maminka888
16.03.17,03:42
S manzelom sme zacali prerabat dom, ktory zdedili jeho rodicia. Tento dom bol prazdny a bol nam ponuknuty od nich. Pred svadbou si manzel zobral spotrebak. Ten ale samozrejme nestacil, platilo sa z jeho vyplaty, a mojej marodky. Mali sme majstra plateneho na ruku, viem je to chyba a aj dost materialov od ktorych tiez blocky nemame. Lenze moja svokra stale menila nazor na prepis. Raz prepise, potom nie, potom svokrovu cast, potom zase nic a takto dookola kym ma to neprestalo bavit pocuvat a povedala som ze chcem aby nas vyplatili, no v tom zacala tvrdit, ze ona nam to nekazala prerabat, preco by nas mala vyplatit. Robi psychicke natlaky na manzela, skrachovalo nam kvoli nej manzelstvo. Od pravnika viem ze mame narok na peniaze o ktore sme dom zhodnotili resp. investovanu sumu, lenze ona ma chce o vsetko obrat. Manzela proti mne postvala. A ja so syncekom musime zit u mojich rodicov. Je dobre podat trestne oznamenie na policii na nu, alebo ist za pravnikom?
Tweety
16.03.17,06:55
Navštíviť právnika.
Mária27
16.03.17,17:55
Pri trestnom oznámení by si musela najmä definovať trestný čin alebo prečin, ktorý sa mal stať. Skús ho pomenovať podľa trestného zákona - prikladám.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2005/300/20170101
buchač
16.03.17,18:06
Link som teraz nečítal...nechce sa mi. ;)
Ale dalo by sa uvažovať o trestnom čine "Bezdôvodné obohatenie"....či ?
Mária27
16.03.17,19:24
to nie je trestný čin - to sa rieši cez občianske právo.
Trestné činy sú vymenované v tom linku.
dmc
16.03.17,19:27
Tento skutok nesplna trestno-pravnou rovinu - takze trestne oznamenie bude pravdepodobne (viac ako iste) odmietnute. Ide o obciansko-pravne konanie. Takze navstivit pravnika a vypracovat podanie na sud