Dominika 21
14.07.06,12:10
Dobry den,

prosim pomozete mi.

Robim JU pre SZČO, ktora vyuziva sukromne auto na podnikanie. Spotrebu PHM mu uctujem raz do mesiaca cez vydavkovy pokladnicny doklad. Neviem si vsak rady, s akou cenou PHM mam ratat spotrebu, ked v priebehu mesiaca sa ceny PHM menia. Mam pouzit tu najvyssiu alebo najnizsiu? Dakujem
Chobot
14.07.06,10:33
Dobry den,

prosim pomozete mi.

Robim JU pre SZČO, ktora vyuziva sukromne auto na podnikanie. Spotrebu PHM mu uctujem raz do mesiaca cez vydavkovy pokladnicny doklad. Neviem si vsak rady, s akou cenou PHM mam ratat spotrebu, ked v priebehu mesiaca sa ceny PHM menia. Mam pouzit tu najvyssiu alebo najnizsiu? Dakujem

Použi priemernú cenu PHM. Tú nájdeš na stránkach štat. úradu:

http://www.statistics.sk/webdata/slov/tabulky/benz/benz05n.htm
Dominika 21
14.07.06,11:49
Dakujem a prajem pekny den.
Peterka
14.07.06,12:57
Ja si nemyslím, že sa môže použiť priemerná cena podľa štatistického úradu lebo platí:

výdavky (náklady) na spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu.

Ja to robím tak, že spotrebu porovnávam s normou raz za rok, vyjde mi nadspotreba v litroch a potom vypočítam priemernú cenu PHM za rok (náklady na nákup PHM/ spotreba v litroch).Nadspotrebu v litroch prenásobím priemernou cenou = náklady na spotrebu PHM pripočítateľné k daňovému základu.
Tento postup mi prechádza aj cez daňové kontroly .