v tomto predsviatočnom čase sa mi žiada napísať

Pán Boh zaplať !
súhlasím

absolútne nesúhlasím !!! - doplácame na to ! - kazí to trh a keď budete vo vlaku už s nami budete mať rovnaký názor...

Myslím, že nik tu nieje milionár z vedenia účtovníctva , bez ohľadu na pomery - musíme pracovať a nesmieme sa podceňovať....
Všetkým držím palce - máme toho veľa.....;)
sway
20.03.05,09:06
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
v tom máš pravdu, ale asi by mi nik nedal viac..., ale súhlasím - koľko by bolo OK? - tuším ten cenník ozaj urobme !!! ;)
andrej_rv
20.03.05,09:27
A účt. závierka nič? Keby som nebola na tejto porade, tak neuverím, že existuje aj cena 500,- Sk za DP /ani to relatívne najľahšie/. Nikdy som sa s tým nestretla ani z počutia, skôr so sumou 5000,-. Aj to je pre mňa poznanie. Tá cena 500,- mi pripadá ako množstevná zľava pre DP zamestnancov hypermarketu, ktorí sú tam zamestnaní švarc systémom:) Inak super príspevky.5000,- za DP ? Asi si z Bratislavy, však ? Môžu to brať tak daňoví poradcovia, podľa mojich skúseností je realita skôr taká, ako píše sway. (A celkom na okraj, my vlastne DP ani nemôžeme fakturovať, bolo by to nedovolené podnikanie. Ja aspoň vždy uvádzam nanajvýš spracovanie podkladov pre DP). A ešte k mv66 - samozrejme, že by nešlo o nejaký fixný cenník, určite účtovník s 30-ročnou praxou nebude mať ceny ako absolvent rekvalifikačného kurzu, svoje do cine povie aj ponuka a dopyt. Ale už z diskusie vyplýva, že tie ceny sú naozaj príliš rozhádzané. Nejaké orientačné hranice resp. spôsob určovania ceny by určite väčšina z nás privítala. (A neviem, či by sme do tejto témy nemali prizvať Mojsejovú :)).
evina
20.03.05,09:34
Andrej rv, áno pýtajú do daňoví poradcovia, myslím si, že nielen z Blavy. A o to ide, že realita je ako píše sway ale podľa mňa nemala by byť.
kukučka
20.03.05,09:36
To rozhodnutie ísť na ŽL kdesi v nás je, neplavcovi - rozumej marcovému účtovníkovi ale chýba odvaha skočiť, bojí sa nevyžije či neprežije.
To Pán Boh zaplať patrí Vám všetkým za pomoc a nezištné rady.
Veľmi si to vážim.

Sway tá vôňa človečiny ide najmä od Teba,

vďaka za posotenie -



ja do tej vody skočím!
sway
20.03.05,09:38
5000,- za DP ? Asi si z Bratislavy, však ? Môžu to brať tak daňoví poradcovia, podľa mojich skúseností je realita skôr taká, ako píše sway. (A celkom na okraj, my vlastne DP ani nemôžeme fakturovať, bolo by to nedovolené podnikanie. Ja aspoň vždy uvádzam nanajvýš spracovanie podkladov pre DP). A ešte k mv66 - samozrejme, že by nešlo o nejaký fixný cenník, určite účtovník s 30-ročnou praxou nebude mať ceny ako absolvent rekvalifikačného kurzu, svoje do cine povie aj ponuka a dopyt. Ale už z diskusie vyplýva, že tie ceny sú naozaj príliš rozhádzané. Nejaké orientačné hranice resp. spôsob určovania ceny by určite väčšina z nás privítala. (A neviem, či by sme do tejto témy nemali prizvať Mojsejovú :)).
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !:confused:
sway
20.03.05,09:40
vrelá vďaka !!! - znova opakujem, dajte sa ľudkovia do toho - je z toho aj radosť a podpora sa tu určite nájde!!!! ;)
evina
20.03.05,09:48
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !:confused: Sway ja neviem, či je na to presný §, ale stretla som sa tiež s názorom, že DP ak sa za to platí, by mal vypracovávať daňoví poradca. Ja na faktúre uvádzam /spomínam to už vyššie/
...príprava podkladov na spracovanie DP.. a to si vystaví predsa potom daňovník sámhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
sway
20.03.05,10:07
Sway ja neviem, či je na to presný §, ale stretla som sa tiež s názorom, že DP ak sa za to platí, by mal vypracovávať daňoví poradca. Ja na faktúre uvádzam /spomínam to už vyššie/
...príprava podkladov na spracovanie DP.. a to si vystaví predsa potom daňovník sámhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
...........nedalo mi to volala som svojej auditorke - lebo moji klienti chcú aby som im pod vypracoval: dala samozrejme svoje meno.
Takže auditorka mi jednoznačne povedala, že DP môžem kľudne podpísať aj sa k tomu priznať, že som ho vypracovala, len za firmu si ho samozrejme podpisuje živnostník, či podnikateľ -ako zodpovedný.
Niekedy v minulosti chceli daňový poradcovuia presadiť, aby sa každé DP dalo im na "podpis" , resp, že ho môžu vypracovať len oni - ale to neprešlo!!!
Nech každý spraví ako uzná za vhodné - ja to s kľudom podpíšem, vôbec sa nebojím...:p
mv66
20.03.05,10:12
To rozhodnutie ísť na ŽL kdesi v nás je, neplavcovi - rozumej marcovému účtovníkovi ale chýba odvaha skočiť, bojí sa nevyžije či neprežije.
To Pán Boh zaplať patrí Vám všetkým za pomoc a nezištné rady.
Veľmi si to vážim.

Sway tá vôňa človečiny ide najmä od Teba,

vďaka za posotenie -



ja do tej vody skočím!


Brzdi, kukucka, najprv si spocitaj, ci sa ti neoplatia dohody, prikazne zmluvy, vlastna s.r.o. Odvodove zatazenie je vysoke, tak neskac bezhlavo. Ja teraz mam na to vlastnu s.r.o., zivnost sa mi vobec neoplatila.
evina
20.03.05,10:22
...........nedalo mi to volala som svojej auditorke - lebo moji klienti chcú aby som im pod vypracoval: dala samozrejme svoje meno.
Takže auditorka mi jednoznačne povedala, že DP môžem kľudne podpísať aj sa k tomu priznať, že som ho vypracovala, len za firmu si ho samozrejme podpisuje živnostník, či podnikateľ -ako zodpovedný.
Niekedy v minulosti chceli daňový poradcovuia presadiť, aby sa každé DP dalo im na "podpis" , resp, že ho môžu vypracovať len oni - ale to neprešlo!!!
Nech každý spraví ako uzná za vhodné - ja to s kľudom podpíšem, vôbec sa nebojím...:p
Zrejme vtedy som to počula, lebo viem, že je to už asi 3-4 roky dozadu, ale ináč tiež nemám s takýmito vecami problém.
kukučka
20.03.05,10:30
Hneď teraz to nebude a bezhlavo tiež nie, ale kde nič nie je ...
Chcem dotáciu aspoň na počítač. Práve som čítala tému okuliare a sú tam cenné info o počítači, nechcem poúčať skúsenejších, ale oplatí sa čítať.
Ale sem to neveľmi patrí, chce to po daniach novú tému. Idem pracovať!
pyton
20.03.05,12:22
sway, nejde len o 10 min. robotu ale aj o know-how. Ten kto nevie do ktorých riadkov to nahádzať sotva to spraví za desať min.
Absolútny súhlas, zákony sú stále ťažšie a ťažšie, zorientovať sa v nich je aj pre nás, čo to pravidelne sledujeme veľký problém a zákony samotné vôbec nestačia, k tomu treba stále sledovať, či nevyšiel metodický pokyn, usmernenie z MFSR, DR SR, či sa "nezmenil výklad" nejakého paragrafu, potom samozrejme komentáre k zákonu, potom prednášky a školenia s nákupom ďalšej literatúry, ďalšie samoštúdium, denná tlač, odborná tlač, vlastné poznámky a keď po týchto peripetiách mi donesie niekto podklady k vypracovaniu DP a povie, že vy to máte za 10 minút, tak sa zľaknem a hneď tuším, že aj to bude chcieť za cenu 10 minút. A keď má takýto postoj k tejto problematike odborník, tak mi je z toho smutno, že si vôbec neváži vlastnú prácu a podkopáva ceny aj nám ostatným.
andrej_rv
20.03.05,14:07
Prosím kde si takéto tvrdenie našiel ? - hoď §, vďaka !:confused: Pred 3 - 4 rokmi bol o tom článok v niektorom z časopisov (Poradca podnikateľa, Poradca .., už si nepamätám). Nespomínam si, že či tam bol aj konkrétny §, ale odvtedy mám zafixované nefakturovať vyplnenie DP. Ale môžeš mať pravdu, že to mohla byť len snaha daňových poradcov udržať si monopol.
silveco
20.03.05,14:09
Trošku oleja do ohňa pridám aj ja. Myslím si,že je voľná tvorba cien,je to vec ponuky a dopytu,robím JÚ aj za 5 Sk za položku,ale aj za 15 Sk za položku zaúčtovanú v peňažnom denníku, PÚ tak okolo 25 - 28 Sk.Zatial to funguje. Na začiatku si vysvetlíme pravidlá hry,čo chcem ja od klienta,čo mu ponúkam,aká je moja predstava o spolupráci,povie si on ,čo chce, všetko dáme na papier,dohodneme pravidlá hry,ceny ,dátumy a fungujeme.Na argumenty " ale ved ona to robí lacnejšie" odpovedám: " nech sa páči choď k nej,ale najprv zaplať čo som Ti urobil ja". A čuduj sa svete všetko ide väčšinou ,tak ako ja chcem. Je ale tiež pravda,že sú aj taký podnikatelia,čo špekulujú a chytráčia,len aby ušetrili na účtovníkovi nejakú tú korunu.Nedá sa zovšeobecniť,či za daňové 500 Sk alebo 1000 Sk. Všetko je to vec toho,aké zložité je to daňové, býva daňové za 500Sk ,ale aj za 5500Sk.Dnes sa musí platit aj za rozum,len sa netreba báť pýtať to čo Ti patrí. A na záver jedna skúsenosť od notára. Za overenie akože originálu ,ktorý mal 12 listov formátu A4 som zaplatil tuším 571 Sk,prefotenie na kopírke,asi okolo päť roznych pečiatok okolo toho,nejaký zápis do knihy, všeho-všudy 10 minútová manuálna činnosť. Prajem pevné nervy ešte do konca marca.
evina
20.03.05,14:10
Pred 3 - 4 rokmi bol o tom článok v niektorom z časopisov (Poradca podnikateľa, Poradca .., už si nepamätám). Nespomínam si, že či tam bol aj konkrétny §, ale odvtedy mám zafixované nefakturovať vyplnenie DP. Ale môžeš mať pravdu, že to mohla byť len snaha daňových poradcov udržať si monopol.
Je to asi tak, viď môj príspevok 173, asi sme to tam čítali obaja, lebo ja to otvtedy fakturujem ako ...prípravu podkladov k vyplneniu DP...
ik-a
20.03.05,16:56
Brzdi, kukucka, najprv si spocitaj, ci sa ti neoplatia dohody, prikazne zmluvy, vlastna s.r.o. Odvodove zatazenie je vysoke, tak neskac bezhlavo. Ja teraz mam na to vlastnu s.r.o., zivnost sa mi vobec neoplatila.
Neviem aky je rozdiel medzi odvodovym zatazenim zivnostnika a zamestnanca. Teda predpokladam, ze si zamestnana v tej sro.
ik-a
20.03.05,17:07
Co sa tyka toho cennika, som tiez za. Tento tyzden som bola u jedneho pravnika. Vy tiahol na mna zakon, ktory im ukalada ceny za ukony. A co mi sme horsi ako pravnici. Konstatujem, ze uctovnik musi vediet este viac ako ten pravnik. Mame sirsi okruh vedomosti(teda mali by sme mat). Pravnici a advokati maju komoru, ktora lobuje vo vlade a tym padom maju zakon o cene. My uctovnici mame tiez komuru, ale je na dve veci. Ved kedysi bolo uctovnictvo viazana zivnost a dnes je volna. Aj ta certififacia. Iba nam zozrala peniaze a co z toho. Snad sa zide. Vylievam si tu dusu, lebo som dostala teraz firmu, ktoru robil obyvackovy uctovnik. Tak som rozladena.
sway
20.03.05,18:10
vidím že sa tu všedci do mňo "obuli" ;) ale nik sa nevyjadril koľko berie za také jednoduché DP (závislá činnosť + príjem z prenájmu 60 000,-, nič iné tam nemá - vôbec neišlo o podnikateľa!)
nemyslím si že som z tých čo kazia trh - vážim si svoju prácu - pýtam si myslím za ňu primerane a snažím sa k tomu postrčiť i tých zo slabších regiónov, v mnohých debatách čo tu odzneli, aby si pýtali za svoju prácu viac...
možno ste len prebehli môj príspevok a reagujete lan na viditeľných 500,- sk.

asi sme už komplet v strese....vydržme do 31.3.2005 a bude lepšie!!!!:D :D :D
ik-a
20.03.05,18:27
Sway, nechcem hadzat vsetkych obyvackovych do jedneho vreca. Ak je to znamy alebo kamarat je to ok. Ale cudzi v pohode za tisicku a viac. Ved sa jedna o dusevne vlastnictvo (ten vyraz sa mi paci). Ked ides dnes napr. do kina nikto s tebou nesuciti. Bud na to mas, alebo nikam nechod. S dan.priznanim je to taky tak. Ved, ked na to nema, nech si to vypise sam.
sway
20.03.05,18:40
Sway, nechcem hadzat vsetkych obyvackovych do jedneho vreca. Ak je to znamy alebo kamarat je to ok. Ale cudzi v pohode za tisicku a viac. Ved sa jedna o dusevne vlastnictvo (ten vyraz sa mi paci). Ked ides dnes napr. do kina nikto s tebou nesuciti. Bud na to mas, alebo nikam nechod. S dan.priznanim je to taky tak. Ved, ked na to nema, nech si to vypise sam.
dík za konkrétne číselko, ak sa mi tu niekto ešte natrafí a príde, budem sa rady držať!!!:o
mv66
20.03.05,19:54
Prosim o pomoc. Kolko si mam pytat za vyhotovenie cenovej ponuky? Tj. ked ma buduci klient oslovi s navrhom na spolupracu, ale chce po mne este nie zmluvu, ale nejaky cenovy podklad, na zaklade ktoreho sa rozhodne, ci do toho ist.
babenko1
20.03.05,20:00
no to tu riešime už na 19 stranách, že koľko pýtať :-)
evina
20.03.05,20:03
Prosim o pomoc. Kolko si mam pytat za vyhotovenie cenovej ponuky? Tj. ked ma buduci klient oslovi s navrhom na spolupracu, ale chce po mne este nie zmluvu, ale nejaky cenovy podklad, na zaklade ktoreho sa rozhodne, ci do toho ist.
Našla som náhodou stránku www.dividenda.sk/cennik.htm (http://www.dividenda.sk/cennik.htm) nestihla som to podrobne prezrieť skús ty a prispôsob si
mv66
20.03.05,20:29
Dakujem, dobra stranka, od toho by sme sa mohli odpichnut pri tvorbe toho ''karteloveho'' megacennika. Lenze ja potrebujem urcit cenu nie prac, v tom mam jasno, ale vytvorenia cenovej ponuky. Asi by to klienti chceli zadarmo, ale mna to stoji more casu a nakoniec to i tak odmietnu. Mam tiche podozrenie, ze to potom pouziju dalej;-)))
dr.kuko
20.03.05,20:48
Fakt dobra stranka, no a za vyparacovanie ponuky v MARCI, by ich to stalo 300,- na hodinu casu:)
sway
20.03.05,20:51
Prosim o pomoc. Kolko si mam pytat za vyhotovenie cenovej ponuky? Tj. ked ma buduci klient oslovi s navrhom na spolupracu, ale chce po mne este nie zmluvu, ale nejaky cenovy podklad, na zaklade ktoreho sa rozhodne, ci do toho ist.
no ak som to dobre pochopila, tak Ti za to nedá nik nič!! - naša firma zariaďuje interiéry - podávame kopu cenových ponúk, ideme do verejných súťaží..., strávime na tom more času a koruniek, ale dopredu nevieme, či uspejeme... ak nie, bohužiaľ, obchod sa nekoná a naše náklady (čas, peniaze...) nám nik nepreplatí, hoci si to môžme dať do nákladov - hihihi, ale na tie treba zarobiť, tak neúspešné ponuky vykrývame z iných ziskových zákaziek....,
takže len toľko.:p
laguna
21.03.05,07:50
hmm, čo máte proti obyvačkovym účtovníkom? Tiež mam PC v obyvačke, ma to trochu urazilo :-)))

Napr. ja aj dosť času stravim s triedenim dokladov, lepenim, ukladanim a pod. a nieje to 10min. /to trvá tak vypianie dp s vykazmi/ a ked mi človek povie ved za 2hodky to musíš mať sa mu vysmejem. Musim v alfe založiť novú firmu /ak mam noveho/, počiatočne stavy, nahodiť číselnik partnerov, nahodim faktury, potom banku, nakoniec pokladnu atd atd. A potom to ešte raz komplet všetko kontrolujem, "dvakrat meraj a raz strihaj" a nikdy neurobim účtovnictvo hned!!! Klientovi najprv poviem stav, ak sa mu to pači ok uzavriem, ak nie nahana doklady, ja čakam kymto prinesie dam dokopy a takto to trva dlho :-D, jedneho nahanam od decembra, ma to ho minimum, ešte nedoniesol doklady, ved 31 je daleko :)
sway
21.03.05,08:58
Sway, nechcem hadzat vsetkych obyvackovych do jedneho vreca. Ak je to znamy alebo kamarat je to ok. Ale cudzi v pohode za tisicku a viac. Ved sa jedna o dusevne vlastnictvo (ten vyraz sa mi paci). Ked ides dnes napr. do kina nikto s tebou nesuciti. Bud na to mas, alebo nikam nechod. S dan.priznanim je to taky tak. Ved, ked na to nema, nech si to vypise sam.
Už zareagovala i laguna, tak sa predsalen pridávam - ja som nevedela ako toto myslíš i-ka, dúfam si tých obývačkových myslela klientov, nie nás účtovníkov - lebo potom si trochu dojala i mňa - ak pôsobím na teba nejakým neprofesionálnym dojmom, mám kopu klientov - malých aj veľkých a ak prídu i takí čo chcú len to o čom sme sa už bavili, tak spravím im čo požadujú.
( robím túto robotku 14 rokov a hoci o to nejde, kancel mám zatrepaný šanónmi..., tiež som začínala v obývačke a nemyslím si že záleží na tom kde svoju prácu robíš, ale ako... )

ale ja verím že to bolo iba nedorozumenie....:) :o
viktoria
21.03.05,09:11
Podľa mňa i-ka mylela na účtovníkov ktorý robia účto ako bokovky, nemajú živnosť, nechodia na školenia, len sem-tam si dačo vyčítajú z novín, nemajú žiadné výdavky a poriadne podkopávajú ceny, lebo sú radi že si niečo naviac zaorbili.
andreaS
21.03.05,09:30
sway: laguna je chlap :)
sway
21.03.05,09:55
:o
sway: laguna je chlap :)

.júj..., hovorím dajme si sem značky nech vieme čo sme zač!!! :D , i-ka tu nieje počkáme až príde určite objasní veci....
laguna
21.03.05,10:12
sway ano som chlap :DDD

viktoria, nemam živnosť a teraz som iny??? Zakony študujem sledujem, hlavne to čo sa ma tyka, robim v zamestnaní PU a doma JU, mam vydavky, teraz som si kvoli tomu kupil new pocitac + alfu s registraciou na mna, doteraz bola na mamu, a tie vydavky si aj tak nikde nemozem uplatnit. Rozmyslam ci sa mi oplati ta zivnost alebo nie.
ik-a
21.03.05,13:39
:o

.júj..., hovorím dajme si sem značky nech vieme čo sme zač!!! :D , i-ka tu nieje počkáme až príde určite objasní veci....
Sway, uz som dorazila. Mam teraz vela roboty. Ale kto nema. S tymi obyvackovymi som to myslela, tak ako pise Victoria. Nebol to utok na tvoju osobu, iba som spojila dve reakcie dokopy. Ak som sa ta urazila, tak sa ospravedlnujem.
viktoria
21.03.05,15:10
Podľa mňa i-ka mylela na účtovníkov ktorý robia účto ako bokovky, nemajú živnosť, nechodia na školenia, len sem-tam si dačo vyčítajú z novín, nemajú žiadné výdavky a poriadne podkopávajú ceny, lebo sú radi že si niečo naviac zaorbili.
laguna, nebolo to adresované tebe, nehovorím , že každý účtovník ktorý nemá živnosť je taký, každý musí nekde začať. Ja som len výchadzala z vlastnej skúsenosti, lebo som prebrala účtoníctvo od viacerých "obývačkových účtovníkov" a mala som čo robiť aby som dala celé účtovníctvo do kopi, a všetci pritom robili za smiešné sumy.
Predpokladám laguna, že ty by si nerobil takú chybu ako aj jedna moja predchodkyňa, ktorá v JÚ poistné zaplatené v januári zaúčtovala ako výdavok predchádzajúceho roka.
M0NIKA
21.03.05,16:43
sway ano som chlap :DDD

viktoria, nemam živnosť a teraz som iny??? Zakony študujem sledujem, hlavne to čo sa ma tyka, robim v zamestnaní PU a doma JU, mam vydavky, teraz som si kvoli tomu kupil new pocitac + alfu s registraciou na mna, doteraz bola na mamu, a tie vydavky si aj tak nikde nemozem uplatnit. Rozmyslam ci sa mi oplati ta zivnost alebo nie.Ahoj "chlape"!
Keď to robíš ako píšeš, potom by pre Teba živnosť bola určite zaujímavá. Pokiaľ viem, tak ZP (ak si zároveň aj zamestnancom) neplatíš a do júna po prvom daňovom priznaní ani sociálne. Takže výdavky sa Ti nezvýšia - keď nerátam kolok na register trestov a živnosť - a ostatné si budeš môcť uplatniť. Niektoré výdavky aj spätne.
M0NIKA
21.03.05,17:03
A teraz všeobecne príspevok do debaty (super debata ;) ):

Mne sa už dávnejšie stalo, že sme sa s klientom dohodli v januári na tom, že spätne nahodím do kompu celý predošlý rok. Na svojom PC, na svojom softe. Všetko malo byť pripravené, uložené, iba "ponahadzovať"... hahaha... a pripraviť DP. Jednalo sa o potraviny, t.j. sklad a iné príjemnosti.
Keď sme sa bavili o cene triasli sa mi kolená, ale drahý mi svojho času poradil niečo, čo u mňa dobre funguje: "keď si na pohovore a práca Ťa zaujala, pýtaj "primerane". Ak to nevyzerá ako to pravé orechové, vypýtaj viac a keď Ťa budú chcieť, aspoň vieš za čo robíš". Možno to znie divne, ale... prečo nie?
Dohodli sme sa na cene 15.000. Prišla som si po doklady a až vtedy nejako mimochodom vyšlo najavo, že sa nejedná o JÚ, ale o PÚ. Vtedy som mala soft iba na JÚ, čiže nový soft by pre mňa znamenal nemalú investíciu. Ale vidina ďalšej ponúkanej spolupráce sa mi veľmi páčila...
Doma som doklady prezrela a obratom som ich išla vrátiť! Síce sa mi kolená triasli ešte viac, ale keď som to videla, tak ma všetky ilúzie o dobrej práci prešli.... Dlho som z toho mala zlý pocit, pripadala som si neseriózna a hamtavá, ale fakt to za tie peniaze nestálo. :eek:
Toľko moja skúsenosť...
Zaujímalo by ma, za koľko mu to nakoniec kto urobil. Paradoxom bolo, že to bola účtovnícka firma. Prečo asi to nikto neurobil tam, veď zamestnanci by ho zrejme stáli menej? No, kto vie... ;)
M0NIKA
21.03.05,17:06
A teraz zasa otázka do pľacu:

zdá sa vám cena 500,- Sk/mesiac - v BA - za spracovanie JÚ (cca 300 položiek za rok) vrátane poradenstva a DP primeraná?
ik-a
21.03.05,18:22
A teraz zasa otázka do pľacu:

zdá sa vám cena 500,- Sk/mesiac - v BA - za spracovanie JÚ (cca 300 položiek za rok) vrátane poradenstva a DP primeraná?
Ak to budes spracovavat raz za rok, tak by to aj uslo. Ale ak to budes spracovavat mesacne, tak je to malo. Treba si urcit spodnu hranicu.
M0NIKA
21.03.05,18:35
Ak to budes spracovavat raz za rok, tak by to aj uslo. Ale ak to budes spracovavat mesacne, tak je to malo. Treba si urcit spodnu hranicu.Spracovala som to nie naraz, ale ani mesačne. Asi na trikrát :) . Tak som v limite :D , ďakujem.
Manual
21.03.05,18:38
Spracovala som to nie naraz, ale ani mesačne. Asi na trikrát :) . Tak som v limite :D , ďakujem.Nie až tak celkom, v limite by to bolo za "600,-"
Pekný večer...
M0NIKA
21.03.05,18:50
Nie až tak celkom, v limite by to bolo za "600,-"
Pekný večer...Je to kamarátke, takže som to nechcela prehnať. :)
Ale ďakujem za názor.
Manual
21.03.05,18:54
Je to kamarátke, takže som to nechcela prehnať. :)
Ale ďakujem za názor.Ešte že tak, však to bol len žart.
Pekný večer želám...
M0NIKA
21.03.05,19:21
Ešte že tak, však to bol len žart.
Pekný večer želám...A keby to nebol žart, koľko by sa Ti zdalo primerané?
evina
21.03.05,19:24
Keby to nebol žart mne by sa to zdalo primerane min. za tých 600,-
pyton
22.03.05,08:08
Ujde tých 600. Ale mne tam chýba cena za DP a za účt. závierku, ja sa s tým vždy toľko nadriem, viac ako so samotným účto, keď chcem, aby to bolo super. A času v marci je málo, keby to bola bežná práca po celý rok, tak budiž, nech je to v cene.
M0NIKA
22.03.05,08:29
Ujde tých 600. Ale mne tam chýba cena za DP a za účt. závierku, ja sa s tým vždy toľko nadriem, viac ako so samotným účto, keď chcem, aby to bolo super. A času v marci je málo, keby to bola bežná práca po celý rok, tak budiž, nech je to v cene.Dohodli sme sa, že to je v cene. Je to viac-menej bezproblémové DP...
brm
23.03.05,09:44
poraďte, ale inteligentne...čistenie bordelu v mzdách od roku 2002 do 2004...jeden zamestnanec...dorábanie výkazov,hlásení, eldz, a iných chutností a nechutností...vysvetľovanie na sociálke, v zdravotke, na daňáku...koľko za to pýtať? aby mi neušiel bez zaplatenia keď hodím cifru...
sway
23.03.05,10:18
poraďte, ale inteligentne...čistenie bordelu v mzdách od roku 2002 do 2004...jeden zamestnanec...dorábanie výkazov,hlásení, eldz, a iných chutností a nechutností...vysvetľovanie na sociálke, v zdravotke, na daňáku...koľko za to pýtať? aby mi neušiel bez zaplatenia keď hodím cifru...
Ak to nahadzuješ odznova do SW, ja beriem takto:
250/1 človek za zavedebie do personalistiky a SW.
Potom za každú spracovanú mzdu 250 Sk.-to máme 250 + 36 x 250 spolu 9250 - no kľudne 10 000,-, čo ostatní na to? - vieš záleží aký máš SW, v OLYMP to ide super - tlačí všetko, ale pri starých (2002,2003) musíš použiť verziu pred 1.1.2005, nakoľko ti nevytlačí staré výkazy .
Ak chceš výkazy robiť ručne, kľudne by som dala 300/mzda.:o
Manual
23.03.05,14:50
Ak to nahadzuješ odznova do SW, ja beriem takto:
250/1 človek za zavedebie do personalistiky a SW.
Potom za každú spracovanú mzdu 250 Sk.-to máme 250 + 36 x 250 spolu 9250 - no kľudne 10 000,-, čo ostatní na to? - vieš záleží aký máš SW, v OLYMP to ide super - tlačí všetko, ale pri starých (2002,2003) musíš použiť verziu pred 1.1.2005, nakoľko ti nevytlačí staré výkazy .
Ak chceš výkazy robiť ručne, kľudne by som dala 300/mzda.:oČo poznám ludí, tak 6 z 10 bere 250-300,- za komplet mzdu, vrátane kvartálnych hlásení. Je to seriozna cena.
Pekný podvečer želám...
evina
23.03.05,15:21
Ja súhlasím tiež so Sway
vero
25.03.05,11:10
a čo Mojsejová????
evina
25.03.05,11:24
a čo Mojsejová????
Nikto nie je taký dobrýhttp://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
luebchenko
25.03.05,12:08
a čo Mojsejová????
... také chudery snáď nie sme !!!! :D
evina
25.03.05,12:17
Luebchenko, dúfam, že môj príspevok si nepochopila, že jej závidím. Myslela som to samozrejme ironicky. Mierila som na jej vyjadrenie -Ja poviem kolko chcem aj 100. tis. a oni platia lebo somn dobrá!
ayya
25.03.05,12:38
Baby, a nevymysleli náááhodou ten
OKEČ kód 95 000 - "Súkromné domácnosti s domácim personálom"
just len kvoli nej? :-)
Milanmsk
28.03.05,06:40
Mal som podobného klienta, povedal som mu 18,- za položku s tým, že mnohé veci mu zosumarizujem (príkl:bločkov za benzín mu dám 6 do položky). Povedal, že som drahý. Má firmu, ktorá pýta 11,- za položku. Ale každý bloček za 11,-. Len ma napadlo, čo mal z počtov v druhej triede ZŠ, tam sme preberali malú násobilku. 6x11=66, u mňa 18,-. Včera (27.3.04) mi volal, či mu spravím DP. Chá-chá, 4 dni pred dňom "D".
Milanmsk
28.03.05,06:46
Je to kamarátke, takže som to nechcela prehnať. :)
Ale ďakujem za názor.
A kamátka ak podniká v obchode, Ti predá lacnejšie ako iným?
luebchenko
28.03.05,09:49
Luebchenko, dúfam, že môj príspevok si nepochopila, že jej závidím. Myslela som to samozrejme ironicky. Mierila som na jej vyjadrenie -Ja poviem kolko chcem aj 100. tis. a oni platia lebo somn dobrá!
:eek: závidieť Mojsejovcom?! Ale vlastne im závidím! Vieš čo? To absolútne, 1000%-ne sebavedomie postrádajúce akúkoľvek štipku sebakritičnosti. To superpresvedčenie že sú naj a nad nich niet! To im závidím, fakt. Lebo ja o sebe dosť často pochybujem a potom keď zistím, kam to "dotiahli" mnohí, čo mi "vedomosťami" nesiahajú po päty ale zato majú nadnormatívne nadeleného sebavedomia, je mi to často ľúto. Ale čo, nech sa v tých predražených gýčoch majú dobre - aj tí čo to predávajú potrebujú z niečoho žiť :) A keď sa ľudia o nich prestanú zaujímať, prestanú vyliezať zo všetkých obrazoviek a časopisov. Jednoducho zákon ponuky a dopytu. O čo je záujem to sa predáva :D Ale to som tu už kdesi spomínala, že stačí nezapnúť telku keď ich vysielajú a o mesiac ich stiahnu z programu. A predvčerom to isté napísal ktosi v SME-čku :D
evina
28.03.05,10:04
:eek: závidieť Mojsejovcom?! Ale vlastne im závidím! Vieš čo? To absolútne, 1000%-ne sebavedomie postrádajúce akúkoľvek štipku sebakritičnosti. To superpresvedčenie že sú naj a nad nich niet! To im závidím, fakt. Lebo ja o sebe dosť často pochybujem a potom keď zistím, kam to "dotiahli" mnohí, čo mi "vedomosťami" nesiahajú po päty ale zato majú nadnormatívne nadeleného sebavedomia, je mi to často ľúto. Ale čo, nech sa v tých predražených gýčoch majú dobre - aj tí čo to predávajú potrebujú z niečoho žiť :) A keď sa ľudia o nich prestanú zaujímať, prestanú vyliezať zo všetkých obrazoviek a časopisov. Jednoducho zákon ponuky a dopytu. O čo je záujem to sa predáva :D Ale to som tu už kdesi spomínala, že stačí nezapnúť telku keď ich vysielajú a o mesiac ich stiahnu z programu. A predvčerom to isté napísal ktosi v SME-čku :D
Máš pravdu, ja som sa len zľakla že z môjho príspvku nevyznela irónia, lebo pre mňa oni nestoja ani za slovohttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Naďa
28.03.05,10:19
Mám manželov - majú dve s.r.o. a okrem toho majú každý svoju SZČO. Pracovať s nimi nie je ľahké. Stále sa niečo dopĺňa, niečo prerába, niečo omeškáva. Proste jedna radosť. Teraz som situácii, keď mám daňové priznania jednej s.r.o. a obe SZČO a končím druhú s.r.o. Niečo mi "trklo" a overila som si, či faktúry, ktoré pobehujú medzi nimi, sú zúčtované aj u odberateľa, aj u dodávateľa. Výsledok? Ako asi očakávate. Treba prepracovať obe SZČO, pretože je tam po 1 faktúre. Viem, že je to aj moja chyba, mohla som sa na to pozrieť skôr. No na druhej strane, je to aj ich chyba. Vystavili len jednu fa pre dodávateľa a odberateľ (SZČO) im ostal visieť.

Ako by ste urobili Vy? Prepracovať DP grátis? To sa mi nevidí, nie je to len moja chyba. Asi by sme sa mali dohodnúť na cene za prepracovanie. Čo Vy na to? DP za SZČO som im už odovzdala a pravdepodobne ich odovzdali aj oni.
Určite budú oponovať tým, že som to mala ustriehnuť ja. Ale keď sú takí chaotickí. Posledné doklady do jednej s.r.o. mi doniesli vo štvrok.

Mám hlavu v smútku.
M0NIKA
28.03.05,11:52
A kamátka ak podniká v obchode, Ti predá lacnejšie ako iným?Nerobí v obchode. Ktovie, ako by to bolo v takom prípade... :)
ondrejvla
28.03.05,14:58
:eek: závidieť Mojsejovcom?! Ale vlastne im závidím! Vieš čo? To absolútne, 1000%-ne sebavedomie postrádajúce akúkoľvek štipku sebakritičnosti. To superpresvedčenie že sú naj a nad nich niet! To im závidím, fakt. Lebo ja o sebe dosť často pochybujem a potom keď zistím, kam to "dotiahli" mnohí, čo mi "vedomosťami" nesiahajú po päty ale zato majú nadnormatívne nadeleného sebavedomia, je mi to často ľúto. Ale čo, nech sa v tých predražených gýčoch majú dobre - aj tí čo to predávajú potrebujú z niečoho žiť :) A keď sa ľudia o nich prestanú zaujímať, prestanú vyliezať zo všetkých obrazoviek a časopisov. Jednoducho zákon ponuky a dopytu. O čo je záujem to sa predáva :D Ale to som tu už kdesi spomínala, že stačí nezapnúť telku keď ich vysielajú a o mesiac ich stiahnu z programu. A predvčerom to isté napísal ktosi v SME-čku :D
Ľubka, teraz si určite povedala za nás všetkých to, čo si myslíme!!!!!! Máš u mňa hviezdičku! Je pravdou, že sme chudery, keď po nociach sedíme nad dokladmi, riešime večné problémy iných, spracujeme im nielen účtovníctvo a dane, ale pripravujeme aj podklady pre úvery, ktoré mimochodom dostali práve vďaka tomu, že boli kvalitne pripravené a to je všetko v cene! A pani Mojsejová pripraví podklady k úveru a berie z neho nehorázne percentá!! A tá tupá a nadutá tvár, keď sa pozrie z výška svojej fianančnej moci, no tak to radšej vypnúť telku a sadnúť na Poradu. Tu aspoň máme pocit, že sú tu ĽUDIA!
Vlasta
iva
28.03.05,19:03
Monika, ľutujem ťa, nezávidím ti to.
Ja som dnes tiež prerábala jedno DP - podnikateľka jedno už minulý týždeň odovzdala, potom si spomenula, že tam zabudla dať jednu faktúru a tá tam vraj musí byť určite (bola aj uhradená cez pokladňu). Priniesla mi čokoládu, aby som to prerobila, no čo som mala robiť ... Našťastie to je FO.
Zuzka
28.03.05,19:06
Ivka, veď za čokoládku prečo nie :), treba urobiť radosť pani podnikateľke, že je taká láskavá. Ja by som bola zvedavá, či by ona za čokoládku dačo predala :confused:
Vedia nás ohodnotiť :(
TOKY
28.03.05,19:50
Vlani som robila jednému účtovníctvo+DP. Papiere som dostala v igelitke. Keď som už bola so všetkým hotová, napadlo ho, že ešte má doma bločky, ktoré ešte treba zaúčtovať. Takže som to musela prerobiť. Pýtala som za to všetko 4000,- Sk. Asi to bolo veľa, lebo tento rok sa neozval.
Ešte ma niečo napadlo: v roku 2003 tento dotyčný pán bol u nás vymalovať byť (trojizbový), za jeden a pol dňa bol so všetkým hotový a pýtal za to (len za prácu) 7000,- Sk. Tak kto z nás je drahý
Naďa
28.03.05,21:36
Rekaputulujem svoju tohoročnú Veľkú noc. V piatok som odovzdala DP SZČO, prijala posledné doklady pre s.r.o. za rok 2004 a pri odovzdávaní DPH mesačnému platcovi sa prišlo na to, že u neho ostali doklady za január a február. Takže som sobotu pratala a varila, nedeľu prerábala DPH a pondelok končila s.r.o. a prišla na to, že SZČO má blbé DP, pretože tam mal mať ešte prijatú a vydanú faktúru, ktorú kdesi zapotrošil. V duchu nadávam na lajdákov a poslednochvýliarov. Rozhodla som sa nechať si zaplatiť prerábané výkazy a kopec prác s nimi. Veď ak si my nebudeme vážiť vlastnú prácu, tak ako si ju majú vážiť tí, pre ktorých robíme?
Aj dobré skutky majú svoje hranice. Momentálne som asi takto napálená.
:mad::(:mad::(
evina
28.03.05,21:43
Verím Ti Naďa, daj si zaplatiť. Prispejem Ti tým, že asi pred mesiacom som jednej FO odovzdala DP. Po dvoch týždňoch zistila, že má "nejaké potvrdenie" o príjme čo s tým. Ja že veru už nič /vedela som /ovšem až po tejto pripomienke, že som mu tam dala čistý príjem - prišiel na účet a preddavky neodrátala.Nuž čo žiadna nadpráca nebola a DÚ si prilepšil http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
ormika
08.04.05,16:26
Ahojte všetci účtovníci a ekonomovia! Prečítala som si celú diskusiu, aj som sa dobre pobavila. No a kde ste teraz všetci? Pripojila by som sa k tomu cenníku. Niekedy som mala dojem, že sa s vami rozprávam a stotožňujem s vami. Tiež si neviem povedať cenu, alebo mám niekedy výčitky svedomia z určenej ceny. No čo už? Som živnostníčka a musím robiť sama na seba a bez ocenenia svojej práce nikdy nezarobím!
M0NIKA
09.04.05,12:23
Ľudia, ako odhadujete hodinovú mzdu pri "zastrešovaní", t.j. kontrolovaní účtovníkov? Inventarizácie účtov a pod.
Nevieme stanoviť paušálnu odmenu....
Denisa
09.04.05,17:04
Myslím, že 250-350 Sk nie je prehnané ;) .

Ale je to relatívne. Záleží od náročnosti účtovania vo firme...
andreaS
13.04.05,05:46
V piatok som sa uplnou nahodou dozvedela o volnom fleku uctovnicky a vcera som zistila podrobnosti.. pred chvilou mi volali, ze mam prist a dohodnut sa blizsie a tu je moj problem - kolko pytat a neprestrelit a neist pod cenu?

Sú to 3 s.r.o.-cky, jedna z toho je ceska. Slovenske su velke firmy - dost roboty, mesacny platcovia, banka denne, ceska ma menej roboty ale navyse zamestnancov. Co sa tyka ceskej firmy, tak su ochotni ma zaucit do vsetkeho.

Kolko teda pytat na pracovny pomer a kolko na zivnost /mam zivnost/?
pyton
13.04.05,06:04
Myslíš, že ty sa budeš musieť prvá vyjadriť, nebude to tak, že ti oni niečo navrhnú a tebe sa to buď bude páčiť alebo nie?

Inak, na živnosť by si samozrejme musela pýtať viac, kvôli odvodom a ďalším súvislostiam. Skús si k tomu urobiť prepočet, záv. čin. a živnosť a porovnať. A tiež si pozri dobré rady v téme plat účtovníčky.
babenko1
13.04.05,06:17
V piatok som sa uplnou nahodou dozvedela o volnom fleku uctovnicky a vcera som zistila podrobnosti.. pred chvilou mi volali, ze mam prist a dohodnut sa blizsie a tu je moj problem - kolko pytat a neprestrelit a neist pod cenu?

Sú to 3 s.r.o.-cky, jedna z toho je ceska. Slovenske su velke firmy - dost roboty, mesacny platcovia, banka denne, ceska ma menej roboty ale navyse zamestnancov. Co sa tyka ceskej firmy, tak su ochotni ma zaucit do vsetkeho.

Kolko teda pytat na pracovny pomer a kolko na zivnost /mam zivnost/?A na všetko budeš sama? Či vás tam bude viac a ty budeš účtovať len niečo? Tá cena sa odvíja od hlavne od toho. Ale myslím, že v pohode nejakých 25tis. na TPP...a na živnosť aj viac... treba zarátať aj odvody, dane...
brm
13.04.05,06:20
V piatok som sa uplnou nahodou dozvedela o volnom fleku uctovnicky a vcera som zistila podrobnosti.. pred chvilou mi volali, ze mam prist a dohodnut sa blizsie a tu je moj problem - kolko pytat a neprestrelit a neist pod cenu?

Sú to 3 s.r.o.-cky, jedna z toho je ceska. Slovenske su velke firmy - dost roboty, mesacny platcovia, banka denne, ceska ma menej roboty ale navyse zamestnancov. Co sa tyka ceskej firmy, tak su ochotni ma zaucit do vsetkeho.

Kolko teda pytat na pracovny pomer a kolko na zivnost /mam zivnost/?
tá česká firma pofrčí podľa českých zákonov? zamestnanci podľa akého zákonníka?a koľko ľudí?
andreaS
13.04.05,06:42
babenko: prvy mesiac budem chodit len na 4-5 hodin doobeda /mam este teraz jednu firmu kde musim sediet a dalo sa s nimi dohodnut ze by im to nevadilo, je to len na to obdobie jedneho mesiaca takto/ a potom zrejme na cely den. Sama by som tam nebola - este jedna uctovnicka, starsia pani, co ma vybornu orientaciu, tak ona by ma vsetko ucila

karkulka: ceska firma vsetko podla ceskych zakonov. Pocet zamestnancov netusim, lebo ze do zamestnavania ich tlacia zakony, ale su stavbari..

na druhu stranu, ja budem tuto pani ucit ako sa pracuje s programom a potom ze mam byt po case schopna ju plne zastupit.. podla mna je to obrovska zivotna ponuka, nechcela by som o to prist

A este sme sa dohodli, ze teraz si ja neplatim do socialnej, tak do konca roka by to islo cez faktury a potom ak budu obe strany spokojne urobime pracovny pomer.
Jana Motyčková
13.04.05,06:53
Myslíš, že ty sa budeš musieť prvá vyjadriť, nebude to tak, že ti oni niečo navrhnú a tebe sa to buď bude páčiť alebo nie?

Inak, na živnosť by si samozrejme musela pýtať viac, kvôli odvodom a ďalším súvislostiam. Skús si k tomu urobiť prepočet, záv. čin. a živnosť a porovnať. A tiež si pozri dobré rady v téme plat účtovníčky.Kedysi som prepočítavala náklady (mzdy+odvody) zamestnávateľa na jednu odpracovanú hodinu (tak, že aj dovolenka, náhrada príjmu pri PN je náklad na zvyšok odpracovaných hodín) a vyšlo mi, že len tento "mzdový" náklad je cca o 80-90% vyšší ako je hrubá mzda zamestnanca. T.j. aj keď nepočítam ďalšie náklady, firma bez zvýšenia svojich nákladov môže ponúknuť živnostníkovi o 80% viac ako je hrubá mzda zamestnanca. Z tohoto treba vychádzať, keď vám niekto ponúka živnosť namiesto zamestnania.
brm
13.04.05,06:55
no neviem neviem, tie české zákony mi dáko nejdú pod fúz...neviem ako účtovníctvo, ale niektoré veci v oblasti sociálnej a daňovej/myslím teraz na mzdy/ majú debilnejšie vymyslené ako my a to už je teda čo povedať...a na akom programe to chceš robiť? český HUMAN by ti možno bodol...neberieš trošku moc na rohy, beránku?
andreaS
13.04.05,07:02
karkulka: baran veru som :))) ta ceska firma ma za rok 1 zakladac. A ze na to maju este kohosi, kto by s tym pomahal. Sme vlastne na 3 uctovnictva 2.. maju este aj jednoduche ale to robi spolu so mzdami dalsia uctovnicka.. na druhu stranu som clovek, ktory sa neboji chytit prilezitost za pacesy a radsej budem drztit uzitocne zakony ako chodit do skoly a nemat nic .. a za skusku nic nedam
pyton
13.04.05,07:12
Somij, aj som si myslela, že je to až toľko! Ktovie, či to firmy v praxi rešpektujú, či nedávajú na živnosť práve toľko, čo aj hrubý príjem, ja mám skúsenosť že dokonca o viac než polovicu menej!!! Ale zas to tu bolo vykúpené "voľnosťou", že tam človek nemusel byť 8 hodín.
pyton
13.04.05,07:15
andreas, to je dobré, že tam nebudeš sama a máš sa od koho učiť. Už to je veľké plus a ďalej sa uvidí a potom prispej dobrými radami na poradu, nech aj my sa učíme :) :) :D
aladin
13.04.05,10:21
Tak vyjadrím sa aj ja . Od 1996 mam živnost na uctovnivtvo, Podnikam popri zamestnaní. To zdoraznujem len preto lebo iba z toho by som asi nevyžil…( vlastne vyzil vsak aj z minimalnej mzdy sa da vyžiť)No snad cenník : JU : DP je gratis. Ale za uzavierkové operacie sa platí cca 2000 sk. Je to v cleneni asi nasledovnom - uzatorenie pomocnej evidencie, uzatvorenie uctovných kníh, archivacia účtovných dokladov (na cd) , archivacia učtovných operácií, výkaz majetkoch a zavazkoch, prijmoch a výdavkoch, Prenos počiatocných stavov na nový rok , otvorenie účtovných kníh v novom rokuvzpracovanie internej smernicwe o vedení účtovníctva cca5-8 stran, ostatne účtovné službzu a operacie, príprava podkladov na danove priznanie…. Spolu tieto ciastky cinia cca 1900-2500 sk pricom zdoraznujem novým zakaznikom ak som im učtoval priebezne že 1.rok maju z tejto čiastky 30 percent zľavy.Samotne uctovanie počet zápisov v penaznom denniku 19-23 sk, (vacsonou mesacne 1400-2400 sk) u platcov dph je to viac ale nemam firmu ktora by mala nad 23 sk položkuPomocna evidencia – zapisy napr v knihe doslých , vyslých faktur ,knihe zavazkov pohladavok u platcov dph doteraz bez zapisov v knihe zavazkov a pohladavok tam je cena od 6,5 do 8,5Doteraz výpocet miezd bol v cene. od januara v cene výpočet miezd pre 2 zamestnancov od 3 zamestnancov – vrátane za 1 zamestnanca 50 sk ale uvazujem o ciastke 120-150 sk pravdepodobne až od dalsieho roka alebo pri rovnakej cene 50 sk za zamestnanca ale za vsetkých.V cene je prihlasovanie, odhlasovanie na poistovniach, rocne zuctovanie ...proste vsetky veci so mzdami.Okrem toho platci dph mesačný : platia 75 sk za priznanie, stvrťrocny 150 sk za priznanie.Okrem toho zasielam od 2004 výkazy do poistovní doporucene cenu 22 , resp 25 sk mi platí zakaznik...t.j. riadne to vyfakturujem.PU som zacal od roku 2004 uctovat. Teoreticky som to ovladal prakticky nie.Tak je cena za účtovný zápis v denníku od 25 do 38 sk , s tým že ak to nedosiahne paušal 3350 sk tak saplatí pausal.Pri uzávierkových pracach struktura podobna ako pri JU tam je cena od 1.900 do 5000 podla objemu. Za rok 2004 to bolo u jednej firmy 2600, sk u druhej 3200 sk samozrejme aj tu 1 rok este minus zlava.Mam množstvo nejasnosti este ale akonahle budem istejsí ... ak bude nieco take.. tak novu sro nezoberiem pod pausal min. 4200 skV poslednom case 2-3 roky prace mam dost beriem nových klientov lahko... ak sa im nepaci mozu ist o dom dalej. Tvrdim o sebe že som ustretový , ale vsimol som si čím som ustredovejsí tým viac ma využijú. Nehovorím že som lacný , ale keby som chcel z toho vyžit asi by som musel ist s cenou hore tak 8-15 percent. Ceny od 1996 som nikdy nezvysoval každý rok a ked bolo zvýsenie nikdy nebolo viac ako ½ inflacie. Pracujem len doma po poobediach , vikendoch, februar , marec, april aj po nociach. Dovolím si vsak tvrdiť že ak niekto robí uctovnictvo za 5 sk položku ako som tu precítal vyssie, tak bud nemusi z toho vyžit bud ma malu režiu. Ja mam oficialny softver, podnikatelske auto , chodím na skolenia (napriek tomu že i v praci som uctovník a aj odtial cca 1 x rocne idem na nejaké skolenie) , neberiem žiadne peniaze nacierno... ak niekto takto podnika tak nech mi nevravi že z 5 sk na položku u danej firmy dosiahne zisk. Jasne u jednej firmy 5 sk u inej 15 sk za položku. V roku 1998 som chcel ukoncit podnikanie a ccel som že postupim svojich klientov nejakemu uctovnikovi tak som zasiel na zaklade inzeratov k viacerým som prisiel to čo mi ukazovali nebolo tip top.. a predpokladam že mi ukazovali tie lepsie veci. aRaz mi jeden nový zákazník., ked som mu vypisoval doklad o zaplateni povedal že on nechce bloček ... a kolko to je bez bločka , tak som mu povedal rovnaku sumu a povedal že ked nechce bloček nech to vyhodí. Pan velký podnikatel to velkým gesto roztrhol.... Asi bol spokojný lebo prisiel aj o rok ...ale nahanal kazdú jednu korunu. A predložil mi moju fakturu a povedal že stratil doklad o zaplatení J)) nic som nepovedal... ale bolo to nad 10. tisíc ja som to mal v uctovnictve, on to (vlastne ja) aj zaslal na danový urad (oznamenie o vyplatení nedanej ciastky nad 10.000. ale keby som som si u seba nepriznal ... no proste nemam rad čer notyNo a odvtedy sa stal platcom dph a pravidelne mesacne mi nosí doklady.Snad este jedna vec ak mi donesu doklady na spracovanie 1 x rocne nikdy nedavam zlavu a neplatia menej kolko by platili pocas roka... a to poviem aj im. Ja mam zaujem na tom aby som celý rok mal co robiť a nie iba jednorázovo na koniec roka.
ik-a
13.04.05,16:43
karkulka: baran veru som :))) ta ceska firma ma za rok 1 zakladac. A ze na to maju este kohosi, kto by s tym pomahal. Sme vlastne na 3 uctovnictva 2.. maju este aj jednoduche ale to robi spolu so mzdami dalsia uctovnicka.. na druhu stranu som clovek, ktory sa neboji chytit prilezitost za pacesy a radsej budem drztit uzitocne zakony ako chodit do skoly a nemat nic .. a za skusku nic nedam
AndreaS mam nieco podobne. Fyzicky od piatku idem robit ceske ucto a so mzdami. To uctovnictvo mi nerobi az taky problem, horsie mozno ale iba na zaciatok budu mzdy. Oni maju jeden sanon za kvartal, su kvartalny platcovia. Maju dvoch zamestnancov. Na start som im ponukla ucto 6.000 Kc a konzultacie 5.400 Kc. Budu chodit ku nam, v pripade cesty ku nim maju pausal vyjazdu za 2.000 Kc.
P.S. Ohladne miezd alebo aj inych veci by sme mohli konzultovat problemy.
andreaS
14.04.05,06:02
dakujem Vam za rady.. no po vcerajsku som sa rozhodla nezobrat tuto pracu.. preco? momentalne sa im vidi vela, co mi maju zaplatit za skolenie a to som im dala polovicnu cenu a urobila pre nich ovela viac... a ked im je toto vela, tak tych 25 na TPP neponuknu urcite... su to 2 velikanske firmy a 1 ceska, vo vsetkych su konatelia ta ista rodina a zamestnala by ma len 1 z nich... neviem, nemam z toho dobry pocit. A este k tomu nefakturujem za vyjazd k nim - dochadzam autom do ich firmy cca 25 km tam a nazad.
evina
14.04.05,06:16
Asi si spravila dobré. Ináč ja mám zlé skúsenosti s takýmto poradenstvom. Babenku som zaučila na mzdy a JÚ, a potom p. majiteľ - jej brat, že vlastne si to budú robiť sami.
Dada
14.04.05,06:16
Tak aj ja sa podelím s Vami s mojou skúsenosťou, práve aktuálnou. Som zamestnaná v s. r. o. už 10 rok a vediem podvojné účtovníctvo, so všetkým čo treba samozrejme. 1.1.2005 sme kúpili stolársku výrobu (SZČO), pribudlo kopec roboty, predtým sme výrobu nemali. No moji nadriadení si myslia, že priplatiť mi za to netreba, veď je to jedná firma. Ale že účtovníčka tej SZČO dostávala 5.000,- na ruku mesačne a to ich jednoduché účtovníctvo odflákla jedna radosť, to ma najviac štve, že človek si robí svoju robotu poctivu a nemá za ňu ani mäkké F a niekto len tak ledabolo a je "pán sveta" . Takto sa rozčuľujem už hodne dlho.
pyton
14.04.05,09:16
Dada, veď sa ozvi, priprav si k tomu komentár a to nie je možné, že by to nepochopili.
Keď to predtým bola robota za 5000,-. /Tak povedz, že im vyjdeš v ústrety, keďže......tak 4000,-/ Keď sa neozveš hneď, potom je k tomu ťažko. Ale môžeš to ešte zdôvodniť, že si sa teda pokúsila, ale že je toho naozaj viac a tak...:)
pyton
14.04.05,10:21
Aladin, napísal si tu pekný rozbor. Tá cena za DP DPH je podľa mňa nó,taká divná, tak tam by som uvažovala, že buď nič a máš to v cene spracovania evid. DPH a keď zvlášť, tak aspoň s pridaním jednej nuly k tvojím cifrám. A podľa mňa kľudne môžeš pri účtovaní za položku, za KAŽDÚ položku pýtať rovnako. Aspoň toľko môj názor.