luckeysoon
16.03.17,19:00
Dobry den, som zivnostnik a mam niekolko otazok.

1. Mam na danovom urade nahlaseny ucet na podnikanie v banke ZUNO. Kedze ZUNO konci, idem si otvorit ucet v inej banke. Kde vsade a dokedy musim oznamit zmenu uctu?

2. Ak dnes mam u zakaznika vystavenu fakturu, na ktorej mam uvedenu banku ZUNO, zajtra si zalozim ucet v inej banke a nahlasim ho na DU, ale peniaze z fakturi mi pridu este na ZUNO, nemoze s tymto nastat nejaky problem? Kedze nahlaseny uz budem mat druhy ucet

3. Trocha mimo predoslych 2 bodov. Ak som minuly rok dosiahol prijem viac ako cca. 5000€, tak mi vznikla povinnost platit socialne odvody. Musim sa sam prihlasit na SP alebo mi to SP oznami automaticky?

Dakujem velmi pekne
Anik
16.03.17,19:30
Ak platíš na ZP a aj SP to si vyžaduje doplniť ide to na výkazoch
DÚ - Lehota je do 30 dní odo dňa, keď tieto zmeny nastali. Daňovému úradu je pritom potrebné oznámiť všetky účty, na ktorých sa vedú peňažné prostriedky vzťahujúce sa na podnikanie – bežné účty, ale napr. aj termínované účty.
2. Je samozrejme, že platby budú dobehovať na účet v ZUNO nie je s tým žiadny problém
3. Ak si dosiahol príjem viac ako 5298 € za rok 2016 vzniká Ti povinnosť platiť odvod na SP , teraz myslím že Ti pošlú list sami -
Ak si podal DP k 31.3.2016 povinnosť platiť odvody Ti vznikne k 1.7.2016 ak využikeš odklad do 30.6.2017 - povinnosť Ti vznikne 1.10.2017