michaela329
13.03.17,19:14
Zdravím, máme takýto problém, rozhodli sme sa stavať dom, dali sme si vypracovať projekt, pozemok som mala od rodičov a začali sme vybavovať stavebné povolenie - hneď na obci nás poslali prerobiť projekt, že v extraviláne nám povolia len rekreačný objekt s celoročným bývaním, že však kvôli nám nebudú meniť územný plán. Dali sme prerobiť projekt, dostali povolenie a pustili sme sa do stavby. Začali sme rovno vybavovať aj hypotéku a tu nastali problémy, na rekreačný objekt nám bola ochotná požičať ČSOB, dodali sme všetky doklady, posudok už hotového objektu ( spolu s pozemkom nám to zatiaľ ocenili na cca 129000) a budúca hodnota bude cca 200000 EUR. Avšak máme problém s pani, ktorá schvaľuje úver - najskôr nám zamietla žiadosť s tým, že nemáme prístupovú cestu - hlúposť, veď by sme nedostali povolenie. Druhýkrát nám ju zamietla z dôvodu že ona si myslí, že to budeme prenajímať. No ako u blbých. Máte niekto podobnú skúsenosť? U koho ste riešili financovanie stavby, za podobných okolností? Rozpísala som sa, avšak toto je celkom špeciálna situácia, tak budem rada, ak sa niekto ozve.
buchač
13.03.17,18:59
Hm...niečo mi neštimuje.

Len ČSOB dá hypotéku ? Žeby len oni ?
Pani za prepážkou schvaľuje úver ? Žeby len ona ? Len ona myslí ?
Janci_SvK
13.03.17,19:42
V tomto prípade Vám odporúčam sa poradiť s nejakým nezávislým odborníkom na financie. ČSOB nie je jediná banka na slovenskom trhu s paní za prepážkou určite nezjedla všetku múdrosť sveta
michaela329
28.03.17,14:24
nezávislý odborník - finančný poradca, nás do tejto situácie dostal. Chceli sme jeho služby využiť aj preto, že sme nechceli mať s hypo starosti, obaja sme s manželom pracovne dosť vyťažení. nakoniec sme sa dozvedeli, že s bankou nekomunikoval, že sa mu ani len podpisovať žiadosti nechcelo chodiť - poslal kolegyňu, takto sme si "sprostredkovanú" hypo nepredstavovali, že sa nabeháme ako blázni a nakoniec nám schvália žiadosť, ktorú sme si podali osobne. Takýchto poradcov už radšej veru nie.
Janci_SvK
28.03.17,17:08
Paní Michaela, je mi ľúto, že ste natrafili na podvodníka a nie na ozajstného finančného poradcu....bohužiaľ aj to sa stáva. Aj s lekármi to máte rovnako, jeden je dobrý, druhý zlý a takého treba vymeniť...tiež pracujem a nemám čas behať po bankách a poisťovniach a preto sa vždy obrátim na môjho poradcu, ktorý to rieši za mňa....netreba všetkých hádzať do jedného vreca
jelalim
28.03.17,18:29
1. ked stavas dom, tak stavaj dom a nie rekreacny objekt.
2. stavat rekreacny objekt, ze zaklad neuspechu, hlavne ak nemate peniaze a potrebujete 200.000 pozicat.
3. Neverim, ze ste dostali stanovisko, ze zamietnute, lebo si myslime ze to budete prejanimat. Toto su veci, do ktorych sa banka nestara.
4. Ako vyzera v skutocnosti ta pristupova cesta? Nie je to v skutocnosti vyjazdena lesna cesta z 84majitelmi ostatnych lesov, poli a rekreacnych objektov?
Janca1234
05.10.17,10:10
môžem sa spýtať ako je to s týmito prístupovými cestami? Riešim problém s kúpou rekr.chaty, s tým že ju chcem do banky založiť kvôli hypotéke, problém je že prístu. cesta nie je značená na žiadnej katast.mape pritom tam reálne tá cesta je a vedie ale cez pozemky ktoré nemajú žiadneho majteľa.....
Ako toto posudzuje banka?