MartiNevicky
14.03.17,20:12
Čaute, chcel by som poslať balík kamošovi do Austálie. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti? Ja som totiž ešte nikdy nič neposielal mimo krajín EU a teda sa zaujímam hlavne o to ako podať zásielku, respektíve aké colné prehlásenie k tomu treba pripojiť a takisto to, že ako to je s clom v Austálii a kedy poprípade aké veľké clo bude vyrubené. Jedná sa o darček a má hodnotu cca 75-80€. Vopred ďakujem za každú dobrú radu. ;)
buchač
14.03.17,19:16
MartiNevicky
14.03.17,19:26
Chcel by som to poslať cez Slovenskú poštu, keďže je to najlacnejšie nakoľko kuriérske spoločnosti nerozlišujú veľmi malé zásielky a balíky a keďže môj by mal mať menej ako 500g tak cena s SP vychádza iba 5€ no vzťahujú sa na to následne aj papierovačky ako vyplňovanie colného vyhlásenia CN 22 / CN 23 a podobné veci. Naviac kuriérske spoločnosti takisto neriešia otázku cla v danej krajine, čo by bolo dobré takisto vedieť skôr než odošlem zásielku. Preto som bol zvedavý či s tým nemá niekto praktické skúsenosti.
taiko
15.03.17,05:44
neviem, co mu posielas, ale nebolo by vyhodnejsie danu vec kupit v e-shope v AU a dat mu to tam poslat ?
vicktor
15.03.17,07:40
Toto sa mi zda ovela komplikovanejsie nez taiko okomentoval pri otazke.
Nevieme CO chces poslat. Niektore veci nemusia byt povolene.
Oliwa
15.03.17,08:28
Do 2 kg to môžeš poslať ako list - doporučený, poistený...
ak to pošleš ako balík, pôjde to cez preclievaciu poštu 0900 v BA
http://www.posta.sk/
buchač
15.03.17,09:15
To čo za dilino nesúhlasil ?

Zadávateľ si zadá "problémovú" otázku..že :
- akomá poslať
- aké clo
- aké lajstrá
- aké iné onačiny...

Ale šak každý bežne každý deň posiela zásielku ku klokanom.
Kuwa...včul mi napadlo. Nechcel by, aby niekto za neho všetko vybavil ? Ale šak môžem aj ja...ešte aj nejakú íčovinu pošlem aborigencom.