martin-nik
18.03.17,08:56
Dobrý deň chcel by som sa opýtať či na sociálnu poisťovňu stačí potvrdenie o príjme za posledne dva roky alebo od doby od kedy som v tej firme pracoval.
Lebo za posledne dva roky som mal lepší príjem ako pred tým
Tweety
18.03.17,07:59
K zaradeniu do evidencie už nie je potrebné predložiť potvrdenia o príjme. To všetko SP má. Potrebuješ ale vedieť, či si bol v posledných 3 rokoch aspoň 730 dní poistený. AK áno, do nároku na podporu sa započítajú VZ práve z týchto 730 dní.
veronikasad
18.03.17,08:03
Na aký účel?
martin-nik
18.03.17,08:05
lenže ja som zabudol napísať že od od septembra roku 2013 do konca februára 2017 som pracoval v Čechách.
A na sociálnej poisťovní mi povedali že mi treba tieto dokumenty.
-evidenčný list dôchodkového poistenia
- zápočtový list
- a doklad o priemernom hrubom zárobku.
a to sa chcem opýtať či stačí dovladovať príjem za posledné dva roky
Tweety
18.03.17,08:07
áno, veď som napísala, že z posledných 3 rokov musíš mať aspoň 2 roky poistenia,ale asi s tým nárokom u nás nepochodíš, lebo u nás ti nárok nevznikol, pozri aj tu:
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia/34684s
veronikasad
18.03.17,08:08
Prečo si si neuplatnil nárok na dávku v nezamestnanosti v ČR?
veronikasad
18.03.17,08:10
Dávka v nezamestnanosti sa počíta z príjmu za posledných 24 kal.mesiacov. V Tom čase už nemusí trvať poistenie v nezamestnanosti

Pre priznanie dávky v nezamestnanosti je potrebnychb730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných troch rokoch.
misoft
18.03.17,08:11
Bude mu stačiť zápočtový list od českého zamestnávateľa a ten evidenčný list dôchodkového poistenia. Doklad o priemernom zárobku asi pýtať nebudú - dokážu to zistiť na základe prvých dvoch dokladov v SP aj sami - akurát podpíše doklad, že môžu spracovávať jeho údaje v iných databázach. A oni si to už "vytiahnú" z českej SP. Pretože doklady z Čiech sa započítavajú aj u nás, tak aj získanie ostatných údajov sa takto dá riešiť.
veronikasad
18.03.17,08:15
Dušan, až také jednoduché s dávkou v nezamestnanosti to nie je... Ak sa po skončení prác.pomeru nezamestnal na SK, dávku v nezamestnanosti mu pravdepodobne na SK nepriznajú. Mal si uplatniť nárok v CR