zuzana_27
15.03.17,19:33
Dobry den.

Pri kon. Jadra chceme osadit geberit. Jedna sa o but na 3.posch a zaroven najvyssom v panelakovom dome. Dovernicka bola u nas a ked si to vsimla povedala ze geberit nesmieme mat ze predsa pri tak vysokej stene nebude dobre vidno na vodomer a ze ako nam ho do buducna vymenia... plus podotkla ze je vacia moznost vytopit susuedov a ze ako sa dostaneme k ventilom... jej nazor ma nezaujima ale je pravda ze toto podotkol aj pan kt. Nam mal povodne byt rekonstruovat. Teraz nam robi ina firma a ta prekazky nespomenula.

Ake mate skusenosti vy? Je geberit naozaj hrozbou pri vymene vodomerov?
sito
16.03.17,00:02
Ty vodomery nepotrebuješ, nie sú tvoje slúžia na spoločný účel domu, rozpočítanie spoločných nákladov za vodu a teplo vo vode, ventily tiež. Ak niečo firma do..., vlastník bytu je zodpovedný, že odborne neumožnil... montáž meracích zariadení v byte, svojom.
chandler
16.03.17,06:09
pana ktory povedal, ze tam nemozete dat geberit lebo sa nedostanete k vodomerom a ventilom ste vymenili za nejakych exotov, ktory s tym problem nemaju? :) tak uz je to vyriesene, nie? :) ale vacsinou sa to robi tak, ze sa pri rekonstrukcii presunu vodomery aj ventily vyssie, aby boli pristupne aj po rekonstrukcii.
taiko
16.03.17,06:27
Ja len tak ludsky. Kedze v tom dome nebyvas sama a domova dovernicka, je tak nejak zastupkynou vsetkych, co v tom dome byvaju, tak by Ta jej nazor mozno mohol zaujimat. ;)
Neber to prosim nijak zle, ale tu v http://www.porada.sk/t295727-kto-uhradi-opravu-poskodenej-stupacky.html#post2939228 sucinnost inych ziadas, Ty ju vsak pri budovani toalety odmietas ?
Nehovoriac o tom, ze mozno budes o chvilu zakladat temu a dovolavat sa pana boha a spravodlivosti, kvoli tomu, ze si musela burat zachod, kvoli vymene ventilov ;), ci nemoznosti odcitat stav vody ;)
zuzana_27
16.03.17,11:32
Ja vodomery mozno naozaj nepotrebujem... Ale myslim ze kazdych 5 - 6 rokov sa menia. Ak sa pracovnik kt. ich bude menit nebude mat moznost dobre k nim dostat, asi ma to bude trapit.
zuzana_27
16.03.17,11:35
1/2 tvojej odpovede je ironicka a pritom nic o tom nevies. Pre tvoju info, aby si sa mal moznost zamysliet sa nad svojou odpovedou - islo o 2 stavebne firmy. Pan kt., ma na tuto skutocnost upozornil, mal vsak "profesionalny pristup" typu: poslite mi cenovu ponuku od druhej firmy a ja vam potom vypracujem moju... Sorry, uprednostnila som firmu ktora nerata ceny podla inych firiem a necuca si ceny z brucha. A dalsia vec, vela ludi ma geberit - vela ludi v bytovkach, preto som chcela vediet ako to mozno riesit aj u nas.
zuzana_27
16.03.17,11:44
Neberem to zle, neboj sa :) Tvoja odpoved je tak osozna ako prva 1/2 odpovede od chandlera.

Kazdy domovnik je automaticky dobry a znaly domovnik ano? Toto si mal na mysli?

A prepac, co odmietam??? Opravit nieco na co sa setri do fondu oprav? Prestuduj si napr zakony co to je spolocny priestor, a co je tvoj majetok - v ramci bytu, bytoveho domu.
taiko
16.03.17,11:49
prepac, ze som nedal odpoved, ktora by sa Ti viac pacila ;)
dmc
16.03.17,14:58
Kedze ste na najvyssom poschodi tak rozvody vody (tepla) uz nepokracuju na vyssie poschodie a preto aj uzatvaracie ventily ako aj merace su pravdepodobne umiestnene v dolnej casti bytoveho jadra a nie ako maju susedia (ktorym pokracuju rozvody) vyssie.

Treba sa realizacnej firmy spytat ci nebude problem z vymenou uz tam umiestnenych meracov /ventilov . Najlepsie Vam to zodpovie iba ten kto pozna priamo tvar miesta - staci posun o 2 - 3 cm a moze to vyhovovat - ale to sa neda takto spoza PC urcit. Ak je to potrebne tak treba posunut merace (ventily) ak je to mozne a ucelne ale opatovne je potrebne rozhodnut sa po obhliadke miesta.
chandler
16.03.17,15:36
ved to ako sa to ma riesit u Vas som napisal. ten pan sa asi celkom vyznal, ked sa mu nechce robit ponuky lebo vie ze vzdy tu bude lacnejsia firma co v pohode zastavia merace aj ventily :)
sito
17.03.17,13:29
No isto, že nie, nepotrebuješ ich. Ale, si povinná ich umožniť namontovať na spoločnom zariadený domu, rozvodov vody, teplej vody do jednotlivých bytov za uzáverom, ventilom, uzavieracím. Teplá voda 4 roky, studená 6 rokov povinnosť je to správcu domu, družstva u vás. To, čo si napísala, to ťa nebude trápiť, ale bude ťa trápiť uplatnenie si práva ostatných spoluvlastníkov domu, jeho spoločných zariadení domu a tvoje náklady za vodu a teplo v teplej vode. Potob by si pochopila, že myslieť je treba, treba aj dopredu. Inak to môže byť v prd..., že?
zuzana_27
17.03.17,16:58
Tak som to aj myslela, ze ma to zacne trapit ak to problem bude. chcela som pocut ci je klasicke riesenie osadit geberit a o ine sa nestrat, alebo prave hned aj podniknut dalsie kroky (posunutie vodemerov...)
sito
17.03.17,20:22
Práve to posunutie, o to ide. Studená voda konečná u teba, teplá točňa je u teba. Treba odstaviť vody a predĺžiť potrubia nad ten geberit,, aby bol k ním prístup, kedykoľvek, k studenej najmenej šesťkrát, a k teplej štyri krát. Zvyčajne dva krát do roka, revízia ich funkčnosti je robená.
afrikánka
17.03.17,22:04
Ja sa síce nevyjadrím priamo k zadanej otázke.....prístupu k vodomeru, ale možno ponúknem alternatívne riešenie.
Pred časom sme modernizovali WC. Tiež sme uvažovali nad geberitom, či domurujeme, vznikne odskok, uberie to na rozmere a to všetko ostatné okolo geberitu. Našťastie som objavila na internete, pre mňa novinku - kapotované WC a bolo rozhodnuté. Uhladený, minimalistický vzhľad, prístup k nádržke, dobrá cena, žiadne murovanie, pôvodný obklad aj dlažba bez zásahu. Od návštevníkov, ktorí WC použijú len obdiv a pochvala.