Jana103
19.03.17,20:28
Dobrý deň, SZČO, mesačný platca DPH, chce kvôli úveru vykázať vyšší základ dane z príjmov. Tie položky, ktoré sú zahrnuté do DPH, predpokladám, že zahrnúť musím; môžem ale nezahrnúť odvody do SP a ZP do výdavkov a tak dosiahnem vyšší základ? Alebo ako to inak vyriešiť? položiek bez DPH (poštovné a pod.) má minimum. Ďakujem veľmi pekne.
Soňa K
20.03.17,07:03
Uplatnovanie danových výdavkov nie je povinné, ani pri tých, ktoré boli spracované v súvislosti s DPH.
1maaja
20.03.17,08:00
Mas moznosti: prerusit odpisy, dalej ak ti SZCO nedodal alebo stratil doklady o uhrade, tie nemozes dat do VOZD...... Z dokladov, z ktorych si uplatnil DPH, tie by som urcite uctovala, Dalej neuctovat nahrady za vozidlo nezaradene v majetku. ,
Dáša_
20.03.17,08:07
aj szčo môže prijať dar, kotý bude vstupovať do dane z príjmu
KEJKA
20.03.17,11:16
prehodnotiť využívanie majetku na súkromné účely a podnikateľské účely auto, mobil, nájom apod. napr. členenim 50:50, pričom tú polovicu nákladov dáš do osobnej spotreby. Tento postup však predpokladá aj krátenie DPH na vstupe.
Jana103
20.03.17,18:40
všetko, čo si uplatnil, tak si uplatnil 100% DPH, takže toto už upraviť nemôžem, všetky došlé faktúry uhrádzal cez účet, takže ani "stratený" doklad o úhrade nepomôže....má tam jedine poštovné, no to je celkovo cca. 50 EUR za rok, tak to veľkú zmenu neurobí...odpisy som prerušila, bankové poplatky som vylúčila a ďalej už fakt neviem :(
Soňa K
20.03.17,18:53
Ostáva niektoré výdavky danovo neuplatnit, pre prípadnú kontrolu treba vypracovat dobré zdovodnenie - skutočné, aby nešpekulovali, či to súviselo s podnikaním a nespochybnili dph.
Micifuzik
27.04.17,13:45
Môžete prosím uviesť aj paragraf zákona v ktorom sa hovorí, že uplatňovanie výdavkov nie je povinné? ďakujem pekne
Soňa K
27.04.17,13:48
Paragraf s takouto vetou neexistuje, vyplýva to zo Zákona o dani z príjmov.
veronikasad
27.04.17,15:33
Janka a bude mať z čoho ten úver aj zvýšené náklady s tým spojené pri svojom príjme aj splácať? (so zvýšením základu dane sa mu zvýši vymeriavací základ na zdravotné a sociálne poistenie, prip.aj vznikne povinnosť platiť preddavky na daň)
Jana103
04.05.17,16:25
tak to ja už neriešim, je si vedomý všetkých súvislostí, tak hádam si to poriadne premyslel