JAJA11
17.03.17,13:34
Podľa zákona môže živnostenský úrad zrušiť živnosť , ak nie je vykonávaná dlhšie ako 2 roky .....
Robí sa to, alebo nechávajú takéto živnosti aj naďalej otvorené ?

Rovnako, ak má niekto pridelené DIČ z dôvodu, že chce prenajímať nehnuteľnosť, ale nepodarilo sa mu ju za viac ako 2 roky vôbec prenajať, treba zrušiť DIĆ, alebo nie?

Predpokladám, že v takom prípade nemusí podávať takáto osoba DP FO "B" a môže si dať spraviť ročné zúčtovanie alebo podať DP FO "A"?
Žabinka
17.03.17,12:47
Oznamovacia povinnosť podľa § 67 ods. 9 daňového poriadku
Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa § 67 ods. 2 daňového poriadku vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Pri zrušení registrácie je daňový subjekt povinný vrátiť správcovi dane osvedčenie o registrácii do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia o zrušení registrácie.

na toto ma upozornili na DU, pokiaľ sa nehnuteľnosť neprenajíma, do 30 dní treba zrušiť registráciu na DU plus vrátiť kartičku DIČ.. odo mňa ju pýtali hneď pri odovzdaní tlačiva oznámenie zmien, zrušenie registrácie k DzPFO..
Anik
17.03.17,13:02
JAJA11 prepáč nie je to mienené na Teba, ale vo mne to evokuje, že nebola žiadna kontrola tak sa mi nepodarllo 2 roky prenajať byt. Ty tomu veríš ja by som neverila. A ako píše Danka je tam registračná povinnosť ako pri začatí tak aj pri ukončení ináč by tu bol klondajk čo sa týka prenájmov.
A čo sa týka, že či môžu zrušiť ak nie je žiadna činnosť vykonávaná viac ako 2 roky, ešte som sa s tým nestretla
JAJA11
21.04.17,06:27
nejedná sa o špekuláciu, ja osobne odporúčam zrušiť registráciu, ak sa dlhodobo nedarí zohnať podnájomníka :-)
len máme v práci zamestnanca, ktorý kedysi robil poistenie, ale už to dlhodobo nerobí ..... Pýtal sa ma, či by mohol mať za to pokutu.... poradila som mu, aby to zrušil, ak neplánuje v tom pokračovať ..... ale pokuta sa nedáva, aspoň som sa s tým nestretla