ynteligent
17.03.17,09:56
Zdravim Vas,

V polovici februára som rozviazal riadny pracovný pomer dohodou zo strany zamestnanca. V dohode o ukončení ktoru mi dali podpisat, je uvedene, že všetky záväzky zo strany zamestnávateľa plynúce z pracovnej zmluvy budú vysporiadané do konca marca.

Ked som sa na to pytal, majitel firmy mi povedal ze to sa tyka len vyplaty za februrar, co som teda akceptoval, ze nedostanem vyplatu 10 marca co je riadny vyplatny termin ale az 31 marca.

Problem jem, ze doteraz som nedostal vyplatu ani za januar (vyplatny termin 10.vebruara). Dnes je vsak 17-teho marca a ja stale nemam januarovu vyplatu na ucte.

Co teraz robit ? Poslat platobnu vyzvu za mzdu za januar ? Alebo cakat do 31.marca ? Alebo nieco ine ? Majitelovi sa nejak neviem dovolat.... poradaci poradte...

Dakujem, Peter
misoft
17.03.17,09:26
Počkaj do konca marca. Ak nenabehnú obe výplaty, odošli mu doporučene predžalobnú výzvu na splnenie jeho povinnosti - vyplatiť mzdu. Ak nebude akceptovať, bude hrať mŕtveho chrobáka - tak vymáhať súdne.
ynteligent
17.03.17,10:12
To fakt mi nezostava nic ine ako len cakat ? Chapem to tak ze som to nemal podpisovat ? Lebo uz nejak zacinam byt na suchu s peniazmi....a ta vyplata mi dooost chyba.
evuš
17.03.17,10:16
1/ výpoveď dohodou neexistuje
2/ išlo o rozviazanie PP dohodou
3/ musíš počkať do konca marca, nakoľko si s touto podmienkou súhlasil
4/ ak Ti výplata nepríde k 01.04. vymáhaj to súdnou cestou
dmc
17.03.17,10:39
pokial neprisla vyplata za mesiac januar je moznost podat trestne oznamenie v zmysle §214 Trestneho zakona
veronikasad
17.03.17,13:38
Dohoda, ktorú si podpísal, sa vzťahuje len na výplatu za mesiac február. Za mesiac január si mal dostať výplatu v riadnom vyplatenym termíne firmy.

Pošli zamestnávateľovi písomnú výzvu s tým že ak ti do tebou stanoveného termínu mzdu nevyplatí, dáš podnet na Inšpektorát práce. Predtým si ale prever, či nemáš dohodnuté v pracovnej zmluve, že zamestnávateľ si môže za nedodržanie vypovednej doby uplatniť náhradu príjmu vo výške jednomesacneho zárobku.