hippiepoweer
17.03.17,18:23
Chcem sa informovat, nakolko som nikde nenasiel moju konkretnu situaciu - Jedna sa o lokalitu, kde v uzemnom plane obce je vedena ako IBV. V mojom pripade mam pri RD pristavbu, na ktoru som dostal povolenie ako obytny priestor a chcel by som zmenit ucel stavby pred dokoncenim na multifunkciu, resp. na priestor na podnikanie (cukraren), ale podla starostu neexistuje moznost zmeny, bez upravy uzemneho planu obce. Nakolko je to dost nakladna zalezitost tak obec sa do toho nehrnie. Chcem sa teda opytat, ci naozaj nemozem na svojom pozemku zriadit prevadzku a podnikat, resp. existuje aj nejaka ina moznost ako menit uzemny plan obce? Je to niekde v zakone podlozene ze ak je pristavba urcite percento zastavanej plochy RD, tak sa nemusi riadit uzemnym planom? Ma popripade sused pravo nejakym sposobom zamedzit vydaniu takehoto povolenia na prevadzku? Vopred Dakujem za Vase odpovede.
profesional
20.03.17,14:59
Je možné ísť cestou územného konania, kde sa ako podklad vypracuje zastavovacia štúdia.
Ondrej Kozlovsky
21.03.17,07:45
Ja by som povedal celkovo podla charakteru, ak mate dom na hlavnej ulici a prevadzka tam zapada, tak by to mohlo prejst. Ak ste ale rodinny dom v obytnej casti, nie je na to dovod.

Co sa tyka suseda, ano moze Vam robit problem nakolko nikomu by sa asi nepacilo mat prevadzku vedla rodinného domu ak to tam naozaj nezapada.

Upozornim dopredu na to, ze riesite potravinarsku prevadzku t.j. musite zapracovat do projektu, stavby vsetky pripomienky hygieny, aby ste to potom skolaudovali. Resp. je kludne mozne, ze Vasa pristavba vôbec nesplna potrebne parametre a bez velkeho stavebného zasahu to nepojde.