michal28
14.03.17,16:39
Dobry den,

rad by som sa opytal ak mam prijem z CR ale zaklad dane (riadok 34) mam len vo vyske 1403 euro, znamena to teda, ze nemusim podavat danove priznanie ?

Daňové priznanie typ A je povinný podľa § 32 zákona podať každý daňovník, ktorý dosiahol príjmy len zo závislej činnosti (§ 5 zákona), ktoré sú predmetom dane, presahujúce 50 % sumy nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, t. j. za zdaňovacie obdobie roku 2016 presahujúce sumu 1 901,67 eura [§ 11 ods. 2 písm. a) zákona], okrem príjmov, ktoré sú od dane z príjmov oslobodené, ak
- plynuli od zamestnávateľa, ktorý nie je platiteľom dane ani zahraničným platiteľom dane,
- plynuli zo zdrojov v zahraničí

DAKUJEM.
kn-alka
14.03.17,16:44
a je to tvoj jediný príjem? musíš spočítať všetky zdaniteľné príjmy za celý rok
michal28
14.03.17,17:02
ano je to moj jediny prijem + som student
kn-alka
14.03.17,17:43
DP podávať nemusíš, nedosiahol si požadovaný príjem