danoBA
17.03.17,22:36
Ahojte,

Mal by som otazku ohladom spotrebneho uveru v banke ci banka preveruje u zamestnavatela ci je klient vo vypovednej lehote alebo nie ak ziada klient o navysenie spotrebneho uveru?

Dakujem.
ivka70
18.03.17,07:57
Asi to zavisi od konkretnej banky a od bonity klienta.
Ak si zada vyplnit potvrdenie o prijme, jeho sucastou je aj odskrtnutie, ci zamestnanec je alebo nie je v skusobnej ci vypovednej dobe a aj to, kedy konci PP na dobu urcitu, ak ma dobu urcitu.
Ak je klient pre banku dolezity, nemusi nic overovat a staci jej, ze mu na ucet chidi vyplata.
danoBA
18.03.17,08:04
Aha, cize banka si nepreveruje u zamestnavatela klienta ako to s nim je? Ci soc .poistovna ma info uz ked je klient vo vypovednej? Dakujem
ivka70
18.03.17,09:08
banka, ak chce, tak si to preveruje, zamestnavatel jej to potvrdzuje na tlacive, ktore jej ty dodas
SP nema info o vypovednej dobe
danoBA
18.03.17,11:00
Preveruje toibatlacivom? Ide oto ze by som potrwboval navysit spotrebny uver a somvo vypovednej lehote ale hned nastupujem do novej prace a banka to vydi ako problem,preto sa pytam ze keby banku o tom neinformujem ale navysim ho s tym ze pracujem standardne a potom im len oznamim zmenu zamestnavatela
dmc
18.03.17,12:06
Pokial ziskas uver na zaklade nepravdivych udajov je to mozne povazovat (na zaklade vysky skody) za trestny cin podvodu. Z tvojej strany pojde jednoznacne o umyselne konanie. Je pravdepodobne ze pokial to banka neskuma a pri riadnom splacani uveru sa na to nikdy nepride a nebude dovod to riesit ale akonahle by si mal problem zo splacanim uveru - vec vyplava na povrch a nasledky mozu byt "rozne".
danoBA
18.03.17,12:58
Uver som uz ziskal a mam prve tri splatky za sebou,ide len o navysenie tohoto uz existujuceho uveru
dmc
18.03.17,13:06
mna nemusis presviadcat o nicom... . ty vies. pokial budes udaje uvadzat z nova k aktualnemu datumu tak udaje nebudu zodpovedat skutocnosti....ale je to na tebe...si slobodny tvor
ivka70
18.03.17,14:39
moze si udaje v tlacive aj overovat u zamestnavatela