Junk
19.03.17,07:16
Kto mas skusenosti s vychovou deti s pomocou metody Montessori?

Predpokladam, ze Montessori prilsla do SVK pred/po revolucii (89)? Pozna niekto deti, ktore presli montessori skolkov, skolou, a su na VS alebo uz pracujuce? Ake je ich uplatnenie, spravanie? (nezamujimam sa o skolky, ale realnu skusenost s "dospelymi")

ď.
alaya1
19.03.17,06:31
Tento druh vzdelavania deti sa zacal rozvijat na Slovensku od roku 1993, ked v BA vzniklo 1. sukromne vzdelavacie zariadenie.

Takze prvi absolventi su este velmi mladi ludia na to, aby sa dalo globalne zhodnotit, ich uplatnenie v zivote. To by bolo nutne zaoberat sa tymto typom skoly celosvetovo a vysledky by aj tak boli len priblizne, nakolko kazdy clovek, moze byt vzdelavany akymkolvek sposobom predsa disponuje svojimi vlastnostami, nadanim a schopnostami.

Jednoznacne sa da vsak povedat, ze tento typ vzdelavania neuci memorovat, ale uci samostatnemu realnemu usudku.

Nemyslim si, ze sa vedie statistika uplatnenia sa absolventov tychto skol, ale je mozne sa informovat napr. v 1. sukromnej skole v BA, pravdepodobne si vedu statistiku.

Myslim, ze netreba zabudat aj na to, ze dolezitu ulohu v napredovani dietata zohrava rodinna vychova, nie je to len o skole, akejkolvek.

http://www.montessori.sk/
buchač
19.03.17,06:36
Junk
19.03.17,16:26
Chapem a viem pointu vzdelavania pomocou Montessori (samostatnost, rozvoj vlastnosti a prisposobenie sa dietatu), ale cital som aj ze su problemy potom v klasickych skolach, kde chcu od deti "sediet na mieste", vediet fakty, atd....

Chceme dat dieta (dceru) do skolky s montessori, ale potom je vysoka pravdepodobnost, ze pojde na skolu s klasickym systemom vyucovania, a zaujimama ako to tie deti zvladaju? ci nemaju problem "zapadnut" .....?
alaya1
19.03.17,17:47
tak tato varianrta je diskutabilna.. Materska skola pripravi dieta na vzdelavanie v ZS a aj sa v skolke vzdelava inou formou, moze mat problem nabehnut na "klasiku". Ovsem nie je to pravidlom.
Miriam.x
19.10.17,19:25
Tiež práve doma riešime, našla som niečo takétohttps://dennikn.sk/blog/samostatne-deti-samostatni-dospeli-skusenosti-montessori-rodica-4/
možno ťa to zaujme.
Dáša_
20.10.17,04:21
Ak by som mala takú možnosť, určite by som ju využila. Bez obáv, čo bude ďalej. Ve´d o tri roky sa môže situácia zmeniť a k dispozícii bude aj základná škola. A stredná, to je ešte dosť ďaleko.
Ak by to dcérke nevyhovovalo, tak zmeníte. Ale rozhodne aspoň vyskúšajte.