valaliky1967
15.03.17,18:40
nechcem sa zúčastniť hromadnej akcie v škole do zahraničia, ktorá je platená cez sociálny fond, a za ktorú si ešte musím doplatiť, je možné, že namiesto mňa pojde rodinný príslušník od kolegyne, ktorý bude mať zaplatený výlet z mojho limitu
ivka70
15.03.17,17:44
Cerpanie socialneho fondu nie je narokovatelne a ani sa nedeli na jednotlivych zamestnancov rovnako. Nieco take ako tvoj limit v SF neexistuje.
Cerpanie SF urcuje zakon a interna smernica, nikde nie je napisane, ze je povinnost nejaku cast vycerpat kazdym jednym zamestnancom.
Ci zamestnavatel prispieva z SF rovnako na zamestnanca aj na rodinneho prislusnika si musis nastudovat v tom internom predpise.
valaliky1967
15.03.17,17:52
dakujem, ale chcem vedieť, či može cudzí človek ísť na výlet namiesto mňa a bude mať ten výlet zaplatený zo sociálneho fondu, pretože na výlet nechce ísť veľa kolegov a tak, aby sa autobus naplnil je možné pozvať hocikoho /napr. rodinného príslušníka, kamaráta,.../
ivka70
15.03.17,17:54
este raz - nastudovat so to musite v pravidlach cerpania SF u vasho zamestnavatela
zakonny problem v tom nie je, SF mozu cerpat aj rodinni prislusnici
nemozu tam ale napisat zamestnanca, ten by prispevok musel mat zdaneny a asi tazko moze mat zdanene nieco, co necerpal
valaliky1967
15.03.17,18:09
lenže sa už u nás stalo, že namiesto kolegyne zo školy bol cudzí človek na výlete a neplatil nič viem o tom , bolo to zahladené, a interné pravidlá SF? ešte som to ani nevidela