Zuzka2510
16.03.17,09:52
Dobrý deň prosím Vás o radu ohľ. ochrany os. údajov. Sme stavebná firma kde osobné údaje sa používajú s poisťovňami, daň. úrad, exekútor , súdy, prac. zdrav. služba, školiace strediská a používame ich ešte aj pri verejnom obstarávaní, kde prikladáme ich osvedčenia ( dátum narodenia neuvádzame) Ešte v roku 2009 som bola na školení o ochr. os. údajov, kde nám bolo vydané osvedčenie platné podľa zákona 428/2002 čo už neplatí. V tom čase som aj zaslala prihlášku zodpovednej osoby na úrad keďže ja pracujem s os. údajmi, ale teraz tento zákon už neplatí a teraz neviem či mám niečo oznamovať alebo nie. Skúšku o zodpovednej osobe nemám a ja neviem či to potrebujem mať keďže som mzdárka. Bezpečnostný projekt som si vypracovala. Veľmi Vás prosím o radu ďakujem
karka
16.03.17,09:15
Stačí ak Ty, ako oprávnená osoba budeš poučená v zmysle Zákona č. 122/2013 o ochrane osobných údajov. Pokiaľ nie je vo firme viac ako 20 oprávnených osob....
Zuzka2510
16.03.17,09:20
Čiže nič nemusím nikam oznamovať? A čo sa týka verejného obstarávania tak toto sa musí oznámiť? Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.17,11:10
Z pohľadu PaM je to ošetrené, bezpečnostný projekt máte a zodpovednú osobu nemusíte mať. Ako píše Karka, kto pracuje s osobnými údajmi, musí mať písomné poučenie.
Bolo by ale zaujímavé vedieť, či sa môže/nemôže stať, že Vám dodacie listy bude potvrdzovať (budete získavať podpis a číslo OP) fyzická osoba - zamestnanec odberateľa. V takom prípade by ste nemali právny základ pre spracúvanie týchto údajov a potrebovali by ste súhlas tejto dotknutej osoby.
Zuzka2510
16.03.17,11:17
Ďakujem pekne