va1ke
14.07.06,08:29
Ahojte práve sa mi dostal do ruky doklad z RP na ktorom nieje vyčíslený základ dane. Je to porušenie zákona o DPH § 71 ods. 2 pís. g.
Neviete mi poradiť ako by mi to dodávateľ vedel opraviť. Môže mi tam ten chýbajúci základ dane dopísať rukou a podpísať sa že opravil?
Milan Benka
14.07.06,07:09
Ahojte práve sa mi dostal do ruky doklad z RP na ktorom nieje vyčíslený základ dane. Je to porušenie zákona o DPH § 71 ods. 2 pís. g.
Neviete mi poradiť ako by mi to dodávateľ vedel opraviť. Môže mi tam ten chýbajúci základ dane dopísať rukou a podpísať sa že opravil?

Môže... a doporučil by som dodávateľovi uviesť to do poriadku, aby sa vyhol sankciám z DÚ..
va1ke
14.07.06,07:13
Práve som si všimla, že ani register tam nená uvedený a na pečiatke má zlé DIČ (staré). Čo v takomto prípade, môžem si odpočítať DPH keď mi opraví ten základ ale toto bude chybné?
Zuzka
14.07.06,07:15
Ak tam nemá údaje v súlade so zákonom, tak si DPH nemôžeš odpočítať, treba ísť za ním, nech Ti to opraví alebo vystaví faktúru.
va1ke
14.07.06,07:18
No však to je to. Tých dokladov je asi tak desať. Tak sa teším na to ako bude mudrovať. Inak ďakujem za odpovede.
Paula
14.07.06,07:28
No však to je to. Tých dokladov je asi tak desať. Tak sa teším na to ako bude mudrovať. Inak ďakujem za odpovede.

mimotemy ...., rada by som ho videla, ako bude mudrovať, až bude mať kontrolu:cool:
va1ke
14.07.06,08:03
mimotemy ...., rada by som ho videla, ako bude mudrovať, až bude mať kontrolu:cool:


mimotemy mám takú skúsenosť, že keď niekoho upozorním, že niečo vystavil zle tak mi vynadajú, že som múdra. ale keď im príde kontrola tak majú sklopené uši.