Martinbiro
14.07.06,11:29
No dnes som bol v pobocke socialnej poistovne a tam som sa pytal na jednu otazku ohladne zamestnca
poberateľ invalidného dôchodku s poklesom schopnosti
vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70%

percentualne odvody som si tu nasiel podla toho som z minimalnej mzdy si vypocital vsetko a siel som sa ich spytat ( prikladam tabulku odvodov tam to je pisane) ze podla tabulky tej a tej som nasiel nieco taketo najmenej z 5175 Sk na 1 ZC
otazka znela ci mam platit z toho minimalneho zakladu 5175, odpoved znela mmt po minute radenia sa pani odpovedala, ze nie ze to je cca 4000 sk a to z roku pana 2004 a ja vravim ze ja mam tooto z 2006 , nakoniec my poradila ze ked my raz pride od nich kontrola ze my to opravia kontrolori a vratia preplatok :)) usmevne no nie a zabudol by som nakoniec som dostal odporucanie sa kontrolorov spytat hned .

Preto niekto nevie poradit co stym ci invalidovi mam pocitat odvody z 6900,- ako som to urobil ( je to prva vyplata ktoru som robil lebo len v 6 mesiaci som ho prijimal ) alebo tam plati ta nizsia sadzba 5175 do socialnej a pre zdravotnu je to este menej

a takto chodim hore dole ako na klavir do socialnel, danovy a zdravotnej a nikto nic nevie

vopred dakujem
Martinbiro
14.07.06,09:31
tu je ten prilozeny subor
jankasm
14.07.06,09:48
Nechápem, však v zákone je to napísané jasne:
§138 ods. 11 bod. a) zákona o sociálnom poistení - VZ je mesačne najmenej 75% minimálnej mzdy ak ide o zamestnanca, ktorý je poberateľom invalidného dôchodku priznaného z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70% ....
(6900*75%=5175)

U ZP je to 3450,- (polovica z minimálnej mzdy)
Martinbiro
14.07.06,09:52
sak ani ja nechapem ked my ani v socialnej nevedia poradit tak uz neviem nechapem tomu vsetkemu kam sme sa to dopracovali a to som sa zevraj pytal kompetentnej osoby

dakujem za odpoved