tanusik
16.03.17,14:47
Pekný deň, poprosila by som poradiť.
Náš zamestnanec, kt. sme zrážali preddavky (nemal podpísané vyhlásenie a mal celoročný príjem 2400,00 ) občan Maďarska, si musí podať daňové priznanie FO typ A na SLOVENSKU..... ale robím mu ho ja...na základe Potvrdenia o zdaniteľ.príjmoch som vypísala, všetko čo trebalo, tým, že si teraz uplatnil NCZD bude mať preplatok.....a teraz neviem..v časti X. Oddiel
čo napíšem do riadku "štát dańovej rezidencie" ....?? Slovenskú republiku? a do riadku 78 ten príjem, čo je uvedený v potvrdení na r. 01 (Lebo iný nemal)
Ďakujem.
ivka70
16.03.17,13:53
preco si musi podat DP na SK? Preco mu neurobis RZD? je danovym rezidentom SK alebo HU? to musi vediet, nemozes tam napisat nieco ,co si myslis ...
tanusik
16.03.17,14:33
No lebo keď sme ho príjimali, tak som mu nedala podpísať vyhlásenie a istá múdra pani z daňového mi povedala, že potom si spraví DP typu A ... no a teraz ma samozrejme nepožiadal.....takže zato mu neurobím, ibaže by som mu povedala, žeby akože spätne mi vyplnil žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania. :) :)
No áno, musím vedieť, ale ako to zistím, trvalý pobyt ma v HU, dochádza ku nám denne do práce, má tam dom, manželku, rodinné záujmy, nepoberá tam, nič, lebo je zamestnaný u nás... to znamená, že by mal byť štát Maďarsko ako štát daňovej rezidencie. jooooj....
ivka70
16.03.17,17:33
jednoduchsie je urobit mu RZD, dat mu podpisat ziadost spatne, DP nech si poda sam z celosvetovych prijmov tam, kde je rezidentom, ked denne dochadza, je to urcite HU
ivka70
16.03.17,17:35
Urobte mu RZD, kde mu nezdanitelnu cast zakladu dane uznate a zaplatenu dan vratite v marcovej vyplate.
RZD mu date ako podklad k DP, ktore si on poda v Madarsku (ak ma taku povinnost)
tanusik
17.03.17,08:47
som z toho fakt zmätená....teraz som volala na Finančnú správu a pani mi povedala, že je daňovým rezidentom SR a má si podať on daňové priznanie typu A z celosvet. príjmoch na Slovensku na základe nášho potvrdenia o zdaniteľných príjmoch.