Zuzička2
14.03.17,17:40
Dobrý deň, veľmi pekne by som sa Vás chcela opýtať, či by mi niekto vedel polopatisticky vysvetliť tieto pojmy a najmä rozdiel medzi nimi?

Rozumiem, že dobierka je, ak Vám príde na poštu balík, vy ho preberiete a zaplatíte. Kuriér je, ak Vám balík donesie osoba (kuriér), za ktorý tiež zaplatíte, preberiete tovar a podpíšete sa, ale čo je potom tá špedícia? Mätie ma to, lebo som počula, že špedícia môže byť aj kuriér aj dobierka, nerozumiem tomu rozdielu a na internete sa nemôžem dopátrať vhodnej odpovedi :(
Ďakujem veľmi pekne.

Pekný večer prajem!
MenoPriezvisko
14.03.17,16:46
dobierka neznamená len to, že ti príde balík na poštu a po zaplatení ho preberieš... na dobierku ti môže prísť balík aj prostredníctvom kuriéra. to máš ako ked si v eshope niečo objednávaš a máš na výber, či si to chceš dať poslať na DOBIERKU alebo PLATBOU VOPRED a cena pri doručovaní slovenskou poštou a kuriérom sa líši ale tak ako ti môže kuriér doniesť balík na dobierku alebo vopred zaplatený, to isté sa týka aj pošty. pošta ponúka zasielanie balíkov buď na poštu (vtedy si preň ideš na poštu lebo si v schránke nájdeš žltý papierik) alebo balík na adresu a rovnako ti ho kuriér slovenskej pošty doručí domov
kukučka
14.03.17,17:06
Zuzička2
14.03.17,17:20
Ďakujem veľmi pekne.
Neviem, či to už správne chápem, ale skúsim :) Povedzme, že v nejakom ESHOPE je napísané, že si máte vybrať medzi rôznymi spôsobmi doručenia, napr.
Osobný odber, Rozvoz BA a Špedícia.
Osobný odber je, že prídete na miesto, kde si tovar osobne preberiete.
Rozvoz BA znamená, že vám tovar v Bratislave roznesie kuriér a Špedícia je zaslanie balíka na poštu (buď Slovenskou poštou alebo kuriérom?)
MenoPriezvisko
14.03.17,18:04
je možné, že eshop ponúka rozvoz po Bratislave nejakou zazmluvnenou osobou (možno aj spoločnosťou?) alebo nejakým pracovníkom eshopu, aspoň tak si to vysvetľujem ja a špedícia je ako už bolo spomenuté zasielanie, takže tzn buď na poštu alebo domov na adresu, alebo akúkoľvek adresu si zadáte, do práce, ku kamoške, ku rodičom, kamkoľvek
Zuzička2
15.03.17,21:59
Dakujem vam velmi pekne obom (MenoPriezvisko a Amstrad) za ochotu, pomoc, radu a vas cas :). Obaja ste mali v niecom pravdu.
Osobny odber, Rozvoz a Spedicia tam skutocne napisane je. Spravnu odpoved uz poznam. Opytala som sa priamo v praci, mala som strach, lebo tam len zacinam a nerozumela som im prvy krat, tak, aby ma hned nevyhodili :)))
Je to naozaj tak, ze o rozvoz tovaru sa stara kurier zamestnany vo firme, roznasa ho v ramci mesta a v blizkom okoli. O spediciu sa stara kurier z inej firmy, ktory roznasa tovar mimo mesta/ niekedy aj v meste, no vacsinou mimo neho. Na spediciu si teda objednali inu kuriersku sluzbu, aby sa vsetko postihalo a odbremenili svojho kuriera.
Dakujem vam este raz. :)
Zuzička2
15.03.17,22:01
Dakujem :)